Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Sta ces onda u porodiliste ako je ctg uredan :) eventualno da ostanes jer si blizu termina...

Jaca1988 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Cintia, @bepce, cini mi se da ste vec pisale, kad se poslednji put kod vas proverava toksoplazmoza? Inace, jel praksa jednom u trimestru ili kako?

Da, jednom u trimestru. Poslednji put u trećem, negde oko 34,35 nedelje.

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Coje, šta je sa tobom? Jesi li i dalje u bolnici? Šta dalje? Imaš li neke naznake da je porodjaj blizu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

I dalje pod nadzorom. Gospodin voli da zajebava sestre, pa kako mu se koja svidi on se probudi za ctg, a ako mu se neka ne svidi on joj okrene dupe i iskulira :D i onda dodje dr, kaze mirna beba, sedi ti do kraja kod nas... a i kad dodjes iz vto gledaju te kao visokorizicnu... naznaka ima, bebac je skroz nisko, ali kontam da je to zbog 4kila koje je nabacio :D otvorena i dalje dva prsta. Boli me komplet karlica, stidna i sedalna kost uzas, kukovi kad lezim na stranu, cak je i glava pocela da me boli od tih svih bolova. Ispratih 3 cimerke na porodjaj, dosla i cetvrta ali za nju se nadam da me nece prestici jer je 34.nedelja i blizanci, pa drzimo fige da pregura jos par nedelja.

Izmenjeno od strane cojecoje
Cintia, Melissa, ma.za.m i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta ces onda u porodiliste ako je ctg uredan :) eventualno da ostanes jer si blizu termina.

Ne znam ni ja zasto da idem kad nemam nikakvih bolova. Ne mogu da uploadujem sliku ctg-a da vidite... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nocima lose spavam, a u toku dana ne stignem da odspavam...

Plus to - na dijeti sam, pa sam skoro stalno gladna. Vidim da sam opet malo smrsala. Jutros sam opet isla da vadim krv našte, pa sam pomislila da cu im se tamo izvrnuti od umora i gladi...

Ako ovo ovako sa bolnim i utrnutim rukama potraje do kraja januara, a i dijeta, ja ne znam na sta cemo liciti i beba i ja na kraju...

@ma.z.am, morili me glađu da ne bude velika beba, ja se sasušila, i kad sam tri nedelje pred kraj videla da je insulin super sama sam sebi dijetu ukinula (nakon što sam se više puta skoro onesvestila, šećer mi bio ispod 4 a gornji pritisak 90). Dok sam pila Siofor strogo sam se pridržavala dijete, a posle sam odlučila da jedem šta mi se jede i da budem sita i nasmejana, a ne gladna i besna ;) 

ma.za.m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, jednom u trimestru. Poslednji put u trećem, negde oko 34,35 nedelje.

@pipi duga čarapa kod mene isto tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan svima :) kako ste,evo mi ocekujemo sneg svaki dan kad ono danas sunce pici kao da je 4 mesec..

Sutra na kontrolu usli smo u 31nedelju :)

Stid me i reci ove noci sam prespavala 10 sati u komadu bez budenja u vc.. Sad se najela i ko zmija zavalila i probavljam :D

citam vas svaki dan ali nemam sta novog da napisem,pocele se sve gurat preko reda a i dalje zatisje pred buru :) 

Cojecoje ajde ti prva :baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto to je moj ctg. 

Sta mislite? Da cekam ujutru da idem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaco, ja cak ne znam ni sto bi sutra ujutru isla. Jos kazes da nemas ni bolove.. Osim ako nisma propustila nesto od informacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ova doktorka je znaci odlepila totalno. Nisam propustila nista. :) Nego po njihovom skolskom racunanju meni je termin bio u subotu pa jedino ako je zato. A doktorka koja mi vodi trudnocu mi je rekla da mi je termin 21. :) 

Uh,sada mi je pao kamen sa srca. :) Para vredis!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šta ti je rekla dr. za ctg?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šta ti je rekla dr. za ctg?

Da su ovo pripreme za porodjaj i da se javim u porodiliste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne mogu ni na jednu stranu da legnem. Boli me iapod levog i desnog rebra. Sinoc me je toliko probadalo da sam bez vazduha ostala. Kroz plecke me bode i kroz stomak. Jel se desavalo nekom?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne mogu ni na jednu stranu da legnem. Boli me iapod levog i desnog rebra. Sinoc me je toliko probadalo da sam bez vazduha ostala. Kroz plecke me bode i kroz stomak. Jel se desavalo nekom?

 

Ja sam prošli vikend imala sličan problem... Počelo malo ds me boli sa leve strane, ispod rebara... I sve više i više, na kraju me toliko bolelo da sam skoro plakala... I celu noć nisam mogla da se namestim...  Sledeci dan me malo bolelo i prošlo... Pojma nemam od cega je bilo... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e pa bas to. Zvucace vam smesno ali palo mi na pamet nocas da me grudi pritiskaju pa sam sedela i drzala grudi u rukama podignute. Ko ludaca. Ali ni to nije pomoglo

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam mogla naći nijedan položaj koji mi odgovara... Stvarno je bas, bas bolelo... Da je nastavilo tako jako i sledeći dan, mislila sam čak i o tome da odem kod dr, jer nisam imala pojma od cega je... Verovatno bi mi rekli da nisam normalna zbog čega sam došla... Sreća pa se smirilo... 

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je super dok stojim. Setam. Kad sednem podnosljivo. Ali kako legnem. Uzas. Videcemo nocas kako cu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je to od gasova. Leva strana je jetra ili zuc, a desna ili obe su uglavnom gasovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To znam. Ali sad u 9om vise ne znam gde mi se nalazi koji organ :')

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaco,ako ti je rekla,idi,nista te ne kosta.

Tackice,tako je meni krenuo porodjaj,boleo me stomak cim legnem,samo sam setala i stajala :)

 

 

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, 26 nedelja sam, evo od 19h mi se na svakih 4-5 min stegne deo stomaka velicine pesnice i to stezanje traje do nekih pola minuta.... nema bolova, ne znam da li da se javim u bolnicu kod dezurnog.... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, 26 nedelja sam, evo od 19h mi se na svakih 4-5 min stegne deo stomaka velicine pesnice i to stezanje traje do nekih pola minuta.... nema bolova, ne znam da li da se javim u bolnicu kod dezurnog.... 

Materica treba cela da se stegne i da tako ostane 40s do 1minuta, i da se ponavlja u regularnim intervalima, ako preskoci neki put, npr. na 5 minuta budu 2 pa 3. bude 10.minuta, onda to nisu prave kontrakcije-tako je meni dr objasnio, i reko mi da legnem na levi bok i stavim utrogestan vaginalno, da se malo smire, to je bilo pre mesec dana, i dan danas ih imam, takve lazne

 

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.