Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ma sve je to relativno...Al kao prvorotka mislim da ispod 4 sata ne mosh proci. Dakle od prvih kontrakcija. Ja sam imala brz porodjaj jos s indukcijom pa opet 6 sati okvirno.

Mislim da mozes komotno na 5-10 min kontrakcije. 

Inace i meni uzasna noc..sve me zivo bolelo, stomak mi ogroman, ne znam gde cu s njim ni sa sobom. Inace od 4. meseca spavam s onim beluga jastukom ( ko ga izmisli, Nobela bih mu dala). Planiram u bolnicu da ponesem neko jastuce, necu bas belugu al neki manji bar moram. 

Mislim da mi se blizi kraj uskoro...tako mi nesto mirise. (ili je meni prosto dosta svega)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Vuciguraj evo ne znam. Nije mi dr nista rekla za taj stepen. Samo mi je rekla da necu izgurati do termina nikako i da se potrudim da budem sto mirnija da udjem u deveti. Ona i inace minimalno daje informacije i kad je i pitam ona mi odbrusi da se ne opterecujem i da uzivam.

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam juce imala one pripremne kontrakcije bukvalno na svaki sat, i mnogo su mi cesce nego pre. Pre je bilo 2-3 na dan, sad ih bas ima, narocito ako sam aktivna. Ponekad i zabole. Dr mi je rekla samo da pojacam Mg. 

Vuciguraj i Tackicca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto citam sve pisete za Mg meni ga niko spomenuo nije ...

Jedino sto mi je bebac sad bas nisko (iako sve vreme.nisko nosim) jako se spustio. Bukvalno ne mogu da sednem.

ali mi zato ne pritiska zeludac i nema gorusice vise!

A sad sam radoznala za taj steoen zrelosti. Kako se to utvrdjuje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da potvrdim, djecaci se radjaju posle termina:-)
I da, genetika ima uticaja na porodjaje;-) Neka sto sam super prolazila na porodjaja kao i moja majka, nego rodih i dvije djevojcice i jednog djecaka(kao i moja majka:-) i pritom sina rodih u 34oj, kao i moja mama nama brata;-)
Pa vi sad recite je li to slucajnost ili ne hehehe

sakovac, JovanaKA i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To dr utvrdjuje na uz. Ima 3 stepena...III stepen je pred porodjaj. Ja sam npr usla u 9.mesec a i dalje mi je posteljica I/II, sad ne znam koliko to ima veze sa blizinom porodjaja.

Uglavnom, doca zakazao prijem 21.12.tako da cemo videti sta cemo :)

ma.za.m i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da potvrdim, djecaci se radjaju posle termina:-)
I da, genetika ima uticaja na porodjaje;-) Neka sto sam super prolazila na porodjaja kao i moja majka, nego rodih i dvije djevojcice i jednog djecaka(kao i moja majka:-) i pritom sina rodih u 34oj, kao i moja mama nama brata;-)
Pa vi sad recite je li to slucajnost ili ne hehehe

Nadam se istom iskustvu... :) Mama je imala dve jako mirne trudnoce, evo za sada i ja ... A porodjaji su joj bili neverovatno laki i brzi... Nadam se istom... :)

A termin je 26.februar, decak, pa moze slobodno da izdrzi do marta... :)

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni ova sasava dr nista ne spomenu. Doduse ja sam bila 14 kojoj je tog jutra radila.uz. Mozda joj je bilo preko glave pricanja. Haha. Sad idem na kontrolu pocetkom meseca za krv i urin . Taman tad inulazim u deveti

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira, navijam da bude tako i sa porodjajem;-)
Inace, ja sam 24.02. prije 5god rodila djevojcicu,na dan termina. Eto i tebi jedne slatke i pametne Ribe,ali sa pisom;-)
Zaboravih reci da smo i mama i ja opasno probile termine sa muskima, dakle, obje bile Georgine:-)

bepce i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja negde procitah da je zrelost posteljice bitan podatak tek kad prekoracis termin, da to sad vise i ne rade svi doktori pre termina, jer ne zavisi porodjaj od toga, mislim nema veze ako je zrelost I stepena, to ne mora da znaci da se neces sutra poroditi. Bar takav podatak ja imam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja samo da udjem u deveti i da ustanem iz ovog kreveta. Da mi je nekonpricao da je ovako tesko lexati ne bih mu verovala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam na prvi porodjaj isla autobusom :) Salim se, nisam isla na porodjaj vec na ctg al me poslase odma u porodiliste :) s obzirom da sam u sali bila 13 sati, mogla sam iz Nisa da dodjem :) Posteljica mi je bila II stepen kad sam se porodila. 

Tackicca, bepce i malagarava volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma i djevojcice su lijene bar ova moja :) tako su i meni govorili rodices ranije pa evo prodje o termin :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ahahah pa ako tako gledaš, moj prvi porođaj je trajao 27h tako da sam mogla da krenem i iz Nju Jorka ili iz Tokija, pa bih stigla

sakovac, Nira, JovanaKA i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ahahah pa ako tako gledaš, moj prvi porođaj je trajao 27h tako da sam mogla da krenem i iz Nju Jorka ili iz Tokija, pa bih stigla

pa mogla si :D:D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja sam sina rodila skoro mesec dana ranije hteo decko napolje a cerku 3 dana posle termina ona bi jos bila u stomaku cini mi se da je moj organizam nije izbacio haha nema to veze sa polom jednostavno kad beba odluci da je spremna tada ce porodjaj i krenuti. Sad bi mi po ciklusu bio termin 26.1 ali po uz je 9.2. jer su mi ciklusi bili jako neredovni pa je kasnije bila ovulacija ja nesto mislim da ce biti 27.1 ne znam sto imam takav trip.

ma.za.m, Sandra95 i JovanaKA volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni svako naredno dete stiže sve kasnije :D Za treću mi tri lekara rekla da će mnogo pre termina zbog skraćivanja grlića, zrelosti posteljice i kontrakcija, a i kao treće je a prve dve su došle pre termina i brzinski. Kad ono, devojka odlučila da izleti baš na termin! :) 

Moja baka (mamina mama) se oba puta baš napatila na porođajima, dugo bila u bolovima, a mama oba puta i tetka sva tri puta brzinski i ekspresno! E, ja sam do sad bila na njih dve :D - kao što rekoh, nadam se tome opet... 

I da, ja sam se rodila posle termina, a devojka :) Pol deteta i kad će se roditi ima veze jedno sa drugim kao i pol deteta i oblik i veličina stomaka (što mi poooooosebno ide na živce!!!)...

bepce i Tackicca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:babycrib:

Crna Sandra ti se jos ne porodi

 

JovanaKA, Nira i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Al ste se raspisale jedva iscitah. Mislim da cu mamu oterati kuci, samo nesto jedem od kad je ona tu.:D

@Tackicca ti ces njih smirivati, kazu tad se luci neki hormon koji te smiri pa ti smirujes ljude oko tebe umesto obrnuto.

Tackicca, bepce, Nira i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuci, super za super bepca! Koliko ima kg? A bas ti je doca hit s obzirom da ti je termin 5. Januar :) 

Sandra verujem da ti je tesko cekanje i da stvarno kad se prodje termin svaki dan bude ko godina al ja ti zelim eto da veceras curica resi da je upoznas :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idem sad na ctg. Jao kako me mrzi. Sa cerkom sam jedva cekala a sad mi to dodje ko mucenje. Em malac spava. Moram da pojedem dva reda cokolade. Mozda se razbudi. 

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.