Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Da li se to Ella porodila? Ako je tako, Ella, cestitaaaam, nadam se da je sve dobro prošlo... :-* 

 

 

Ella90 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Melissa, Attina? Jos 2u1? :)

Nazalost da <_< Idem kasnije na ctg pa cemo videti dal se nesto desava, ja svakako nista ne osecam. Ovo moje dete definitivno ne voli zimu isto kao ja :lol:

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nek je sa srecom ella!

Ella90 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cula sam da mnogi doktori ne proveravaju te enzime, tako mi rece patronazna. Jedino ako se pojave simptomi. To su enzimi sa oznakama ALT I AST.

A sto bi morali sve da proveravamo, ako nema simptoma? Nemojte me pogresno shvatiti, ali jel proveravate da li ste dobile grip pre nego ga stvarno dobijete (ne daj Boze)? Ne treba ni preterivati. Razumem naravno ako je trudnoca visoko rizična,.

Nira, sakovac i ma.za.m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sto bi morali sve da proveravamo, ako nema simptoma? Nemojte me pogresno shvatiti, ali jel proveravate da li ste dobile grip pre nego ga stvarno dobijete (ne daj Boze)? Ne treba ni preterivati. Razumem naravno ako je trudnoca visoko rizična,.

A jbg...sve to treba izvagati pa prosuditi sta proveriti a sta ne..a to je nekad jako tesko.to ti je isto kao ono ici na expertske ili ne - secas se? ili lekar koji gleda 10 min ili 45 min? ja sam za da se proveri ako se primete simptomi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam za proveru. Pogotovo sto to nije redak slucaj. Meni su poceli rasti i da nisam otkrila i reagovala na vreme, verovatno bih zavrsila sa holestazom. Pogotovo sto to ne iziskuje neke specijalne preglede, vec je samo jos jedna stavka na nalazu ks.

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam za proveru. Pogotovo sto to nije redak slucaj. Meni su poceli rasti i da nisam otkrila i reagovala na vreme, verovatno bih zavrsila sa holestazom. Pogotovo sto to ne iziskuje neke specijalne preglede, vec je samo jos jedna stavka na nalazu ks.

samo se nadam da nece bude nista strasno, jer ja cekam par dana na vadjenje krvi- iako cu im napomenuti da je hitno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kad si otkrila, sta su ti bese uveli? Neki rezim ishrane, lek, sta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni na svakom rezultatu ks pisu i te vrednosti. Sve je ok. Ali iskreno nit sam pitala sta je nit sam trazila. Dr je sama to proveravala. Kao i sve zavisi od lekara do lekara. Mozda su neki prosto u fazonu bje proveriti i spreciti nego leciti... Imas dr koji svaki pregled proveravaju zenu vaginalno moja dr je protiv toga i smatra da se to sto manje treba dirati... Sve zavisi od njihovog licnog rasudjivanja kao lekara. Ja nisam lekar i me mesam im se u posao kao sto postujem kad se neko ne mesa u moj....

merima i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni na svakom rezultatu ks pisu i te vrednosti. Sve je ok. Ali iskreno nit sam pitala sta je nit sam trazila. Dr je sama to proveravala. Kao i sve zavisi od lekara do lekara. Mozda su neki prosto u fazonu bje proveriti i spreciti nego leciti... Imas dr koji svaki pregled proveravaju zenu vaginalno moja dr je protiv toga i smatra da se to sto manje treba dirati... Sve zavisi od njihovog licnog rasudjivanja kao lekara. Ja nisam lekar i me mesam im se u posao kao sto postujem kad se neko ne mesa u moj....

da, vaginalno cackanje ni moja ne preporucuje...a jos kad cujem za upotrebu vaginalne sonde...kapiram da ne bi postojala da je opasna, ali meni je to bas....brrrr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam je samo na prvom uz u trudnoci. I posle toga ne mada rade sa njom kad ne mogu lepo glavicu bebi da nadju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jbg...sve to treba izvagati pa prosuditi sta proveriti a sta ne..a to je nekad jako tesko.to ti je isto kao ono ici na expertske ili ne - secas se? ili lekar koji gleda 10 min ili 45 min? ja sam za da se proveri ako se primete simptomi

Da se razumemo, ako ima bilo kakvih simptoma, i ja sam za da je uvek bolje proveriti na vreme. U prethodnom postu sam rekla da ne vidim potrebu za proverom svega i svačega ako nema simptoma.
Za ekspertski ti nisu potrebni simptomi, to je nešto sasvim drugo.
 

Ragdoll85 i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja sam imala tup bol sa desne strane kada malo duze lezim, ali sam to pripisivala lezanju jer sam tada bila u fazi krevet-kupatilo zbog hematoma. Nisam ni pominjala dr jer nisam smatrala bitnim. Medjutim, on je standardno trazio svaki.put i te enzime, pa tek kada je video da rastu i pitao me da li imam taj bol, povezala sam.

Nemam nikakve lekove, samo rezim ishrane. 

Ni moj dr (ni jedan ni drugi) nisu za vaginalne preglede. Sondom samo kada mere grlic, tako je valjda pouzdanije.

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Ella90 cestitaaam! :wub:

Meni su proveravali ALT i AST kada su mi konstatovali problem sa secerom. Tako da se te stvari proveravaju kada zaista postoji neki problem.

Jedno bezveze pitanje: Sta vam znaci skracenica abd?

Samo da javim da se i dalje mucim sa rukama. Bezveze mi je i da pisem o tome  - ali ne daj Boze nikome!

Vidim da sam broj 9 na spisku trudnica :) znaci stigla i ja do jednocifrenog broja, pa valjda cu uspeti da koristim ove moje ruke jos mesec dana ovakve kakve su...

Ragdoll85, sakovac, Ella90 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima ako bi proveravala sve celu trudnocu bi setala po specijalistima i ne bi ti krvi vise ostalo. U celom svetu se smanjuju pretrage kod zdrave trudnoce svodi se na krvnu sliku i dva tri uz. Naravno ako se pojave neki simptomi to je nesto drugo ali proveravati sve i svasta jer se desava i pise na netu je po meni apsurdno. Ella cestitam konacno se mazuljate vas dve, odmaraj i uzivaj u najlepsim trenucima. Ja muku mucim sa venama na nogama i verovatno me od toga bolu nogu joj jos mesec dana ili manje hehe, guzica se samo vrti izbacuje petu,lakat haos pravi rukama ceprka dole trenutno stuca.

Cintia i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima ako bi proveravala sve celu trudnocu bi setala po specijalistima i ne bi ti krvi vise ostalo. U celom svetu se smanjuju pretrage kod zdrave trudnoce svodi se na krvnu sliku i dva tri uz. Naravno ako se pojave neki simptomi to je nesto drugo ali proveravati sve i svasta jer se desava i pise na netu je po meni apsurdno. Ella cestitam konacno se mazuljate vas dve, odmaraj i uzivaj u najlepsim trenucima. Ja muku mucim sa venama na nogama i verovatno me od toga bolu nogu joj jos mesec dana ili manje hehe, guzica se samo vrti izbacuje petu,lakat haos pravi rukama ceprka dole trenutno stuca.

paja zbog simptoma i idem da proverim, kao sto sam napisala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, ja sta god da napisem na ovom forumu vi zene haos napravite :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To lepo Tackicci su proveravali i zena mirna.I kao sto rece Ragg- to je samo jos jedna stavka na ks- ne daje se specijalno litar krvi za to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Ella90 cestitaaam! :wub:

Meni su proveravali ALT i AST kada su mi konstatovali problem sa secerom. Tako da se te stvari proveravaju kada zaista postoji neki problem.

Jedno bezveze pitanje: Sta vam znaci skracenica abd?

Samo da javim da se i dalje mucim sa rukama. Bezveze mi je i da pisem o tome  - ali ne daj Boze nikome!

Vidim da sam broj 9 na spisku trudnica :) znaci stigla i ja do jednocifrenog broja, pa valjda cu uspeti da koristim ove moje ruke jos mesec dana ovakve kakve su...

Ako sam ja dobro ukapirala- ako Bog da -abd

ma.za.m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa evo i ja sa ctg-a. Kaze dr ctg savrsen, sta god to znacilo. Pa me pitala kako sam da li se sta dogadja. ja rekla da mi se cini da da.  jer na svakih sat vremena mi se bas stegne materica i boli oko minut. ali u tih sat vremena se desi jos 100 laznih kontrakcija. pa nisam bila sigurna. ali kaze i dr da se verovatno necemo videti seldeci cetvrtak. Jer i njoj izgleda da se tu nesto dogadja. Na ctg su bile 2 kontrakcije do 60 i jedna 90. Sve sam ih osetila. uglavnom, osluskujem, pratim i cekam. 

ma.za.m, Ragdoll85, Zoe86 i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opa @bepce hoces ti preko reda :baby:

Jedino ako se sad ne umiri sve. Prosto ne znam sta da mislim.:huh: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedino ako se sad ne umiri sve. Prosto ne znam sta da mislim.:huh: 

Verujem da ti je konfuzija u glavi, mozemo mi da mislimo i smisljamo koliko nam volja al kad krene krenulo je :wub: samo pozitivno

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.