Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Vuci uvek u istom sosu sve isto, isti dan termin jos cemo se isti dan i poroditi :) 

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja se po ceo dan savijam i saginjem, to je jednostavno neizbežno. Isto kao i Vuci i MMara, u prvoj trudnoći je bilo mnogo drugačije. Bolove i dalje imam kad malčice duže stojim i u donjem stomaku i u krstima. Nekad su baš jaki i neprijatni. Sutra imam pregled, pa da vidimo. 

Vuci,odelce je preslatko!

MMaro, nadam se da je prošlo i da se neće ponavljati.

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na nogu ne mogu da stanem,bebac fino mrda... Pa se ni ne brinem. Ko sisa moju nogu. Danas ctg jedva cekaaaam , i pregeld da vidimo koliko sam otvorena :p

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde kolega, danas dan D i za mene :)

od sinoc krsta, od jutros veci pritisak na besiku... jedva doruckovah za ctg, bas se nesto bzvz osecam :)

Tackicca i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se vebac sphstio. Nosim nisko sve vreme ali od jutros mi stomaknizgleda skroz drugacije. I nemam vise pritisak na dijafragmu,disem mnoooogo lakse. Kolega javljaj sta je bilo! Samo da me prime na vreme. Kad god mi zakazu u bolnici uvek me prime sa varem dva sata zakasnjenja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Takodje :D cak imam i mali razmak izmedju grudi i stomaka :) idemo ti i ja preko reda haha

MamaMima i Tackicca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D Devojke javljajte nam kaKA je SituLacija 

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

obavezno. Zaboravila sam koliko mi je u stvari uzak struk. Ni brus me ne davi toliko vise haha

bepce i MamaMima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuci,maro e da vam ispricam u vezi drugog porodjaja. Kaze meni svekrva u drugoj trudnoci videces neces se obradovati kao prvi put skroz je drugaciji osecaj,ja je gledam i mislim se luda zena ne voli svoje dete. Porodim se ja i u sobi sa cimerkom kojoj je isto drugi porodjaj i u isto vreme nas dve krenemo sa pricom kako je zaista skroz drugaciji osecaj nego prvi put shvatih ja da sveki nije luda, naravno volim dete i jedva sam cekala da je vidim ali nema tog uzbudjenja kao prvi put nego je vec vidjeno pa je i uzbudjenje manje. Onda ljubomora gledas da se vise posvetis starijem jer malo nema pojma jos pa te grize savest sto mladje samo sedne, propuzi prohoda bez buke kao sa prvim ali sve to nestane kad ih vidite zajedno i tu ljubav i povezanost neprocenjivo je pruziti im podrsku,oslonac kroz ceo zivot. 

merima, Cintia, MamaMima i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram nesto da doddam na tu pricu o drugom, trecem detetu itd, kako nije isti osecaj. Ja nemam jos ni jedno, ali sam ja 4.dete. Moja najstarija sestra ima ne znam  koliko ogromnih albuma sa slikama, a ja jadna neki mali, jedva skupise 40 slika kad sam vec pocela da ispitujem zasto mene nisu slikali. Ahahahahaa. I to sve neke slike sa komsijskih rodjendana i kod deda Mraza...

Nisam to nikad shvatila kao nesto lose, niti se ljutila zbog toga. Jednostavno kontam da je prvo dete roditeljima nesto novo, sto nisu nikada doziveli i naravno da je zanimljivije iskustvo i drugacije od svakog sledeceg.

A vi tamo gore sto se gurate @Tackicca i @cojecoje kazu da kod prvorotki hoce stomak da se spusti i do 2 nedelje pred porodjaj....tako da, mozda necete bas jos. javljajte u svakom slucaju kako napredujete.:baby:

Zoe86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar jutar! Evo mene sa kontrole, ušla u 9ti! 
Navodno mi očitana velika kontrakcija, a ja osetila ništa nisam.. Ne znam da li je moguce da bude toliko velika od pokreta bebe, jer je, da ne verujes, gospodin baš tad odlučio da se pošteno protegne.
Grlic skracen ali zatvoren.. Malo mi laknulo moram priznati, mada sad moram da udarim po šetnjama :)

Inače je meni stomak odavno baš nisko, pomenu neko da brus više ne guši toliko :D 
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

obavezno. Zaboravila sam koliko mi je u stvari uzak struk. Ni brus me ne davi toliko vise haha

kako si kolega?

Ja 2 prsta otvorena, nema kontrakcija, bebac ode skroz dole...pritisak na karlicu sve jaci. Poslase me kuci; sutra ujutru idem opet na ctg. Ako se nesto pokrene u toku dana onda da dodjem.

Cintia i sakovac volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, čitam ove vase izveštaje od dr i sve me nesto hvata trema, kao da sam ja pred porodjaj stigla... :-) 

bepce i MamaMima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar jutar! Evo mene sa kontrole, ušla u 9ti! 
Navodno mi očitana velika kontrakcija, a ja osetila ništa nisam.. Ne znam da li je moguce da bude toliko velika od pokreta bebe, jer je, da ne verujes, gospodin baš tad odlučio da se pošteno protegne.
Grlic skracen ali zatvoren.. Malo mi laknulo moram priznati, mada sad moram da udarim po šetnjama :)

Inače je meni stomak odavno baš nisko, pomenu neko da brus više ne guši toliko :D 
 

MamaMima i kod mene na proslom ctg ocitane kontrakcije velike a ja bas nisam nista osjetila osim da se bebica isto ko i kod tebe pomjerila..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego, pitanje za one koje su imale pregled. Nakon pregleda kada si mi ustanovljena 2 prsta, imam krvarenje. Dosla kuci videla krv na vesu, kad sam se obrisala nadjoh gromuljicu stare krvi na papiru, i sad po malo krvaruckam. Koliko je normalno krvarenja posle pregleda? Da napomenem da me nista ne boli osim krsta i same tezine bebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sad krecem u DM pa cemo da vidimo. Podnosim izvestaj cim zavrsim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a onace za to krvarenje kod mene u dz kad me pregleda doktorka krvarim svaki put. Kad me pregleda doktor nista. Ne xnam do cega je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ne znam, nije bolelo nesto strasno, vise bilo neprijatno. Znam da je moguce krvarenje i cak da ispadne sluzni cep, ali ne znam koliko :) nisam videla krv 9 meseci :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Coje normalno je malo krvarenje posle pregleda. Ako se pojaca ili ne prestane pravac porodiliste.

MamaMima i cojecoje volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa verovatno te malo povredi spekulumom ili rukom,cula sam i ja da se desava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, koliko traje ogtt?

Moj dr smatrao da ne treba, pa mi na uz video malo zadebljanu posteljicu i kaze da ipak moram da uradim jer to moze biti znak trudnickog secera. Nego, ujutro idem po uput. Malopre zvala laboratoriju, oni kazu da priprema traje 3 dana i da dodjem sa uputom da mi objasne sta i kako treba. Sutra sreda, nama u ponedeljak slava... Najlakse bi mi bilo da odem u ponedeljak ujutro, jer ne bih da da duzim, malo sam se zabrinula. Nadam se da ne traje predugo... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, koliko traje ogtt?

Moj dr smatrao da ne treba, pa mi na uz video malo zadebljanu posteljicu i kaze da ipak moram da uradim jer to moze biti znak trudnickog secera. Nego, ujutro idem po uput. Malopre zvala laboratoriju, oni kazu da priprema traje 3 dana i da dodjem sa uputom 

e,sto i ti doktori od toga prave vasar.ja uvece posle 18 h nisam nista jela,osim vode.ujutro ti izvade krv.sacekas rezultate krvi.popijes glukozu(meni su dali od 75 g),pa sacekas dva sata,pa ponovo izvadis krv i sacekas rezultate.i to je sve.naravno,za to vreme ne jedes,moze voda,i sto manje fizicke aktivnosti- znaci ili da odes kuci autom ili da ta dva sata provedes u kolima cekajuci(bolje nego u cekaonici!!) nikakva priprema,nista....boze sto zakomplikuju tako....meni su rekli da ce mi mozda biti muka od glukoze,ali ona te taman drzi da ti se ne slosi sto nisi jela.najvazniji je onaj deo da ne jedes posle 18 h,i da ne cekas u cekaonici da ne fasujes virus kao ja,jbg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.