Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

A Vuci vi ste bas poranili :) nema veze onda cemo cestitati kad bude bio pravi :) evo ispostovala sam te sacekali smk da prodje rodjendan. Nego ovaj mali baksuz sad nece napolje :) a mene je sve strah da me ne stigne nesto drugo.

Merima ne sekiraj se. Bebe su nekad mirnije, nekad vise aktivne. Bitno je da se javi. 

Vuciguraj i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja beba se bas umirila. :) Ali izgleda da je to od kuvane psenice, toliko sam je pojela da me je sramota....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

razlupala se sad dok sam sedela i pakovala salvete za slavu...ne voli kad sedim pa to ti je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene:)da li neko zna kako da se resim nadutosti:)vise ne pomaze ni voce ,ni magnezijum sumeci,nista:)nakupljaju mi se gasovi,imam osecaj da ce mi stomak explodirati,a malisa divlja ,pa ni on ne pomaze:(cula sam da je kim dobar za oslobadjanje istih,ali isto tako sam negde procitala da bi ga trudnice trebale izbegavati:) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

skroz pozadi u predzadnjem redu, nismo caskale :)

Ok, ja sam bila u prvom redu :lol:

Javite se ko ide jos u cetvrtak da proćaskamo malo... 

ma.za.m i JovanaKA volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene:)da li neko zna kako da se resim nadutosti:)vise ne pomaze ni voce ,ni magnezijum sumeci,nista:)nakupljaju mi se gasovi,imam osecaj da ce mi stomak explodirati,a malisa divlja ,pa ni on ne pomaze:(cula sam da je kim dobar za oslobadjanje istih,ali isto tako sam negde procitala da bi ga trudnice trebale izbegavati:) 

mislim da je to normalno za deveti mesec,i kuma moja je isto imala strasnu nadutost,pa je proslo kad se porodila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace,narode,da prodiskutujemo-da li je propolis dobar ili ne u trudnoci?znam da @Tackicca rece da na njemu pise da ne sme u trudnoci.Sad ja pitala u apoteci,sme.Nisam ga jos uzela,ali me opet grlo malo golica,a ne bih ponovo da pijem antibiotik,taman sam se resila i grla i kaslja.Sta vi mislite?Ja imam prirodni,od pcelara..nisam pametna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za propolis znam da nije dobar samo zato sto je to nesto kao alkohol,tj sadrzi odredjeni procenat alk. kako je moj pcelar rekao meni.Za svaki slucaj ,najbolje je da sipas u casu mlake vode i koju kap propolisa,pa time ispiras grlo(da grgoljas,ako me razumes :D) i posle ispljunes :) tako je moja zaova,i nista bebi nije bilo:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja bih rekla da ne moze da skodi. Jeste da je rastvoren u alkoholu, ali neces sad da ljustris pola litra dnevno, pa da ti skodi. U svakom slucaju je bolji nego bilo kakva hemija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja bih rekla da ne moze da skodi. Jeste da je rastvoren u alkoholu, ali neces sad da ljustris pola litra dnevno, pa da ti skodi. U svakom slucaju je bolji nego bilo kakva hemija.

Ma vala baš..., pa popiješ i čašu vina ili piva pa nista nikome ne bude. 

Ragdoll85 i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja ni pivo me pijem. Jer je na flasi nacrtana trudnica peecrtana :D

Ragdoll85 i JovanaKA volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znam kako se pravi,svekar je pcelar.uzecu ja u vodi da ga grgoljim.u pravu je Rag nece niko to pola litra da pije.zanimalo me samo zato sto sam cula 35 razlicitih misljenja,pa rekoh da vidim i ovde.alkohol i inace ne pijem,ranije sam znala casicu rakije,somersby ili cepellin.ostalo ne volim niti sam ikad volela.e dobro,hvala,ja cu da grgoljim :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma vala baš..., pa popiješ i čašu vina ili piva pa nista nikome ne bude. 

Ja pre par dana popila casu kuvanog vina i bas mi prijalo... :) Pre toga mozda mesec dana casu piva... Sad ce Nova godina, casa dobrog vina isto nece da skodi... U sustini, toliko sam pila i pre trudnoce, s vremena na vreme casa piva ili casa vina... 

 

MamaMima i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve sve.Al sto jedva cekam da popijem lafu SA KOFEINOM. Uh. Normalnim trudnicama se jede sladoleeed,cokoladaaa,pa stagod. A meni pije kafa na litre. Miris kafe kad osetim najezim se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, meni se u ovoj trudnoci bas pilo pivo.. a inace ga nesto ne volim..

 

Inace oko mene svi bolesni, neki gadan virus gripa vlada, ne idem cak sutra ni kod svekrve na slavski rucak.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackice a sto ne pijes kafu??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I bolje da ne ides... na slavama se virus caskom prenese... retko ko ce propustiti slavu zato sto malo kija ili kaslje a ti mozes da nadrljas. Verujem da ce ti sveki poslati gomilu klope, kao da si bila :D

meni se uzasno pilo pivo...tako da sam pila po casu 1-2x mesecno, eventualno somersby...

Tackice isto pitanje? Ja sam pila kafu ponekad, nisam ljubitelj ali nekad s muzem popijem posle rucka ili pre dorucka...

sakovac i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja nesto pocela da izbegavam masovna okupljanja, bas ima dosta bolesnih, pa da se malo pripazim...  Ja kafu nisam pila prva cetiri meseca, ali ne zato sto nisam htela, nego uopste nisam imala potrebu... A i pre trudnoce sam je mogla piti svaki dan, a mogla sam i jednom u 15dana... Nisam bila zavisnik, za razliku od mame i sestre, koje ako ne popiju cim ustanu, glavobolja ceo dan... Medjutim, evo u poslednjih mesec dana, svaki dan popijem po jednu... 

sakovac voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, ja sam jedna od tih... Bas mi tesko padne ako ne popijem tu prvu jutarnju. Sad retko popijem drugu u toku dana, ali ta jutarnja mi je bas bas...

@cojecoje Meni i odgovara da ne idem... Bude mi tesko da sedim duze vreme, a kod njih bas nema gde da se zavali, osim u spavacoj.. 

Klopi se bas i ne radujem, jer dok stigne do mene riba ce biti hladna.. Ali zato baklavaaaaa... 

merima, Nira i cojecoje volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni kafa jakonubrzava rad i srca i od onoh sam ljudi na koje kofein BAS deluje. Pa necu onda da maltretiram srce detetu kad drndam svoje. Neki licni trip. Kad nesto utuvis u glavu :)

MamaMima i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

a moram priznati kao neko ko pije 4 turske dnevno i to one solje za caj. Prvih dve nedelje bez kafe je bio ravan paklu. Glavobolje uzasne.

Izmenjeno od strane Tackicca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh i meni sutra stize slavska torba od sveki ali kako stvari stoje vise cu gledati nego jesti. Bebana se podigla pod rebra ne mogu ni da se nadisem ko covek a ne najedem.

Ja kafu nisam pila puno ni pre trudnoce, a u trudnoci prvih 5 meseci ni jednu zbog mucnina, a posle toga 2-3 nedeljno kako se zalomi.

Ljubicica92 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, je li se nekoj od vas desavalo, kako da opisem  :D kad se beba mrda i gura ili rasteze da se cuje isto ko da neka koscica pukne ne znam kako da se izrazim...u mene sad beba rastegnu stomak na dva dijela i tako se culo a i prije sam cula, pretezno lad gura nogicama na jednu stranu a ledjima na drugu...jelde ne moze njoj nista biti? Ja se isprepada

JovanaKA voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, je li se nekoj od vas desavalo, kako da opisem  :D kad se beba mrda i gura ili rasteze da se cuje isto ko da neka koscica pukne ne znam kako da se izrazim...u mene sad beba rastegnu stomak na dva dijela i tako se culo a i prije sam cula, pretezno lad gura nogicama na jednu stranu a ledjima na drugu...jelde ne moze njoj nista biti? Ja se isprepada

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja kafu ne pijem od kako sam saznala za trudnocu, nije mi vise prijala zbog mucnina a i bolje ne piti je u trudnoci ja sam samo nes pila, dva dana me glava bolela i posle super sad ne nameravam ponovo da se navucem e sad da li ce bas biti tako videcemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.