Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

A joj da.. ti beše nisi u Srbiji. Izvinjavam se, ja još uvek ne mogu da se razbudim..

Haha, nema veze. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, bio je hitan carski u pitanju, pa su samo povećali dozu epidurala i odmah me odveli u salu. Ne znam tačno koliko je trajalo jer sam bila skroz izgubljena. Ja ništa nisam osetila. Stavili su mi bebu na ruku da je vidim i onda je odneli a ja sam bila 3 sata u sobi za posmatranje (to je protokol). Nakon tih tri sata su me odveli u sobu na sprat i odmah dok sam čekala lift dali mi bebu. Beba je od pocetka sa majkom ovde kod nas. Oporavak je bio sasvim ok, najteže mi je bilo kad su sutradan rekli da moram da ustanem i napravim dva koraka, ja rekla da ne mogu. Ali to mora. Nakon toga sve ide lakse. Ja sam izašla iz bolnice za 5 dana jer mi je bio izašao hematom ispod rane pa su to nadgledali (normalno je 3 dana) i odmah krenula da šetam i da izlazim napolje. Nijednom nisam popila lek protiv bolova, nije mi trebalo. Sve u svemu, pozitivno iskustvo. Kod nas se rana ne šije koncem, već se hefta. Devetog dana to skida babica u domu zdravlja. Odmah možeš da se kupas i da kvasis ranu, samo je važno da je dobro osusis peškirom. 

Znam da posle spinalne neko vreme ne smeš da dizes glavu, ali ne znam tačno koliko. To će ti sve već reći.  

Nadam se da sam ti razjasnila malo. Ako te još nešto zanima, slobodno pitaj. Kad ti je zakazan carski? 

Hvala ti puno,koliko sam skontala i ovdje se hefta,al obasnit ce mi kao sve..Ja i muz smo planirali da uzmemo porodicnu sobu u bolnici tako da je beba odma sa nama..Rekli su da se u bolnici ostaje 5 -7 dana,kod njih nakon prirodnog porodjaja se ostaje 3-5 dana..Meni je zakazan carski za 05.01 abd nadam se da ce proci sve kako treba i da oporavak nece dugo trajat..

Cintia i ma.za.m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakvo je ovo zatisje :) hoce li nam stici jos neki beban u ovoj godini ili su svi resili da budu 2017 godiste :babycrib:

Tackicca i Ella90 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citam ove postove i ne mogu da verujem da ce nam deca biti 2017. godiste! Nekako mnogo futuristicki zvuci. Kad smo bili klinci sf filmovi su se odvijali u 2000 i nekoj godini :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Menibse upravo spustio stomak. Osetila sam odjednom olaksanje dok disem ,brus me ne steze.... Ja reko jao sto se lepo namestilo deteeee. Kad krete da me svrbi donji stomak,ja da se pocesem,osetim neravnine,pogledam u ogledalo popucao dole stomak. Tacno kako se spustio

Ragdoll85, missN i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci, blizi se dan D! Uh, zao mi je sto ti je stomak ispucao, ali izgleda da tu nista ne mozemo. Meni grudi odavno ispucale i samo pucaju jos vise. Ubih se od mazanja, ali stalno se pojavljuju nove strije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa evo dve nedelje pred termin. Naglo je porastao poslednjih dana i to ima svojih posledica. Neka puca stomak samo da on meno raste <3 A realno ove strihe cu sa ponosom da nosim. Za raxliku od onih kad sam se ugojila kao klinka na butinama hahah

missN i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U NS se kod prirodnog porodjaja ako je obavljen pre 12 sati otpust bude sutradan naravno ako je sve ok kod carskog 3-5 dana zavisi. Ja se nadam scenariju porodjaja u jutarnjim satima da sutradan brisemo kuci.

Cintia, Ella90 i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu da mrem koliko mi je muka par dana vec.. Sta god da pojedem..

 

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene roka gorusica i mucnina od iste. I dijareja. Cisti mi se organizam. Sad cu ja jos malo :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene roka gorusica i mucnina od iste. I dijareja. Cisti mi se organizam. Sad cu ja jos malo :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh sta bih ja dala za dijareju sad...nisam verovala da cu ovo ikad da pomislim :lol:

bepce i Tackicca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma bezi, ne znam jel su kontrakcije ili mi se ide u wc :'D

bepce i MamaMima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni ujutru bude muka,pa mi posle bude bolje,ali sacekam sa jelom.

Ja cu opet na ctg,i da se konacno dogovorim sa dr sta i kako.Bas sam umorna i iscrpljena,jedva cekam da rodim hrcka,a sa druge strane mi se cini da bih mogla jos da trudnujem...Ma haos mi je u glavi :D

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vala i ja sam se sinoc prepala...osetila dve cini mi se kontrakcije, posle toga poce donji stomak da me nesto boli i ja reko to je to, krece...kad ono gasovi a od dijareje nista, i dalje se mucim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi sad imali sudar, ja sjedila naprijed...nisam ni cim udarila bila sam svezana...da li trebam otici na pregled ili sta? beba se mrda...sta vi mislite? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih otisla na pregled svakako. Sta znam. Kapiram ne treba paniciti,ali opet,jel si se iscimala? Mozda zbog svoje sigurnosti da odes

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obavezno idi na pregled, nema veze sto nisi udarila nista stres je to veliki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idi, idi, da budes sigurna. Sigurno je sa bebom sve ok, ali i psihicki je stres.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Melissa, iako je beba dobro zasticena plodovom vodom, mislim da bi bilo ok da odes na pregled, cisto da budes mirna. Ako tebe slucajno strefi neki naknadni sok, pa da ti skoci pritisak ili nesto tako. Jer ja znam da sam ja tek 1-2h nakon udesa bila katastrofa, pocela se tresti, znojiti, plakati, pao secer, pritisak.....kad je sve vec bilo zavrseno. 

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene isto vec danima muci to sa stolicom, nemam dijareju, ali se mucim, po 2 put na dan i to sa takvim grcevima, da vise ne znam sta su lazne kontrakcije, sta potreba za wc....nista vise ne znam. I dalje imam menstrualne bolove, a imam jos 16 dana do termina, ako ovo ovako bude do porodjaja, ja cu odlepiti. Plačljiva sam, nervozna....umorna....

MamaMima i Tackicca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idi ipak.za svaki slucaj.mozda i bebac krene ranije zbog toga javi :babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bepce, i ja sam užasno nervozna,  ne znam šta mi je, već par dana sam užas, sto posto je mojim ukućanima muka od mene. Inače, fizički se osećam katastrofa, i dalje puna sekreta, kad nemam menstrualne bolove onda me bole leđa, kad nisu ledja onda su noge ili ramena, ma... ovo se bogami odužilo. Ali valjalo bi mi sačekati 2017. jer od tada očevi imaju 4 umesto 2 nedelje slobodno, a i stupa na snagu novi kalendar vakcina gde će biti besplatne i neke koje su se do sada plaćale. 

Melissa, i moja preporuka je da odeš do doktora za svaki slučaj. 

merima i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve znam Bepce, sve razumem. Ja sam htela da placen pre neki dan zato sto mm nije hteo da pije toplu cokoladu samnom.... No koment.

 

missN, merima i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.