Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Zene, je li se nekoj od vas desavalo, kako da opisem  :D kad se beba mrda i gura ili rasteze da se cuje isto ko da neka koscica pukne ne znam kako da se izrazim...u mene sad beba rastegnu stomak na dva dijela i tako se culo a i prije sam cula, pretezno lad gura nogicama na jednu stranu a ledjima na drugu...jelde ne moze njoj nista biti? Ja se isprepada

e, meni se to samo u četvrtoj trudnoći čulo i to baš često kad se tegli i šutira!! Baš jee bilo jezivo... Mm se naravno smejao, kao tripujem se, dok i on nije čuo pa se odsekao i pitao da li me boli :)

Melissa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja kafu ne pijem od kako sam saznala za trudnocu, nije mi vise prijala zbog mucnina a i bolje ne piti je u trudnoci ja sam samo nes pila, dva dana me glava bolela i posle super sad ne nameravam ponovo da se navucem e sad da li ce bas biti tako videcemo.

 Ja sam kafu smanjila,ali ona ujutru mi je svetinja,a i prija mi uzasno,ta jedna.Vise ne:)ali sam bila kofeinski zavisnik:)a kazu nes je gori ,nego kafa jer je vestacko:)e sad nicemu vise kod nas ne verujem:)

MamaMima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, je li se nekoj od vas desavalo, kako da opisem  :D kad se beba mrda i gura ili rasteze da se cuje isto ko da neka koscica pukne ne znam kako da se izrazim...u mene sad beba rastegnu stomak na dva dijela i tako se culo a i prije sam cula, pretezno lad gura nogicama na jednu stranu a ledjima na drugu...jelde ne moze njoj nista biti? Ja se isprepada

kao nokat o nokat?:)kazu da je to dok beba jede,kako guta plodovu vodu,cuje se pucketanje:) 

Melissa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kao nokat o nokat?:)kazu da je to dok beba jede,kako guta plodovu vodu,cuje se pucketanje:) 

e bas tako, ko pucketanje neko...bas sam nasla temu ovdje pise pucketanje u stomaku :D

Ljubicica92 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma kakvi,jedna kafa dnevno nista ne skodi,pobogu...sta cemo tek sa cigaretama koje su gore?? sve umereno naravno,niko sad nece piti pet litara kafe na dan....pa onda u nezdravo po tome spadaju i pljeskavice i cevapi i pice i sto drugih cuda koja je svaka od nas pojela bar jednom u trudnoci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se na pocetku trudnoce strasno pilo pivo, i to u onom periodu dok nisam ni znala da sam trudna i pila sam ga skorosvaki dan. Taman je trajao Beer Garden, a nama sa Zarkova za cas do Ade, svako vece druga vrsta :D Onda saznam da sa trudna i prekinem skroz. Bas sam pre neko vece natocila pola case, da me zelja mine, popila 3 gutljaja i oduzele mi se i noge i ruke ^_^

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se na pocetku trudnoce strasno pilo pivo, i to u onom periodu dok nisam ni znala da sam trudna i pila sam ga skorosvaki dan. Taman je trajao Beer Garden, a nama sa Zarkova za cas do Ade, svako vece druga vrsta :D Onda saznam da sa trudna i prekinem skroz. Bas sam pre neko vece natocila pola case, da me zelja mine, popila 3 gutljaja i oduzele mi se i noge i ruke ^_^

Eto, a meni nisu verovali... :) Svaki put kad sam popila casu piva u trudnoci,  meni su se, cini mi se, vec posle treceg gutljaja oduzele noge... :) 

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam prestala da pijem kafu, tj. presla sam na onu bez kofeina. Najvise zato sto moze da izaziva grceve kod beba pa reko bolje da se skinem sa kafe pre nego sto se rodi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sta je bre ovo. Ja radila na Vidikovcu haha sve sam komsiluk :D

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma vala baš..., pa popiješ i čašu vina ili piva pa nista nikome ne bude. 

Ovo jednostavno nije tacno.Procitaj o fetalnom alkoholnom sindromu.

 

U prvoj trudnoci nisam ni kap kafe pila,bas zbog ubrzanja srca kod fetusa,sto rece Tackica.A u ovoj mi je bilo muka i od mirisa kafe,tek od drugog trimestra pocela da pijem nes,tj.mleko sa nesom :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E bas to je mm citao. I nije mi dao da liznem nista od alkohola. Mogu da izdrzim valjda 9 meseci da pazim na tudje zdravlje kad vec na svoje ne pazim

 

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sreca pa se meni nista od alkohola ne trazi u trudnoci...kad je to vec toliko dramaticno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

narode,koliko ja znam ovo se odnosi na zene koje u trudnoci svakodnevno konzumiraju alkohol ili vise puta u toku nedelje,a ne na casu piva ili vina jednom u tri meseca.doduse,kazem,ne pijem jer ne volim ni pivo ni vino,ali niko nije rekao da se opija i ne trezni,pobogu

Ragdoll85 i Jecy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@cojecoje i @Tackicca moramo malo udariti kontru novosadjankama, vidite kako se one udruzuju :D

A za tu casu vina ili piva, prosto nisam pametna... Los je uticaj svega i svacega, pa opet ne mozemo ni pod staklenim zvonom. Mozes o svemu da vodis racuna, a da nesto krene naopako. Kafu ne pijem skoro nikako jer mi je prva tri meseca bilo uzasno muka od nje (od soca pogotovo, nisam mogla ni solju operem), pa kad sam se vec odvikla nema potrebe ni da je uvodim dok sam trudna. Ako osetim da ce mi prijati, da mi se muti glava, popijem bolje i to nego glavibolja. Ma samo umereno i pametno i sve je ok. Pocela ja da propitujem nutricionistu na redovnoj kontroli kad mi je merila pritisak i tezibu za sve te namirnice koje bi trebalo izbegavati, a ona mi zena kaze; Izvini, a ako izbacis sve to, sta ces onda da jedes? Znas sta je dobro, sta je manje dobro, ovo dobro forsiras, ono manje dobro jedes/pijes redje i to je sva mudrost.

@Nira ako ti ne veruju, evo mogu da svedocim :)

Ljubicica92, merima i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam potrebu za alkoholom, jer nisam alkoholicar... :) Nisam je nikad imala ni pre trudnoce... Dragi i ja vec sigurno tri godine svaki petak idemo na veceru i tada popijemo po casu piva ili vina... Eto, izracunajte koliko nas dvoje godisnje popijemo... :)

Od onih sam sto smatraju da je sve dozvoljeno u normalnim kolicinama... Prva tri meseca trudnoce ni kap nisam uzela, jer sam smatrala da tako treba... Od cetvrtog meseca do sad, sve ukupno ne vise od 4-5 puta da sam popila casu piva ili vina... I sigurna sam da nije skodilo ni bebi ni meni... 

Ako krenemo citati po internetu, svasta cemo naci da ne smemo jesti, piti, raditi... Znaci, pod stakleno zvono devet meseci... A to je meni besmisleno, jer smo ZDRAVE... 

sakovac, Jecy, JovanaKA i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno


Radi se o sindromu odn. skupu poremecaja koi se mogu razviti i posle male kolicine alkohola,ali i ne oraju.Sto znaci-mozes da pijes k'o smuk celu trudnocu i da beba bue rodjena bez vidljiuvih posledica,a mozes i da popijes casicu necega i da naskodis bebi.

To za mene znaci,u prevodu,bolje da ne pijem,da ne budem jedna od tih nesrecnica kojima se desi problem,pa makar bila sansa i 1 u milion .

Svako radi kako misli,a da li skodi ili ne,videcemo same.

Ja sam licno u fazonu bolje spreciti nego leciti,to je moj stav,ali morala sam da prokomentarisem tvrdnju da nikome nista ne fali zbog koncumiranja alkohola.Vecini ne fali,nekolicini da,a sto ja da budem medju tih nekoliko?

Pri tome ni ja ne mislim da par gutljaja ili casa u trudnoci nanose nzm kakvu stetu,nego ja licno i nemam potrebu i nije mi problem da i to preskocim.

ReinaS i Tackicca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prestala i sa kafom i sa alkoholom i cigare batalila. Umesto jednom dnevno pocela da jedem tri puta sa dve vocne uzine. Meso mrzim iz dna duse ali sad ga jedem na silu. Mislim da mogu da se manem stava "Ma sta ce da mi fali" barem ovih 9 meseci. Jer su sanse 1:1000000, ali i taj jedan je dovoljan da se nesto desi. Ne zelim da sitra krivim svoju neodgovornost za trajnu posledicu po svoje dete.

Stakleno zvono je druga prica. Kada se rodi i treba da razvija svoj imunitet ne treba ga ganjati sa asepsolom. Ali sigurno mu necu dati gutljaj dva piva ili vina. Iako mu nece skoditi. Dok je u MOM stomaku deo je mog bica,i ne zelim da radim ista sto slutim da moze da mu skodi. To je moj licni stav. Postujem svacije misljenje,ja to prosto tako gledam. "A sto bih ako ne moram" fazon.

Vuciguraj i ma.za.m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh... Nadam se da iz svega ovoga niste stekle utisak da je meni ta casa vina bitnija nego zdravlje moje bebe...

Ja ribu, kao i ti Tackice meso, jedem na silu... Ali, znam da je zdrava i obavezno je spremam jednom sedmicno... I svaki put kazem "ja jedem nju, a ona mene", eto toliko je ne volim... :) Isto tako i dosta drugih stvari koje ne volim, sad jedem, pijem i cutim... 

Jedina stvar za koju smatram da je u ovoj trudnoci mogla da naskodi bebi, a i meni, to je stres koji sam svakodnevno prezivljavala od 28-og oktobra... I ova NEOPISIVA tuga koju osecam od 17-og novembra, koju koliko god se trudila, ne mogu da izbegnem... 

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam jednostavno mooorala da popijem dva gutljaja rakije, kada je tata ispekao. Jos od kruske! :) I za rodjus sam popila dve case kupinovog vina. I to je sve do sada :)

I jutarnju kafu pod obavezno pijem! Tursku! Jos sam i na patologiju nosila kesice nesa i zamutila sa vrucom vodom. To mi je jutarnji ritual :)

@Ljubicica92 nes nije vestacka kafa i nije stetnija od turske. Nes se dobija ekstrakcijom zrna i ostane samo rastvorni deo.

Navodno je stetnija kafa bez kofeina, jer u toku 'udaljavanja' kofeina mogu da zaostanu neke hemikalije... mada u toj kolicini koju mi konzumiramo - nista to nije stetno... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Evo da se malo informisemo:

http://zena.blic.rs/Zdravlje/17157/Casa-vina-dozvoljena-i-trudnicama

Ko je cuo za dr Mimu Fazlagic, taj zna da zena ima i znanja i iskustva, tako da :)

Fetalni alkoholni sindrom ne moze da se javi od case vina ili piva, ali moze ako se alkohol kozumira cesto u trudnoci.

Inace, u Americi se trudnicama zabranjuje alkohol, a u Francuskoj je vino sastavni deo glavnog obroka, i Francuskinje ga se ne odricu ni u trudnoci, niti im lekari to zabranjuju.

A sta cemo sa zivom u ribi, emulgatorima u vecini namirnica, pesticidima u vocu i povrcu, radijacijom u zemlji i vazduhu. 

Izmenjeno od strane pipi duga čarapa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

'aj' batal' te...apsolvirasmo ! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li budnih? :o Ja nocas budna, nema sna ni na vidiku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja zapalim odmah čim sam legla i evo sad vec pola sata budna... 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene jutarnja insomnia... Ne mogu ni da lezim ni da sedim, ni ništa. Najradije bih prošetalal :D

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.