Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Joj i mene danas posle duzeg vremena uhvatile kontrakcije.. Nije mi bas sve jedno jer me drze jos od 18h ali malo su se smirile.

Ono sto je novina je sto sam osetila pritisak kao potrebu za velikom nuzdom. Bas sam se bila uprpila..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O pa sta je ovo svi se nesto gurate preko reda a jos se ni jedna ne poradja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MissN, možda je bolje da se javis ipak, ako su to kontrakcije, pa makar i lažne, ne valja u tako kratkim intervalima, a trudnoća je još relativno mala. Ako nije ništa, poslace te kući, ali ako jeste mogu da ti pomognu.

MamaMima, taj pritisak kao nagon za velikom nuzdom je valjda prava kontrakcija, koliko meni barem rekoše iskusnije žene. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Javila sam doktoru... Valjda bi mi rekao da pohitam u bolnicu. Nisam pametna.

Kad ustanem nije mi nista.. Samo dok lezim..

Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vec smo sve pocele da kukamo da nas nesto boli :) ja se jedva namjestim koljko je beba nisko, onda uhvati me kao grc nekad na lijevoj strani ispod stomaka  nekad  a desnoj, mozda se beba navali na zivac, ne znam. Uglavnom tesko se okrecem navece, kad pumo hodam probada me odozdo...Kazem ja bebi tesko tebi, tesko meni :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro zemske. Kako ste od jutros? Sta nam je sa Mmarom? Meni prodjose oni bolovi verovatno mi se dete uprlo u rebra nekako. Ili se to ja samo tesim. Mnogo je miran poslednjih par dana. Izgleda da mu je sve po meri pa uziva i drema a samo se povremeno javi da ne brinem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro. Kod mene standardna prica sa rukama, ali mi se cini da sam za nijansu bolje spavala!

I mene svaki dan boli ispod desne strane rebara, u stvari boli me uvece i ne mogu da se namestim.

Idem danas na polikliniku kod ginekologa, nosim rezultate secera, pa da vidimo kakva sam...

bepce i sakovac volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutrooo...Mene ne boli iapod rebra ve  dole kad beba se navali na jednu stranu, kao grc me uhvati dok se ne okrenem kontra...Sad bebiji veliki pa nemaju ni one mjesta, neka ih :) izdrzat ce se sve :)

Tackicca i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa htele ne htele izdrzacemo ne pita nas niko. Vidim da nema drugog resenja. Kad su mi pricali da ce u devetom sve da me boli,mislila sam da preteruju. Iskreno. I ranije sam imala saosecanja za trudne zene. Ali sad nakon zapravo iskustva sa trudnocom, ne da cu da im ustajem i pustam preko reda,ima da ih nosim ako treba!

Ella90, Melissa, Cintia i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako sam ja lepo spavala!!!! Jednom sam isla u wc. Mm kaze da sam hrkala za medalju. B)

A grlo me boli istim intenzitetom kao pre 2 dana. Caj, limun, med, djumbir, neke pastile na biljnoj bazi, ispiranje slanom vodom, propolisom, neki biljni sirup, karamel mleko.....apsolutno nista nije pomoglo. Ginekologinja mi juce rece da probam paracetamol, jer sam joj se pozalila na nenormalne bolove u levoj preponi i u donjem stomaku. Od pocetka trudnoce, za sve mi preporucuje paracetamol (ovde lekadol) i iz ocaja sam ga uzela sinoc. Definitivno je malo ublazio bol, a mislim da sam zbog njega tako slatko spavala. Uglavnom, grlo i dalje boli!:angry:

A sinoc sam pojela neku ribu i bilo je malo belog luka, ljudi moji, kiselina mi je zapalila sve od zeluca do jezika.....

Tackicca i Melissa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da. Danas stize namestaj za bebu!!! Mislila sam srediti spavacu,napraviti reda i mesta za sve....ali tako mi se ne daaaaaa. A mm se zuri da sve sastavi!

Tackicca, Ella90, Melissa i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi cemo danas da zavrsimo sve. Planiram da malo okitim po kuci. Minimalno. Cisto da se zna da su praznici. Ne mogu ja da gledam kucu bez ukrasa. Necu da se verem po merdevinama i dekorisem terase i tako to. Ali malo po kuci MORA :D

Bice beba epse raspolozena kad je i mama. A ne ustaje mi se iz kreveta. Diglae glad,sad sam to obavila pa nazad u krpe.

Nego bas boli ovo kad se beba nisko pomera,ovo sa strane i gore mi nista ne smeta. Ali doleeee,kao da ce me iskidati tako se osecam,a da ne spominjem kad sutne u grlic,pa samo sto ne cucnem kako me zigne :D

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni pocela da skace po besici..inace sam od onoliko vode i soka juce piskala svakih sat..a danas cu bogami goste napustiti jos ranije,juce sam se kao kvocka namestala po kaucu,jedva sam izdrzala do 20 h...

@missN javi se draga sta se desava!

Tackicca i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackice - to nisko pomjeranje i kad zigne nesto mi je najgore...i ja sad razmuijem trudnice i vjeruj kad me uhvati umor kad hodam samo trazim gdje cu se spustiti...

Neki dan ja u trgovini na kasi sa mamom, i imam u korpi par artikala i cekam da mi zena pocne kucati kad dodje cura neka sa 2-3 artikla kaze izvini mogu li ja prije...Ja gledam i ne vjerujem...Reko slobodno, kad kasirka se poce smijati, reko vidis ti to, lakse je trudnici u 9mj cekati nego njoj...ja se sve cudim sto me na kasi niko ne pusta a sad mi je sve jasno :D :D

 

I mi smo sredili sobu i mjesto gdje ce da bude krevetac :)

 

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro... Noć bez sna... :-) Nikako se ne mogu namestiti... Počelo je nešto da mi smeta u predelu jajnika, kad ležim na levoj strani... Pored problema sa položajem, ceeeelu noć sam slušala plac deteta iz stana pored, komšiju iznad koji u jedan posle ponoći priča sinu srednjoskolcu o glagolima, deobi ćelija... Nije mi bilo dosadno... :-) 

sakovac, Cintia, merima i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro!

Miss, verovatno nije nista, ali je to ipak relativno cesto, pa se bolje javi doktroru da ti glava bude mirna.

Mene juce slava slomila. Nisam nista preterano radila, ali valjda se skupilo i od prethodnih dana od priprema. Krenula kad su otisli zadnji gosti kao malo da pomognem muzu, da sklonimo sve, a ona se spustila, na grlic zajahala, samo sam se vratila na kauc i legla. Bas neki grozan osecaj. Evo jutros sve osim ledja super. A sad moram na komisiju preko pola grada, po ovom minusu. Muz rano otputovao, danas van grada.

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajoj Nira. Nama je komsiluk bas tih. Ali dok sam zivela u svom stanu u Bg,redovno sam slusala dozivljaje iz spavace sobe nekoga iz komsiluka. Uzas .

Melisa, veruj mi da te razumem,a sto mi je vrucina i zagusljivo,hormoni drmaju razbijaju. Za to pustanje preko reda,i mene su tako par puta,samo sam ja bezobrazna pa kad pustim nekoga dobro ga naribam kako je meni lakse da stojim i izbombardujem sarkazmom cisto da mu bude JAKO neprijatno sto mu je tako nesto i palo na pamet. A vise ne cekam da me bilo ko propusti ja ti samo prodjem ispred svih,nista me ne zanima. Imam zakonom propisanu prednost,kome ne odgovara neka se svadja sam sa sobom :)

Merima, ja sam pojela ribe za rucak i veceru,pa sama skoro dva kila. Al ne da mi je prijalo ! A piskanje me malo popustilo. Ili ja ignorisem :D

Nira, merima i Melissa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro i od mene,ja jedan dan spavam super drugi dan je odma patnja..500 puta ustanem na wc i samo sto se namjestim u krevetu opet wc pa pobogu ne znam odakle ide vise...Ja sam sinoc pravila suhe kolacice muz radio nocnu ja sama,ispekla sam prvu turu i sjela sam da ih spajam sa dzemom,spojim par komada i pojedem odma hahah a sve kao ne bi trebala zbog diabetesa..Tako da sam sa kolacima zavrsila oko pola 1 i slabo sam bas spavala,bebica je mirna pomjeri se par puta na dan valjda i nema prostora..Mi smo u spavcoj napravili prostor za bebicu taman je stao krevetac i komoda za presvlacenje i ormar,oprala sam sve stvari i popeglala i sebi spremila stvari za bolnicu eh sad ovih dana cekam kolica da dodju i spremni smo abd za dolazak male pisulje,radujem se a i strah me:wub:

 

 

 

Cintia, Ehinacea, Tackicca i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja se isto radujem a imam i neki strah...opustit cu se tek kad dodjem aBd kuci sa bebicom :)

 

Tackice - ja sam tako u DM-u cekala kraj kase da samo dam papir i ako vjerujes sve su zene u redu bile ima jedno 5-6 i gledaju da drzim papir i nijedna nece da kaze de predajte da ne cekate...Da su bili muskarci da kazem ne znaju kako je to pa hajd al zene.

Ella90 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a sto se tice kase i reda,mene bas niko ne ferma,mada retko idem u prodavnicu.bezobrazni su samo tako.

Melissa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni juce u laboratoriji, dok sam cekala da mi daju casicu u koju cu da piskim, neka bakica kaze-samo nesto da pitam....sine, kad je razvezala pricu.....te imala je srcani, pa koje analize ona treba, pa kad, pa kako, pa ovo, pa ono......mislim se, nisu ni bakice fine kao sto su nekad bile!!!:D

Melissa, Ragdoll85 i Ella90 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 ja uvek kažem bas me briga da li će me neko pustiti ili ne, imam pravo da idem preko reda i koristicu ga... I opet dodjem u red, stanem i čekam... :-) Čini mi se da mi je lakše stajati pet minuta, nego se nervirati kad ljudi krenu da komentarisu zašto sam prošla pored svih... A vrlo je očigledno zasto sam to uradila... :-) I opet ce im smetati... 

Mada, dešavalo se da me puste, i u radnji, i u pošti... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene po ovim prodavnicama svi znaju, pa cim me vide na kasi, kasirke prave red i pustaju me :) Ljudi se uglavnom prave ludi, ali meni nije problem da reagujem. I kad sam dobro i mogu da stojim, opt izbeavm jer svi smrkljaju i kaslju, pa gledamda isparim sto pre.

U autobus ulazim iskljucivona prednja vrata i podizem ljude sa prednjih sedista (onih rezervisanih za trudnice i invalide). Jednom sam usla na zadnja, vozac me nije video, naglo krenuo i da me neki covek nije pidrzao preletela bih pola autobusa.

 

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi su takvi, krivo im ako odes preko reda. U nekim prodavnicama i pise a i naslikano je da trudnice imaju prednost, pa ni ljudi ni oni sto rade na kasi to ne postuju al eto. Cekam ako mogu, ako ne mogu ostavim i odo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.