Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

i mene ta kriza od sedmog krenula. Jos 3 nedelje do termina ima. Jedva cekam u ruke da ga uzmem. Ovako kad mi je u stomaku ne znam ni stau fali ni dal mu fali. Svi smo uz tebe !

Ragdoll85 i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja jedva cekam da bebija uzmem u ruke, kazem mm nekad mi sve to tesko zamisliti iako je preblizu :) al to je valjda normalno jer se nije do sad dozivio taj osjecaj....ja sa. se danas nahodala, cesto me glad hvata a i umor...vise sad spavam nego za cijelu trudnocu :D grlo je punoi bolje, jos cu vidjeti do sutra ujutro kako ce biti.

Ragdoll85, Nira, merima i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Superiska! Evo i meni stigla biohemija i ks od jutros. Savrsena skroz. Rbc ispod normale i lym% i to je to... Sve ostalo skolski.

 

Merima jel ste okitili?? Ja narucila da mi brat kupi u h&m ukrase za jelku sa decijim carapicama. Par komada samo ,nisu ni jeftine,ali mi mnogo slatko

nismo jos...ja uvek kitim dva tri dana pred Novu..;)

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e pa da ne verujes!!! imam problem sa levim uhom,kao da je zapuseno,imam osecaj da je puno vode...da li je moguce da ce me strefi jos i to!!! inace od detinjstva usi i grlo su mi najosetljiviji...ima neko neki narodni lek za to? da li je to opasno? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam,nisam nikada imala problem sa tim. Mene sad muci samo sto me krsta bole,leglo dete na neki nerv sve mi se u nogu spusta. Kretanje mi je minimalno i usporeno.

A za usi ke valjda cuvarkuca dobar. Negde sam to cula.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, ja sam ova 2 dana totalno u out-u. Sinoc sam uspela da se rasplacem kod nutricioniste u ordinaciji dok mi je merila pritisak. Taman sam izasla od dr koji mi je eto skrenuo paznju da mi insulin ne radi kako treba, pa da pored dijete jos moram redukovati ishranu, a i onako sam nervozna jer se bebica umirila vec dva dana, jedva da je po nekad osetim. On mi kaze sve je to normalno, nemoj da brines, to sto je ne osecas ne znaci da se ne krece. Onako nervozna vec na ivici, ulazim kod nutricioniste, ona meri pritisak, malo povisen i ja tu okinem plakati kao kisa i ne mogu da stanem. 

Nekako mi se cini da mi na svakoj novoj kontrli pronadju po neki defekt. Hematom, pa kontrakcije, pa zuc, pa zadebljana posteljica, pa karlicni polozaj, pa sad i taj secer... pritisak za sad ne racunam jer sam bila bas potresena, nadam se da nece rasti.

Ova 2 meseca sto su ostala mi se cine kao 2 godine i ne mogu da prestanem da se pitam: sta je sledece??? Samo se nadam da ce sve proteci u granicama normale i da ce se moja bebica roditi ziva i zdrava.

Eto, ja samo da se malo izjadam, lakse mi kAd podelim muku...

naravno da ce biti ziva i zdrava, izdrzi jos malo... i ovaj moj namcor se od juce ne javlja, a do juce je skakao po stomaku... ja cekam rezulrate ogtt, sledece nedelje idem na torlak sa sve ovim herpesom na usnama... 

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znam za cuvarkucu,da se iscedi u uho,al gde sad da nadjem cuvarkucu jbg!?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e pa da ne verujes!!! imam problem sa levim uhom,kao da je zapuseno,imam osecaj da je puno vode...da li je moguce da ce me strefi jos i to!!! inace od detinjstva usi i grlo su mi najosetljiviji...ima neko neki narodni lek za to? da li je to opasno? 

Merima, moja sestra cesto ima problema sa usima... Ono sto joj nekad pomogne jeste zagrejana so... Zagreje i stavi u krpu i na uvo... Ne znam ima li smisla ili ne, nisam probala, ali eto ona jeste... Samo pazi da ne pregrejes, ona je znala i da se ispece... :) Znam i za cuvarkucu, ali ne znam na koji nacin treba da je iskoristis... Mozda ti se samo stvorio taj neki cepic, mozda bi samo jedno ispiranje pomoglo... Naravno, ne mislim da to sama radis... :)

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jedino da probam sa belim lukom i maslinovim uljem!! pa mislim stvarno bre nema vise smisla malo malo pa neko sr##e 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znam za cuvarkucu,da se iscedi u uho,al gde sad da nadjem cuvarkucu jbg!?!

ja imam odavno problema sa usima, ceste upale... al ne bih ja se ivrala sa cuvarkucom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene,bas ste se raspisale jedva sam stigla procitat sve..Danas sam bila na pregledu i ctg-u,bebica je ok,teska 3000 gr,grlic isto kao i prosli put   2,5 cm zatvoren i nije omeksan,bebica okrenuta glavom prema gore tako da cemo na carski sigurno,ctg je uredan,tokom ctg bas se vrtila..Pregledo je doktor i noge usput i rekao mi za oticanje da uzmem caj od koprive 2 solje na dan kaze da pomaze,a babica mi preporucila da kupim mrtvo more sol i da pravim sebi kupke za noge i ruke..Eto ako neko jos ima isti problem nek pokusa ja sam kupila i caj i tu sol pa cu veceras probat..

Nira, Ragdoll85, Melissa i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

koliko vidim nije zabranjeno u trudnoci a deluje tako sto se pokapa u uvo jer rastvara cep.

Na tvom.mestu nista ne bih radila. Jer ne znas da li je zpuseno zbog cepa,ili necega drugog. Pa ujutru prosetah do opste prakse da pitas za savet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma nije zabranjeno ni beli luk ni cuvarkuca,nego sto ako odem kod lekara opste prakse cisto sumnjam da ce me primiti ako nemam zakazano...jer se ovde sve zakazuje..kad sam bila za grlo bila je subota i bio je dezurni lekar pa sam odmah primljena,ali sad nemam pojma....ne boli,samo je neprijatan osecaj,nije za hitnu,imam osecaj kao da sam malo nagluva na to uho...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja imam odavno problema sa usima, ceste upale... al ne bih ja se ivrala sa cuvarkucom

pa sta radis kad imas upalu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma moze od bilo cega da se zapusi,meni se desi kad mi pritisak malo skoci sa ovog mog niskog,ali prodje... A opet uvo je to,ne treba na svoju ruku da se igras jer ne znas sta se unutra desava

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma nije zabranjeno ni beli luk ni cuvarkuca,nego sto ako odem kod lekara opste prakse cisto sumnjam da ce me primiti ako nemam zakazano...jer se ovde sve zakazuje..kad sam bila za grlo bila je subota i bio je dezurni lekar pa sam odmah primljena,ali sad nemam pojma....ne boli,samo je neprijatan osecaj,nije za hitnu,imam osecaj kao da sam malo nagluva na to uho...

Mislim da te s atim problemom moraju primiti odmah... I ovde, u NS, se sve zakazuje, ali sestra kad god je otisla zbog bola u usima odmah su je primili... Malo je to ozbiljnija stvar od grla...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

otici cu sutra ako se ne smiri...a samo se odjednom pojavilo! niti sam izlazila napolje niti bila na hladnom ma nista.sve vreme sam u kuci covece!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj savet nikako cuvarkuca. Meni je napravilo jos gore. Nabila sam cep sa stapicem. Cuvarkuca nista nije sredila, samo me je jos vise bolelo. Samo troprocentni hidrogen par kapi da peni. 

merima i MamaMima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

naravno da ce biti ziva i zdrava, izdrzi jos malo... i ovaj moj namcor se od juce ne javlja, a do juce je skakao po stomaku... ja cekam rezulrate ogtt, sledece nedelje idem na torlak sa sve ovim herpesom na usnama... 

missN, verovatno ce ti na torch testu igm antitela za herpes biti povisena, da se ne prepadnes jer ti je groznica aktuelna, pa je virus verovatno aktivan. tako je bilo mojoj koleginici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

otici cu sutra ako se ne smiri...a samo se odjednom pojavilo! niti sam izlazila napolje niti bila na hladnom ma nista.sve vreme sam u kuci covece!!

ja sam negde procitala da se cesto u trudnoci desava da se zapusi jedno ili oba uva. ne znam koji je uzrok, ali je mojoj drugarici  bilo zapuseno jedno uvo u drugoj trudnoci, a nije bio nikakav cep niti infekcija. ako ne boli, mislim da nema razloga za brigu, ne valja kad boli. mada mozes da odes kod dra da proveris, nije na odmet.

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa sta radis kad imas upalu?

ja kod lekara, al meni su baaas bolne upale, pa uvek prvo zavrsim u hitnoj od bolova...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

missN, verovatno ce ti na torch testu igm antitela za herpes biti povisena, da se ne prepadnes jer ti je groznica aktuelna, pa je virus verovatno aktivan. tako je bilo mojoj koleginici.

a jel na bebanu uticalo? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

stanje nepromenjeno.ne boli nista,ni grlo ni uho,samo kao da je zapuseno,lepo na njega slabije cujem,sad znam kako je penzionerima XD idem sad u pola deset do dz do orl,valjda ce me prime...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima,javi sta je bilo...Dobro je sto ne boli,nadam se da ce samo proci...

Danas idem na ctg,i da dokupim bodice koji se napred zakopcavaju,oni su super za prve dane :) U vreme kada sam radjala cerku nije ih bilo nigde,sada svuda.

merima, Tackicca, missN i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.