Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Drugarici je termin kraj marta, vec je sve pripremila, oprala, ispeglala... Ja to pranje i peglanje planiram tek sredinom januara... :-) Do tad cemo sve lepo kupiti... Svi mi govore jao ajde sta čekate, ja se zezam da čekamo novogodišnja sniženja... :-) 

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bas sad porucila pelene i chicco za kupanje, imam jos par stvari da dokupim ali necu jos prati tek u januaru tamo sredinom meseca treba da kupim i tecni deterdzent za pranje bebinih stvari. Jedino sto ja necu peglati jer susim u masini tako da cu za jedan dan imati sve oprano i slozeno. I za mene cu u januaru kupiti uloske,podmetace mrezaste i gazice za pupak,pavlovicevu,vatu za brisanje guze cerka potrosila na likovnom samo nesto prave hehe. Nira bice snizenja u januaru i to bas jer se narod istrosi za praznike i radnje puste a tek onda bude popust na popust.

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne znam,kako ko hoce,meni to nije to ako se sto pre spremi,meni to izgubi draz...kao kad biste kupili poklon za Novu godinu u julu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav devojke:)Ja sam nova,do sada sam radila,jurcala :) e posto sam sada dobila terapiju lezanja i odmaranja ,rekoh da vam se pridruzim:) 34.nedelja sam :) i cekam da prodju jos ove dve nedelje,pa da predahnem malo:) Kako vi stojite sa tripovima,paranojom i strahovima :D Pozdrav:)

Vuciguraj, sakovac, bepce i 8 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro nam dosla @Ljubicica92, kad ti je termin?

Ja sam bas jutros pisala kako me nije toliko strah porodjaja, nego imam tremu od svega sto dolazi posle, previjanje bebe, dojenje, spavanje-nespavanje....kazu iskusne zene da proradi materinski instinkt. Verujem ja njima, al nisam ni u sta sigurna dok ne osetim na svojo kozi. A ti? imas li kakvih strahova? Prva beba?

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nisam ni ja verovala da cu pricati sa stomakom,kad su mi govorile:D

Melissa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Termin mi je 30.01 :) tebi? Tj svima vama,posto nikoga ne znam :) jooj nekako mislim da cu se snaci,kad vidim da se svi snalaze,porodjaja se ne bojim,nego svega ovog sto donosi svaki dan do porodjaja:) hoce li me zaboleti,krenuti ranije ,nesto naipako:) za sada je sve ok,osim sto sam preterala sa fizickom aktivnoscu pa mi se grlic skratio sa 30,na 26,7:)pa sad mirujem:) da prva beba:) 

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

termine potrazi u temi 'spisak trudnica' :) videces,ovde ti nikad nije dosadno,uvek nekog ima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

je l' decko ili devojka?videces na spisku,plavo su decaci,a roze devojcice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E to mi i treba :) nmg se vise namestiti u krevetu,non stop bi nesto radila :) a uvece nmg zaspati ,ili imam nervozu u nogama ili trcim do wc ili mi je pretoplo:D jel ima jos neko muka sa spavanjem:)? Nasla sam temu ,hvala @merima :) inace ,decak je :) 

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim mila da nema ko nema trenutno :D zuljaju bebe na sve strane. Ja licno imam dve pis pauze nocu. Posle kojih mi treba sat vremena da se namestim i zaspim :) a mislim da sam medju najgorima sto se tice kukanja da mi je vrucina. Dobrodosla u klub!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice spavanja, ja se mucim da ne spavam danju da bih spavala nocu. Ali izgleda da cak ni ta taktika ne pali u  trudnoci. Tako da sam sad odlucila da cu da spavam kad mi se prispava, pa bio to dan ili noc....jutros sam do 10h, i sad kad zavrsim veceru cu malko da prilegnem ,posto zadnja dva sata kljucam ko kokos. Pa cu noc verovatno da provedem na bebcu!

A o vrucini necemo, dok radim sta po kuci, skinem carape i gore imam samo potkosulju, jer inace izgoreh. A radijatori ugaseni. A mm kad dodje kuci cvokoce kolko mu bude zima. :D

Trenutno mi je najveca boljka krsta. Bole me zadnja dva dana-umirem. Lezanje pomaze, al meni se ne da lezati. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja cim nesto malo poradim po kuci,kao fol nesto radim operem sudove,prebrisem sudoperu i lavabo-sve sto nema saginjanja,krsta krenu da bolucaju...sad sam prilegla,a spavam kad mi se spava,nekad znam da zaspim sa telefonom u ruci :-) jedino sto jedva cekam je da iskrckam svaki prsljen i ispresavijam ovu kicmu,imam osecaj da mi je mermerna ploca umesto krsta.

Melissa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mmaro,pa to ce skoro :)

Lepo ti ja rekoh,da prodje nas rodjendan :)

Nemas bolove,nista?Meni ujutru sa K. ispao cep

,popodne se porodila.

Atina,bravo za bebicu :)

 

Tackice,moze za Novu,sto da ne,cerka stigla za Srpsku,moze i sinak za internacionalnu :)

 

Attina, Tackicca i sakovac volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je termin na srpsku! Joj Vg jos ako rodis prvu bebu u 2017 da uzmes parice haha

Vuciguraj i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Ljubicica92 Dobrodosla u treci trimestar!! 

Meni danas ludilo dan.. Celo pre podne po bolnici, laboratoriji.. A sad nadoknadjujem radno vreme i pomalo vas čituckam, da pohvatam sve što se dešava. Vidim i MarijaMara se ubacila u trku!

Inače ja danas na uz, konačno kod mog doktora.. Bebac se poprilično spustio, posteljica 2 stepen, bebac napredniji nedelju dana, kaze dr oko 2900g, ni traga od viška plodove vode.. Počela da se otvaram, sad sam na 1,5 prst ali grlic jos na 1,5cm.. 

sakovac, merima i Cintia volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro nam dosla Ljubicica :) 

ja sam danas bezveze, imala sam volju da setam ali beba je ili se nekako namjestila ruzno ili tako treba nisko da mi ne da ni sjesti. Cijeli dan se gura, izgleda da joj je tijesno :)  Ja spavam kad mi se prispava bilo dan ili noc,kao sto Merima kaze zaspi. sa tel u rukama hahah 

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imate li vi sad problem sa zatvorom? Ja do sad nekako nisam imala, svaki dan sam isla u wc, kako sam usla u 9ti katastrofa. Rekla sam mm da mi kupi Donat,valjda pomogne i jedem urme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuci ja hocu da cekam da vam prodje rodendan al ne znam dal ovaj mali hoce :) za sad nemam kontrakcije. Boli me pubicna kost i prepone. Stomak mi se nenormalno spustio. Kad sedim moram noge da rAsirim. Cekamo... sad sam u sigurnoj zoni...

Ljubicice dobro nam dosla :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma salim se,kada on resi-bice :)

Melissa,ovde uglavnom zene o otvoru a ti sad o zatvoru :P Zezam se,naravno :)

Uzmi suve sljive,ovsene pahuljice,sto vise voca i ppvrca,ako ne pomogne Lactulosa sirup(bese se valkda tako zove)otpusava sigurno ;)

 

 

Melissa i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je pomogla gomila mandarina,jabuka,tecnosti i to sto sam uvela magnezijum.naravno,ne odmah,ali postepeno krenulo je da se normalizuje.

Melissa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj zene mene je poceo da bolucka stomak skroz nisko i zigaju me ledja s vremena na vreme. Neka iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj zene mene je poceo da bolucka stomak skroz nisko i zigaju me ledja s vremena na vreme. Neka iskustva?

Moz' biti,a i ne mora :D

Jaca1988 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima na dobrodoslici:) Melissa ja sam imala velikih problema sa zatvorom,donat mg,banane ili sumeci magnezijum su zakon:)Sumeci mg je lepsi od donata u svakom slucaju,ja ga svako jutro popijem i divota :) 

Melissa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.