Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja sam necim izazvala bol u grlu. Nista drugo mi ne fali, niti curi nos, niti imam temp...a grlo crveno, na pola zatvoreno, jedva gutam. Nema sta nisam juce probala od prirodnih lekova, nikakve promene nema. Popih ne znam kolko caja s medom i limunom, grgljala slanu vodu, kuvala secer i mleko....jedino djumbira nisam imala,a on mi je vec dva puta spasio zivot. 

U subotu sam sedajuci u kola tako rastegla preponu, da sam se prepala koliko je zabolelo, posle toga sam piskeci cula neko klokotanje, kao ono kad se voda vrati nazad u vodokotlic....sve me nesto istraumiralo. Dobro mi je doslo ovo oblece grlo juce, da me bar ono natera da malo lezim i odmaram.

Dragi hteo juce da sastavlja krevetaci komodu, ali sam ga nagovorila da ostavi za sledecu nedelju pa smo zajedno uzivali.  

Uglavnom danas kontrola, moguce i ctg. 

Vuciguraj i JovanaKA volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro, ja danas kpd zubara a tako me mrzi na ovu zimu da izadjem brrrrrr. Sinoc sam gledala na HBO onaj film sa Leonardom povratnik i celu noc sanjala scene vrtela sam se i jurila sa indijancima haha. Sto se tice kafe,alkohola i cigara jesu stetniji samim tim postoji akciza na te namirnice kao i gazirani sokovi i svi vestacki sokovi. Meni je kafa bas smetala i sad kad pomislim na njen ukus muka mi tako da necu dugo jos piti, imam taj problem da godinama ne mogu da jedem ili pijem nesto od cega sam povracala nisam smoki mogla 10 godina da jedem jer sam kao dete pojela uzegli burek vec 10 godina takodje ne mogu da smislim jos od prosle trudnoce. Da mi nije bilo muka pila bi verovatno kafu ponekad mada je to bilo mleko sa malo kafe.

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam necim izazvala bol u grlu. Nista drugo mi ne fali, niti curi nos, niti imam temp...a grlo crveno, na pola zatvoreno, jedva gutam. Nema sta nisam juce probala od prirodnih lekova, nikakve promene nema. Popih ne znam kolko caja s medom i limunom, grgljala slanu vodu, kuvala secer i mleko....jedino djumbira nisam imala,a on mi je vec dva puta spasio zivot. 

U subotu sam sedajuci u kola tako rastegla preponu, da sam se prepala koliko je zabolelo, posle toga sam piskeci cula neko klokotanje, kao ono kad se voda vrati nazad u vodokotlic....sve me nesto istraumiralo. Dobro mi je doslo ovo oblece grlo juce, da me bar ono natera da malo lezim i odmaram.

Dragi hteo juce da sastavlja krevetaci komodu, ali sam ga nagovorila da ostavi za sledecu nedelju pa smo zajedno uzivali.  

Uglavnom danas kontrola, moguce i ctg. 

Bepce,probaj eco septolete od zalfije,ili da ispiras grlo sa hidrogenom 3% ili da nakapas malo propolisa u casu mlake vode.septolete sam ja koristila,predlozila mi doktorka,a hidrogen mi je takodje predlozila doktorka,tako da nemas brige.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja imam trip da ne ustajem dok se bebac ne javi,i sad oko pola sest jutros se nesto gurkala,meni bilo vrucina,sad pre pola sata se isto gurkala,i ja sve u tripu,kao nije mi to dovoljno hocu posteno da se javi ne da me pipka na sitno...M odneo kolac u crkvu,treba da ustajem da postavljam sto,tanjire da prebrisem za slavu itd.itd a ja sve je cekam..totalni sam dilkos 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutroooo :) evo i nas...E makar jednom da se postenski naspavam, cak nisam ustajala nikako u noci...Juce sam ustala u 5h jos mi bila radna akcija u stanu, i ja sam svasta nesto radila, kretala se dok me stomak bije zabolio i bebac ne toliko  nisko udarao kao da me nesto dole probadalo i morala sam leci. Onda spavala sat vremena i sinoc legnem ranije nego inace i evo sad se probudila :D bebac evo gurka se, mm spava ja kontam sta da jedem :D

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima, srecna slava! A i ostalima koji slave... Nas mali decak bas ima snage, toliko jako udara da me zna i probuditi... :-) I ujutru je bas aktivan... :-) 

Ja sinoć imala malu temperaturu, 37,4... Od jutros i stomačni problemi... Nadam se da cu da izbegnem virus...  

sakovac, Melissa, merima i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja danas na kontrolu. Ali prvo da jedem nesto. Odbijam da ustanem iz kreveta pre toga. Bebac bio mnogo miran juce pa sam se naspaaaaaavala napokon!Hvala mu. Srecna slava svima koji slave! Merima meni mirise ta riba kod tebe

merima i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro! Srećna slava svima koji slave!

Ja sam se prehladila. Juče negde od popodne me baš bolelo grlo, tu sam ja pila čajeve i djumbir i serbet uveče. Sad me više ne boli ali sekreta iz nosa mnogo i boli me glava, tj celo lice, peku oči, uuuf, baš sam bezveze. Temperaturu za sada nemam.

merima i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene se svekar razboleom ima i temperaturu. Sad se mimoilazimo po kuci. A mene nesto sinusi pritiskaju kao da ce se zapusiti. Posle cu da se inhaliram da to malo otpustim

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nocima lose spavam, a u toku dana ne stignem da odspavam...

Plus to - na dijeti sam, pa sam skoro stalno gladna. Vidim da sam opet malo smrsala. Jutros sam opet isla da vadim krv našte, pa sam pomislila da cu im se tamo izvrnuti od umora i gladi...

Ako ovo ovako sa bolnim i utrnutim rukama potraje do kraja januara, a i dijeta, ja ne znam na sta cemo liciti i beba i ja na kraju...

JovanaKA voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srecna slava!

Ja se juce prejela kod sis,jedva sam se uspavala,ali sta da radim kafa mi se sve usladilo :)

Danas kod mojih,opet ceo dan sedenja za stolom...Mislim,to meni inace ne smeta,nego me hvataju neki bolovi,grcevi,a to je sve zbog ovog mog ogromnog stomaka...

Tackicca i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mogu da verujem, treba da dam urin, probala sam pre 1h, nije islo. popila pola litre vode-nista i dalje. a kod kuce posle svakog gutljaja trckam u wc. 

Bila na kontroli, bebac 2850g. sve je sjajno, plodova voda, posteljica....za 10 dana ctg. 

ma.za.m, Ehinacea, Ella90 i 8 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nocima lose spavam, a u toku dana ne stignem da odspavam...

Plus to - na dijeti sam, pa sam skoro stalno gladna. Vidim da sam opet malo smrsala. Jutros sam opet isla da vadim krv našte, pa sam pomislila da cu im se tamo izvrnuti od umora i gladi...

Ako ovo ovako sa bolnim i utrnutim rukama potraje do kraja januara, a i dijeta, ja ne znam na sta cemo liciti i beba i ja na kraju...

I meni budu utrnute ruke ujutro kad se probudim i u toku noći. Ujutro kad ustanem to traje neko vreme dok se ne sredi. Npr. teško mi bude da pritisnem narandzu da iscedim jer to moram čim ustanem zbog tablete gvožđa. Ali, kako odmiče vreme to prestane i u toku dana ništa. To je počelo da mi se dešava od pre nekih 10 dana do dve nedelje i doktori su mi rekli da je to normalno za kraj trudnoće. Inače, ja sam danas ušla u 37. nedelju, a koliko znam i ti si manje više pri kraju. Kapiram da treba izdržati. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja danas na kontrolu. Ali prvo da jedem nesto. Odbijam da ustanem iz kreveta pre toga. Bebac bio mnogo miran juce pa sam se naspaaaaaavala napokon!Hvala mu. Srecna slava svima koji slave! Merima meni mirise ta riba kod tebe

svrati ;):D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni budu utrnute ruke ujutro kad se probudim i u toku noći. Ujutro kad ustanem to traje neko vreme dok se ne sredi. Npr. teško mi bude da pritisnem narandzu da iscedim jer to moram čim ustanem zbog tablete gvožđa. Ali, kako odmiče vreme to prestane i u toku dana ništa. To je počelo da mi se dešava od pre nekih 10 dana do dve nedelje i doktori su mi rekli da je to normalno za kraj trudnoće. Inače, ja sam danas ušla u 37. nedelju, a koliko znam i ti si manje više pri kraju. Kapiram da treba izdržati. 

Cintia, ja tek prekosutra ulazim u 34-tu nedelju. Imam ja jos dosta...

Mene probudi bol u rukama u toku noci zbog te utrnulosti, dok mi je desna ruka, tj prsti na njoj, ceo dan utrnuta. Ali to u toku dana je podnosljivo - ne boli. Ovo u toku noci me bas muci...

Kazu da je normalno, ali ja bih volela da nadjem nesto sto bi mi malo olaksalo noc...

Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razumem te, ali stvarno nemam ideju šta bi bilo dobro za to. Šta ti kaže doktor? Jesi pitala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

postoji taj karpalni sindrom u trudnoci. I koliko sam shvatila nema mu mnogo pomoci. Probaj da opustis ruke u mlakoj vodi sa morskom solju nekoliko puta dnevno. Ali to moze samo da ti ublazi muke ,i ni to nije sigurno. Probaj svakako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

@Cintia Nisam imala prilike. Idem sutra i prekosutra na kontrole, pa cu pitati. Ako cujem nesto korisno - napisacu ti.

@Tackicca probala sam i to, ali ne vredi.

Izmenjeno od strane ma.za.m
Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace ja sad sa kontrole. Dr me popreko pogledala uz komentar "Pa da sad jenu trendu da se ode kod privatnika."

Na sta dam joj vratila paljbu ,da njihov ctg radi ja ne bih davala pare,inace mi se bas bacaju pare pred dolazak deteta. Izasla sam oz ordinacije besna kao ris. Sva sreca pa je sve dobro.

sakovac, merima, Cintia i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Cintia, @bepce, cini mi se da ste vec pisale, kad se poslednji put kod vas proverava toksoplazmoza? Inace, jel praksa jednom u trimestru ili kako?

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam na ctg-u,kontrakcija gotovo da nema a ta nadrndana doktorka koja je bila dezurna mi je rekla ovo su pripreme za porodjaj,javite se u porodiliste,danas ili sutra,kad hocete...

I sta ja sada da radim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa javi se. Ali ponesinstvari,mozda te zadrze :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel si imala pregled? Imas li pritisak na karlicu?

Jaoj ovde blizu moje sobe je soba za otpust beba, svaki dan slusam malene drekavce i jedva cekam da izadjemo :D  ali prvo da se porodim, haha

bepce, ma.za.m, Melissa i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne,nije me pregledala. I nemam ni bolove ni nista...Niti bilo kakav pritisak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.