Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

O da Tackice,mama -sindrom :)

Toliko sam joj stvari kupovala,bukvalno se desavalo da nesto obuce samo jednom i preraste...

Nira, merima i Cintia volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi bile na trecem expertskom! Bebica super, naprednija za nedelju dana, 1700g :wub:Svi protoci, cirkulacija i organi kod bebe ok. Ovaj dr ne vidi to sa zadebljanom posteljicom sto mi je dr iz dz napomenuo. I za ogtt kaze da je sve super, kao nema veze to sto malo sporije obara zato sto su svi parametri u normali pa nema sta ni da obara i da to sto je beba krupnija ima veze samo sa tim sto smo i muz i ja preko 180cm:) I jos jedna divotica - okrenula se glavicom na dole, nije vise karlicno!

missN, Zoe86, Cintia i 9 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E vala,ja sam vec dobila novogodisnji poklon-patike za leto bile su na snizenju i mnoooogo su mi se dopale i M mi kupio :-))) a za knjizicu sam imala ludacku srecu,sa potvrdom sam samo uletela u socijalno, njih unutra 100.a ja lepo se napravim luda i pravac na salter,kazem da sam trudnica i devojka mi overi cas posla.a bre da cekam za tolicno ne pada mi na pamet.nikad nista nisam iskoristila pa bar u drugom stanju ne moram da cekam...

Ragdoll85, Nira, Ella90 i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam ostala u bolnici, i dalje sam jeda  prst otvorena....kaze doktorica da cekamo da ne silimo bebu da izadje...pa da docekamo novu godinu sa stomacicem :D 

Vuciguraj, merima, bepce i 7 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh bas guzvanjac i ovde za novu godinu :D

Ja sad stigla iz bgd, isla na torlak, rezultati tek oko 15.1. Bas me je umorio put 4 sata do bgd-a i 4 nazad.... kad zivim Bogu iza tregera... u povratku svratili u aksu,kupili neke sitnice,  joj meni sve lepo tamo... i sve mirise na bebe :rolleyes:

Vuciguraj, merima, bepce i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala carski pod epiduralom, čak ni spinalna, i pozitivno iskustvo. Odmah si sa bebicom. Biće sve ok.

 Jel dugo trajao oporavak?Jel mi mozes ukratko opisat kako je izgledalo to sve,posto citala sam po netu iskustva i kako to izgleda.. 

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ragdoll,divno za bebicu :)

Merima,nama preko posla overavaju,ali da sam znal da nam je ovaj novi sekretar bilde,otisla bih i sama...Sada mi je kasno...Bas sam se iznervirala,nece sa porodjaja da me vrate ali ipak ne bih d me nesto zezaju...

merima, Ragdoll85 i Tackicca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja predjoh kod vas, samo kasnim sa javljanjem. Bebac je polovinom 7-og meseca imao oko kilo da li je to previse malo?

merima i MamaMima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Vuciguraj Ne bi trebalo da ti prave problem zbog knjizice ni posle porodjaja, malo pre sam bas citala da ce od 01.01.2017. deca, trudnice, porodilje, penzioneri...moci bez problema da se lece i sa starim neoverenim knjizicama. 

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo nesto komplikuju sa tim knjizicama, uputima, komisijama... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam citala isto. Nece ti praviti probleme zbog knjizice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene,od kad bebe koriste laze(varalice) ? Kad pocinju sa tim? Sestra me ubedjuje da spakujem u kesu za izlazak iz porodilista . A meni se to cini malo rano?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam kad bi trebalo da pocnu da je koriste, ali i ja mislim da ti za izlazak iz porodilista ne treba. Pa nece nista da se desi bebi bez laze od porodilista do kuce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na info-u zene,bas sam se nervirala,volim da mi je sve uredno...

Tackice,naravno da je rano,mislim da ti pre treceg meseca nece trebati,ako i tad.

Attina i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja predjoh kod vas, samo kasnim sa javljanjem. Bebac je polovinom 7-og meseca imao oko kilo da li je to previse malo?

nadji na sajtu demetra.rs tabelu sa prosecnom tezinom bebe u toj nedelji... Je l' decko ili devojka? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 Jel dugo trajao oporavak?Jel mi mozes ukratko opisat kako je izgledalo to sve,posto citala sam po netu iskustva i kako to izgleda.. 

Pa, bio je hitan carski u pitanju, pa su samo povećali dozu epidurala i odmah me odveli u salu. Ne znam tačno koliko je trajalo jer sam bila skroz izgubljena. Ja ništa nisam osetila. Stavili su mi bebu na ruku da je vidim i onda je odneli a ja sam bila 3 sata u sobi za posmatranje (to je protokol). Nakon tih tri sata su me odveli u sobu na sprat i odmah dok sam čekala lift dali mi bebu. Beba je od pocetka sa majkom ovde kod nas. Oporavak je bio sasvim ok, najteže mi je bilo kad su sutradan rekli da moram da ustanem i napravim dva koraka, ja rekla da ne mogu. Ali to mora. Nakon toga sve ide lakse. Ja sam izašla iz bolnice za 5 dana jer mi je bio izašao hematom ispod rane pa su to nadgledali (normalno je 3 dana) i odmah krenula da šetam i da izlazim napolje. Nijednom nisam popila lek protiv bolova, nije mi trebalo. Sve u svemu, pozitivno iskustvo. Kod nas se rana ne šije koncem, već se hefta. Devetog dana to skida babica u domu zdravlja. Odmah možeš da se kupas i da kvasis ranu, samo je važno da je dobro osusis peškirom. 

Znam da posle spinalne neko vreme ne smeš da dizes glavu, ali ne znam tačno koliko. To će ti sve već reći.  

Nadam se da sam ti razjasnila malo. Ako te još nešto zanima, slobodno pitaj. Kad ti je zakazan carski? 

Ella90 i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a da, jel ni vi niste dobile "zeleni" uput za porodiliste? Meni je dr za Dr Misovic dala onaj beli istampani uput,pise da je za pirodjaj i to ali sam citala da svi pisu o tom zelenom uputu . Sad tek skapirah kad procitah opet na nekom forumu da ja imam taj. Jel nema vise onih starih uputa samo ovi novi stampani?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackice,ja imam zeleni,ali valjda ti tvoji znaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam beli obican odstampani ko i za zuticu samo drugacije pise na njemu.

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Tackicca  ok je i taj uput, stampani. Meni je takav bio prvi koji sam iskoristila, juče sam na kraju otišla da se svadjam jer mom muzu nisu hteli da daju novi uput bez mene (iako je imao kopirane sve moguce izvestaje). Sad ovaj novi je zelen. Tako da ne brini, najbitnije je da ga imas ;)

.. Inače.. dobro jutro.. ja nešto sva ko šlogirana, jedva sam ustala.. 

 

Vuciguraj, Ragdoll85 i Tackicca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Cintia Zar nije uobičajeno da se ostaje 5 dana ako se radi carski a 3 dana ako je prirodni porodjaj?? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Cintia Zar nije uobičajeno da se ostaje 5 dana ako se radi carski a 3 dana ako je prirodni porodjaj?? 

Kod nas nije. Ako je prirodni porođaj izlazi se odmah sutradan, a ako je carski tri dana. Naravno, ako je sve savršeno. Ali ako se javi bilo kakva stvarcica koja odstupa od normale onda se boravak produžava. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A joj da.. ti beše nisi u Srbiji. Izvinjavam se, ja još uvek ne mogu da se razbudim..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Novom Sadu se posle carskog izlazi četvrti dan. S tim što se računa da je dan porodjaja nulti dan (pričao nam je na predavanju pre neki dan dr Stajić). Medjutim često je gužva i ako je sve u redu, onda porodilja izadje i ranije.

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.