Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Trebalo bi da imas poseban program na masini koji je samo za ispiranje. Mislim da to imaju i starije masine , novije sigurno, samo sto je na novijim lakse jer je sve u slicicama a na sarijim imas onaj programator pa moras u knjizici da pogledas koji je to program.

U pravu si skroz,ima,nego ja to nikad nisam ukljucivala,kad pogledah,ono ima.Pise lepo,nego nema ko da cita :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da i to sto kazete,nego nekako ne znam sta me ocekuje pa je mozda i bolje...ali najverovatnije i mm ce da prisustvuje porodjaju pa mi lakse,a sto je najgore ne znam jezik jer sam se preselila pre 2 i po meseca u Italiju :blink::huh:

Pa bice on tu,pa ce ti prevoditi.Ma sigurna sam da ce tada sve doci na svoje mesto. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zdravo svima!

ja stigla u treci trimestar! osecam se dobro, a mali igra fudbal i ne mogu da odbranim nijedan njegov sut u gol! :)) sve u svemu, bebac je jako zivahan!

sta ste radile u trecem trimestru, kako sete startovale i kako ide?

pozdravljam vas i , evo, mase malisa i rukom i nogom vama!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro dosla u finale bibi.

Nekako mi se ovde cini sve lakse, najrizicnije je proslo, na tegobe se naviknes, bebci mrduckaju stalno i znas da su dobro. Sad je vec vreme za pripreme pa mozes da uzivas u kupovini i planovima :D. Sve u svemu vise sam svesna beba i uzivam u tome.

Zelim ti prijatan treci trimestar. Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ni slucajno ja stavila moj se sav osuo juce ga nosila u deciju bolnicu dermatologu

Dusa mala.Cuti,dobro sam se i setila da pitam,kako sam zamlacena i zaboravna,mogla sam i da napravim s....

Dobro dosla Bibiceeee...ajde pa neka ti proleti ovaj treci trimestar :DDD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jos malo idem na uz,jedva cekam. :P

Usla u 40. nedelju. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenske da vam se javim, ja opet malo u bolnici od juce ujutru. opet ja,e kontrakcije, malo otvorena, grlic mek... Sada pored tokolize dobijam i dexametazon da ojacamo bebu, tako da je sada sve moguce. Pozdrav i

javljacu se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro devojke.Evo i nas dve ustale.MarijaVlada nadam se da ce proci brzo kontrakcije i da ces brzo kuci.Uz tebe smo,bar mislima.

Maki25 ode ti u Georgine ;);)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MarijaVlada nadam se da ces brzo kuci. Drzim ti palceve.

Ostalim zemskama zelim dobro jutro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro, zenske!

Ja usla u 39-u... :wub:

Maki 25, bravo! Sad' ces ti...

MarijaVlada, drz' se!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sad nemam pojma kad cu da se porodim.

Sad mi je beba manja nego pre deset dana :blink: ,i po uz ode termin na 20.08.

Dr nije ni malo zabrinut.

U subotu idem ponovo na pregled pa cu videti sta ce da mi kaze.

Moj problem je sto ne mogu da racunam po poslednjoj menstruaciji jer je bila 28.08.2010. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro devojke!Ala ste se raspricale otkad me nema ne bebcu,sat vremena citam vase postove i umirem od smeha.Te sex,te svekrve,te zemljotresi :D

Dobrodoslica svim novim,buducim mamicama u ovom poslednjem i najduzem trimestru.

Marija breeee!Mislim na tebe i javi se,da ne brinem puno,a bice sve ok,nemoj brinuti.

Pozdrav i poljubac za sve vas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene da malo kukam...nisam odavno...

Bila malo kod mojih u Zajecar, kuma mi se udavala pa nisam mogla da eskiviram putovanje..Tamo su me bas lepo mazili i pazili, a i klima je drugacija odmah je i meni i bebi bilo lakse....uopste se nisam umarala ko ovde u Bgu

Elem, u povratku, u busu naletim na neku seljancuru koja je zapela da sedi na mestu broj 14 pa bilo naopako i navalila da dize ili mene ili neku baku od 80 godina...kako ovi debili na autobuskoj kad rezervises mesto ne daju broj sedista ja je lepo pitam jel nije problem da sedne na neko drugo mesto na sta mi ona odgovara da oce bas tu....mislim se u sebi sto da se nerviram i onako cu se smoriti od klackanja 4h samo sam joj cinicno rekla "Bices i ti trudna jednog dana" i krenula da sednem na prazno mesto iza vozaca...taman mislim evo resenja a kondukter vice "a gde cu ja da sednem" i samo sto sam zinula da mu kazem da slobodno moze da sedne na sediste br 14 onoj seljanki u krilo on je video stomak citajte stomacinu i rekao dobro dobro sedite tu....i trudnice kao imaju prednost....more....

Pitanjce, jel ima neka od vas problem sa laktacijom? Meni je jos u 6 mesecu krenulo po malo a sad je sve gore i gore. Muz ne sme da me dotakne inace samo krene mlaz...vec danima preti da ce da me vodi sa sobom na posao, inace radi u imleku, da me tamo izmuzu :))) ...pomagajte nemam vise ciste posteljine u kuci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanjce, jel ima neka od vas problem sa laktacijom? Meni je jos u 6 mesecu krenulo po malo a sad je sve gore i gore. Muz ne sme da me dotakne inace samo krene mlaz...vec danima preti da ce da me vodi sa sobom na posao, inace radi u imleku, da me tamo izmuzu :))) ...pomagajte nemam vise ciste posteljine u kuci

Pa meni je krenula,ali ne bas toliko puno kao tebi,meni se obicno uprlja majica koju nosim.Kazu da je to super,da ti je mleko ok i da ces puno dojiti.Mozda ce i meni krenuti vise,sada pomalo i to vise iz jedne dojke,a iz druge skoro pa nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa meni je krenula,ali ne bas toliko puno kao tebi,meni se obicno uprlja majica koju nosim.Kazu da je to super,da ti je mleko ok i da ces puno dojiti.Mozda ce i meni krenuti vise,sada pomalo i to vise iz jedne dojke,a iz druge skoro pa nista.

meni ide toliko da nocu uspem da umazem i svoju majcu i posteljinu i muza....sestra mi kaze da uzmem one tufere za grudi ali mislim da bi se natopili za cas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro devojke!Ala ste se raspricale otkad me nema ne bebcu,sat vremena citam vase postove i umirem od smeha.Te sex,te svekrve,te zemljotresi :D

Dobrodoslica svim novim,buducim mamicama u ovom poslednjem i najduzem trimestru.

Marija breeee!Mislim na tebe i javi se,da ne brinem puno,a bice sve ok,nemoj brinuti.

Pozdrav i poljubac za sve vas

Probudile ste se :lol: Kako ste podnele put?Nadam se da vam nije bilo toplo..Pozdrav i cmokic veliki...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probudile ste se :lol: Kako ste podnele put?Nadam se da vam nije bilo toplo..Pozdrav i cmokic veliki...

Jesmo draga moja!Super smo putovali,krenuli tek u devet :P znas kako drugarice i slicno.Nije bilo toplo,cak mi je bilo i hladnjikavo ;) Ljubim te i cuvajte se!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, pa vi ste vec milke! Kod mene nema ni pomena od mleka, ima vremena. Sa sinom me bili 4-5 dana prikljucili na muzilicu :blink: pa sam tek onda pocela da dobijam mleko, ali ni tad ne dovoljno. Budite zadovoljne.

Sto se tice ulozaka za grudi, super stvar. Samo dobra higijena i cesto menjanje.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, pa vi ste vec milke! Kod mene nema ni pomena od mleka, ima vremena. Sa sinom me bili 4-5 dana prikljucili na muzilicu :blink: pa sam tek onda pocela da dobijam mleko, ali ni tad ne dovoljno. Budite zadovoljne.

Sto se tice ulozaka za grudi, super stvar. Samo dobra higijena i cesto menjanje.....

samo da nabavim ljubicastu haljinu i da pocnem da mucem....:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki25, nebrini i samo slusaj doktora. Ta merenja beba nisu precizna. Mislim da je pametnije da se oslonis na starost bebe na uz, obzirom na menstruaciju. Cak i ja nisam racunala od poslednje menst. Imala sam ih redovno, ali ne i na redovnim vremenskim intervalima.

Wido, nisam cula da to toliko moze da da ide mleko? Koja ti bese nedelja? Koristi tupfere, sta ces drugo. Meni se pojavio kolostrum, ne znam ni tacno kada, ali to je bas po malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni jos nije krenulo mlekce.Ne povezujem to sa tim da cu imati ili ne mleka. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MarijaVlada izdrzi!

Sto je zanimljivo to sa mlekom, ocu i ja!

Juce sam bila na pregledu. Na srecu posteljica je i dalje gradus 2, znaci da stagnira. Doktor kaze i dalje aspirin do ulaska u 9ti mesec, beba krupna, glavata, ne rece da l misli da l je devojcica, kao sto su mi vec rekli... Inace je neki cudak, mislim taj lekar, samo cuti i odgovara kad ga nesto pitas.

rece da vise lezim, manje sedim i setam, jer eba tako dobija vise kiseonika i hrane...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@nale

31 nedelje, doktorka kaze da je to dobro jer cu kao kasnije imati dovoljno mleko krenulo je jos u 6 mesecu po malkice...kap dve...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ketoni=acetoni se uglavnom izlucuju kad tvoj organizam sagoreva masti, znaci ako ne unosis potrebne materije ili ako si napravila dugu pauzu izmedju obroka, npr nisi jela dugo zbog kontole krvi. 3+ je dosta acetona, kontrolisi to nadalje. Ako se jednom desi nije strasno ali konstantno nije dobro jer bebe primaju taj aceton putem krvi. Isto sam imala i ja nekoliko puta, samo ne bas 3+ uvek i morala sam da pojacam ishranu, narocito ugljene hidrate. Nista strasno ako pazis nadalje. Pozzz

Hvala lepo na odgovoru! Bila sam kod dr ka že da nije to ništa, prošli put sam imala 0, a sad eto 3. Pozz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ko je uopste spomenuo sex!? Ovde je poznato da smo sve nevine :D:lol:

Joj što se nasmejah

Ma kakva svekrva!!!Kupi sve ti sad,ovih dana. ;) Oce moja da dodje prvih nedelju dana,ajoj nit da joj kazes dodji,niti da ne dodje,uzas. :blink::blink:

i ako dođe nemoj slučajno da dozvoliš da radi nešto oko bebe, prepusti joj kuhinju i uživaj sa bebicom

Zenske da vam se javim, ja opet malo u bolnici od juce ujutru. opet ja,e kontrakcije, malo otvorena, grlic mek... Sada pored tokolize dobijam i dexametazon da ojacamo bebu, tako da je sada sve moguce. Pozdrav i

javljacu se...

Draga, nadam se da je sve uredu. Držim fige da šro pre izađeš iz bolnice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.