Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

lele 700 din, kod mene ogtt u privatnoj 3-7000 zavisno od broja vadjenja i kolicine glukoze

Pa ovo je bez insulinemije... mozda je zbog toga tako velika razlika u ceni. Samo ispijanje glukoze i odredjivanje secera. U Medlabu u NS. A gde si ti odredjivala?

(PS: Mene je moj 'fini' ginekolog ubedio da idem privatno, jer se u drzavnoj mora ici dva dana...)

sakovac voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Komoda je super stvar ako se ima prostora mada se kratko koriste. Imaju i one sto se kace na zid mada meni to ne deluje sigurno poznavajuci mm i svekra sto se tice kacenja slika i polica sve je krivo haha kad je sveki videla police sto je napravio u spajzu htela da place ono je vidno nakrivo pa smo se zezali da je to za moje torte posto mi uvek bezi na jednu stranu taman da stavim suprotno na policu :lol:

Slatko se nasmejah tortama i policama. :D

Pa to je i meni sa tim komodama sto su kratko u upotrebi, a bezobrazno skupe. Pa sam ganjala polovnu, pa nadjem i to, medjutim ne zadovoljavaju kriterijume mog dragog. Na vrh jezika mi stoji-za onih 5 puta sto ces presvuci bebu posluzice ti i  sto u trpezariji, ali bojim se isporvociracu ga previse! :D

A sa mestom u stanu smo tu-tu, nije da ga ima, nije da ga nema. A jos znam milion primera koji su kupili komodu, pa su je koristili 5 puta u zivotu....ALi ajde, odustala sam od ideje da ga ubedim da nam komoda ne treba, sad samo zivim u  nadi da ce se smilovati da izabere koja mu odgovara.:D Drago je meni da on ucestvuje u svemu ovom i da mu je bitno....pa zato trpim. 

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja sam gledala koliko je privatno pa sam odlucila u bolnici da radim, u tom trenutku sam vec bila svorc od ostalih analiza :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebce a sto ne uzmete klasicnu komodu i na nju samo onu podlugu kupis, ima mekane podloge nisu skupe a posle je mozes i u dnevnu i u spavacu fioka nikad dosta. Kadica na komodi uopste nije prakticna imala sam je i ne preporucujem.

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako ste mi zenice? Evo ja se farbala, rekoh da se malo sredim...kazu da nije stetno.

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zoe bas se toga i plasim kakk ce biti kad vidim maloga. Kod cerke je ta povezanost bila dok je jos bila u stomaku. Sa ovim malim nije bas tako al sto se vise blizi nekako imam veci osecaj. 

Da da ogtt bez insulinemij je do 1000 sa insulinemijama je papreno skup.

Komodu necu kupovati. Ispraznila sam mu ceo orman a preavlacicu ga u krevecu jer je bas visok onaj prvi nivo. Tako sam i ceru. 

Inace kod nas nikad dosta sranja. Mala mi je celu noc povracala. Danas je bas lose. Jbt nista da nas obidje :( 

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebce a sto ne uzmete klasicnu komodu i na nju samo onu podlugu kupis, ima mekane podloge nisu skupe a posle je mozes i u dnevnu i u spavacu fioka nikad dosta. Kadica na komodi uopste nije prakticna imala sam je i ne preporucujem.

Ja sam otvorena za sve ideje, ali on nije!!!;)  

Zoe86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da stavrno, nema nam @Tackicca, da je nisu zadrzali?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mozda zena odmara :) sto mora odmah da bude nesto!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da stavrno, nema nam @Tackicca, da je nisu zadrzali?!

Sta je sa Tackice, nisam ispratila sve?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

isla do lekara,na pregled

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao veruj mi da ne znam da li tako izgleda, ali svakako jeste metalna. Ali radi se sa njom po principu što je stave unutra i onda uštinu malo unutra negde i čuje se škljoc. 

Ala sam ga opisala kao da sam pala sa kruške :/

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

eh evo mene. Od ctg nista, moram u Visegradsku jer u DM ne radi "rutinski" ctg. I dalje sam isto otvorena. Ali zrelost posteljice 1 pa nema straha za skoriji porodjaj. Beba malo kasni za gestacijsku nedelju u kojoj je ali iako je razlika 12 dana, zanemarljivo je jer je posetljica dobra,lepo dise,nemiran je, a i ja sam sitna kao i mm pa onda za sad nema cimanja. A na ctg moram da idem u Visegradsku i to moram da zakazem sutra. To ti je tako kad crkne ctg.u domu zdravlja. Mozes da poludis samo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kolega, svrni sutra do humane, bicu tamo od 7 :D

Inace u Visegradskoj su ogromne guzve za ctg, ali tebi bi vec trebao neki tzv "hitan" ctg... da odes u ambulantu i da zamolis da te uguraju, kazi da ne radi u domu zdravlja i u DM, i da si morala tu da dodjes bla bla...izbori se za sto skoriji termin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa da,to je i plan. Zvacu ujutru da me uglave sto pre. Danas sam zvala nije se javljao niko...

dok sam cekala pregled tri bebice izlazile iz porodilista. Tate pogubljene,mame vicu na njih "Pa sta si mi doneo ovj dzemper jel si ti normalan ja gorim od hormona???" " Pa hladno je napolju izviiiiniii a vido kupio sam i carapice bebi" Malo je reci da sam plakala od smeha

Zoe86, Nira, sakovac i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma na onom salteru se nikad ne javljaju...bas bzvz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao slatki su...mislim na te tate...a sto vicu na njih,muskarcima treba konkretno reci koji dzemper,znaci tacno taj i taj...drugavoje ne vredi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao veruj mi da ne znam da li tako izgleda, ali svakako jeste metalna. Ali radi se sa njom po principu što je stave unutra i onda uštinu malo unutra negde i čuje se škljoc. 

Ala sam ga opisala kao da sam pala sa kruške :/

sa njom se rastezu zidovi vagine da bi lepo mogli da 'gvirnu' unutra ;)

Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da prokomentarisem ovo sto Mara rece za povezanost.
Vjerovala ili ne, ja ni sa jednim djetetom nisam osjecala tu neku povezanost ili sta vec u trudnoci. Kao sto se nisam ni zaljubljivala u svoje bebe na prvi pogled nego je to bio postepen proces, ljubav je rasla iz dana u dan, iz sata u sat..
Neko bi rekao da sam cudna...bezosjecajna...ali takva je zapravo moja priroda. Moja djeca su moj svijet i maximalno sam im posvecena.
Dakle, bez brige, svoje dijete, svoju bebusku volis beskrajno, bilo ono prvo ili peto, osjecala povezanost sa njom u trudnoci ili ne, rodila je vaginalnim putem ili na carski...volis je zato sto si joj majka;-):-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja imam i tu kesu spremnu. Sa sve ceduljom "Stvari za izlazak iz porodilista -Marija" :) sto je sigurno sigurno je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pricala moja svekrva kad su dosli po nju i bebu u porodiliste, njen muz i dever poneli sve ali samo za bebu haha za nju zaboravili pa su isli u prvu radnju da kupe nesto sreca bilo leto pa samo haljinu uzeli :lol:. Tad nije bilo mobilnog ni telefona nego su svaki dan dolazili da se raspitaju hoce kuci, danas je to sve mnogo lakse uz mobilne.

Nira i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Danas smo bili na uz, videli naseg nemirnog decaka... 30nedelja, 1490 grama... Sve u redu... Vrti rukicama i nogicama, onda je stavio ruku ispred lica, kaze dr ne da vise da ga gledamo... :) Kontrola za 4 nedelje... Najverovatnije cemo carski... 

Sto se tice tih podloga za presvlacenje, ja nemam iskustva, ali sve drugarice koje vec imaju decu i imale su te podloge, rekose mi da nema potreba da uzimam, pa mi odustali... 

Izmenjeno od strane Nira
Melissa, Zoe86, ma.za.m i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je babica u skolici pricala da se vise puta desilo da muzevi kad ostave zenu u porodilistu ponesu njene stvari kuci i bace u greskom u kontejner ili vozaju u gepeku dok zena ne izadje i vidi da joj nema stvari:D

Nira sto na carski?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam problem sa srcem... Kardiolog mi je rekao da ipak dodjem još jednom u januaru da definitivno odlučimo, a ginekolog kaze da je možda ipak sigurnije da idemo odmah na carski... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.