Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

pa to jeste,meni ne ispada cesto...a stojim koliko mogu i sedim koliko mogu...kad me zabole ledja,legnem...nece nista da zakrzlja,dosta sam ja rintala u zivotu kao kljuse,nista ne fali ostalima da malo rade umesto mene..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moram da priznam da od kako sam u deveti usla i ne mirujem preterano :P ja bih ipak malo da razmrdam misice zbog porodjaja. Ali i dalje se pravim primadona pred muzicem da se ne ljuti haha

MamaMima, merima i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

volim seks i rado ga se secam. Samo vi pricajte. Izdrzacu ja. Akumulira mi se vec dva meseca. Ugasio ga je kad dodirnem 37 nedelju

Bas tako, i ja ga se rado sjecam haha mislim da sam i zaboravila kako to izgleda:lol: 

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pevam Madonu- LIKE A VIRGIN HEEEIH!

Melissa, Nira, JovanaKA i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, Merima, meni muz ne da ni da prenesem solju sa vrucom kafom kroz kucu, a o saginjanju da ne govorim. Isto mi govori sto ii ti. Zato i zbrzam kad nije tu, pa da ne moze da mi zvoca :) Nekako ne mogu, navikla sa na tempo, ludo rado vreme i sve obaveze i ne prija mi da ne radim nista. Trudim se da ne pretrujem, al' pogresi covek :) Pri tom, morate prznati, da ni jedan muskarac uz svu dobru volju tus kabinu nece nikada oribati bas kako treba :P

A vidim da je ta prepona boljka svima. Ali 'ajde, nek' je samo to, pa prezivecu.

MamaMima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Krecite se sto vise,osim,naravno,ako vam nije preporuceno mirovanje,toliko brzo atrofiraju misici u trudnoci da to nije normalno...

 

ma.za.m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao zene ja zavrsila u hitnoj. Pocelo da me boli izmedju desnog kuka i rebara. Bolovi su bili toliko jaki da sam se po podu valjala. Rodila sam bre dete nije me toliko bolelo ovo je bilo jezivo. Plakala sam kao kisa. U hitnoj mi kazu da nije bubreg i dali uput za ginekologiju al odem ja do moje dr ovde u dz i ona kaze da joj lici da je ipak bubreg. Pregledala me je i stanje je isto kao prosle srede. E kakk je ona mene pregledala dole meni se u tom momentu pripiski i kao da mi olaksalo malo. Dal je cacnula neki kanal, sta li je. Kad sam dosla kuci i piskila bilo mi je dosta lakse. Rekla mi da popijem flasu prolom vode na iskap sto sam i uradila i evo ususkala sam se u cebence i bolova skoro i da nema. Ovaj deveti mesec mi je bas nekako baksuzan. Dok nisam usla u deveti ko cigra sam bila i sve sam mogla bez bolova. Ma pesma mi je bila trudnoca. A sad prvo oni bolovi pa isla u porodiliste onda se uzasno razbolela pa inekcije i sad ovo. Verujte mi jedva cekam da se porodim samo da se ova agonija vise zavrsi i da ovo dete bude dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuci kako su bolovi sad?

Merima kako si ti?

Ja sam sareno prala na 40 a belo na 90. Ionako se sve pegla i dezinfikovace se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

auuuuuu

drzi se daj boze da bebac zeza ...

VG ja od kako sam usla u deveti malo sam se pokrenula. Sutra cu upitati u bolnici posle kontrole i ctg jel smem malo u setnje neke ili tako nesto. Mene ubijaju stepenice najvise. A bar jednom dnevmo moram. Niz i uz njih. Mi na spratu a kupatilo dole :(

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuci kako su bolovi sad?

Merima kako si ti?

Ja sam sareno prala na 40 a belo na 90. Ionako se sve pegla i dezinfikovace se.

auh bre tebe bas sastavilo,jbt :-( pa kso bolje,sad cemo da vidimo nocas sta ce biti,jutros nisam mogla da beknem,bog te,sve sam saputala da probudim muza za posao,jedva me cuo,sve vuce aaa,i zaspi,genije..pocela sam sa antibiotikom,valjda ce da upali..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

auuuuuu

drzi se daj boze da bebac zeza ...

VG ja od kako sam usla u deveti malo sam se pokrenula. Sutra cu upitati u bolnici posle kontrole i ctg jel smem malo u setnje neke ili tako nesto. Mene ubijaju stepenice najvise. A bar jednom dnevmo moram. Niz i uz njih. Mi na spratu a kupatilo dole :(

nabavi gusku :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A joj mm, strasno sta te snadje..,

Drzi se jos malo, meni zvuci kao da si najgore pregurala. Verovatno neki pesak u kanalu, pa beba jos pritisla pa veselo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam malopre pala i izvrnula nogu skroz. I butinom sam pritisnula svoj stomak. Valjda je sve u redu u pm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm bas nije moralo tako da te strefi. Jao zenice uzivajte u privilegiji prve trudnoce, kakvo ne saginjanje u drugoj lezanje ma sto puta se sagnes podignes,ustanes sednes i opet sve to prodje bolovi svakako i kad lezis i kad se kreces. Bebe su zasticenje u stomaku nije to bas tako da ih ugrozavas saginjanjem. Tacno je da misici jako brzo atrofiraju i setnja je jako bitna za laksi porodjaj ima i tih vezbica svakodnevna aktivnost je vazno osim naravno u ekstremnim slucajevima kada je bas strogo mirovanje a takve trudnoce se vecinom zavrse carskim rezom.

Vuciguraj, leni, Melissa i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MMaro,to je pesak 100% posto,cajevi,sto vise tecnosti,nema sta drugo...

Mene ledja bole od napora,podizanja,ne odmaram ni kada mi je dete u vrticu...Ja sve da ne zvucim kso one babe :"Ma videcete vi",ali Zoe je u pravu,prva trudnoca je stvarno milina,u smislu nepodizanja stvari sa poda :P

Evo naseg odelceta za prvu setnju :)

29l-WP-201.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divnooooo, Vuciguraj... :)

Sto se tice rada, ja sve po kuci radim, kao i pre trudnoce... Ali, sve odradim dok dragi ne dodje s posla, jer on mi niiista ne da da pipnem... :) A saginjem se svaki dan milion puta... Mada, ne prija vise, pa se trudim da izbegavam to... :) A setnja obavezno svaki dan... Nekad kraca, pa dva puta u toku dana, nekad duza, sve zavisi kako mi prija... Sebi sam rekla da ne smem da se smestim u krevet i tako docekam porodjaj... :) Iako mi je bukvalno preko noci sve postalo tesko, postala sam usporena, osecam teret, ali ne odustajem od kretanja... :) 

sakovac, Vuciguraj i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Vuciguraj isto odelce sam i ja gledala tu u Novom Sadu u Baby Sari :) Divno je!!!

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackice, ne brini zbog bebe, ona je ususkana. Jesi izvrnula skroz, mozes li da hodas? Uh, u nezgodno vreme te i to cudo snadje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao zene ja zavrsila u hitnoj. Pocelo da me boli izmedju desnog kuka i rebara. Bolovi su bili toliko jaki da sam se po podu valjala. Rodila sam bre dete nije me toliko bolelo ovo je bilo jezivo. Plakala sam kao kisa. U hitnoj mi kazu da nije bubreg i dali uput za ginekologiju al odem ja do moje dr ovde u dz i ona kaze da joj lici da je ipak bubreg. Pregledala me je i stanje je isto kao prosle srede. E kakk je ona mene pregledala dole meni se u tom momentu pripiski i kao da mi olaksalo malo. Dal je cacnula neki kanal, sta li je. Kad sam dosla kuci i piskila bilo mi je dosta lakse. Rekla mi da popijem flasu prolom vode na iskap sto sam i uradila i evo ususkala sam se u cebence i bolova skoro i da nema. Ovaj deveti mesec mi je bas nekako baksuzan. Dok nisam usla u deveti ko cigra sam bila i sve sam mogla bez bolova. Ma pesma mi je bila trudnoca. A sad prvo oni bolovi pa isla u porodiliste onda se uzasno razbolela pa inekcije i sad ovo. Verujte mi jedva cekam da se porodim samo da se ova agonija vise zavrsi i da ovo dete bude dobro.

MM, meni to ipak lici na pesak ili kamencic, takvi bolovi i tog intenziteta uglavnom na to ukazuju. Ajde da sto pre prodje:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@MarijaMara zelim da ti bolovi sto pre prodju. moja mama je imala kamen u bubregu i secam se koliko ju je bolelo. grozno je za gledati, a kamoli osetiti. Jos i beba sad to sve pritiska. nadam se da ce proci brzo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam zenice! Sad sam kao da se nista nije ni dogodilo. I ja mislim da je ili pesak ili kmencic. Sad samo prolom voda i cajici i cekam da se ovo cudasce rodi :)

saglasna sam sa zenama da se samo u prvoj trudnoci onako posteno uziva. Jao koliko sam puta htela da pisem o tome ali se plasim da ne budem neshvacena. Ja u ovoj trudnoci kao stanju uopste nisam uzivala niti sam bila uzbudjena kad idem na uz kao u prvoj trudnoci. Mnogo manje sam mazila stomak. Prosto nemam kad. A bebac je itakako zeljen i voljen. Samo sam celu trunocu kao i sad jedva cekam da ga rodim. 

Vuci odelce je preslatko! I nase je pom pom al je oprano pa ne mogu da slikam :)

JovanaKA, Ehinacea i Maajaa:) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam lajkova vise...Isto MMaro,jedva sam docekala trudnocu,a nisam se posteno opustila i oradovala,stalno neke strepnje...Jos vidim da mi je dete ljubomorno ponekad,pa hocu da precrknem...Nego da ne mracim...

MarijaMara voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.