Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Heheh, šta psiha učini od čoveka.. Tj zene.. Ja još nisam u stadijumu da sanjam svašta i da se budim čila i odmorna u 4 sata ujutru. U prvoj trudnoci sam redovno ustajala i heklala od 4 do 6 a onda pustim jutarnji program pa me on opet uspava :D 

Moja T je jako puno stucala posle rodjenja, pa jedno 2-3 meseca. Meni je to bilo jezivo, stomačić se skorz izoblici, ma celi se iskrive kad stuacaju.

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa moje stuca u stomaku. Jutros deset minuta bez prestanka... Bas mi bilo zao. Zamisljam kako bi meni bilo a kamoli njemu mrvici

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jao boze a ja sano sanjam M kao da smo juce poceli da se zabavljamo...grize me savest,sve sanjate bebirone a ja muza!!!!

Tackicca i MamaMima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stucanje je mnogo korisno i vazno za bebu, i ja sam se brinula, one tako jacaju unutrasnje misice  za disanje  i gutanje, i stucanje ih nista ne boli mada cini roditelje nervoznim.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci on voli da trenira na mamuuu! A kako sutira i boksuje izgleda da ce i na sport koji mu je mama trenirala so trudnoce. E sad mi je lakse iskreno. Hvala Venera! Dobro je nije lenjivac na muza :>

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sportista maleni :)

Posle kod gutanja je prirodna zaštita vracanja hrane iz zeluca, a ocvrscuje i dijafragmu i misice rebara.

Joj bebana moje sestre je jezivo stucala, bas je bilo tesko je slusati i po nekoliko puta u toku dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam gledala neku bebu kako stuca stuca pa se naljuti i pocne da kenjka hahah bilo mi slatko tad. Sad kad pomislim na moje nije :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa i ja sam primetila kad stucka duze da de malo unervozi i pocne da se vrti :) pretpostavljam da ga smori, ja kad stucam sve pocne da me smara i nerviram se :D

Tackicca i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa i ja sam primetila kad stucka duze da de malo unervozi i pocne da se vrti :) pretpostavljam da ga smori, ja kad stucam sve pocne da me smara i nerviram se :D

Mm se sav traumira kad dete stuca, onda ja moram da pijem vode, jer je ubedjen da to detetu pomaze. Ludnica. Moja isto stuca, ponekad sa desi da skoro ceo dan ne osetim pokrete nego samo stucanje. Mada najcesce primetim da se izokrece po stomaku i onda krene da stuca, naguta se plodove vode i onda nikako da prestane. 

Ja se samo nadam da nece toliko stucati kad se rodi, jer znam koliko ih to zivcira. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutros na ctg-u nijedne kontrakcije pa zbog toga nije ni htjela da gleda koliko sam otvorena, ultrazvuk sve je dobro. Rekla mi je  ako do ponedeljka ne bude sta da tad cemo vidjeti sta cemo jer to je onda vec 42.nedelja. A cura oko 3900grama sad ima, velika beba a nece jos napolje :)

Cintia, ma.za.m, bepce i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajoj boze. Ja sad hocu da poludim vec mogu da zamislim kako je tebi.

 

Pa onda ce da indukuju porodjaj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutros na ctg-u nijedne kontrakcije pa zbog toga nije ni htjela da gleda koliko sam otvorena, ultrazvuk sve je dobro. Rekla mi je  ako do ponedeljka ne bude sta da tad cemo vidjeti sta cemo jer to je onda vec 42.nedelja. A cura oko 3900grama sad ima, velika beba a nece jos napolje :)

Lepo joj kod mame :)

Ne brini,znaju doce sta da rade...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sto se tice kilaze,mislin da su neke clanice pomenule da nije uz za kilazu bas toliko precizan...u svakom slucaju,mislim da ce ona doci kad bude htela :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da ume da pigresi uz. Lagano moze da ima 300g vise mego sto pokaze uz

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da morace indukovati, ali nadam se da ce krenuti to prije ponedeljka malo me je i strah sad, mozda bude u nedelju, muzu rodjendan pa da dobije poklon :D

Cintia, sakovac, Jaca1988 i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa to je super. :) Moja zaova je rodjena na isti dan kada i njen otac. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drzi se @Sandra95 sad ce to.

Evo idem iz socijalnog pa da vas koje cekate bolovanje obradujem:angry:. Sve sto je obradjeno do 17.11. (septembarska plata) je isplaceno i tu je stalo. Trenutno je zastoj i ne zna se kad ce krenuti, moji papiri obradjeni 25.11. i sad cekamo :angry: verovatno da se cika Vucko smiluje. A kad ce na red doci oktobar ko bi ga znao.

Nira, Sandra95 i JovanaKA volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moji su 2.novembra predali za septembar, znaci vrlo moguce da spadam u tu grupu "neobradjenih"... Znaci, ne nadaj se, Nira, plati do februara... A za oktobar i novembar knjigovodju bas briga da predaje, bez obzira sto ja to sve uredno saljem... Lepo ja kazem, dete  u vrtic, a ja jos dobijam platu sa porodiljskog bolovanja... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e do #%?()@#% !!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sandra, porodices se ti za vikend;-)
Navijam za nedelju, da tata dobije najepsi poklon na svijetu!

Sandra95 i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zene,kako vi mislite da je beba okrenuta ako je osecam da lupka dole u dnu stomaka i desno ispod rebra seta budzica?! meni je ovo show,to neka dijagonala,sta li :D:D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nemam pojma. Ja osecam noge svoje beb u zelucu vec tri dana i imam gorusice iz pakla. Do te granice me boli da me kroz ledja probada zeludac kad krene. Ne znam vise sta da probam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moji su 2.novembra predali za septembar, znaci vrlo moguce da spadam u tu grupu "neobradjenih"... Znaci, ne nadaj se, Nira, plati do februara... A za oktobar i novembar knjigovodju bas briga da predaje, bez obzira sto ja to sve uredno saljem... Lepo ja kazem, dete  u vrtic, a ja jos dobijam platu sa porodiljskog bolovanja... 

Ma pritisni je Nira tako je i moja pocela bila dok je nisam ispreskakala sad predaje na vreme. Bitno je da ovi u soc. proknjize, jer sto pre oni obrade pre ce biti uplata. Jbg na ovaj zastoj od drzave ne mozemo uticati al na knjigovodju mozemo.

Nira i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma pritisni je Nira tako je i moja pocela bila dok je nisam ispreskakala sad predaje na vreme. Bitno je da ovi u soc. proknjize, jer sto pre oni obrade pre ce biti uplata. Jbg na ovaj zastoj od drzave ne mozemo uticati al na knjigovodju mozemo.

Moj poslednji pokusaj "pritiskanja" od prosle nedelje je pretnja inspekcijom... :)  U ponedeljak idem na komisiju za bolovanje, pa kad sam vec u socijalnom raspitacu se sta se to desava i onda ih opet zvati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja radim u drzavnoj firmi,bila sam neki dan u racunovodstvu,jos mi tu radi i rodjak,i oni mi isto kazu da uplate nema ni na vidiku...

Ajde sto nam dolazi bebica i i ipak nam svasta treba koliko god da imamo od cerke,nego bih ja detetu slavila rodjendan ovog meseca,pre nego sto se porodim i dok jos uvek ide u vrtic,a tu su troskovi ne pitajte...

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.