Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Jao Vuci i ja imam taj trip da ce mi puknuti vodenjak negde usput, vi jos malo ja imam jos da guram. Porodjaja se ne plasim uopste nego me hvata neki glup strah da se ne udavi pre rodjenja prosle dve trudnoce nisam uopste o tome razmisljala sad valjda imam viska vremena pa razmisljam. 

Nira i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E,a i meni sve neke gluposti padaju na pamet...Sad se ne plasim toliko bola koliko da se meni ili bebi nesto ne desi...Ma kad se naslusas i nagledas svega i svacega...

Zoe86, Nira, Ragdoll85 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne verujem da moze da se udavi tako tek, meni je probusen vodenjak u porodilistu pa sam setala dugo sa indukcijom dok se nisam vise otvorila. Iskreno nisam imala pojma da to tako ide-da probuse vodenjak i beba toliko dugo bude unutra bez plodove vode...  Jeste da sam tamo pod nadzorom bila, al opet setala sam i tad nisu pratili bebu, tek kad me prikacise opet na ctg... Ja sam pre porodjaja vise zelela da mi pukne vodenjak i da znam- to je to, vise sam se plasila da necu po kontrakcijama skontati kad je pravo vreme :) Skontala sam naravno.  Ali vi ste vec iskusnije, meni prvi put. Jos malo pa cete i vi kod nas u caskaliste ;)

Vuciguraj i Zoe86 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E i ja bih po mogicnosti da mi pukne vodenjak i da znam da je to to. Nego da ispanicim na neke jace lazne kontrakcije. Ili da kazem sebi ma lazzzzne su a ono budu prave

 

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se ne plašim bola, ali ono što mene muci je nemarnost doktora... Znate da mi je pre malo više od mesec dana tata preminuo, a razlog je nemarnost doktora zbog čega je dobio sepsu i tako završio... :-( Ne možete zamisliti kakav ja strah imam od boravka u bolnici... Imam veliko poverenje u svog ginekologa i ako on bude tu, biću ok... Ali, svi ostali izazivaju nepoverenje... Znam da ne treba tako da razmišljam, da ne smem tako da razmišljam, ali eto, to je moj jedini strah... 

Ragdoll85 i Cintia volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira ja sam oba puta isla bez ikakve veze na porodjaj i prosla odlicno bili su ljubazni, trudili se da me ne seku obracali mi se sa ajde duso sve mi govorili kada da se napnem kada da disem i sve bilo gotovo za 5 min. Da li sam imala srece nemam pojma ali nadam se da cu i ovog puta proci slicno. Skoro su se porodile dve drugarice nijedna nije secena bebe  oko 4 kg ja iskreno ne poznajem nijednu zenu sa losim iskustvom sto naravno ne znaci da ih nema nego se potrefilo tako. Nije svejedno ici u bolnicu koji god da je povod ja ti zelim iskustvo kao moje i nadam se da cemo sve biti pozitivno iznenadjene boravkom u porodilistima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verujem ja da ce sve to biti u redu, da će oni biti ok... Ali, meni stalno u glavi ta situacija sa tatom, nikako se osloboditi toga... 

Zoe86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira,osnov za strah uvek postoji, al nastoj da ne razmisljas o tome, da se opustis i verujes da ce  biti sve u redu... misli na svoju bebicu, na sve lepe stvari koje vas cekaju....

Ragdoll85, Nira i Melissa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se danas ziva istripovala. uhvatili me i bolovi u stomaku i u krstima i jos i tvrd stomak i svasta nesto...pa sam legla i gledala na sat. onda sam videla da ne mogu uopste da odredim ako su kontrakcije koliko traju jer mi je stomak konstantno tvrd. na kraju shvatih da je zatvor, nalivam se i vodom i mg donatom i jela sam suvih sljiva ma ni makac. htela sam vec na hitnu da me prociste malo, ali krenuli gasovi pa me je malo popustilo. 

Zeznut ovaj zadnji mesec, sve nesto iscekujes a ne znas sta. cimas se na svaki novi osecaj...i pitas se jel to to?  I ja sam u strahu da necu prepoznati kontrakcije. 

MamaMima, missN, Tackicca i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se danas ziva istripovala. uhvatili me i bolovi u stomaku i u krstima i jos i tvrd stomak i svasta nesto...pa sam legla i gledala na sat. onda sam videla da ne mogu uopste da odredim ako su kontrakcije koliko traju jer mi je stomak konstantno tvrd. na kraju shvatih da je zatvor, nalivam se i vodom i mg donatom i jela sam suvih sljiva ma ni makac. htela sam vec na hitnu da me prociste malo, ali krenuli gasovi pa me je malo popustilo. 

Zeznut ovaj zadnji mesec, sve nesto iscekujes a ne znas sta. cimas se na svaki novi osecaj...i pitas se jel to to?  I ja sam u strahu da necu prepoznati kontrakcije. 

Hajde ako uspem malo da te utesim :D tako sam i ja brinula dal cu prepoznati kontrakcije, sta ako mi pukne vodenjak tokom tusiranja pa ne provalim pa svasta mi padalo na pamet. E onda posto sam presla termin nedelju dana i porodjaj mi je indukovan kad su mi prikljucili indukciju i krenule kontrakcije pitam ja babicu jer to to kao jeste bolno ali nije strasno. Tad su tek pocele i nisu jos bile ravnomerne. Kaze ona "Draga moja znaces kad su one prave jer tad kad krene bol neces moci da pricas i da se smejes" i stvarno bi tako :D nema sanse da se ne prepozna bol. 

Melissa i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ha,ha Uco,i ja imam taj trip-tusiranje i vodenjak :D

Danas ceo dan s detetom kuci,nigde necemo da idemo,vec sam se smorila...

učiteljica, bepce i Tackicca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zene, ja sam imala
buran vikend, vodila decu na dve predstave, slikanje sa DM-om, spremala kostime za danasnji maskenbal, pa nikako da se javim...

Merima nadam se da si bolje, da terapije deluje.

Vuci verujem da ti se ne ide na indukovan porodjaj, ali ako dr kaze da treba, sigurno ima razloga....

Meni je prvi put pukao vodenjak kao u filmu i ja sam se istusirala. :) Nista nije bilo, ali posle sam tek shvatila da nisam to trebala da radim.

Sto se nemarnosti tice, toga na zalost ima, zato mislim da je super stvar da je muz na porodjaju. Tada se vise trude i znaju da ako nesto ne urade kako treba da ce ih muz na licu mesta zadaviti.

Vuciguraj i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako to ide kad odes na zakazano? Znam da ti probiju vodenjak i uklj indukciju...Eh sad me zanima da li se otvaras s tim svim sta brze nego sto bi cekala da prirodno te zaboli...je li prednost sto sam npr vec malo pocela se vec otvarati?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas tako. Probiju vodenjak, ukljuce indukciju i porodjaj pocne. Samo moram da kazem da boli, oci ispadaju u odnosu na neindukovani porodjaj. VELIKA prednost je ako si vec otvorena, ja sam bila vec dva prsta otvorena, presla termin 4 dana. Problem sa indukovanim porodjajem je sto nemas vremena da predises kontrakcije. Secam se da sam prvi put spavala izmedju onih pocetnih kontrakcija da nahvatam snagu, a drugi put to nije bilo moguce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas tako. Probiju vodenjak, ukljuce indukciju i porodjaj pocne. Samo moram da kazem da boli, oci ispadaju u odnosu na neindukovani porodjaj. VELIKA prednost je ako si vec otvorena, ja sam bila vec dva prsta otvorena, presla termin 4 dana. Problem sa indukovanim porodjajem je sto nemas vremena da predises kontrakcije. Secam se da sam prvi put spavala izmedju onih pocetnih kontrakcija da nahvatam snagu, a drugi put to nije bilo moguce.

Znaci tako to ide...Pa eto u petak mi je rekla da sam vec otvorena kao za jedan prst, u cetvrtak idem na pregled pa vidjet cu da li sam se jos otvorila, i tad ce mi reci hocu li ostati da me porodi...Drago mi je sto sam vec otvorena i nema veze iako vise boli samo mi je bitno da se lijepo otvaram da rodim bebija. Ne znam kako boli ni bez indukcije tako da mi je svejedno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Indukcija svakako ubrzava, zato i vise boli i manje je vremena za disanje. Opet ne deluje indukcija isto na sve. Mojoj drugarici nista nije pomogla, otvarala se 12 sati svega nekoliko prstiju, uz sve bolove i muke i na kraju je morala na hitan carski. A mene je bas ubrzala, ja sam se drugi put porodila za 4 sata. Ali ima razlike, ja sam vec bila otvorena, a ona nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Indukcija svakako ubrzava, zato i vise boli i manje je vremena za disanje. Opet ne deluje indukcija isto na sve. Mojoj drugarici nista nije pomogla, otvarala se 12 sati svega nekoliko prstiju, uz sve bolove i muke i na kraju je morala na hitan carski. A mene je bas ubrzala, ja sam se drugi put porodila za 4 sata. Ali ima razlike, ja sam vec bila otvorena, a ona nije.

Nadat cu se najboljem, da cu se brzo poroditi jer sam vec otvorena...ugl bit ce kako je sudjeno :) bitno da se bebi rodi zdrava i ziva pa sve ce se pretrpiti.

Ehinacea voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hoces sigurno, vec si otvorena. Javljaj se, navijamo za tebe i bebicu! :wub:

Melissa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cujem divne vesti, Coje ceeestiitam! :wub:

to sse porodila? Cestitkeee i od menee :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Coje, pridruzujem se čestitkama... Nadam se da je sve prošlo ok, sad sledi uživanje sa bebicom... :-* 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas tako. Probiju vodenjak, ukljuce indukciju i porodjaj pocne. Samo moram da kazem da boli, oci ispadaju u odnosu na neindukovani porodjaj. VELIKA prednost je ako si vec otvorena, ja sam bila vec dva prsta otvorena, presla termin 4 dana. Problem sa indukovanim porodjajem je sto nemas vremena da predises kontrakcije. Secam se da sam prvi put spavala izmedju onih pocetnih kontrakcija da nahvatam snagu, a drugi put to nije bilo moguce.

Slazem se bas tako je bilo i na mom indukovanom porodjaju. 

Ehinacea voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

opa coje! Cestitamo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitke Coje!!! :baby: Nadam se da je sve proslo u najboljem redu. Uzivajte zajedno sada. :wub:

VesnaBesna voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čestitke i ovde Coje! Dobrodošao mališa! Javi se kad budeš mogla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.