Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

ja tako lan koristim za probavu,isto dejstvo ima i pirincana voda,tj voda u kojoj se pirinac neopran skuva. Samim tim i grickanje pirinca.

 

ja nisam pila taj caj,koleginica ga je pila da bi ostala trudna. Njen muz je protiv tih cajeva i tako u svrhe ostajanjanu drugom stanju.i onda je ona njemu rekla da je to zeleni caj pa je onda i on jteo i pili zajedno. Show xD

hahahaha super mu je zena

e to nisam znala sa vodom,

ahaa datule uf to je ono slatko mmmm

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verovatno nisu bile trudne ili bolesne u trudnoci. :P

 

Pa pirinac ,lan i beli slez su stvari koje proizvode sluz potapanjem u vodu:D

 

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam pitanjce,za vas koje ste 36 nedelja ili vise jel sad samo idete na ctg ili i uz,posto mi je ginekolog  rekao prosli put da se vidimo za 7dana i da ce samo ctg da radi kao nema potrebe za uz..

Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja u utorak idem na ctg. Da li ce raditi jos jesto dr u bolnici ne znam. Posto trudnocu vodim u dz. Pre tpga sam isla u bolnicu samo za dabl test i ekspertski uz. Ni ja nisam nacisto sta se sad radi

Ella90 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima ako ces biti mirna odradi crp pa ces videti ako je alarmantno da se uvede ab. Nije to nista strasno al ako ga budes pila obavezno uzmi probiotik da ne nakacis kandidu to ti sad ne treba... 

Vuci da znas da sam sad mnogo bolje. Jos nije sjajno al kako sam bila zaribala sad je milina. 

Ne radi se uvek uz uz ctg. Uglavnom ga ni ne rade sem kad se dogovorite i to. 

Vuciguraj, merima i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sandra ceeestitam! Mnogo mi se svidja ime, posto se tako zove i moja cera! :) Zao mi je sto se namuciste toliko... :(

Merima meni je za grlo najvise pomogao propolaid sprej, pise na njemu da smeju trudnice da ga koriste. I naravno sve ovo sto ti zene kazu. Mozda imas samo virus, ako ne prodje za par dana uzmi ab, veca je korist nego steta da se ne lecis. Cim ti ga je dr prepisao, znaci da je na listi dozvoljenih u trudnoci.

Misljenja su razlicita, moja dr kaze da brusnica nije dobra za trudnice i preporucuje samo onaj caj protiv bakterija u mokraci za decu i trudnice. Ko bi znao.

Attina studirale smo u istoj zgradi, samo sam ja bila u prizemlju. :)

Attina i Sandra95 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

za sad nema temp i grlo miruje,nadam se da ce tako i ostati...ma znam da je na listi dozvoljenih,nego me smara kad u mojoj okolini svakome ponaosob objasnjavam da li moze ili ne moze,strasno koliko nam je okolina nekad zatucana,uzas jedan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa meni moja sveki kad kaze "Jao ja nisam imala nista od toga ni te informacije na internetu ni telefon. Kako li sam dete odgajila pitam se !!" Dignu mi se dlake uz kicmu pa sve do usiju. A da ne spominjem preglede u trudnoci. Njoj je lekar rekao zdrava sibprava si super si. I uradio jedan uz pa joj je dete zivo i zdravo. Ne sporim. Ali ne zivimo u 20om veku vise. Medicina je napredovala toliko u nasu korist da nema potrebe da je odbijamo. Ne kazem da se treba kljukati lekovima za svaku sitnicu,ali ne treba ni smatrati to baukom. Pa neces jbt piti antibiotike 5 meseci. Nego onda kad tvoje telo ne moze da se izbori sa virusom i time ces pomoci i sebi i spasiti zivot svom detetu. Zatucanost i ogranicenost ljudi nema granica. Ne mozes mila ocekivati razumevanje ni ljudi bliskih sebi a kamoli neki malko daljih poznanika i tako to. Samo ti znas kolika je tvoja briga za tvoje dete i sta u srcu nosis. Koliku odgobonost. Lako je stajati sa strane i komentarisati

merima, missN, sakovac i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Saslusas svakoga pristojno, a drzis se onoga sto ti mislis da je najbolje. Ako je neko navalentan, kulturno mu objasnis da ne gura nos u tudja posla. Npr. moja svekrva se zgrozava nad epiduralom, a ja je pitam kada je pravila protezu i kada su joj vadili zube da li su to radili sa anestezijom ili bez. Posto, nekad je sve to moglo da se izdrzi i podnese, pa nema potrebe ni sad da drogiraju ljude. Zines, iscupas i gotovo.

Nego, ja se sad zabrinula oko tog secera... tek u sredu dobijam uput, pa dok zakazem itd. A od juce ujutro imam neku blagu migrenu, pocne ono standardno kod mene sa pola sata bljestanja pred ocima, pa narednih par dana muka. Opet, srecom nije jako bol, vec onaj ruzni pritisak... uh...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U istom smo sosu :) Meni cak pricaju i za magnezijum da ne treba da pijem a da ne pominjem da "zracim" bebu ultrazvukom, kljukam se mamavitom i preterujem sa vaginaletama. :) Okolina je cudo.

Da,nisu one radile sve to ali je tada bila ogromna stopa smrtnosti kako beba tako i majki a da ne pominjemo to da je tada bilo mnogo manje bolesti nego danas.

Samo se opusti i ne obracaj paznju...

Ehinacea i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ehehe devojke sve je tako,znam i ja,ali sto ne volim to nerazumevanje i zatucanost,uhuh...Rag,mozda malo kafe i limuna ti pomogne,neke zene to uzimaju protiv migrene...ili ono,legnes,cutis,trpis i jbg...

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U istom smo sosu :) Meni cak pricaju i za magnezijum da ne treba da pijem a da ne pominjem da "zracim" bebu ultrazvukom, kljukam se mamavitom i preterujem sa vaginaletama. :) Okolina je cudo.

Da,nisu one radile sve to ali je tada bila ogromna stopa smrtnosti kako beba tako i majki a da ne pominjemo to da je tada bilo mnogo manje bolesti nego danas.

Samo se opusti i ne obracaj paznju...

ajde za mg kad stariji kazu,ali kad je ona jedna moja koleginica,inace mlada zena,mladja od mene,odvalila da je to kontradiktorno sa utrogestanom...e rekoh dzabe ti tvoja skola,sankaj se na diplomi :D

Jaca1988 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam pitanjce,za vas koje ste 36 nedelja ili vise jel sad samo idete na ctg ili i uz,posto mi je ginekolog  rekao prosli put da se vidimo za 7dana i da ce samo ctg da radi kao nema potrebe za uz..

Ja sam danas punih 35, sutra ulazim u 36. nedelju. Imam još jedan uz ove nedelje, to je poslednji uz (naravno, ukoliko sve bude u redu), a posle toga samo idu ctg-ovi jednom nedeljno. Ponekad na ctg-u ti urade uz takođe, tako mi je rekla babica, ali ne svaki put.

Ella90, ma.za.m i Melissa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majaaa, evo i mi usli u 30.nedelju... :) Postajemo mnooogo nestrpljivi, jedva cekamo februar i da vidimo malog decaka... :) 

Sto se tice okoline i tih prica, mene to ni malo ne dotice...  Ponasam se onako kako ja osecam, radim ono sto ja mislim da treba i onako kako ja mislim da treba...

Imam srecu pa mi je svekrva stvarno super - verujte da ne lazem, ne mesa se bukvalno ni u sta, a ako nekad i ima neki komentar vrlo bojazljivo ga iznosi i to zvuci kao savet, isto onako kako to i moja mama radi... Za sve smo tu dragi i ja , mi odlucujemo o tome sta i kako, ostali IGNORE... :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ajde za mg kad stariji kazu,ali kad je ona jedna moja koleginica,inace mlada zena,mladja od mene,odvalila da je to kontradiktorno sa utrogestanom...e rekoh dzabe ti tvoja skola,sankaj se na diplomi :D

Ahahahahahaahahhaa pa super je to :) Sve same pametnice. :)

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam pitanjce,za vas koje ste 36 nedelja ili vise jel sad samo idete na ctg ili i uz,posto mi je ginekolog  rekao prosli put da se vidimo za 7dana i da ce samo ctg da radi kao nema potrebe za uz..

Ja sutra ulazim u 39 nedelju i rekli su mi da ce mi ove nedelje uraditi uz ali zato sto je bebi obmotana pupcana vrpca oko vrata. Inace mi rade samo ctg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao žene, ja kad malo duže stojim  (za sporetom npr) počne nevidjeno da me boli donji stomak i krsta u isto vreme da moram sve da ostavim i da legnem. Ja ne znam šta je to, baš baš jako da bukvalno ne mogu da nastavim. Čim legnem za koji minut prodje. Šta je to???

MamaMima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

2kila beba kilo plodova voda kilo uvecana materica pa ti vidi :D

MamaMima, Melissa, Cintia i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Bukvalno užas, jos plus što ja uopšte ne znam kako izgledaju kontrakcije. Meni se stomak ne stvrdnjava, ali dobijem takve bolove u jednom ili oba jajnika ili klasične one menstrualne bolove kad struji kroz donji stomak pa sa strane i kroz butine. Takodje osecam bolove nazad, u krstima. Ja ne znam šta je to, ali kapiram da je neka priprema tela za porodjaj. 

Izmenjeno od strane Cintia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se bas zna stvrdnuti stomak, vise puta u toku dana, posebno dok setam... A pre dve veceri me toliko bolelo sa leve strane, ispod rebara, skoro pa sam plakala... Pretpostavljam da se beba nekako namestila, nesto tamo pritisnula i uzivala, dok sam se ja patila... :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moje BH kontrakcije su bolne. Ali su pomesane i sa pravim. Danas me je sevnulo lroz stomak ispao mi je telefon iz ruke. Stomak ko kamen. Pitaj lekara svakako. Ja sam imala menstrualne bolove i bolove u stomaku par dana i ispostavilo se da sam se otvorila...sa druge strane imas zene koje ne osecaju kontrakcije dok im ne pukne vodenjak (srecnice!) ... Ali sad kako je veca beba pokreti su sve neprijatniji. Drago je meni sto je on veseo i pici po stomaku. Al mene mi zao xD

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e bas to! Hahahah

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sutra ulazim u 39 nedelju i rekli su mi da ce mi ove nedelje uraditi uz ali zato sto je bebi obmotana pupcana vrpca oko vrata. Inace mi rade samo ctg.

I ja imam ctg sad 14 tog,rekao je ako bi vidio da ima potrebe za uz da bi ga radio ovako kao ne..Nadam se da ce kod tebe biti  sve ok na uz i da pupcana vrpca nece biti oko vrata..

Jaca1988 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.