Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

znaci do cetiri sata,ako ti daju od 75 g glukozu....ne znam za druge mere...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, koliko traje ogtt?

Moj dr smatrao da ne treba, pa mi na uz video malo zadebljanu posteljicu i kaze da ipak moram da uradim jer to moze biti znak trudnickog secera. Nego, ujutro idem po uput. Malopre zvala laboratoriju, oni kazu da priprema traje 3 dana i da dodjem sa uputom da mi objasne sta i kako treba. Sutra sreda, nama u ponedeljak slava... Najlakse bi mi bilo da odem u ponedeljak ujutro, jer ne bih da da duzim, malo sam se zabrinula. Nadam se da ne traje predugo... 

Sve zavisi od laboratorije do laboratorije. Ja sam otisla jedno jutro izvadili mi krv i rekli da ih zovem oko 12h da mi kazu da li da treba da dolazim sutradan da mi rade ogtt. Rekli da treba. Otisla sutradan u 7h izvadili krv dali da popijem 75ml glukoze i rekli da ne idem nigde ako mi bude lose da mogu da odreaguju i nista ni jela ni pila ( ne daju ni vodu) 2 sata pa opet vadjenje. I to je to nije nista strasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su recimo 4 puta vadili krv. Prvo odmah ujutru, i odmah dali 100 ml glukoze. pa onda na svakih sat dolazila jos 3 puta da mi vade krv, ondnosno na 60' 120' i 180' od pijenja glukoze.
Zavisi i od toga sta je dr napisao na uputu.  Sreca pa mi muz nije taj dan radio pa me vozikao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prilicno sam tolerantna na secer (kad nisam trudna kutija napolitanki mi je za dobar dan) pa se nadam da mi nece biti muka. Samo ne znam kako cu da ne jedem toliko dugo, a tek ako mi ne budu dali vodu ta 2 sata... ima da krepam :o

Nego slava mi bas u tom nezgodnom trenutku, a opet kazem, ne bih da cekam. A jos su mi iz skole za trudnice zakazali uvodni cas isti taj dan u 16h, jedva sam upala, bas je guzva. Zvala me ova babica jer se oslobodilo jedno mesto. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Što se ogtt-a tiče, kod mene je bilo ovako: ne treba da se jede posle 21h. Pre toga nema nikakve pripreme. Ujutro izvade krv i odmah izmere na onom aparatu za dijabeticare; ako je u redu onda se pije 100ml glukoze (ja sam jedva podnela zaista) i vade krv na sat, na dva i na tri. Mora da se sedi sve vreme jer se šećer bolje spušta ukoliko se kreceš pa rezultati mogu da budu neispravni. Prvi sat ne sme da se piški a voda ne sme uopšte. Ako ti ujutro nije u redu šećer, odnosno bude povišen pre glukoze, onda se ni ne radi test i smatra se da imas trudnicki dijabetes.

Tako je ovde, ali ja živim u drugoj zemlji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ragdoll, meni su dozvolili da ispiram usnu duplju vodom, ono uzmes gutljaj, izbuckas i pljunes.. Ipak nisam smela taj dan skoro do podneva da pijem vode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mislim da je kod Cintie najispravnije,ali je to ipak inostranstvo.meni zvuci najispravnije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Coje, ja imam iste simptome kao ti. Pritisak i bol dole i bol u krstima. Sve to ako stojim, ako legnem, bole malo krsta ali stomak ne. Danas popodne imam uz i trazicu da me pregleda da vidi grlic i sve što ide uz to. Kako se obavlja taj pregled?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Cintia klasičan ginekoliški pregled, rukom, ako hoces da ti proveri grlic.

Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ceo grlic na uz,a spoljni deo manuelno,bar su meni tako rekli.

Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Coje, ja imam iste simptome kao ti. Pritisak i bol dole i bol u krstima. Sve to ako stojim, ako legnem, bole malo krsta ali stomak ne. Danas popodne imam uz i trazicu da me pregleda da vidi grlic i sve što ide uz to. Kako se obavlja taj pregled?

Videce grlic na uz...ako vidi da je otvoren onda pregled. Koja si ti sad nedelja? Mene nisu hteli da diraju dole do danas, kad je dr video kako hodam i koliko mi je nisko stomak rekao mi da me pregleda. Bolucka ali iskreno mislila sam da jace boli. Gurne prste i meri :D

Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Videce grlic na uz...ako vidi da je otvoren onda pregled. Koja si ti sad nedelja? Mene nisu hteli da diraju dole do danas, kad je dr video kako hodam i koliko mi je nisko stomak rekao mi da me pregleda. Bolucka ali iskreno mislila sam da jace boli. Gurne prste i meri :D

Ja sam danas tačno 35+2. Meni rekoše neke drugarice da prilikom vaginalnog pregleda može da se izazove porodjaj. Možda zato tebe nisu hteli da diraju do sada jer i da ti počne sad bilo bi ok. Meni fali jos jedno desetak do dvanaest dana da budem punih 37. 

Jednom sam rekla doktorki da mi je čudan sekret i tad me je pregledala vagonalno, ali ne rukama nego nekom spravom koja skljoca kad ti je stavi dole. Ne znam šta je ta metalna sprava i za šta služi, pa zato pitam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Ragdoll85 ja sam OGTT radila u privatnoj laboratoriji. Ako se secam - cena 700 din. Prethodni dan od osam uvece nisam jela. Odmah ujutru izvade krv, popijes rastvor glukoze, posle vade na 1h, 2h i 3h. Meni su dozvolili da pijem vodu sve vreme... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mislim da je kod Cintie najispravnije,ali je to ipak inostranstvo.meni zvuci najispravnije

Ja ne znam da li je najispravnije, ali ovde se taj test radi isključivo u bolnici, nema ni po domovima zdravlja ni ništa. Sve žene, gde god da žive u ovom gradu, moraju u bolnici da ga urade i svima je isto, nema varijacija na temu. E sad, ako neko vodi trudnoću u privatnoj bolnici, pretpostavljam da i tamo ima, nemam pojma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas tačno 35+2. Meni rekoše neke drugarice da prilikom vaginalnog pregleda može da se izazove porodjaj. Možda zato tebe nisu hteli da diraju do sada jer i da ti počne sad bilo bi ok. Meni fali jos jedno desetak do dvanaest dana da budem punih 37. 

Jednom sam rekla doktorki da mi je čudan sekret i tad me je pregledala vagonalno, ali ne rukama nego nekom spravom koja skljoca kad ti je stavi dole. Ne znam šta je ta metalna sprava i za šta služi, pa zato pitam.

spekulum.za pregledanje.ne znam koja bi jos mogla biti.

MamaMima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Ragdoll85 ja sam OGTT radila u privatnoj laboratoriji. Ako se secam - cena 700 din. Prethodni dan od osam uvece nisam jela. Odmah ujutru izvade krv, popijes rastvor glukoze, posle vade na 1h, 2h i 3h. Meni su dozvolili da pijem vodu sve vreme... 

lele 700 din, kod mene ogtt u privatnoj 3-7000 zavisno od broja vadjenja i kolicine glukoze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kod nas u bolnici besplatno.bas bezveze sto negde ne daju ni to besplatno,nego moras i to da placas.kao da radis ne znam sta...kad ova palanka gde sam ja moze da pruzi to besplatno,onda za vece gradove nemam reci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Besplatno je u bolnicama i domovima zdravlja...ali sa insulinemijama samo moze u bolnici ili privatno. A da bi radila u bolnici moras da lezis dan-dva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koleginica je skoro radila privatno, ali ona radi pripreme za vantelesnu i ne znam da li je radila jos nesto tada, ali znam da joj je izasla neka vrtoglava suma...

Ma idem ja odmah ujutro cim mi dr da uput da proverim, pa da se resim toga sto ranije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja nisam lezala.kod nas mozes da lezis,ako dr tako da uput,ili ne ako te samo posalje u laboratoriju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila u dnevnoj bolnici, od 7ujutru kad je bilo prvo vadjenje, pa do 12-13h, cini mi se... bilo je jedno vadjenje, pa glukoza i onda jos tri vadjenja, ako se dobro sećam... 

MamaMima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam za ogtt bila  od 7 do 10h, prvo su izvadili krv, posle 1h su nam dali da popijemo glukozu, i posle sat i dva nam vadili krv. 

Moj bebac danas aktivan, te stuca, te se okrece.....mislim da pokusava da me natera da ustanem i da malo promrdam, a ja ceo dan danas na netu, uporedjujem cene. Jos nismo nabavili krevetac i previjalnu, jer je mm toliko zakomplikovao taj postupak, da me vec 3 dana glava boli. 

Ja bih prezivela i bez previjalne, mislila sam samo onu tvrdu podlogu preko kreveca i onda kremice i sve te potrebstine na policu i kraj price. Za stvari sam vec svakako napravila mesta u ormaru...Medjutim, mm ima neke fix ideje, pa bi ovako, pa onako....Sva sreca nije se toliko predomisljao kad smo se vencavali!:lol: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Komoda je super stvar ako se ima prostora mada se kratko koriste. Imaju i one sto se kace na zid mada meni to ne deluje sigurno poznavajuci mm i svekra sto se tice kacenja slika i polica sve je krivo haha kad je sveki videla police sto je napravio u spajzu htela da place ono je vidno nakrivo pa smo se zezali da je to za moje torte posto mi uvek bezi na jednu stranu taman da stavim suprotno na policu :lol:

Nira, Ragdoll85 i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.