Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Vuci uvek imamo iste simptome i moj se slabije pomera. Tj kao da duze spava i kad sutira onako su slabiji pokreti kao da nema vise toliko mesta. Al mislim da je to normalno.

Ajde zenskaci stvarno bi mogle da se poradjate da se malo razmrda spisak :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I kod mene danas mirnije nego inace.. Bice da je normalno..

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ista stvar danas. Slabije mrda, cisto da se javi na par sati...

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sandra, sad nešto razmišljam - ti reče da ti je mužu rođendan danas? Mislim, red je da ga "počastiš" - onda sutra možda neće morati da indukuju, već krene samo... ;) :D:D:D

Danas sam baš super raspoložena, iako sam samo par sati spavala, otud ideje ;) 

Ehinacea i Sandra95 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Htjela sam ja za rodjendan da vec budemo kuci sa bebom, pa onda reko ajde za rodjendan al' necee a on samo govori ima jos veceras do 12h :D

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moje je vala.bilo aktivno danas. Imala sam goste i svi su zurili u stomak koji se non stop pomera.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MG drž se

Coje sme da se jede

Sandra tvoj mali se zainatio da neće, pa to ti je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Cintia jel ti bese iz Malage? Videh sada da se tamo neke blesave popave pa samo da vidim jel kod tebe sve ok. Pozdrav!

Kikiriki i Cintia volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Cintia jel ti bese iz Malage? Videh sada da se tamo neke blesave popave pa samo da vidim jel kod tebe sve ok. Pozdrav!

Jeste, ali kiša je bila jaka i izazvala poplave po centru i na suprotnoj strani od moje. Baš je bilo užas, jedna žena je izgubila život. U mom delu, srećom, nije bilo problema.

Hvala :)

merima i sakovac volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mg i Sandra javite se, navijamo za vas i bebice! :)

 

merima i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako, 

ja sam resila da danas spakujem torbu! Imala sam to u planu svakako za ovu nedelju, ali sinoc sam se malko uprpala. 

Stomak mi se nekako cudno stezao, ali su razmaci bili nepravilni i bio je cudan osecaj, ali se stomak nije stvrdnjavao ceo. Pa sam lezala na boku i lezala i posle nekih sat i po je prestalo. Mm je primetio da se nesto desava, ali ja nisam htela da mu priznam dok ne vidim jel stvarno nesto ili je samo lazna uzbuna. Obecala sam samo da cu sve pripremiti u sledecih par dana. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

He,he,cekaj malo,gde ces preko reda ;)

Zezam se,neces ti jos,to su samo BH kontrakcije ili se bebac tako namestio...

MamaMima i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

He,he,cekaj malo,gde ces preko reda ;)

Zezam se,neces ti jos,to su samo BH kontrakcije ili se bebac tako namestio...

To sam i ja shvatila, ali kad sam prosla vec kroz sat i po muke i agonije. :huh: Mislim da je bio bebac, jer sam bas osecala da mrda i mrda, ali nije me jos ovako boluckalo. Osecam BH vec neko vreme, ali sinoc je sve to bilo malo drukcije. 

Veruj mi, ne zuri mi se nigde, zelim da sacekam zvanicno to prvo mesto na spisku. :lol:Mada koja je guzva u tom periodu, mislim da ce tamo biti guranja i preskakanja ihahaj.

Mm me najvise natripovao-samo ponavlja da ne smem da se porodim pre termina. Pa sam vec pocela da umisljam. Juce isto u kolima mi se ucinilo da sam u jednom momentu osetila nesto toplo medju nogama, ahahaha, pa sam se trudila da to suptilno proverim tokom voznje, ali  je mm i to primetio. :D

Cintia, Vuciguraj i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@bepce ti i ja nekako uvek u isto vreme slicne simptome imamo. Ja pre neko vece zamalo da probudim mm. Ali postaju ove bh grozne bas. Jice sam imala jednu ali vrednu. Savila sam se nisam mogla da se pomerim

bepce i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam juce sa mm isla do kumova i u neku radnju sa igrackama i ceo dan me je nekako stezalo, da malo hodam, pa stanem i onda navece jos kad me je to strefilo....bas postaju grozne te bh...Vidim da me ni danas nece postedeti. 

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesu bzv,meni su jos i bolne bas,bas,ali telo se tako priprema,vezba...

Meni opet krenule jutarnje mucnine,sacuvaj Boze,jutros zamalo pred detetom da bljucnem...

Mg I Sandra,jedva cekam lepe vesti :)

 

 

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa mene najvise predvece hvataju. To sam ukapirala. Nego ja nisam zamisljala da ce i one ovako da bole. Nije strasno ali je neprijatno.

a Vg sto se tice mucnina. Ja bljuckam non stop. Mislim da mi je zeludac izgubio kapacitet i non stop mi se vraca hrana

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam zaplatila izgleda gripu...kontam da popijem makar paracetamol...u srijedu cu na kontrolu pa cu pitati da mi sta prepise...nikakva sam...bojim se samo temperature...za sad nemam. Sta ste vi pile u slucaju gripe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Paracetamol samo ako krene temperatura.

Meni je jako pomoglo ujutru na prazan stomak cedjeni grejp+narandza+limun pa onda dorucak, utopljavanje cajevima i lagana hrana. Proslo me je za manje od 2 dana.

Melissa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja sam par puta popila paracetamol, doduse kod mene je to lekadol i to onaj u kesicama sto ima i vitamin c, pa ga razmutis u vodi. Njega sam kupila na pocetku trudnoce, kad sam dobila temp, a nisam znala da li sam trudna ili ne. Lekari su mi na moje kukanje za bolove u ledjima samo govorili-popij lekadol....(paracetamol), on pomaze i za temp, i za bolove ako nisu jaki. Meni rekose da je bezbedno 3 takve kesice na dan, ali ja sam popila 3 sve ukupno za celu trudnocu. 

Izmenjeno od strane bepce
Melissa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam cajeve i limunade, duple carapice, pilecu corbicu,caj od aronije (imamo nasubpa susimo za caj),shejk od cvekle, nos ispirala Marisol Isotonic rastvorom.. Doduse jabsam pripisala to tome da mi dete uzima sve vitamine i da je trenutak slabosti i iscrpljenosti organizma. Pa sam se onda tako par dana trudila da se naoruzam vitaminima i bi mi bolje

Melissa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Melissa sve su ti zene lepo rekle, ali bude tt onda paracetamol, inace samo odmaranje, sto vise vitamina iz voca i povrca, pileca supica i mora da prodje. Ja sam koristila propolaid sprej za nos, jer su me mucili sinusi, a imas i za grlo. Smeju trudnice da ga korsite.

U prosloj trunoci sam i ja u 9. mesecu stalno imala pripremne kontrakcije i bile su dosta bolne pred porodjaj. Pa sam na kraju prenela. :) Bas su me namucile,a nikako da krene porodjaj...

bepce i Melissa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma samo da ja udjem u deveti za par dana da ustanem iz ovog kreveta!

Sutra kontrolica. Da vidimo kako stoje krv i urin i da vidimo sta me ceka sad.

Moram priznati i da me bebini pokrete bas u dnu gde materica bude kad smo van trudnoce jako boli. Trgnem se svaki put kad se tu dole mrda. Samo mi nije jasno kako uspe svuda tuda da se pimera i gore i dole i levo i desno. Kao da je morska zvezda a ne beba

bepce, merima i Melissa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.