Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Uh, par sati bez foruma i jedva procitah sta sve ima... :) 

Ja imam osecaj da mi je stomak svaki dan sve veci, ali mnooogo veci u odnosu na juce... :) Ne mogu nikako sedeti, a tek namestiti se u toku noci, nemoguca misija... Kako god se okrenem, nesto smeta... :) A i kretanje se malo usporilo, tri koraka i krenu grcevi u stomaku ili sta god to vec bilo... Onda malo pauza, pa opet tri koraka i pauza... :) Beba se vrti non stop, bas ima snage...

Kooonacno su nam stigla kolica, ceo dan ih gledam... :) 

A sto se tice utrogestana, ne znam kakvo je stanje u NS, ali sam voljna da prosetam, pogledam, i ako ima i nekome treba, kupim i posaljem... Eto, da znate, ako zatreba... :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira koja ste kolica uzeli? Mi cemo u januaru graco evo u aksi su na snizenju do 19. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene jebkad hodam uvek bolelo tu gde mi je posteljica. 50 metara i odma zaboli. Al ja nisko nosim :\

Ljubicica92 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira koja ste kolica uzeli? Mi cemo u januaru graco evo u aksi su na snizenju do 19. 

Uzeli smo Bebetto Torino, 3u1... Mnoogo su nam se svidela, razmisljali i odlucili... :)

Zoe86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pegolini_kolica_za_decu_Play_plus_sa_autmi smo ovaj komplet uzeli. Jel ima nekoniskustva sa Pegolini kolicima

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo mene.zaglavila u hitnoj 39 temperatura.dali mi injekciju i odmah mi oborila,znojila sam se kao luda,tri puta menjala pidzamu.sad je 37.ovo je ludilo.tresla sam se i cvilela od drhtanja.sad mi je i srcu lakse,jela sam,osecam bebu da se vrti...samo da sve bude ok,Boze zdravlja..kod nas je inace epidemija u gradu,kaze doktorka haraju tri vrste virusa...jedan sam prelezala,sad se borimo sa drugim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O, Merima, sta bi sa tobom opet... :( Bas te hoce temperatura... :( Jedi voce, pij dosta tecnosti, nadam se da ce brzo proci... :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa kako i ne bi u gradu je epidemija...M je na penicilinu...ja se jos uvek znojim...izgleda da telo dize temperaturu a injekcija spusta...poludecu koliko mi vrucina.a ne smem da se otkrijem da se ne nahladim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackice, kolica su super, moja drugarica uper zadovoljna. Ja sam ih videla kad sam vec kupila, a odusevila me boja. 

Vidjala sam ih bas dosta po gradu, i u drugim bojama, kontam da su ok.

Merima, drzim fige da te sto pre prodje. Virusi su gadni, kazu tesko koga zaobidju, mi smo u izolaciji od sredine decembra.

Tackicca i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima nemoj da se utopljavas da ti ne skoci opet. Istusiraj se i lezi. Samo se lagano obuci i malo se pokrij. Bas mi je zao sto te je sve to snaslo :(

Tackice ja sam sa cerkom imala ista takva samo druga marka. Ta su starija Lazaro al njih vise nema. Sta znam. Meni su bila teska i tesko su se sklapala. Ovako su bila ok. Sad imam jaje od njih al uzecu nova kolica. Dobro je kod njih sto kad je beba u lezecem mozes da gledas u bebu posle kad pocne da sedi onda gleda u napred. Ima fazon da se ta navlaka okrene. 

Evo ananas nista pomogao nije. Jos sam 2u1 . Bas mi je psihicki tesko a i fizicki. Gegam se kao patkica. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zdravo zene!
evo me ponovo sa vama posle dugo vremena.

ponovo sam trudna, 11. nedelja, cekamo trecu bebu. 

problem je sto mi je otkrivena eserichia coli u vaginalnom (100%)  cervikalnom (5%) brisu.

bas u to isto vreme, na uasku u destu nedelju sam prokrvarila. to je bilo vece posle pregleda, kada su uzeti ti brisevi. mozda od spekuluma, ne znam.. ali sam naredna 2,3 dana pomalo krvuckala, kao roze sekret, ne obimno, ali kad god se izbrisem posle toaleta. 

i tako se ja dr javim i dobijem utrogestan 200 3x na dan i 7 inekcija longacefa. imam jos sutra jednu inekciju i gotovo. krvareje je odmah stalo, nemam vise bolove u krstima i stomaku koje sam imala, dobro se osecam. 

ali sada je problem sto mi je rekla da kada udjem u 12 nedelju uzmem vaginalete polyginax (nije sela pre 12. ned da mi da nikakvu lokalnu terapiju).. pa da posle toga prodje jos malo vremena da ne budu lazno negativni rezultati..i tek da mi ponovo uzme briseve 30.01. na kontroli. e ja se onda setim i pitam je kako cu da koristim taj polyginax kad stavljam utrogestan vaginalno, na sta mi ona rece da ga pijem. ja to ne smem nikako, jer sam u prvoj trudnoci nadrljala. bukvalno sam posle jedne tabletice dobila neki osip po rukama, obrazu, pa posle po stomaku, zuteli mi prsti... i posle sam tek saznala da to moze znaciti holestazu, poremacaj jetre, jer ti hormoni svi idu kroz jetru. tada sam bila ludo hrabra i nisam se ni javljala dr.. a sada citam da se zene zbog toga i hospitalizuju, da je jako opasno stanje i za mamu i za bebu. u drugoj trudnoci sam koristila samo vaginalno i nisam imala nikakve probleme. 

sad mi treba savet sta da radim, da ne bude lecim eserihiju, a ovamo napravim mnogo goru stetu. ja sam zamislila da posto je ionako velika doza 3X200, da ja to smanjim na 2x200.. i to da vagilnalno stavljam utrogestan ujutru i popodne, a uvece poliginax..sta mislite? ne znam da li ce smetati jedno drugom, ali ja drugog izlaza nemam. niti mogu ponovo da idem da se sa njom objasnjavam, guzve su i sl. da li je neko pored utrogestana koristio neke vaginalete?  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj merima pa bas te poteralo...  drzim fige, draga 

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa ne utopljavam se puno,imam tanki jorgan na sebi,ali kad su mi ledja znojava,ne smem da se otkrivam da se ne nahladim...opet sam se presvukla..u svakom slucaju vrucina mi je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a sto se tice izolacije,svejedno meni,prvi put sam pokupila kad sam.isla da vadim krv.tad me je zezalo ono dva dana.posle me strefilo uvo. za to sam se javila lekaru i opet pokupila,a sad preko muza,sta cu ne mogu ga iselim iz kuce,i on je imao visoku temperaturu drhtao je kao prut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam,cestitam :)

Nemam iskustvo sa vise vaginaleta,ali ako mozes,stavljaj

 

ć tri doze Utrica,pa sacekaj malo i stavi Poliginax,mislim da nece smetati...

Merima,uh,bas mi je zao...Lepo ti rece Mmara,tusiranje mlakom vodom je spas za temperaturu...Drzi se,samo pazi da temperatura ne ode previsoko,mozes i da se briskas krpicom ili peskirom natopljenim mlakom vodom...

Tackice,preslatka dekoracija :wub:

 

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, Merima, svasta te snadje! Drzi se, proci ce. Jeste da je moglo nesto i da te zaobidje, ali sad, sta je tu je. 

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

znate li zene da li je efikasniji i bezbedniji u trudnoci polyginax ili macmiror u trudnoci protiv eserichie coli? moja dr mi rece poyginax i nasla sam da je esherichia osetljiva na njega, a za macmiror ne mogu da nadem koje bakterije su osetljive na njega.

Izmenjeno od strane k a m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drustvo jel ima neka iznenadne napade vrucine? Hocu da poludil od toga, bas me iritira.

evo ja vec dve nedelje ludim od toga. Svi misle da sam luda. A ja gorim od hormona

bepce i Attina volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas tako. Secam se tatine koleginice kojoj sam se smejala kad izadje ubkratkom rukavu na sneg. A sad je razumem...

Attina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maro a da probss caj od lista maline? Ja od nove godine krecem sa casom dnevno. Kazu da izaziva i olaksava porodjaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobroo jutroo :) kako ste mi danas? Ja danas imam ctg da uradim, dojadile su mi ove kontrole i doktori :) 

bepce i Tackicca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja slogirano ali lepo sam spavala . Samo sam se dva puta probudila da idem u wc! Kako si ti?

MamaMima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.