Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

@bepce ja bogme da docekam ove dve nedelje da dodje 37.nedelja i onda kad mi savest bude mirna neka boli ima da ga isteram napolje:) al nesto mi u poslednje vreme sve trudnice oko mene premasuju termine:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja danas popodne na ctg. Da vidim sta se desava. A malisa miran od jutros. Moracu neki caj da krknem pred ctg. Posto od toga se razbaca po stomaku :D

Jaca1988 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Coje,priblizilo se :wub:

Ja na patologiji,bas mi fajn,mozda i dremnem malo :D

 

 

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja danas popodne na ctg. Da vidim sta se desava. A malisa miran od jutros. Moracu neki caj da krknem pred ctg. Posto od toga se razbaca po stomaku :D

Slatkisi naprave cudo u stomaku. :) Bar meni :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja danas popodne na ctg. Da vidim sta se desava. A malisa miran od jutros. Moracu neki caj da krknem pred ctg. Posto od toga se razbaca po stomaku :D

obavezno jedi 30-60min pre ctg, i to dobro jedi i slanog i slatkog, inace ima da zavrsis u bolnici kao ja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehehe, pa nisam ni sigurna da treba da jede i slano i slatko.. Moze da skoči pritisak od toga, pa da je opet zadrze u bolnici :D:D


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto meni nece da skoci pritisak makar malo. :) Nego kad god mi izmere meni je 100 sa 60 bez obzira sta jedem. :)

sakovac i JovanaKA volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jij ja imam nizak secer i pritisak. Ne prija meni to da jedem odjednom skoci mi pritisak mnogo pozli mi. Pojescu nesto slatko,mada mislim da on ne reaguje na to. Vise reaguje na slano kad bje razmislim. Verovatno zato sto ja volim slano :D Javljaj VG sta se zbiva.

I meni Jaco tako nizak strasno. I kad skoci na normalan meni nije dobro

Jaca1988 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li neko ideju kako da pomognem svom ukocenom vratu? Mazala sam sa nekim mentol kapima, pomaze ali kratkotrajno. Jel bi ga bilo bolje grejati ili hladiti? Paracetamol, mislite da bi pomogao ista-da ublazim bol? Neke druge ideje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li neko ideju kako da pomognem svom ukocenom vratu? Mazala sam sa nekim mentol kapima, pomaze ali kratkotrajno. Jel bi ga bilo bolje grejati ili hladiti? Paracetamol, mislite da bi pomogao ista-da ublazim bol? Neke druge ideje?

Lagane vezbice koliko ti bol dozvoli i malo preko bola. Pogled levo zadrzis pa poglad desno. Uvo spustis na rame zadrzis pa drugo. I to sve ponavljas bar po 5 puta. Mozes ubaciti i kruzne pokrete ramenima u jednom pa u drugom smeru.

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Tackicca zbunjuješ sa tim novim avatarom :P 

I meni je nizi pritisak 110/60 standardno s tim da ovaj gornji ume da se spusti do 100. Juče mi ambulanti rekli da odavno nisu imali trudnicu sa tako niskim pritiskom.

@bepce A jel te zateze samo vratna zila ili boli ceo vrat?? Ako je od nezgodnog spavanja onda bi trebalo da prodje samo od sebe kad se malo razdrmas.

Jaca1988 i Tackicca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tokom okretanja u krevetu nesto je kvrcnulo i ukocio se ceo vrat, jedva se okrecem, i tacno mogu da napipam problematicni prsljen. Desavalo se to i pre, uglavnom prodje za par dana, ali bih bar malo da olaksam te bolove. Pre trudnoce sam krkala brufene kad me ovo strefi, jer me uzasno iritira taj bol. I ovako sam ogranicena sa aktivnostima zbog stomaka, sad jos i ukocen vrat, izgledam kao robot. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

maramu oko vrata i zagrej ga. Ja koristim Bengay za sve te pobrede. Upravk sam zamotala koleno sa njim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@bepce ti si bre zeno stvarno tabletoman :lol: cim nesto malo zaboli, daj odmah neki lekic. Lepo su ti rekle devojke, lagane vezbice malo preko granice bola i proci ce ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

resized(3).jpg

hahahahahahahaha upravooooo...to su pripreme,ja se okrenem,pa na ledja,pa sa ledja lagano na bok,pa onda se bocno ustsjem lagano...pitala me jednom doktorka,a sto ja lezem tako na onaj sto za uz.ja rekoh ja da radim trbusnjake ne mogu :-D

Melissa, Nira, Jaca1988 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bepce,ili bengay ili zelena konjska.namazi,pa umotaj vunenim salom,utopli vrat.ukocenost se resava toplinom.mene pre dva dana strefio isti slucaj,i proslo je.sa tim sto je meni ozeblo i rame i vrat,mislila sam jb otpasce.samo toplota i blaga masaza i bices kao nova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e,mrzi me da butam gde je tema 'specijalno pitanje',hajde da se razonodimo:kako je svaka od vas dosla na ideju za nadimak? :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam htela da dam svojoj devojcici ime Atina, ali mm ni da cuje. Tako da eto meni nadimka :lol:

merima, Melissa i MamaMima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Attina tabletoman je preblaga rec :D, pre bih rekla poznati stari narkoman. 

Dok smo mm i ja razmisljali o trudnoci, plasili smo se kako cu ja podneti narkomansku krizu. Ahahhahaha. MOgu reci da sam se dobro drzala, izdrzah sa samo par paracetamola. A on tvrdi da ce apoteke u nasoj okolini da propadnu jer im je opao promet. :D

merima i sakovac volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad sam otisla na prvi uz, u sestoj nedelji. Videla se tackica na monitoru. I tako sam ja zvala moju bebu tackica. I sad je zovemo tako : D IAKO je veliki momak vec. Pa sam onda na forumu na koji sam otisla zbog njega da saznam svasta mesto i dodelila sebi taj nick.

merima i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj muž i ja kad smo se upoznali (evo vec 11 godina sad za praznike) nadenuli smo jedno drugom imena iz zezanja i tako smo se stalno zezali i zvali. I dan danas ponekad iz šale pozovemo jedno drugo tim imenom. Ja sam, pretpostavicete, bila Cintia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Coje, držimo fige, da sve prodje kako treba!

Vuci, jesi li ostala u bolnici zbog ogtt-a par dana da ti to odrade ili je neki drugi razlog?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.