Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Maro, posle svega sto si pregurala, sta je za tebe jedan stomacni viruscic :D:D

Drz' se, stize bebica uskoro :wub:

MamaMima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo juce kupili sve sto je ostalo za bebu. Ostalo mi ke jos par sitnica u apoteci da pazarim. Spremni smo za prijem novog stanara! Ja sad skidam etiketice i bacam u pranje sta treba. Moram priznati sitnice sitnice pa ode jedna cela plata na to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cuti,pa samo za komprese koliko treba...

Ali snadje se covek...Donose ti stvarcice,neki dinar,nesto se dobije od grada-zavisi u kom gradu zivis,doduse...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da. Sva sreca pa smo nasledili garderobice neke pa nismo jos i na to morali da trosimo mnogo. Pelene nas zaklase. I uzela sam dve flasice jednu manju jednu vecu za ne daj boze. Stvarno mislim da sam sve kupila. Mogubispisati spisak kome treba da uskladi sa nekim svojim ako ima.

 

a videcemo da li ce premijer biti darezljiv i dati nam taj roditelhski dodatak kako sleduje :P ja ni ne zbam kako ide za taj novac sto dobijas za prvo dete. Svuda neke informacije iz 2010 godine i tome slicbo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od Vucka samo mucak mozes da ocekujes, mi smo trudnicka mafija :)

Roditeljski je za sada oko 38.000 jednokratno za 1.dete. Ali dok skupis papire okozis se... nije losa cifra, kupis pelene za sve pare :D

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa bukvalno . Kupila sam detetu zeku sa vevericom na dupetu. Muz me je samo znacajno pogledao . Sta da radim jace je od mene!

Nira, Jaca1988 i missN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama su u skolici ispričali čitavu proceduru oko tog dodatka, do detalja, gde koji papir treba uzeti, na kom šalteru i slično... Ja sam iz Ns-a, pa mogu ispisati sve to ako nekome znači. Inace, za nas iz Ns i grad daje po 20 000... 

Jaca1988 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja za izlazak odelce sa sneskom belicem po bodicu i po pantalonicama i kapici, i na carapicama ima po jednog sneska. Jbg, sto kazes, jace od mene...sta cu kad volim zimu i sneg :)

Nira, to je bas bzvz, bedni su. Da smo prava mafija verovatno bi dobile vise :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da vas malo utesim, da i nije tako lose u zemlji Srbiji! Ovde ne dobijes NISTA za rodjenje deteta. Barem u mom slucaju, jer mm i ja imamo prosecne plate. Samo ako su oba roditelja na minimalcu ili ako samo jedan radi, dobije se neka jednokratna novcana pomoc. A ostali-ni paket pelena!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam uzela taj kompletic u mornaru! I onaj zuti sa kravicom! Samo da odlucim koji cu za izlazak :D

i lazice su novogodisnje .-. A u aksi sad ima bodica na akciji sa novogodisnjim motivima nema ih na sajtu. Juce sam ih snimila u kupovini ali nije bilo za decake. Sve neki zenskasti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Kazu ranije je pokrajina davala mnogo veci iznos, ali sad nemaju para... A za sve ostalo ima... Uh, ne mogu da se nerviram ovako rano... :-) 

Inače, moj dragi sve što gleda za bebu, mora imati medu, a kapice uši... :-) Čak smo i cebence našli sa ušima... :-) Ne znam odakle mu to, ali kaže to mu je tako slatko, jedva čeka da beba stigne i da joj obuce sve to... :-) 

Izmenjeno od strane Nira

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

od moje kolegunice zaova. Se porodila u NS 1. Januara. Prva beba u Betaniji te godine. I dobila je oko 3000e . Doduse to je bilo pre nekoliko godina . Sad su tamo ukinuli pokrajinski dodatak koji je pre postojao. Da bi bile ravnopravne zene sa ostatkom srbije. JER STO DATI SVIMA PO MALO BOLJE UKINUTI I TO MALO BEDE.

Ja moram da vidim za Bg ,sta i kako. I da podnesem zahtev za naknadu kao nezaposlena porodilja. 10000 mesecno,kolko tolko je. A sad ne znam kako daje Beograd a kako Srbija. Nista mi nije jasno moracu da se raspitam u socijalnom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@bepce veruj, rado bih se menjala za ta vasa prosecna primanja, a bez dodatka.

@Tackicca pisi slobono spisak i ti i ostali, p da mi koji nemamo pojma malo uporedimo :)

merima, Tackicca, bepce i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veruj mi da su prosecna primanja dosta niza u odnosu na prosecne troskove, narocito kad se opremas za bebu. 

JovanaKA voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

-Krevetac,dusek,kolica,autosediste,daska za povijanje,jorgancic ibogradicu smo obavili u prvoj turi kupovin

-Jednokratne pelene (neko je spomenuo da treba koristiti dok ne otpadne pupak?)

-Tetra pelene 30 kom

-Svedske pelene 10 kom

-Benkice 5 kom

- Bodi 5 kom

-Pantalonice 5 kom

-Zeke 7 kom

-Peskir za kupanje sa kapuljacom -2 kom

- bez kapuljace 2 kom

- Kapice 5 kom

-Cetka za kosu -meka dlaka

-Kupka i sampon

- Vlazne maramice

-Makazice za nokte (sa tupim vrhom)

-Stapici za usi sa granicnikom

-Kadica za kupanje

- Cebence 2 kom

-Posteljina 2 kom

-Carsav 2 kom

- Podmetac za carsav 2 kom

-Pavloviceva + Krema sa cinkom

-Termometar za kadicu + Termometar za prostoriju

-Flasice staklene - jedna manja jedna veca

- Cetkica za pranje flasica

-Aspirator za nos

-Bokal za polivanje

-Laza 2 kom

-Portikle 3 kom

-Bebisol ampule 10 kom

-Sterilna gaza 5x5 cm 10 kom

-Oktanisept

-Zavoj za pupak

-Toplomer

-Grejac za stomak protiv grceva

-

Melissa, missN, Ragdoll85 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uzeli smo jos i svetleci mesec Chicco igracu koja svira. Posto se meni mnogo svidela i lepo je diskretno svetlo u sobi dok beba ne zadrema

Melissa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

I da napomenem da sam 90% garderobe uzela u velicini 62. Pantalonice sam dodala jer zeke jesu prakticne ali ce ih lakse prerasti nego pantalonice koje mu nece biti tesne. Carapice smo uzeli jedne, jer ima dosta novih skroz od mm kad je bio mali koje su u fenomenalnom stanju pa nije bilo potrebe za tim. I nabavite jednu kanticu za prljave pelene i jednu za prljavu garderobu. Barem sam ja tako
 

Izmenjeno od strane Tackicca
Jaca1988 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pokrajina daje za trece i cetvrto dete, nadam se da nece ukinuti od nove godine za sada ima. Tackice ja koliko sam shvatila Beograd daje jednokratno 10 000 za nezaposlene majke i ako je prosek u domacinstvu po clanu manji od 10 000 dinara. Ja bih bas volela da se porodim 1. februara na rodjendan Novog Sada kad bih mogla da utempiram hehe ali ne ide to tako. Sto se tice posteljine moze i sa jednom da se prodje, ja imam jorgancic neki za ovu zimu posle cu mozda kupiti samo ogradicu za krevetic i to naruciti da ide celom duzinom sa obe strane, za sledecu zimu planiram dzak za spavanje ili dormeo pokrivac koji je fantastican greje kao lud a tanak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ima naknada koja ide na mesecnom nivou. Napomenula mi je majka neka u dz pre mozda mesec dana.Provericu svakako. Sve sto mogu uzecu. A mi smo dobili taj dzak za spavanje vidis to sam smakla sa pameti skroz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Proveri za prosek mozda isto ima caka da mora prosek muza da bude manji od neke sume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je taj džak super stvar. Ja nikad nisam pokrivala ćerku, bilo me je strah da to ne nabaci na glavu, čula sam razne priče. Nego je obučem normalno i preko tak džak na rajsfeslus bez rukava i milina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Tackicca sta je laza?

Ja sam dobila toliko stvarcica od kume i sestre, da cu kupiti samo kozmetiku i odelce za izlazak. Sve ostalo ce bebac naslediti :)

@Zoe86 i ja sam razmisljala o tom 1.februaru. Realno - sve je moguce i kod tebe i kod mene ;)

@Ragdoll85 ok su ti razultati, ali to si vec cula.

Mene i dalje muce ove moje ruke :( i par noci se budim oko 4h i ne mogu dalje da spavam...posle u toku dana ne funkcionisem nikako... probacu da odspavam danas poslepodne. I jos dodatno: hvata me neka kijavica, curenje nosa... muz doneo nesto...

Zoe86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trebace vam jos tih gazica za pupak ali to možete dokupiti svakako. Uzmite za vas lanolin za bradavice i komprese Multimam za ragade ili ako se bradavice jako zacrvene super stvar. 

Inace videcete i ja sam sve zivo pokupovala a pola stvari mi nije trebalo :D jedino sam portikla nakupovala za sve pare jer kad je krenulo balavljenje haos. I to najbolje bodic i dole pantalonice zekice su neprakticne bar meni zbog presvlacenja ;) 

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

,Ja sam uzela i jednoni drugo da probam. Pa cemo da vidimo sta mi vise lezi na ruku. A lanolin,komprese,rivanol,kantarionovo ulje,cepici diklofenaka,sve sam to vec pribavila pri kupovini za mene :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.