Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Pitanjce, jel ima neka od vas problem sa laktacijom? Meni je jos u 6 mesecu krenulo po malo a sad je sve gore i gore. Muz ne sme da me dotakne inace samo krene mlaz...vec danima preti da ce da me vodi sa sobom na posao, inace radi u imleku, da me tamo izmuzu ...pomagajte nemam vise ciste posteljine u kuci

Jao blago tebi, ti znas da ces sigurno imati mleka... :) Mozda bi trebala sama da se izmuzas, tako su nam bar u skolici rekli, da ti se ne bi upalili ti mlecni kanali, jer to onda ume da bude gadno i bolno... Kad pritisnes bradavicu ako izadje kap dve ne moras, ali ako krene u mlazu kad je pritisnes i ako ti je tvrd gornji deo dojke, onda bi trebala da se cedis, ili rucno ili onom pumpicom..

'MarijaVlada'

Drzim ti palceve da docekas septembar, samo misli pozitivno i odmaraj se..

'Mmmoj'

Ja sam odavno prestala da se nerviram zbog toga sta dr kazu, ma oni su svi debili, kad moram da generalizujem.. Svi samo otaljaju na brzinu i ostave te u brizi... Koliko je lepo kad vidis svoju bebicu na UZ, toliko se posle nerviras zbog njihovih gluposti... Meni je od premale bebe, do bolesnog srca i svih drugih gluposti koje su mi pricali, samo bolela glava, :angry: i na kraju se ispostavi da nisu dobro gledali... Ma strasno! Bolje je bilo nasim mamama sto nisu ni isle na UZ-ove, bar se nisu nervirale.. ;)

Ja danas bila kod ocnog, kaze od secera mi slabiji vid, kad se porodim bice bolje. Ali sam se umorila, uzas! I bile mi vlazne gacice ( ili dzak) pa se uplasila da nije plodova voda da curka. Sreca imam one test-uloske koje mi pokazale da je u pitanju urin. Dakle poceli smo da piskimo u gace :blink:

Bar imas gde da kupis te uloske... Meni se to desilo pre nekih mesec dana, isekla sam se ziva, zvaka sve apoteke, za te uloske u NS-u niko cuo nije.. :(

Dobro veče :rolleyes:

Danas ponovo bila na kontroli, vratila se plodova voda u normalu. Kako i zašto, pojma nemam, ali mi je dr rekla da neću ja skoro. Kaže da ne žurim i da se strpim do termina :P

Načekala sam se u Betaniji dva sata, sve neke žene dolaze i ulaze preko reda, a bome sam i bila svedok guranja para na sred hodnika doktorki u džep, pred svim pacijentima

Bas mi je drago da je sve ok sad, plodova voda se obnavlja na svaka 3 sata, a i ako malo krene da istice, ako mirujes kazu da vodenjak moze da se zatvori ponovo... Bar je tako meni dr objasnila kad sam se bila istripovala da je pukao... Ma bilo kako bilo vazno je da je sad sve kako treba! :D A sto se tice Betanije, to je kod nas nazalost tako normalno, ja sam prosli put bas imala srece i nahvalila ih, a ko zna kako cu sledeci put proci... :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja juce bila u DZ na CTG-u. Dolazile dve sestre do mene, jedna mi rekla "jao duso pa ti imas kontrakcije, jel te boli"? Ja kazem da ne osetim i pitam sta bi to znacilo, a ona kaze pa moze da bude uskoro, a i ne mora... :blink: Druga dodje i gleda onu traku, ja je pitam kako joj izgleda, ona ni ne prokomentarise kotrakcije nego mi kaze "traljavo". Pitah sta je traljavo, a ona kaze, "pa beba".. Strasno! Izbezumila sam se... Onda me je pitala da li se beba pomerala za vreme CTG-a, ja kazem nije, bila je mirna. Ona kao, pa beba mora da se pomera dok se radi ctg da bi bilo ok. A prosli put nisu mogli da ga rade skoro uopste zato sto je beba bila nemirna.. Aj sad nek covek bude pametan.. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao Milenice. I ja idem u bolnicu na uz, kod odabrane dr i planiram da cu se tamo i poroditi, tu mi je i najblize, D.Misovic. A bila sam u Frontu mozda u pocetku dva puta i slazem se da je tamo ogromna guzva al oni su i veca bolnica. Ma kad je guzva svi su oni isti, gde god, samo gledaju da te zbrzaju. Stos e tice tvog razmisljanja, mislim da se ti u nekom momentu moras opredeliti za neko porodiliste, mozda je kazu i bolje otpocetka ici i voditi trudnocu u bolnici nego u dz, tamo ides samo po upute.

Majo NS, pa tebe su bas istripovali, uzas, i meni mama lepo kaze da su oni budale :lol: i da se ne nerviram. A tih ulozaka za testiranje je nekad bilo i kod nas ali vise ne. Ako se brines kazi dr da te pregleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja juce bila u DZ na CTG-u. Dolazile dve sestre do mene, jedna mi rekla "jao duso pa ti imas kontrakcije, jel te boli"? Ja kazem da ne osetim i pitam sta bi to znacilo, a ona kaze pa moze da bude uskoro, a i ne mora... :blink: Druga dodje i gleda onu traku, ja je pitam kako joj izgleda, ona ni ne prokomentarise kotrakcije nego mi kaze "traljavo". Pitah sta je traljavo, a ona kaze, "pa beba".. Strasno! Izbezumila sam se... Onda me je pitala da li se beba pomerala za vreme CTG-a, ja kazem nije, bila je mirna. Ona kao, pa beba mora da se pomera dok se radi ctg da bi bilo ok. A prosli put nisu mogli da ga rade skoro uopste zato sto je beba bila nemirna.. Aj sad nek covek bude pametan.. <_<

Ha, ha a tek te sestre su poseban slucaj. Ja sam isla prvi put prosle nedelje i rekla sam da me tamo vise nece videti. Juce sam zakazala u bolnici tek za 15ti, taman jos jedan pred porodjaj i dosta. Tako sam cula price trudnica kako ih sestre naloze za te kontrakcije i posalju odmah u bolnicu da bi se ispostavilo da su dzabe isle i panicile.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MajaNS veruj mi, ni u svici niko nije cuo za te uloske. Narucila sam ih iz engleske :mellow:. Ali vrede, nema da te boli glava. U srbiji i okolnim bivsim ju- zemljama se do prosle uvozile ali zbog prodajne cene od 10€ slabo se kupovale.

Ako nekog zanimaju mogu da mu dostavim adresu.

Pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja juce bila u DZ na CTG-u. Dolazile dve sestre do mene, jedna mi rekla "jao duso pa ti imas kontrakcije, jel te boli"? Ja kazem da ne osetim i pitam sta bi to znacilo, a ona kaze pa moze da bude uskoro, a i ne mora... :blink: Druga dodje i gleda onu traku, ja je pitam kako joj izgleda, ona ni ne prokomentarise kotrakcije nego mi kaze "traljavo". Pitah sta je traljavo, a ona kaze, "pa beba".. Strasno! Izbezumila sam se... Onda me je pitala da li se beba pomerala za vreme CTG-a, ja kazem nije, bila je mirna. Ona kao, pa beba mora da se pomera dok se radi ctg da bi bilo ok. A prosli put nisu mogli da ga rade skoro uopste zato sto je beba bila nemirna.. Aj sad nek covek bude pametan.. <_<

Svasta. Kao prvo kad se beba mrda onda ctg ne pise krivulju nego ima prekide. A kontrakcije se vide, verovatno si ih imala kada ti je rekla. One bre mesaju krivulje! Ne sikiraj se nego se spremaj za " taj dan ".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nale mani se ti georgine, sta ces ovde, trk na porodjaj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja hocu da kazem rec dve o doktorima. Stvarno su debili, ponasaju se kao da su oni pravili sve te bebe i jos plus ako im postavis neko pitanje vise tu nastaje haos. Ili glumataju nesto pa na pitanje odgovaraju pitanjem ili se samo nasmeju i naprave izraz lica koji govori: vidi budale!

Kod nas ovde u Kraljevu atmosfera u bolnici gde je UZ i CTG je blago receno kao u mrtvacnici. Taj deo se nalazi u prizemlju i ceo hodnik je u nekoj polu tami, gomila zena sa zabrinutim licima i kako zena da se oseca dobro i radosno sto je trudna???? Ovaj moj doktor je jos veci cudak. Dok sam isla kod privatnika sve je bilo pozitivno, covek ti sve lepo objansi, posveti paznju, jeste platis 30e, al izadjes srecan, prosto ti lepo. Pa i dok sam imala kontrakcije, on me je umirivao i govorio da to nije nista, da ce sve biti u redu.. A onda sam presla u drzavnu sluzbu, reko ajde, ulazis u 7mi mesec, a i nema se vise para za te preglede. Majko moja! Covek koji ne govori! To je moj doktor. Samo cuti i gleda u onaj monitor, izdiktira brojeve sestri i ajd zdravo. Prvi put mi isprosipao tu pricu oko moje posteljice, prepisao aspirin i kaze dodji za mesec dana. Ko da ja moram da znam sta se to desava sa posteljicom. Prvi put trudna u zivotu, pojma nemam sta me snaslo! E kad sam otisla posle dven nedelje, pitao me covek sto sam dosla kad nije proslo mesec dana. Ja mu rekla da sam dosla zbog graska :) Ma ne moze on tako sa mnom! Pregleda on mene i isto tako cuti, gleda u mnitor, izdiktira sestri brojeve, rece aspirin i dalje i mislio da na tome zavrsi. E neces ga majci, rekoh u sebi. I onda sam krenula sa pitanjima. Ja njemu pitanje, on meni pitanje na pitanje. Terasmo se tako jedno 5 minuta, kad je video da nema kud onda mi je lepo objasnio.

Kreteni!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@ Maja Ns

Taman kad sam sva srecna htela da napisem da je prestalo tako mnogo da curi kad ono po sred toga pojavi se odjednom fleka na majci....svasta...najcudnije mi je sto su mi grudi mnogo mekse nego ranije i ne bole me kao na pocetku trudnoce...sve se tripujem da ako sad mnogo ide posle nece biti dovoljno za bebu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao, cure...

Ja brojim sitno, da, da...aaaaaaaaaaaaa.... :lol: Malo ubija neizvesnost, al' dobro tako to ide.

Vidim da ste sve dobro! Te brige batalite, vidite i sam da je sve to bezveze... U te mere se ni ne razumem, stvarno nisam obracala paznju na to (jer nisu precizna merenja, bebe individualno napreduju, a i toliko je tih gresaka sto sam cula, pa resih da ko kuliram :rolleyes: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nale mani se ti georgine, sta ces ovde, trk na porodjaj!

Pa, cekaj... ^_^ Imam ja do termina jos 12 dana! Stvarno se nadam da necu da ih presisam! Volela bih iduce nedelje. Pomalo se brinem, po malkice... :rolleyes: Samo da ja budem prisebna, da mi nesto ne ponestane snage kada trebam da zapnem... :blink:

Ja nosim sociva. Mislite li da je pametnije da ih kuci skinem i stavim naocare? Racunam oni ce mi to svakako traziti, pa da se ne lomatam tamo oko toga, u citavoj frci. Meni su konfornija sociva, ali ne verujem da ce mi dozvoliti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nale, mi smo mnogo blizu sa datumima. Baš da vidimo koja će prva. :)

Meni ostade još 4 dana do termina. Dani se smanjuju, frkica raste a nema nikakvih naznaka da će moja princeza skoro napolje. Vidim ovde piše da još u 39. nedelji merimo kontrakcije, a ja sam 39+3 i ne znam ni kako kontrakcije izgledaju. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ah, tek sad videh još 12 dana. Ništa, prva ja javljam iskustva, (nadam se) ako ne odem u Georgine. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maja*NS, znaci, Boze me sacuvaj kakvi slucajevi... Opusti se. Sve je to ok!

Vaskrsija, od muke da se nasmejes! "Covek koji ne govori!" :lol::lol::lol:

Nikako da ti kazem, ja obozava tvoju VB!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja njemu pitanje, on meni pitanje na pitanje. Terasmo se tako jedno 5 minuta, kad je video da nema kud onda mi je lepo objasnio.

:lol: Superica!Svakla cast .E,a ja sve bojazljivo ,samo da ne iznerviram nekoga.Pitam za bebu ,i vise ne smem ni da zucnem.A treba pitati sve ,pa moraju da nam daju odgovore kolika god da je guzva(bar bi trebalo :huh: ).

Mmoj,nisam bas puno razmisljala u koje cu porodiliste,ali kada sam krenula u Nfront,tamo cu i da nastavim.Cula sam za DMisovic da je bas super,al tesko se tamo ulazi,bar sam cula, pa sam se onda i odlucila za Nfront ,posto mi je moja dr dala za tamo uput ,a i ona mi predlozila.Ja cu najverovatnije na carski rez zato sto imam veliku dioptriju,pa se nadam da ce biti korektni (ljubazni :rolleyes: ) !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja danas na pregled...Nadam se da ce ovaj put mere biti ok...

Pre dva dana ispalo da je beba mladja 3 nedelje nego pre 10 dana,haos. :blink:

A isto zbog guzve dr nije mogao da mi se posveti duze od 3 minuta.

Ja jos nisam radila ctg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nale, mi smo mnogo blizu sa datumima. Baš da vidimo koja će prva. :)

Meni ostade još 4 dana do termina. Dani se smanjuju, frkica raste a nema nikakvih naznaka da će moja princeza skoro napolje. Vidim ovde piše da još u 39. nedelji merimo kontrakcije, a ja sam 39+3 i ne znam ni kako kontrakcije izgledaju. :blink:

Vidi, meni moj ternin nije bas jasan. :lol: Ja sam, koliko znam, isto 39+3, a termin oko 11.8. :blink: Pojma nemam, mislim da to ni ne moze bas u dan da se zna. Ne znam, mozda gresim. Mene svaki dan zaboli stomak kao da cu da dobijem (majka mi kaze:"neces sigurno!" :lol: ), ali to se desi jedno-dvaput tokom dana i nije jako. Ja se nadam se su to neke pripreme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidi, meni moj ternin nije bas jasan. :lol: Ja sam, koliko znam, isto 39+3, a termin oko 11.8. :blink: Pojma nemam, mislim da to ni ne moze bas u dan da se zna. Ne znam, mozda gresim. Mene svaki dan zaboli stomak kao da cu da dobijem (majka mi kaze:"neces sigurno!" :lol: ), ali to se desi jedno-dvaput tokom dana i nije jako. Ja se nadam se su to neke pripreme...

Da, kažu da je to boluckanje priprema i da tako izgledaju lažne kontrakcije, e sad... pojma nemam jer stvarno ne znam ni kako kontrakcije izgledaju i bojim se da li ću ih i prepoznati i pored uveravanja da je prepoznavanje neminovnost.

hahah... tebi je termin 11.08. a meni 04. 08. i obe smo 39+3. :D Možda je ovo moje neko evropsko računanje vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa dobro Milenice ako je CR valjda ce bit finii. Bas ponekad razmsljam da je lakse preziveti taj CR nego prirodno, al dobro, kako bude.

Maki25 evo od jutros pricamo o tim merama sa UZ. Nadam se da ce ti doca posvetiti vise paznje, ako ne probaj da mu lepo kazes da si zabrinuta od proslog puta i da malo lepsle pogleda i objasni. A ctg, ne znam sta bih ti rekla, ja mislim da je to glupost, mozda gresim. Zakazi sad da odes pre termina.

Nale i Biksna ajde obradujte nas ovih dana. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan, drage moje! MSN-Emoticon-hi-012.gif

Evo, i ja da se javim nakon dužeg odsustvovanja.

Iskoristiću priliku da svim budućim mamama koje su ušle u treći trimestar poželim dobrodošlicu u ludnicu iščekivanja! MSN-Emoticon-132.gif

Sve drage forumašice koje broje baš sitno treba da znaju da imaju našu maksimalnu podršku. MSN-Emoticon-heart-024.gif

Meni je danas zadnji dan na poslu - od ponedljka sam na zasluženom godišnjem odmoru (četiri nedelje), a nakon toga odoh na redovno porodiljsko. MSN-Emoticon-033.gif

Od sledeće nedelje počinjem sa sređivanjem "gnezda", odnosno sobice za bebana. Pa zatim sledi i nekontrolisani šoping potrepština... JOJ! Jedva čekam! MSN-Emoticon-092.gif

Ljubim vas puno, pa se čitamo! MSN-Emoticon-love-034.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav Mela! Uživaj u zasluženom odmoru i slatkom iščekivanju. :)

Mmmoj... hvala ti, nadam se da neću još mnogo kukati od nestrpljenja. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Mela, i ti uzivaj i lepo da se ugnezdite! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, kažu da je to boluckanje priprema i da tako izgledaju lažne kontrakcije, e sad... pojma nemam jer stvarno ne znam ni kako kontrakcije izgledaju i bojim se da li ću ih i prepoznati i pored uveravanja da je prepoznavanje neminovnost.

hahah... tebi je termin 11.08. a meni 04. 08. i obe smo 39+3. :DMožda je ovo moje neko evropsko računanje vremena.

:lol::lol::lol: Ko zna? Neka od nas dve je u zabludi... ;)

Cuti, i ja se isto pitam da li cu znati kada krene?! A svi mi se smeju (drugarice koje su radjale) i kazu da naravno hocu, jedino ako nisam neki fenomen... A nisam, majke mi... B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao, Mela! Kako si razdragana!!!! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenske dobro jutro....kako ste mi se raspricale o svemu od jutros,bas mi je drago!Slatke ste sve.Ja ovih dana radim dve stvari,kupujem i spavam,i bas nista vise.Sve me zivo mrzi.Srecna sam zbog toga jer zadnja,cini mi se,4 meseca spavam po 5 sati i to je sve.Bebana je aktivna,a sto se tice mokrih gacica,da vam ne pricam o svojima kad god izadjem napolje ili uzmem nesto da radim,kao slonica.Ali ne brinem zbog toga,jer sam se i pre trudnoce znojila mnogo leti,a mrsava sam ko grana BILA. Eto tako.Ode meda da spava :lol::lol: ,i sve vas,sve puno pozdravljam!!!!

MarijaVlada,nadam se da su prosle kontrakcije,pa da se Boze zdravlja zajedno veselimo u septembru!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.