Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

I ja imam ctg sad 14 tog,rekao je ako bi vidio da ima potrebe za uz da bi ga radio ovako kao ne..Nadam se da ce kod tebe biti  sve ok na uz i da pupcana vrpca nece biti oko vrata..

I ja se nadam da ce se odmotati. Kad je nemirna bas pa se samo okrece. Na proslom ultrazvuku je bila bas siroko tj u sirini ramena,nadam se da sada nije blize tj da je nije stegla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja se nadam da ce se odmotati. Kad je nemirna bas pa se samo okrece. Na proslom ultrazvuku je bila bas siroko tj u sirini ramena,nadam se da sada nije blize tj da je nije stegla.

I ja se nadam da ce se odmotati. Kad je nemirna bas pa se samo okrece. Na proslom ultrazvuku je bila bas siroko tj u sirini ramena,nadam se da sada nije blize tj da je nije stegla.

Bice to sve ok odmotat ce se abd,misli pozitivno..

Jaca1988 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala menstrualne bolove i bolove u stomaku par dana i ispostavilo se da sam se otvorila...

Nesto se nadam da u utorak necu cuti ovo... Ledja me ubijaju svakodnevno, BH kontrakcije nekad vise nekad manje.. A cim malo duye stojim, isto kao Cintia.. Joj kad se smo setim prve trudnoce ;(

Jaca1988 deluje strasno, ali doktori uglavnom ne pridaju tome preveliki znacaj. No, naravno, ne treba ni u potpunosti zanemariti.

Jaca1988 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma ajd boga ti. Ja otvorena kolko vec i mislim da necu bar hos dve nedelje :]

MamaMima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako ste od jutros cure? :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne pitaj.grlo sece...morala sam da popijem sinacilin,bas me boli.pijem na osam sati.jao sto ne volim kad mi se ovo desi.nit mogu da jedem niti da pijemm ovo je nenormalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako ste od jutros cure? :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako ste od jutros cure? :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Otkucala sam pola strane i on mi izbacuje dvaput ovu poruku kao poslatu. Zvanicno odustajem od ovog foruma.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Tackicca pogresno pitanje, sad kad se iskukam!!!:lol:

Ja muku mucim sa stolicom, imam je svaki dan, ali pracena je takvim grcevima i bolovima da se ja raspadam. Izbacila sam svu hranu od koje mi se to inace desava-mleko, jabuke i jos po neko  voce, ali ne znam vise od cega mi se to desava, ni kako da si pomognem. 

Sto se tice hodanja, cim napravim tri koraka krene da me rastura bas taj donji stomak i prepona....e juce sam provalila da me to ne boli ako se ljuljam kao ogromna teretna ladja.....smesno izgleda, ali mogu bar donekle da stignem, sam posle pocnu da bole kukovi.

Po noci me budi leva prepona kad god se pomeram, piskenje na svakih sat vremena, umorim se ko konj tokom dana, a uvece i dalje nista od spavanja.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne pitaj.grlo sece...morala sam da popijem sinacilin,bas me boli.pijem na osam sati.jao sto ne volim kad mi se ovo desi.nit mogu da jedem niti da pijemm ovo je nenormalno.

Da li si konsultovala lekara za ovaj ab? Neke smeš u trudnoći, a neke ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa kako mislis da sam uzela sinacilin ako nije na recept? sigurno ga nisam napamet uzela.sve na bazi penicilina je dozvoljeno.sinacilin,amoksicilin sve je to na bazi penicilina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm je Gruber a ja sam njegov mali tenkic. Tako da znas da razumem geganje u potpunosti. Osecam se jako tesko,umorno... Imam jake lazne kontrakcije i svaki put gledam na sat kad je imam da bih pratila za svaki slucaj... Promene raspolozenja su mi haos... Izucavam pravilno dojenje vec neko vreme cisto da mislim na nesto pametno ali znajuci da imam jos mesec dana do termina postajem jaaaako nestrpljiva

 

Cintia i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nemojte grubo da me shvatite,ali mislim da nijedna zena na ovom forumu ne bi napamet uzela neki lek ako joj nije lekar preporucio.u te zene ubrajam i sebe,na stranu sto sam skolovana i sto se uvek informisem.mislim da je i MarijaMara dobila penicilin,a sinacilin je koliko ja znam polusinteticki penicilin,tako da...pametnom dosta.:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad vec pitas kako smo:

Ja i dalje muku mucim sa trnjenjem... ruka mi je kao krofnica i ceo dan su mi prsti utrnuti toliko, da me povremeno cak i boli... bojim se da cu uskoro poceti da ispustam stvari iz desne ruke - koliko nemam osecaj u njoj...

Videcu da dodjem do nekog fizijatra da me posavetuje da li postoje neke vezbice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma.za.m, kakav ti je pritisak, proteini? Bilo bi dobro da to iskontrolises i proveris, i posavetujes se sa lekarom. Mozda je fizioloski pa ti pomogne odredjeni vitamin ili mineral... 

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro... Ja bih jos malo da spavam, ali obaveze čekaju... :-) Jedva čekamo sutra i ultrazvuk... Cak sam i sanjala doktora i kako pričamo o porodjaju... :-) 

Merima, mene je par puta spasao recept jedne cimerke za grlo. Rastopis negro bombone i dodas mleko... Par puta je delovalo, ko zna, možda ti malo pomogne...

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde ajde sta kukate :P ja se juce fino izmorih pa me sinoc sastavi par kontrakcija, ali sam zato spavala ko beba.

@ma.za.m  pa sta je vise sa tom rukom:huh::wub:

 

ma.za.m, bepce i Tackicca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro... Ja bih jos malo da spavam, ali obaveze čekaju... :-) Jedva čekamo sutra i ultrazvuk... Cak sam i sanjala doktora i kako pričamo o porodjaju... :-) 

Merima, mene je par puta spasao recept jedne cimerke za grlo. Rastopis negro bombone i dodas mleko... Par puta je delovalo, ko zna, možda ti malo pomogne...

probala i negro,sve cega sam se mogla setiti.i kao sto rece @Zoe86 antibiotici u trudnoci nisu bauk.,naravno uz preporuku lekara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde ajde sta kukate :P ja se juce fino izmorih pa me sinoc sastavi par kontrakcija, ali sam zato spavala ko beba.

@ma.za.m  pa sta je vise sa tom rukom:huh::wub:

 

Ja sam morala malo da se iskukam, da mi bude lakse da nastavim dalje. :lol:

MamaMima i sakovac volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nemoj Bepce,vidis kako ja prodjem!:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam cekala da udjem u 9.pa da pocnem da kukam. Ali nisam imala potrebe do pre 10ak dana... batalila sam kola, cak mi ni voznja ne prija. Samo ako bas moram da se vozim... hodam kao pingvin, ustajem iz kreveta jedva, okrecem se kao tenkic... kriminal :D pocela sam da molim svoje dete da pozuri malo, dosla sam do granice da ne mogu vise :)

Cintia, ma.za.m, sakovac i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@cojecoje pritisak ok. Proteini u krvi malo smanjenini. Urin, krv, sve ok. Jedino me taj secer zeza, ali na dijeti sam i kontrolisem ga.

Kada sam lezala na patologiji trudnoce - kaze dezurni ginekolog da je to sindrom karpalnog tunela i to se desava. To je sve... ali pokusacu sebi nekim vezbama da pomognem, jer polako postaje nepodnosljivo!

cojecoje voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma ajd boga ti. Ja otvorena kolko vec i mislim da necu bar hos dve nedelje :]

Jos dve nedelje bi mi bilo taman :P 

@bepce A da probaš probiotik za te grčeve?

Tackicca i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam cekala da udjem u 9.pa da pocnem da kukam. Ali nisam imala potrebe do pre 10ak dana... batalila sam kola, cak mi ni voznja ne prija. Samo ako bas moram da se vozim... hodam kao pingvin, ustajem iz kreveta jedva, okrecem se kao tenkic... kriminal :D pocela sam da molim svoje dete da pozuri malo, dosla sam do granice da ne mogu vise :)

I ja sam mislila sacekati da udjem u 9., ali ne izdrzah ostalo mi jos par dana. :lol: Ustala sam pre dva sata i sjela na fotelju, popila kafu s muzem i vec pola sata razmisljam kako treba nesto jesti, a ne da mi se ustati odavde. A toliko stvari me ceka. 

Juce sam ja roknula jedan paracetamol, bar malo za utehu, bolela me glava, ledja, prepone.....nadala se da ce bar malo da pomogne. Kad god sam se pozalila ginekologu ili svom dr, oni su savetovali paracetamol, do 4 na dan. ALi slaba vajda. Jedva cekam dan da popijem neku zescu "drogu", da cela utrnem! Posto sam pre trudnoce bila pravi tabletoman! Mm me zeza da ce propasti sve farmaceutske fabrike, otkad sam ja trudna. 

sakovac voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.