Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Evo napravila sam caj sa secerom i ubacila i limuna...kasnije cu ispirati sa slanom vodom pa vidjet cu kako ce biti...Ako se ne smanji doktoru cu.

Mozes i sa 3% hidrogenom,meni je to preporucila doktorka,da grgljas grlo,naravno,da ne progutas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko znam, ako je ona prava upala grla ne moze proci bez temperature. Videces i sama, ako se stanje ne bude poboljsalo tokom dana, najbolje otici do dr. 

@merima u spavacoj uopste nemamo radijatora, a i nocu izmedju 23 i 5 nam se gasi grejanje, mislim da je do toga sto po noci budem zedna i to bas dosta, a ne pijem previse vode nocu da ne bih trckala u wc. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Melisa,bravo za veliku bebicu :wub:

A za grlo se ne zezaj,pravac dokto

r,nd trebaju ti komplikacije sad pred porodjaj.

Mm i ja smo se gurali i maltene tukli ko ce da drzi,ptesvlaci i kupa bebu kad se rodila :)

 

Jos joj on kupio i cetku za bebe,pa joj cesljao ruse kose ujutru i uvece :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja razmisljam da nikako unapred ne mogu znati sta me ceka, tako da i ne pravim planove sta cemo i kako. Volela bih jedino da moja beba bude jedna od onih koja ne place bez prestanka, jer je cinjenica da se ipak lakse i normalnije funkcionise i sa manje stresa i nervoze ukoliko se odspava par sati u kontinuitetu, ali opet neke bebe vise placu i manje spavaju, neke manje placu i vise spavaju, pa kako se zalomi.

Mm, nazalost, mnogo radi. I ja bih volela i on sam zeli da bude ukljucen sto vise, ali zbog prirode posla, cesto je i na sastancima i na putovanjima, a inace radi od kuce, tako da nemam pojma kako li ce sve to izgledati kad se nas bebic rodi.

Da li mozda neka od vas ima kucnog psa ili macku? Mi imamo psa vec 7 godina i razmisljam kako li ce i on da se snadje :lol: a jos mi je tu i sveki, doduse dobra zena koja dosta pomaze, ali opet.

merima, kaficica i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao pa putovanja sa decom su nesto najlepse. To je nesto cemu se nas cetvoro cele godine radujemo, sto kazu Boze zdravlja ovog leta da odemo i sa malim batom. Uvek idemo sami, kakva pomoc, pa to su nam najdragoceniji trenuci kada se najvise zblizimo. Naravno da letovanje sa malom decom nije lezanje i suncanje, nego jurnjava po plazi, mazanje, duvanje misica, nosenje gomile izduvotina kako ih mm zove, to je hiperaktivan odmor koji ima posebnu draz.

Ja dok nisam postala mama iskreno da vam kazem nisam znala da mogu nekoga ovoliko da volim. Sve je to lepo, volim mamu, tatu, sestra, muza naravno, ali ljubav prema deci je nesto posebno. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo dve kucne macke i tri u dvoristu. Ove su kucne jer ne izlaze napolje sem da piske i tako to. Sve sterilisane i vakcinisane ,tabletice protic parazita i tako to. Ne bi treblo da imaju direktan kontakt dok beba malo ne ojaca,za macke sam citala da je to od treceg meseca p n dalje bezbedno. Za kuce ne znam. Imamo vucjaka ali isto u dvoristu, gledala sam bas juce klipove kako se upoznaju zibotinje i bebe. Ima ih koje odmah krenu da maze i lizu bebu,ima ih koje se uplase,ima ljubomornih i grubih. Ko ce ga znati. I mi smo jutros o tome pricali bas. Imam poznanicu koja ima retrivera i u stanu su. Ima i bebu. Muz je izvodio kucu dok beba nije mogla u setnje cim je bilo fino non stop su svo troje bili napolju mama beba i kuca. I fino se slazu nije bilo problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam zivotinja, ali znam da je moja kuma imala psa vec dosta starog, kad je rodila prvo dete. I bas zato sto je star pas i imali su ga u kuci i bilo mu je dozvoljeno kretanje svuda, pre nego sto se rodila beba poceli su da ogranicavaju prostor za kretanje, nisu mu dali u spavacu, nabavili su mu neki lezaj koji je bio samo njegov....pas se na to navikao pre nego sto je beba stigla i onda nije osetio to kao neko odbacivanje i ljubomoru. To mi se cini nekako ok. 

Poznajem jedan par koji ima dvoje male dece, i od rodjenja prvog su imali dve civavice-sad ih imaju 7! I svi su unutra. To mi je preterano. Uglavnom, psi su od prvog dana sa decom, na deci, pod decom....i nikom nista ne fali. Mi ne volimo ici kod njih, jer dodjemo kuci puni dlaka, druzimo se uglavnom po kaficima i parkovima. Na zadnjem decijem rodjendanu smo bili svedoci deljenja cokolade izmedju deteta od godinu i po i psa-ono tebi gric meni gric.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

ne znam. Jedva cekam da se rodi stvarno. Vec sam dva puta dusu isplakala zbog njega,a sveki me samo tapse po ramenu kaze "To su prve suze za dete a kolko ce ih tek biti,drzi se". Ova briga koju osecam pa to nisam u zivotu osetila ni za koga. Ja sam jako zelela da budem majka i sad kad mi se to ostvaruje osecam neopisivu srecu i stvarno mislim da me nista nece pokolebati. I takva sam osoba, nije mi nista tesko i volim da brinem o drugima (o sebi i ne bas) pa mislim da ce mi se po prvi put u zivotu te osobine "isplatiti".

Izmenjeno od strane Tackicca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackice,o sebi i te kako tek sada treba da brines-sto ja kazem,hocu da se pazim i sto duze da budem tu za decu...

Ja nadjoh sada u Idei K plus mrezaste uloske za 70 dindzi,pogledajte,mozda su i kod vas na akciji...

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kad ce bre vise ovaj sneg. Rekla sam da necu pre snega da se poradjam. A vec mi je dosta trudnoce :D

Nocas se probudim,kiselina mi proradila ,bukvalno,oprostite na opisu,probudim se a usta puna krenula da povracam. Pa posle dva sata me prpbudi takav bol u stomaku i ledjima relo gotovo to je to posle sedam minuta opet. Ja reko jos jedna i budim muza. Kad ono cvrc prestade. Od jutros nikom nista. A dete mi se bas umirilo. Tu i tamo malo mrdne . Nidta kao do sada. Nema mesta verovatno da akrobatise. Od kako mi kice ispade onaj komad vise nemam NIKAKAV sekret. A pre toga je bio pojacan. Nista mi se ne jede,samo mi se nesto sredjuje i briska po kuci,svaki dan nesto premestam i smisljam gde ce sta.

Kako vi zenske? Coje? Maro? Nema vas,kaj se dogaja?

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa mene lepo izbusise juce i danas, sreca pa mm ide sa mnom jer padam u nesvest. Sad jos da prezivim ono silno busenje u porodilistu i nadam se da nece da me buse bar godinu dana woooohoooooo :lol:

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Melisa imala sam  i nazalost zaglavil sa duplom dozom inekcija penicilina. Idi bolje kod doktora opste prakse da pogleda. Groznicu sam dobila drugo vece. Posle 48h  od prve inekcije mi je bilo lakse.

Pipi imamo mi kucu u kuci koja ce isto sad 7 godina. Kad smo cerku dobili imali smo ih dvoje. Prvo sto smo uradili kad smo je doneli iz porodilista dali smo im da je onjuskaju. Nisu spavali sa bebom i sa mnom u sobi vec sa mm-om u dnevnoj ali njima to nije pretstavljalo problem. Kasnije smo svi zajedno spavali sa sve bebom. Tad je bilo lakse posto su oni imali jedno drugo pa su se i medjusobno zabavljali. E sad posto je drugacija situacija ova zenkica spava sa mojom mamom u drugoj sobi. Al ona je lencuga jedna koja prespava zimu, koja samo jede i spava. Znaci sve zavisi kakvog je temperamenta pas. Ako te zanima jos nesto pitaj.

Ja sam jos 2u1 i nema naznaka da ce uskoro. 

Mrzi me nesto da pisem sva sam smorena. Al eto sve su zene rekle. J bih samo dodala da sad uopste nemam osecaj da sam imala zivot pre nje (cerkice) odnosno kao da je ona oduvek tu. I to spokojstvo koje se oseca pre trudnoce vise ga nema. Naravno kasnije se svi opustimo al uvek jedno oko seta i pazi. Al sve je to normalno.

Meni je sad nekako zao cerkice kako ce kad odem u porodiliste. Jeste da je ona ovde voljena i pazena al opet nece joj ni mama ni tata biti tu. A non stop bi da se mazi pa mi nekako dodje zao kad pomislim da vise necemo biti samo nas dve i da mozda nekad necemo moci da se mazimo kad budemo pozelele. 

Eto ne pisem al kad napisem preteram hahahhaha vrrme mi je da se cistim sa ove teme

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Medenjaci su ispeceni jos kasnije da ih ukrasimo, uh umorih se oko toga. Mala je juce djipala kao kozica danas je malo mirnija promeskolji se ali bar ne skace. 

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, izvinite na ubacivanju, samo da vam kazem da je divno sto razmisljate o bebicama i mazenju s njima, ali ne budite na kraj srca kad cujete da je neko preumoran, da nema snage, da ima crne misli itd, svasta vas tek ceka, sto se ne moze ni objasniti ni zamisliti dok ne stigne bebica. Ja sam najvece strahove i najvecu srecu osetila tek kad su one stigle. A cesto i jedno i drugo u isto vreme...pa i tugu, i grizu savesti, i ushicenje, i malodusnost, i sto drugih osecanja koje nisam ni umela da definisem. U da, i bes, i nestrpljenje, i dirnutost, i osecaj bespomocnosti... I sramotu, i ponos... Sve, sve to toliko izmesano i uzburkano da se ne moze ni sa cim porediti. Naravno da je nagrada ogromna, inace ne bih sad vec i trece cedo cekala, ali treba biti i iskren prema sebi kad te sve to pogodi, a ne glumiti da je sve bajno i sjajno jer se to eto ocekuje od mlade mame koja je svim srcem zelrla svoju bebu. Ljubim vas sve!

Melissa, Ehinacea, leni i 9 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, ja sam ova 2 dana totalno u out-u. Sinoc sam uspela da se rasplacem kod nutricioniste u ordinaciji dok mi je merila pritisak. Taman sam izasla od dr koji mi je eto skrenuo paznju da mi insulin ne radi kako treba, pa da pored dijete jos moram redukovati ishranu, a i onako sam nervozna jer se bebica umirila vec dva dana, jedva da je po nekad osetim. On mi kaze sve je to normalno, nemoj da brines, to sto je ne osecas ne znaci da se ne krece. Onako nervozna vec na ivici, ulazim kod nutricioniste, ona meri pritisak, malo povisen i ja tu okinem plakati kao kisa i ne mogu da stanem. 

Nekako mi se cini da mi na svakoj novoj kontrli pronadju po neki defekt. Hematom, pa kontrakcije, pa zuc, pa zadebljana posteljica, pa karlicni polozaj, pa sad i taj secer... pritisak za sad ne racunam jer sam bila bas potresena, nadam se da nece rasti.

Ova 2 meseca sto su ostala mi se cine kao 2 godine i ne mogu da prestanem da se pitam: sta je sledece??? Samo se nadam da ce sve proteci u granicama normale i da ce se moja bebica roditi ziva i zdrava.

Eto, ja samo da se malo izjadam, lakse mi kAd podelim muku...

JovanaKA, MatroNadja i missN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znam rag kako je. Ja sam dusu isplakala kad su mi rekli da je beba za 4 nedelje napredovala 300g i da sad kasni 12 dana umesto pet. Nema sta mi nije palo ba pamet. Pa grlim stomak i izvinjavam se i placem na smenu. A ne znam ni sto kasni nego eto. "Znam" da je do mene. Lude su majke. A bas se bila obradovala nizak secer celu trudnocu,nizak pritisak, na poslednjem vadjenju krvi napokon sve normalno,reko super zbaci i on je lepo napredovao. Kad mi rece,jedva dodjoh sebi. Maltene me strah sad u utorak da idem u porodiliste na kontrolu

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadjo,svaka ti je zlatna :)

Nego mi zapocele pricu o onima sto plase trudnice i stavljaju im crne misli u glavu,pa da dodamo malo leptirica :wub:

Ragdol,isplaci se,iskukaj se,a onda glavu gore!Nije svejedno,kada

 ti stalno nesto prlnalaze,ali ipak je tvoja trudnoca dobra,beba je dobro,a regulisaces ti stanje ishranom.Ja na patologiji upoznala zenice koje ne mrdaju iz kreveta mesecima i imaju strasne probleme itd,itd...Ne potcenjujem tvoje probleme,pokusavam da te utesim,jer najvaznije je da su otkrili problemcice i da su resivi...

Tackice,ruckaj,odmaraj,bice sve kako treba :wub:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pipi, ja imam dva psa a imam i cicojke, svi u stanu. Ljudi kažu da životinjama treba dati neki komad bebine odeće da pomirisu čim dodje beba iz porodilišta. Moji su od početka super, čuvaju je i uvek smo zajedno šetali, moji imaju sada 10 i 9 godina. Ona je njih zapravo maltretirala više puta, pogotovo malog psa a on je bežao stalno jadan. A na velikom (zlatnom retriveru) leži i jaše ga, što joj naravno ne dozvoljavamo, ali šta reći. Najvažnije je da pas bude očišćen od unutrasnjih parazita jer je to jedino što može da bude opasno po bebu. Moja ćerka je čak jela i granule kad se samo okrenemo, to nas je ubijalo u pojam, ali nikad joj se ništa nije desilo. Naravno, ne preporučujem granule :), nego budi opuštena, biće sve ok, ja mislim da sad pas može da se oseti odbacenim. Setajte zajedno, neka on i dalje bude bitan. Jedan moj mačor je npr pao u depresiju jer ga nisam puštala u spavaću sobu. Deluje smešno i neverovatno, ali je zaista tako. Zavisi dosta od karaktera životinje, sto ćudi kao i kod ljudi. Kojeg psa imaš? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cintia,samo da kazem,mnogo mi se svidja kako imate lep odnos sa zivotinjama..:-) 

Vuci,Ehi,i sve mame koje vec imaju decu,svaka vam cast,mislim da je mnogo snage potrebno za sve!! ja ne znam.kako cu ja,nadam se da cu moci,da cu imati snage...

moja mala brce dole,udara u grlic i rektum,sve zvezde brojim i samo stezem da izvinete zadnjicu...jedno vreme nije to radila,sad je ponovo pocela,samo idem po kuci kao da sam se ukakila...sto rekla Tackicca,drago mi je,volim sto lupa,al' mi zao mene XD...

Mellisa,Bepce,kako je grlo? 

Ja se najedoh vala posne sarme i lucene paprike kao prase ovih dana,odavno nisam ovako lepo ruckala...i drago mi je,jer je beli lukac dobar antibiotik,a prirodan...kolace se trudim da jedem sto manje,tipa pet komada na dan,ali su leeeeepi,oci ih jedu...obradovala sam se,svasta lepo smo za slavu dobili,buduci da smo se skoro uzeli,svaka sitnica znaci...

Melissa, Ehinacea, Cintia i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Superiska! Evo i meni stigla biohemija i ks od jutros. Savrsena skroz. Rbc ispod normale i lym% i to je to... Sve ostalo skolski.

 

Merima jel ste okitili?? Ja narucila da mi brat kupi u h&m ukrase za jelku sa decijim carapicama. Par komada samo ,nisu ni jeftine,ali mi mnogo slatko

Izmenjeno od strane Tackicca
Vuciguraj i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

superiska Tackicce,samo neka ide kako treba,uskoro ces ti imati svoj mali bundle of joy :-)))))

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage zene,ja samo da se javim. :) Jos sam kuci. Danas sam bila na ctg-u,beba je bila uznemirena nesto pa sam ga ponovila opet. Posle je bio ok. Rekli su mi ako i sutra bude tako uznemirena da ce me ostaviti na odeljenju.

bepce, Cintia i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pipi, ja imam dva psa a imam i cicojke, svi u stanu. Ljudi kažu da životinjama treba dati neki komad bebine odeće da pomirisu čim dodje beba iz porodilišta. Moji su od početka super, čuvaju je i uvek smo zajedno šetali, moji imaju sada 10 i 9 godina. Ona je njih zapravo maltretirala više puta, pogotovo malog psa a on je bežao stalno jadan. A na velikom (zlatnom retriveru) leži i jaše ga, što joj naravno ne dozvoljavamo, ali šta reći. Najvažnije je da pas bude očišćen od unutrasnjih parazita jer je to jedino što može da bude opasno po bebu. Moja ćerka je čak jela i granule kad se samo okrenemo, to nas je ubijalo u pojam, ali nikad joj se ništa nije desilo. Naravno, ne preporučujem granule :), nego budi opuštena, biće sve ok, ja mislim da sad pas može da se oseti odbacenim. Setajte zajedno, neka on i dalje bude bitan. Jedan moj mačor je npr pao u depresiju jer ga nisam puštala u spavaću sobu. Deluje smešno i neverovatno, ali je zaista tako. Zavisi dosta od karaktera životinje, sto ćudi kao i kod ljudi. Kojeg psa imaš? 

Moj je mesanac terijera. Ljude inace obozava, mazi se puno, poslusan je, ovako je jako dobrocudan, voli da je u blizini male dece ali ne voli da ga ona previse diraju, pa ume da se unervozi, to me jedino brine.

Procitala sam da mu treba dati da onjusi neku bebinu stvar pre nego sto izadje iz porodilista, i da ga ne treba odbacivati, sto mi i ne nameravamo, ali cemo u pocetku svakako dosta paziti.

Jako mi je lepo kad citam kako deca rastu zajedno sa zivotinjama, kako uzivaju svi zajedno jer smo i mm i ja veliki ljubitelji istih i mnogo bih volela i da se moj pas i malecka zavole i da se lepo slazu :)

 

Vuciguraj i Cintia volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, ja sam ova 2 dana totalno u out-u. Sinoc sam uspela da se rasplacem kod nutricioniste u ordinaciji dok mi je merila pritisak. Taman sam izasla od dr koji mi je eto skrenuo paznju da mi insulin ne radi kako treba, pa da pored dijete jos moram redukovati ishranu, a i onako sam nervozna jer se bebica umirila vec dva dana, jedva da je po nekad osetim. On mi kaze sve je to normalno, nemoj da brines, to sto je ne osecas ne znaci da se ne krece. Onako nervozna vec na ivici, ulazim kod nutricioniste, ona meri pritisak, malo povisen i ja tu okinem plakati kao kisa i ne mogu da stanem. 

Nekako mi se cini da mi na svakoj novoj kontrli pronadju po neki defekt. Hematom, pa kontrakcije, pa zuc, pa zadebljana posteljica, pa karlicni polozaj, pa sad i taj secer... pritisak za sad ne racunam jer sam bila bas potresena, nadam se da nece rasti.

Ova 2 meseca sto su ostala mi se cine kao 2 godine i ne mogu da prestanem da se pitam: sta je sledece??? Samo se nadam da ce sve proteci u granicama normale i da ce se moja bebica roditi ziva i zdrava.

Eto, ja samo da se malo izjadam, lakse mi kAd podelim muku...

Ragdol, hocu samo da ti kazem da te potpuno razumem kako se osecas i da je to sve normalno i prirodno i da sam ja sigurna da ce sve biti ok.

Moja je trudnoca od pocetka visokorizicna i samo kad se setim kroz sta sam sve prosla i koliko sam se brinula za moju malecku, a koliko sam je samo dugo cekala, odmah mi se oci napune suzama. Ni ne govorim ljudima koliko sam puta vadila krv do sada, ni koliko sam vremena provela kod razlicitih lekara.

Sve ce se dobro zavrsiti, videces :wub:

Ragdoll85, merima i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala drage moje na razumevanju i podrsci. Evo malopre me sutnula par puta i odmah mi je sve bolje i lakse. Samo da ona meni bude dobro, a ja cu izdrzati jos ova 2 meseca, pa makar morala stajati na glavi.

Ehinacea, merima, Tackicca i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.