Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Moja beba staaalno stuca nekad i po 10 min,dal vase stucaju? Mene nevira jako kad ja stucam neznam dal njoj smeta???

Sta se tice pokrivanja ja sam samo za dekicu ali naravno imace bodic i ono odjelce nadam se da je to dovoljno..

I moja bas cesto stuca, ali sam citala da stucanje bebi ne smeta.

Maajaa:) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno pitanje, a u cemu je razlika nocu ili danju? Ja sam razumela da u sobi u kojoj je beba treba konstantno da bude 20 stepeni (osim kad se kupa, onda treba 25). Tom logikom cime ga pokrivam danju time i nocu.

Nocu iskljuce parno :rolleyes:

 

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Objasnili su ki da stucanje jaca bebi pluca dijafragmu i da je to za nju zdravo..ne brini se

 

Maajaa:), merima i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Vuciguraj hahahaha nisam razmišljala o tome, dobro me nasmeja. Kod mene će konstantno u sobi gde je beba biti 20 stepeni, pošto živimo u kući i grejemo se na kotao. E sad kako je kotao na čvrsto gorivo, naravno da neće niko da silazi u kotlarnicu i loži noću tako da ja imam u sobi norveški radijator koji će da održava temperaturu noću. Zato me malo zbunilo pitanje cime pokrivati bebu noću, mislila sam da svakako treba naći način da u sobi bude ista temperatura i danju i noću :D

Vuciguraj i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za sve sto se i boje i ne boje porodjaja takvaaaaaa ljubav ce da vas obuzme da se necete prepoznati, i ja se nekad pitam jesam li to ja, do 30-te nisam o deci mislila a sad mislim mozda do 40-te uspem i trece da dobijem, deca su jedini istinski smisao zivota:)

Melissa, Attina, JovanaKA i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila danas kod lekara i fasovala inekcije. Dupla doza penicilina. Kaze pluca cista al grlo je katastrofa. Eto bas mi je to trebalo sad..

Ja sam kupila vitapur jorgancic i cebence. Jorgancic je od bambusa i nije mnogo debeo a veliki je i bas je nekako lagan i mekan. A cebence kao dusa mekano nije debelo uopste. Sve preporuke za njih. 

Vuciguraj i Tackicca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj meni je stalno zima brrr, a moj beban se stalno otkriva nocu , a ja pokrivam i tako u krug, sad stalno skida carape i to cim obucem , a jos kad bude znao sve da skine bice veselo .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemojte trudnice da se nervirati i plasite unapred. Samo slusajte babicu to je najvaznije. Ako moze epidural super ako necete isto ok. Kod nas i nema pa ja nisam sa prvim detetom ali kad vidis bebicu i kad je zagrlis na sve zaboravis. Da je lako nije ali to je jedan dan a sutra vec sve zaboravis, rana prodje kroz odredjeno vreme. 

Ja sam tek usla u drugi trim ali vam svima drzim fige da prodjete sto bolje i da imate lake porodjaje. ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm kojih dimenzija je? Mi svi imamo dormeo uopste nije debeo a greje odlicno operem u masini i to dva stanu u jednoj turi. Cini mi se ta je taj vitapur slican dormeo programu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Simona i ja sam se najvise brinula kad sam se poradjala sa mladjom cerom kako cu tri dana bez starije, ostavila sam im hrane kao da idem na Severni pol, sve sam im oprala, opeglala, uzasno mi je cera falila, jedva sam cekala da izadjem iz porodilista, to nam je bilo prvo odvajanje. Uglavnom, sve to brzo prodje sad kada gledam sa ove distance, sad me recimo to ne brine toliko (preziveli su prosli put, pa ce i ovaj), a sigurno da cu opet jedva cekati da izadjem sa bebicom u rukama. :)

MMaro drzi se, sta da ti kazem, Bas ti to sada nije trebalo.

Neko je pitao za oblacenje bebe, ja sam isto misljenja da je njima kao i nama, samo treba voditi racuna kada leze da su lepo ususkane. Smatram da je zlocin pretopliti bebu, a znam mnoge majke koje to rade iz najbolje namere. Sto se tice jorgana, ja ih iskreno nisam nikad koristila, uvek cebence, ako treba dva cebeceta, ili dok su mali vrecica je super stvar. Posle kada su veci mnoge bebe nece da cuju za njih.

Attina koji si fax zavrsila ako nije tajna?

E da, potpuno bih se slozila da je najbitnija stvar na porodjaju slusati lekare i babice. Mene je to dovelo do uspesnog karlicnog porodjaja prirodno, da ih nisam slusala ko zna sta bi bilo. Kad kazu da gurate, gurajte. Dok traju kontrakcije nikako se nemojte napinjati, jer materica moze da pukne. Vi ste lekarima 1000-ta zena koju poradjaju, tako da treba imati poverenja u njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene to zanima. Ne mogu po sebi da sudim. Ja spavam u atlet majci a muz u potkosulji i pidzamom sa dugim rukavom.

 

... Jel se to proceni po tome koliko se i da li beba znoji? Da linsu joj hladne rucice?nosic?

nama u skolici rekose da se proverava koliko je bebi vruce ili ne tako sto joj stavis ruku na vrat, gde im kosa pocinje rasti. ako je tamo hladno treba ih utopliti a ako je tamo znojavo treba ih raskomotiti. ruke, noge i nosic nisu pravi pokazatelj. 

merima i ma.za.m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

http://www.vitapur.rs/deciji-program/cebe-decije-meda-vitapur-family-80x100-cm

http://www.vitapur.rs/deciji-program/pokrivac-deciji-junior-bamboo

S tim sto sam ovaj jorgancic htela da uzmem u kompletu sa jastucicem jer je samk malo skuplje al ga tad nije bilo a sad vidim da ima.

Uzela sam i ovaj carsaf. 

http://www.vitapur.rs/deciji-program/pamucni-elasticni-carsav-lyon-junior

 

 

 

Zoe86 i ma.za.m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nama u skolici rekose da se proverava koliko je bebi vruce ili ne tako sto joj stavis ruku na vrat, gde im kosa pocinje rasti. ako je tamo hladno treba ih utopliti a ako je tamo znojavo treba ih raskomotiti. ruke, noge i nosic nisu pravi pokazatelj. 

To su i nama rekli da u prvih 6 nedelja njima jos nije termoregulacija uspostavljena i da ruke i nos nisu merodavni.

ma.za.m i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Attina koji si fax zavrsila ako nije tajna?

Arhitektonski

Ehinacea voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Arhitektonski

Nemoj da te cuju gradjevinci :D;)

Attina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Urin mi je uzas,prisutna krv,eritrociti,dr kaze krenuo pesak...Moguce da me to jutros bolelo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Vuci gde i tebe to da snadje sad? :( Sta dalje? Ima li kakva terapija?

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj da te cuju gradjevinci :D;)

Ej za divno cudo u ljubavi sam sa njima posto sam zavrsila konstruktivne sisteme dok je postojao jos dobri stari sistem studiranja :lol: A ja sam inace misljenja da ni tad faks nije bio tezak vise naporan, drugi kazu da je tezak, tj. bio tezak sad je smejurija.

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E jbs ga sad VG... Jel te bar sta posavetovao pametno? Meni je van trudnoce pomagala uva,ali znam da taj caj u trudnoci ne sme da se pije :/

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Urin mi je uzas,prisutna krv,eritrociti,dr kaze krenuo pesak...Moguce da me to jutros bolelo...

:( Bas nije moralo sad. 

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene da se javim. Jedan dan nisam čitala forum i uuuf, jedva nadoknadih.

Bila jutros kod babice na razgovoru da vidim da li se nešto promenilo od pre 4 godine sto se bolnice i stvari tiče, kaže manje vise sve isto, samo što sad postoje individualne sobe sa kupatilom. Ali kaže da ako su zauzete onda moraš u dvokrevetnu, nema tu rezervacije, nego kako ti zapadne. Ali meni je i dvokrevetna bila ok.

Rekla mi je da imam taj bol u stidnoj kosti zato sto je bebina glava u kanalu i da treba da drzim jastuk ispod donjeg dela ledja da bi pritisak bio manji. Kaže od toga mogu da izadju hemoroidi. E jbg, šta ću. 

Takodje mi je rekla da, iako apriori idem na prirodan porodjaj, imam 50% šansi za carski rez, jer ako se budem sporo otvarala neće čekati jer je materica secena i to nije poželjno. Pozitivno je što sam se prvi put otvorila 5cm, ali ako indukuju porodjaj kaze da otvaranje ide sporije i da je veća verovatnoća da se završi carskim rezom.

Atina, čitala sam ranije postove o tvojim strahovima i nedoumicama. Ja bih ti preporučila da ipak ideš tamo gde postoji mogućnost za epidural, a sad ako ga ti ne budeš htela Bože moj. Ali bar da možeš da ga tražiš i dobiješ ukoliko bude bilo potrebno. Naravno, i bez epidurala ćeš se poroditi i verovatno zaboraviti sve to, ali nikad se ne zna kako će sve to ići. 

Moja nova boljka je da se ujutro budim sa utrnulim šakama, i za to mi reče babica da je normalno. 

Njen savet je da od napunjenih 37 nedelja budemo aktivne, imamo seks i dosta šetamo jer aktivnost proizvodi oksitocin, pa lakše dodje do porođaja na prirodan način. 

Raspisah se. Pozdrav za sve.

merima, Ehinacea, Attina i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da, zaboravih ovo. Reče mi babica da se sa 36 nedelja rade brisevi (tu spada i iz guze) i, ukoliko se izoluje streptokoka, moras da primis terapiju najmanje 4 sata pre nego što krene porodjaj. Tada se daje, kada je porodjaj na pomolu, ne odmah kad dobiješ rezultate. To znači da baš i ne sme predugo da se čeka kod kuće kada krenu kontrakcije jer, ukoliko majka ne dobije terapiju, onda mora beba kada se rodi. To je tako ovde kod nas, eto danas sam saznala. Ja se toga iz prošle trudnoće ne sećam. 

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E jbs ga sad VG... Jel te bar sta posavetovao pametno? Meni je van trudnoce pomagala uva,ali znam da taj caj u trudnoci ne sme da se pije :/

Ja u 6.mesecu imala bol u predelu bubrega i dr mi rekao da pijem jednom dnevno caj od uve i ja pila par dana. Toliko o tome sto ne sme a dr mi ga preporucio :huh::D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a meni dr rekla nikako da ne pijem iako imam pesak .. Boze me sacuvaj. Danas sam bas dobila rezultate laboratorije. Krvna slika savrsena urin besprekoran,peska nema. Ne znam sta sam radila ali eto. K slika super . Ja sam mislila da ce grozna da bude

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.