Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Bila u Betaniji na ctg i pregledu, otvorena sam i bilo par ocitanih k9ntrakcija, jedna cak od 100, ala joj se dr obradovao :D a mene samo zateglo, već sam oguglala.

Ako ne bude ništa noćas ujutro da se javim. Boji se pucanja vodenjaka pod pritiskom od tolike vode pa da beba ne izleti samo, nije posebno velika a četvrta je. sva tri prethodna puta su mi prokidali vodenjak nakon cega sam se ekspresno otvarala i  brzo bilo gotovo. Razmišljao da me možda sad zadrži, ali mi najmlađa ima laringitis, dok muž ne dobije slobodno ne bih je ostavljala dugo s babom, da se baba ne istraumira... 

Zoe, jesi ti možda danas bila u Betaniji na ctg? 

Jecy, Vuciguraj, sakovac i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam zenice mojee, pijem limunadu, cajeve, ja sam inace osoba koja ce tesko popiti tabletu pa se radije patim...ali pokusat cu bar do kontrole sa vitaminima i supicom pa nek dokt.vidi i kaze treba li sta.

Jel se vama poceo stomak pomalo spustati?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro i od mene. Kod mene jos nema tih pripremnih kontrakcija, ili ja samo ne umem da ih prepoznam. Mada ucinilo mi se preksinoc da sam osetila jednu ali nisam bila sigurna. Desava mi se ponekad da mi je muka ujutru ili kad nesto pojedem ali nije konstantno pa je podnosljivo. Ali me zato ruke bole evo vec 7 dana bez prestanka, ujutru ne mogu da savijem prste i kako sam citala na netu nema mi pomoci, moram da cutim i trpim.

Sto se stomaka tice ja sam juce primetila da je polako poceo da se spusta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh ja sam krenula sa pranjem baby stvarcica i pakovanjem torbi, pa sam usput presla na preuredjivanje ormara....i sve se zavrsilo tako da sam sad vec mrtva umorna, a sve stoji na pola. Ves u masini-nisam jos ukljucila, gomila nekih stvari van ormara, moram da mu nadjem mesto da bih mogla ove ciste baby stvarcice da smestim...i gomila stvari za u smece....sve u spavacoj sobi. Mm ima da se obraduje kad dodje kuci. Ahahahha. 

I ja svaki dan pratim stomak da li se spusta ili ne, ali za sada ni makac. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni se spusta, vidim po slikama posto se svakog petka slikam u istoj pozi i odeci :)

Torba spremna, stvarcice i pelenice oprane...ja sam zrtvovala 2 police svog dela plakara, ako to nije majcinska ljubav onda ne znam sta je :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MG i Sandra, ocekujemo lepe vesti!

Bepce, nema veze i ako se porodis pre termina, nista to nije strasno, ovde kazu da napunis 37 nedelja i nema frke. Ja ne bih ni volela da docekam termin, a kamoli da prenesem jer sam sama sebi teska i bljak.

Tackice i Vuci, ja mislim da bljuckate zbog kiseline. Meni se to desavalo, uzasna kiselina i hrana koja stoji u grlu i cesto krene napolje maltene sama. To je tipicno za kraj trudnoce. Zato sam ja odlucila da pijem lek, zove se Ranitidina ovde i to mi je spas. Ako imate neki lek koji je dozvoljen, toplo preporucujem.

Ja MISLIM da nemam pripremne kontrakcije. Ali osecam neke kao blage menstrualne bolove s  vremena na vreme. Nemam pojma. I dole mi je stomak jako tezak. Sledece nedelje treba da idem na uz, pa cu bas pitati doktorku da me pregleda i vaginalno, posto ne verujem da ce njoj pasti napamet.

Ove nedelje planiram da pocnem da perem i peglam stvarcice, ali su kise i velika vlaga, pa sve cekam da prestanu da mi se ne bi susio ves tri dana. Valjda cemo se spremiti na vreme sve :).

Vuciguraj, Melissa i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

@Cintia  Ma ja isto ne bih volela da docekam bas termin, ali mm je taj koji je u panici, jer smo dugo trazili stan koji bi kupili i uselili se pre nego sto dodje beba. Konacno smo ga nasli ali neke pravne stvari sa strane vlasnika koce ceo proces prodaje. On se jos uvek nada da ce se to resiti, ali ja sam vec neko vreme svesna da cemo bebu docekati u ovom stanu. Samo sto mu jos uvek nista ne govorim. :D 

Nemamo jos spreman krevetac, kadicu i te neke vece stvari, zato njega drma panika. :huh: Pa sam zato ja i resila da ovih dana resim sve sto je u mojoj moci, pa ce i on biti malo mirniji. 

Inace i ja imam te neke menstrualne bolove, kad sam malo aktivnija znaju biti i malo jaci. Ja sta god pitam moju dr uglavnom kaze da je to normalno za ovaj period. Sledeci pregled mi je ctg. Ali tek za dve nedelje. 

Inace ovo moje dete toliko divlja po stomaku, da me iznenadi svaki put. 

Izmenjeno od strane bepce
Cintia, Melissa i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, beba i ja zvanicno uplovile u treci! :wub: Dans 27+1, a zabica sesmirila i ucutla, boli nju dupence. 

Nego, da pitam vas iskusne. Da li vam se nekad u ovom periodu desavalo da vas beba "zulja"? Posteljica mi je normalno postavljena, nemam tu dojagnozu "niskog nosenja" ali beba povremeno voli da se spusti dosta nisko i kao da me zulja po dnu stomaka. Nista bolno, samo nekako neprijatno. Ima dana kada se podigne i pritisce mi dijafragmu, ne mogu da disem, ali je cesce dole nize.

Vuciguraj, Melissa, Cintia i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Moram priznati i da me bebini pokrete bas u dnu gde materica bude kad smo van trudnoce jako boli. Trgnem se svaki put kad se tu dole mrda. Samo mi nije jasno kako uspe svuda tuda da se pimera i gore i dole i levo i desno. Kao da je morska zvezda a ne beba

Ima ta zvezdica i ruke i noge a ima i mesta pa moze da pravi akrobacije :)

JovanaKa,javljaj se i ti,samo nemoj da nam se porodis u liftu,kada si ti u pitanju,to je vec moguc scenario :D

Bepce,moguce da jeste visak kiseline,mada se kod mene ne manifestuje u vidu gorusice,jedino to me preskocilo...pre bih rekla da je opet skocio neki hormon pa u kombinaciji sa pritisnutim zelucem...

bepce, Cintia i JovanaKA volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa da. Palo mi je na pamet. Pritom sam imala haos gorusice. Od caja od jagode. Kako sam prestala da ga pijem, NISTA. Sad mi se samo tako vrati hrana iz cista mira. Nit mi je muka niti ista. Samo vozi gore dole.

A sto se tice stomaka, ja celu trudnocu nisko nosim, ali sad se bas primecuje da mi je dole stomak. Klasicno me gura u besiku i rektum. Najneprijatnija stvar sto seene tice. Lakse disem ali zato piskim na svaka dva minuta. I kad kinem obavezno pisnem u gace...

merima, Kikiriki, bepce i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuci, može samo na stepeništu, ne mož' u liftu, u kući živimo! :D:D:D

Ispade i čep malopre, nije ona klasična sukrvica kao posle nekih pregleda, baš baš čep... Čekamo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bogami kako ste krenule ucicu u top 10

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uh. Pitanje za zenice koje zive u kuci. Hocemo da stavimo stedisu u sobu, ali je takvo mesto da ce od kreveca biti udaljen samo jedan metar. Ja mislim da je to previse blizu bebi. Opet nemam iskustva sa tim grejnim telom pa nemam pojma sta i kako. Krevetac ne bih pomerala jer mi se nigde drugde i ne uklapa dok ne zamenimo stolariju. Brinem da ne duva negde.promaja koju necu osetiti a beba hoce. Koliko uopste treba da je udaljeno od bebe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I kod mene se stomak poceo da spusta...vidim da smo vec sve pocele prati baby stvarcice :) i ja cu ove sedmice polahko prati i slagati. Oslobodila sam prostor u ormaru i poredala kozmetiku za bebu...nismo jos kupili krevetac i kadica mi fali i za iznosenje odjelce :) 

I ja imam ponekad te ko menstrualne bolove. Za te kontrakcije ja n znam kako to prepoznati.

bepce, Cintia i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaboravih pitati, sta koristite vi za pranje beby odjece, koji deterdzent je najbolji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lele šta napravismo od ove teme.. Sreca pa admina ni od korova, inače bi smo banovani bili garant :D  
Znaci stigosmo do deterdzenta.. Ja sam svasta nesto koristila, probala, beba sva sreca nije reagovala ni na šta, ali sam uvek stavljala malko manje deterdzenta nego što stavim kad perem naše stvari.  Sve mu to nekako dodje na isto.. 

I kad kinem obavezno pisnem u gace...

Eheheheh, što mi ovo poznato... 

Melissa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa da teme rade kako treba i da im se moze pristupiti mi bi bile dusciplinovanije. A i kad napises u drugoj temi nesto niko ne vidi. Svi vise na trimestrima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackice,je l to TA pec?

Ja perem sve stvari Arielom ili Tide-om,trenutno imam ovaj prvi,tako cu i bebine,bez omeksivaca,naravno,na 90.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zar jedino ja nisam pocela da perem i spremam baby stvarcice. :) cekam da dokupim jos sta fali i da se donese krevetac. Nesto mi se ne zuri. Imam osecaj da necu skoro. Nista me ne boli. Sa cerkom sam se raspadala od bolova i vec mi je za par dana od sad ispao cep.

JovanaKA izgleda da ces ti da preduhitris i Sandru i Mg :)

Uzela sam chicco omeksivac a kupicu one tecne kapsule arijela za bebin ves. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa dole na spratu imamo kamin. I dimnjak nam prolazi kroz spavacu sobu i imamo rupu i svekrva i svekar su spominjali nelog stedisu da stavimo tu. Oni cas greju na TA cas na kamin. A mi na spratu imamo norveske radijatore. Greju kao blesavi. Stolarija nije besprekorna pa mislim da se vrze hladi soba nego sto bi mozda trebalo. Kad stavimo pvc bice bolje svakako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sad gledam i mislim da taj stedisa ne funkcionise kako su oni zamislili :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam bila u betaniji danas. Ja se zaradila spremala od jutros haos mi na sve strane. Tackice jeste to blizu krevetica ne valja ni da bude blizu pored prozora ali ni blizu grejnog tela. Ja cu u januaru kupiti chicco tecni deterdzent i opracu sve sa njim bez omeksivaca jer cu susiti u masini pa bolje tecni onda ne treba omeksivac. Ja od vecih stvari treba jos kolica i da nadjem pantalonice uz haljinicu za izlazak iz porodilista, a ostalo pelene mrezaste i to cu takodje u januaru poruciti iz akse verovatno.

Vuciguraj i JovanaKA volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa to. Ja sam smestila pored moje strane kreveta krevetac. Sa mm strane je norveski ispod prozora. Ne bih da to diram.

Jedva cekam da odem kod lekara. Samo trazim izgovor da ustanem iz kreveta haha

Cintia i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozemo da otvorimo kladionicu: Mg, Sandra ili JovanaKA. Po svemu sto su pisale, ja tipujem da ce prva JovanaKA. :D Ako sam u pravu ocekujem neke virtuelne kolace ovde u caskalistu. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam da li se svi znoje ovako kao ja. U kratkom rukavu sam, grejanje iskljucim stvarno se osecam ko ludaca neka.... A napolju minus jedan stepen. Muz u dva duksa sa sve grejanjem kad dodje kuci. Ja ne znam ko je blesav. Doduse ja sam zivela 25 godina sa centralnim grejanjem. A ono nikad nije nesto vau. Mozda je navika u pitanju ali do skora s se smrzavala a sad manja tperatura a ja gorim.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.