Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

ma neeeece baksuz. Neprijatno mu. Ima neki trip da ce da uznemirava bebu a i strah ga jer sam vec otvorena :D a ja svaki dan predlazem ses. Ko zba mozda mi se sazali. Zabagrela sam jadna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackicce,nista bez injekcija,vidis kako je moj nagrabusio.malopre ga zvala,jedva govori.a ja nocas ako sam spavala dva sata ukupno,dobro je.keva nalozila kao blesava,sve u strahu bice mi hladno.meni se otvorili sinusi,otvarala sam vrata,ma crkla sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima :)

Mi smo dobro, na carski smo se rodili - 4kg i 55cm, majkin sin isti ja :D 

Videla sam ga samo jednom, kazu sutra krecu da ga donose...jedva cekam :) ja sam ok, presla u sobu, boli ali nije strasno, da se preziveti, danas je bilo dosta teze...

Veliki decak, danas ćete da se družite... :-) Drago nam je da je sve dobro prošlo, i da ne boli... :-) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackice,samo mu pripreti ;)

Merima,ti nagrabusis sta god da uradis...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro i od mene... Spavanje slabo, kao i obično, ali na to smo navikli... :-) 

Merima, vraćaj se kod drugog da ga lecis... :-) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Coje, cestitke pa to je jedan veeeeliki decko :baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e ovako. Za dve nedelje smp dpbili 700g. Sta smo kasnili sa merama smo nadoknadili i jos napredovali koliko treba u dan se poklapaju mere. Jedino sto sam promenila je spavanje na levom boku. Izgleda da je kod mene bio pritisak na tu venu i slabiji protok u postelji. Posteljica je 1/2. Sad idemo na ctg. Pq da lunjamo po gradu pa u pola jedan na konsultacije za epidral,koji je napisao da mi je preporucen? Ne znam zasto

Cintia, missN, merima i 9 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo Tackicce!!! Narastao beban!!!

A jel ti hoces epidural ili ne?

 

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackice,pa to su super vesti :)

A zasto ti je preporucen epidural,je l ti rekao doca nesto?

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackicce,superiska covece!! eto vidis da je sve bilo ok <3 Vuci,izgleda :-D

Tackicca i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nista mi nike rekao. Sem da su mi male karlicne mere i da odem na konsultacije za anesyeziologom za epidural danas. Ctg super. Ali on nije prestajao da udara ,samo pisti onaj ctg. Sad da lanzam po gradu do pola jedan da odem na te konsultacije. I dalje sam u soku da je tolika razlika sa lezanjem na boku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja necu epidural. :P

hocu da probam bez prvo da vidim kakp ke pa da razmislim za drugo da li hpcu ili ne. Videcu uskoro sto je preporucen

sakovac i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nista mi nike rekao. Sem da su mi male karlicne mere i da odem na konsultacije za anesyeziologom za epidural danas. Ctg super. Ali on nije prestajao da udara ,samo pisti onaj ctg. Sad da lanzam po gradu do pola jedan da odem na te konsultacije. I dalje sam u soku da je tolika razlika sa lezanjem na boku.

tackice, a kako si inace odmarala? Na kom boku? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moguce da ti preporucuje epidural zbog male karlice, jer nama su rekli na predavanju o epi, da je to jedna od indikacija kad dr predlaze epidural. 

Ja u cetvrtak na ctg, ne mogu da docekam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E zene, garant cu pitati za glupost, al treba mi savet. Koristim utrogestan 3x200 medjutim nestasica je ovog od 200 ima samo od 100 u apotekama, da li da uzmem taj pa da koristim duplu dozu? Doktorka mi je na odmoru nemam koga pitati...a u apoteci mi nista ne rekose.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E zene, garant cu pitati za glupost, al treba mi savet. Koristim utrogestan 3x200 medjutim nestasica je ovog od 200 ima samo od 100 u apotekama, da li da uzmem taj pa da koristim duplu dozu? Doktorka mi je na odmoru nemam koga pitati...a u apoteci mi nista ne rekose.

Slobodno smes ovaj od 100 duplo i ja kad sam ga koristila je bila nestasica pa mi je dr rekao da tako sme.

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E i mi bili jutros na kontroli, sutra ulazimo u 9. Sve je super 2600 smo teski, prednjaci glavicom, grlic zatvoren, posteljica 2/3 stepen. Dr zadovoljan zakazao ctg za 9.januar:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Coje mazi svoju bebu! Ja ne mogu da docekam mart da upoznam svog sinka. :wub:

Ovih dana vreme mi leti, toliko obaveza imam oko prednovogodisnjih desavanja sa devojcicama da ne znam gde cu pre. Danas imam sa obe radionicu u vrticu, popodne mi starija ima maskenbal na baletu, muz radi do uvece pa sve moram sama da organizujem. Na poslu sam isto u guzvi, prihvatila sam da pisem poglavlje za neku stranu knjigu, rok mi je 15. januar da to posaljem, ne znam kako cu stici. Da je na srpskom vec bi bilo gotovo, ovako imam 20 strana da napakujem na engleskom. Uglavnom, prednost svega je sto ovaj sedmi mesec nekako sam prolazi. :D 

Beba mi se vrti kao navijena, i potreba za slatkim mi je sve veca. Posebno za cokoladom. Mmmm...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima :)

Mi smo dobro, na carski smo se rodili - 4kg i 55cm, majkin sin isti ja :D 

Videla sam ga samo jednom, kazu sutra krecu da ga donose...jedva cekam :) ja sam ok, presla u sobu, boli ali nije strasno, da se preziveti, danas je bilo dosta teze...

Ceestitam Coje, da se sto pre oporavis i uzivas sa svojim velikim decakom :wub: pisi nam kad stignes.

Ljubicica92 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vratila sam se kuci,ovo s##nje se jos oseca.poludecu majke mi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O boze, pa kakvo je to sredstvo u pm... znam da ne valja udisati, al do sad bi trebalo da je se osusilo... ne valja ni budj udisati... 

I mi smo se mucili sa tom budji, svake godine... al kad smo odradili izolaciju nema je vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Nesto od jutros ne mogu da vas pohvatam :)

Vidim nekima se posrecilo :D Mm na mene nikako da se sazali, a kukam mu kako skoro svake noci saaaanjaaam da se keksamo. Ali jok! I on ima onaj trip "I poked the baby!"

Jel to opet nestasica Utrogestana u Bg?? Ja sam slala drugarici nekoliko puta odavde, ovde nikakvih problema sa tim. 

Meni kontrola sutra, da vidimo da li smo jos na tri prsta i da proverimo bubreg. Inače sam sinoc primetila da mi krenuo kolostrum dok sam se tuširala. Verovatno se opustili kanali od tople vode.

Tackicce, koliko onda bebac ima sad? Moj je prošlog četvrtka (punih 37 nedelja) bio na oko 2900g.

Izmenjeno od strane MamaMima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kazu da nema glupih pitanja, pa ja da pitam :) Vec dva dan osecam neko bokuckanje, tacnije zatezanje otprilike iznad pupka i sa desne strane po vertikali, kao da je misic zategnut i hoce da pukne. Desavalo mi se ranije u trudnoci, pogtovo dok se materica intenzivnije podizala i znam da je bilo od rasteznja, dA li je to i sada? Nisam osetila tu neprijatnost bas ne pmtim, ima vise od mesec dana. Ne znam da li je to normalno u ovom stadijumu trudnoce (31. nedelja)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sad ima 2800. Ali je sitna beba muz i ja smo niski. Skladan je,proporcionalan sve super. Indikacija za epidural zbog uske karlice. To je to.Sledeca kontrola na dan termina :)

bepce, Vuciguraj, sakovac i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.