Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

A jedna drugarica je ove nedelje dobila platu za septembar... I od kako je ona dobila, ja se sve nadam sad cu i ja... :) Svaki sms, nova nada... :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja radim u drzavnoj i rekose mi da cu dobiti redovne isplate a oni ce cekati, trebalo bi danas da dobijem za novembar ali jos nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja radim u drzavnoj i rekose mi da cu dobiti redovne isplate a oni ce cekati, trebalo bi danas da dobijem za novembar ali jos nista.

Za novembar!?! Svaka cast!

@Nira jel ti bese iz NS? Zaduzeni za isplatu i informacije oko toga su na prvom spratu soba br.2 na glavnom ulazu (ne tamo gde ides na komisiju nego gde je salter sala).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago tebi Zoe.

I ja radim u drzavnoj, ali ovi moji nece da mi isplacuju redovno, pa da oni cekaju. Ja sam poslednji put primila uplatu 10. novembra, ali neku malu sumu koja nemam pojma sta je, tako da nemam niti mogu da vodim neku evidenciju.

Rekose mi iz racunovodstva da je porodiljsko redovno, da se isplacuje u celosti sa 2. delom plate, barem tako kod nas, al treba docekati.

Vi devojke koje radite u drzavnim ustanovama, da li dobijate nesto od ustanove za rodjenje deteta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li ima posebna tema, ali pitacu ovde.

Hocu da kupim novu, kvalitetnu peglu, da li imate neku preporuku, iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi ne dobijamo nista za rodjenje, ovo je za trudnicko bolovanje a za porodiljsko stvarno ne znam kako ide. Svekrva mi kaze da se za porodiljsko predaje tek kad se beba rodi pa prijavi stigne izvod a moras ga otvoriti najkasnije 28 dana pre termina, onda ispadne da se ceka min. 2 meseca prvi ne dobijas jer beba nije rodjena pa dok se sve prikupi preda prodje jos mesec. Rekli su mi u firmi da ce danas biti bolovanje ali nije leglo jos nista. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, da li je neka od vas koristila vaginalete polyginax u devetom mesecu?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista ne dobijamo od firme...

Ja imam valjda Philips,moram da proverim,odlicna je,koristim je vec dve godine.

Nasla sam jednu polovnu kolevkicu,lepo ocuvanu,mozda je i kupimo,jer nemam mesta za jos jedan krevetac,a opet mi se ne daju ne znam kakve pare za nesto sto cu koristiti par meseci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuci meni su te kolevke prelepe al je greota jer se koriste par meseci. Sta ces posle? Jel K jos u krevecu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sandra, necu ja preko reda. Aj' ti prva a eto mene sledece nedelje.

Porodiljsko su meni otvorili 22. novembra, i posle nemam nikakve birokratije vise, nikakve doznake nego mi leze uplata.

Koliko znam, po zakonu je poslodavac duzan poridljsko da isplacuje kad i sve plate, pa posle dobija refundaciju.

Ne vidim zasto bi drzavne firme bile izuzete od tog pravila, al nista me ovde ne iznenadjuje. U odnosu na pre 3 godine je sve triput teze. Koliko vidim nece sad biti ni povracaja pdv-a niti ce podici onaj famozni roditeljski dodatak. 

Pricaju naširoko kako se sva dokumenta za bebu dobijaju u porodilistu jos od kad ikad, a ustvari moras jos vise puta da se cimas da vadis te papire.

A ni onih bebi paketa sto su se pre dobijali (bar mi u Bg) vise nema.

Mene od juce tako boli i krstima, kao da ssam se ugruvala, najmanji dodir me zari i boli, zaoravo kroz celo telo mi prolaze neki trnci, mislim da sam neki virus fasovala, nemam tt al sam bljaaak.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam moju kolevku, sredjena je kao nova je i sad ce i beba u njoj spavati jedino je dusek nov. Stvarno kratko spavaju u njoj sin je svega mesec i nesto malo bilo mu je usko nije voleo nikad mali prostor. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Al bitno da nam premijer radi po 24 sata ponosno isticuci kako je to pohvalno i pozeljno haha. Ma nista me vise ne cudi bas sam nervozna i besna place mi se sin me tako razocarao sa ocenom.

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice strija, stomak mi je sad baas brzo rastao i veliki je, al eto pu puuu nijedne. 

Mazala sam se Saljicem pa neki Alverde iz DM-a, Sad sam bas uzela onaj shea buter (po preporuci Taccice), za grudi i stomak samo se mnogo tesko razmazuje, Je l moze s necim da se razblazi ili kako?

I ja imam kolevku, dobili za V, spavao je oko 4 meseca u njoj, pa prerastao, mnogo je lepa. Ima i neke baldahine, cuda al to nismo nikad stavljali. 

Krevetac smo posle pozajmili, sreca pa nismo bacali pare na to posto nam je koristio za ubacivanje opranog vesa. :D

Sad cemo vec videti kad preraste kolevku sta cemo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad preraste kolevku,nadam se da cemo preci u kucu pa i praviti novi raspored,za K.kupiti krevet a bebicu u njen krevetac...Zato i hocu da uzmem neku polovnu,jeftiniju,da premostimo...

Mg,pa kako nema vise birokratije?Kada se porodis nosis izvode,koliko sam razumela,za svu decu koju imas,sto-ne znam,i jos neke papire,blagajnica ce mi sledeci put kad odem dati spisak...I dok se dete ne rodi i to sve oni lepo predaju,plate nema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila na uz danas, ostao je glavom dole. Višak plodove vode i dalje, ne smanjuje se. Posteljica zrela, pupčanik slobodan, grlić se naravno ne vidi od bebine glavice. U ponedeljak će me pregledati i uraditi ctg u Betaniji, pa ćemo videti dokle smo stigli :) .

Inače, opet me boleo stomak noćas, nisam opet spavala, a danas pajala po gradu, sad me toliko pritiska sve i bole kukovi da mislim da ću se raspasti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja imam AEG peglu i mogu ti reci da je skroz ok...bila cini mi se nesto do 3000,ali dobra je..inace sve sto sam imala od tog proizvodjaca je dugo trajalo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm otisao do kafane posle posla,pa gdin jos i na kafu sad svratio...A mene ostavio bez dinara,ceo dan sa grcevima...Inace mi ne smeta kada ode negde,ali sada je je*o jeza kad se vrati :#

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm otisao do kafane posle posla,pa gdin jos i na kafu sad svratio...A mene ostavio bez dinara,ceo dan sa grcevima...Inace mi ne smeta kada ode negde,ali sada je je*o jeza kad se vrati :#

a j o j.

 

 

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

inace,vcrs sam osetila probaduckanja pored vagine i provlaci na guzu,cini mi se jaca kad lezim na levom boku.sad sam se okrenula na desni,pa ih neko vreme nema.nadam se da je do bebinog polozaj,mozda je zasela na neki nerv.

ne bih razmisljala o tome da nije Tackicca zbog iste stvari(mislim) morala da lezi.stvarno se nadam da nije to.ispraticu situaciju i sutra.

je l' se desavalo jos nekoj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahahaha muz je odlucio da sutra navece me vozi i da u nedelju radjam :D Sto se tice strija ja sam svaa ispucala i to u zadnjih mjesec dana, a mazala sam stomak svako vece cak sam pocela bila i dva puta dnevno od melema, arganovog ii kokosovog ulja nista nije pomoglo to je samo do koze kakva je kome, al' sam neko vece procitala da su se nekoj zeni bas povukle uzela je neki losion na bazi arganovog ulja i kafe u Farmasiju, ne znam da li ima to kod vas u Srbiji ja cu pokusati sa tim sad i mazacu redovno poslije poroda pa ako pomogne javim vam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuci jel dosao muz? Jao jao kad puknu hormoni :)

Merima desavalo se meni ppgotovo kad duze lezim na jednom boku pa se beba ugnjezdi i pritisne nerv. 

Strija novih nemam al od prosle trudnoce ih imam i previse.

merima i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala MM na odg..strecne me sad kad sam na desnom,doduse malo manje,a i osecam je da tu negde se vrti,na toj strani,moguce da je pritisla neki nerv

ma nece Vuci,raspilavice se kad ga vidi,ako joj je doneo nesto lepo da se iskupi...inace,poznavajuci nas vodolije,ne volimo da nas ostave same i pogotovu ako nas nesto boli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, da li je neka od vas koristila vaginalete polyginax u devetom mesecu?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.