Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Spas je sto se i tockovi lako  skidaju, pa ako bas zapne nedje, rastavis ga skroz i utrpas nekako. Malo duze traje, al sta ces. B) Mm ce da se pati  s tim. 

Nama se sad pocelo desavati 1000 stvari odjednom, od januara trazimo stan da bi kupili i  konacno prosle nedelje nadjemo nesto da nam se svidja, da je dosta velik, da je cena koju mozemo da progutamo i sad cekamo da vidimo da li ce prihvatiti nasu ponudu. E sad, ceo proces prodaje mozda nece poceti do kraja januara, jer neki papiri od stana nisu sredjeni....Uglavnom, ako sve bude kako treba, mozda me brzo posle porodjaja brzo saceka i selidba....A mozda se sve sredi i do kraja decembra, tako da ce biti veselo. 

Sa kolicima sam dobila i 2 torbe, pa isto razmisljam da se spakujem. Meni fale spavacice, jer ne mogu da nadjem kratkih rukava sa dugmicima, a uzasno mi je vruce i kad nisam trudna tako da dugi rukavi ne dolaze u obzir. Mada meni spavacice nisu neophodne za porodiliste. Treba samo da operem kolica i sve sto je doslo s njima i onda cu da pakujem. Odelce za izlazak jos nemam....

Vuciguraj i Cintia volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas su lepa kolica :)

Zene koje su na trudnickom,stize li vam bolovanje?Ja jos nista nisam primila za septembar,samo prvu polovinu koju sam provela na onom bolovanju do 30 dana,a na sajtu rfzo vidim samo mesec avgust...

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas su lepa kolica :)

Zene koje su na trudnickom,stize li vam bolovanje?Ja jos nista nisam primila za septembar,samo prvu polovinu koju sam provela na onom bolovanju do 30 dana,a na sajtu rfzo vidim samo mesec avgust...

Poslednje primila za avgust i to 11.10. Za septembar jos nisam jer mi je knjigovodja tek 26.10. predala papire, juce sam zvala socijalno kazu trebalo bi do kraja nedelje da bude uplata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poslednje primila za avgust i to 11.10. Za septembar jos nisam jer mi je knjigovodja tek 26.10. predala papire, juce sam zvala socijalno kazu trebalo bi do kraja nedelje da bude uplata.

Idem sutra do posla,pa cu bas da pitam...

Inace,da castim,kupili smo kucu :) Renoviranje nece biti gotovo pre prolleca sigurno,pa ne raMisljam o selidbi,da se rodi bebac pa cemovideti sta i kako :babycrib:

Резултат слика за coffee and cake

bepce, Cintia, Ella90 i 8 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divnoooo Vuci!!!Znam kakva je to euforija i mi smo skorije kupili kucu,ali nas stigla zima pa nista od radova,cekamo prolece..a znam taj osecaj-pa zamisljas gde ces sta da stavis od namestaja,pa kako ces koju sobu da okrecis,ma milina ti da mastas <3

Vuciguraj i Cintia volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

odlicna kafa domacice. Ja cu ovako platonski da je posrcem i neka je sa srecom!

Vuciguraj i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idem sutra do posla,pa cu bas da pitam...

Inace,da castim,kupili smo kucu :) Renoviranje nece biti gotovo pre prolleca sigurno,pa ne raMisljam o selidbi,da se rodi bebac pa cemovideti sta i kako :babycrib:

Резултат слика за coffee and cake

Vuci cestitam. Ja znam koja je euforija samo od ideje ds cemo kupiti stan,a mogu tek zamisliti osecaja kad stvarno dodje do toga!!!

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@bepce Super su kolica, ja sam tako neka htela da uzmem ali nisu dali da biram sta hocu od delova, ili sve ili nista tako da je na kraju bilo nista :lol:

@Vuciguraj Cestitam za kucu!!! A sto se tice trudnickog, meni firma uplacuje kad i ostalima platu, znaci svakog prvog za prethodni mesec tako da ja za 2 dana treba da primim trudnicko za novembar...kojim tempom posle njima refundiraju to nisam pitala. Videcemo kako ce posle ici sa porodiljskim.

Vuciguraj i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas lepa kolica Bepce.

Mi smo V kupali u dnevnoj sobi (kadica i stalak), pa smo polako poceli da pokrivamo namestaj posto je gdin voleo da prska..kad je svega bilo dosta presli smo u kupatilo, u tus kabinu zbudzimo kadicu nekako al tu je samo jedna osoba mogla da pridje.

Ko ima mesta u kupatilu, glasam za kupatilo!

Sto se tice kolica, mi imamo chicco enjoy fun 

https://www.google.rs/search?q=chicco+enjoy+fun&espv=2&biw=1366&bih=662&tbm=isch&imgil=ZWNzHiB-3C_rLM%3A%3BgDy-jDfrJfMtqM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.shopbychoice.com%252Fchicco-trio-enjoy-fun-moonstone%252Fp%252FTWpZM01qUT0&source=iu&pf=m&fir=ZWNzHiB-3C_rLM%3A%2CgDy-jDfrJfMtqM%2C_&usg=__1IUom3-eiCiHm6gz2EfjPd4mfMo%3D&ved=0ahUKEwiA9ZSu983QAhXFQBQKHSQbCQoQyjcIJg&ei=-G89WICZDcWBUaS2pFA#imgrc=9mpLYiFXZmH7PM%3A

Nismo samo kupili ravnu korpu. Furali smo jaje do jedno 4-.5 meseci. Nama su fizijatri rekli da moze biti u jajetu dokle god mu prija (pa i 2-3 sata) ako se ne buni. Isto sam cula oprecna misljenja o tome koliko dugo sme da bude u jajetu, al verujem da i sad kad bih pitala 3 lekara da bi svi dali drugo misljenje.

Sto se tice kolica, bas smo zadovoljni, kisobran varijanta, laka su, mislim da imaju oko 7 kila, a moze od 0. Jako su povozna, brzo se sklapaju. Mi smo ziveli na 3. spratu bez lifta i standardno su nam bila u gepeku tako da nam je jako bitno bilo to brzo sklapanje i rasklapanje. Jedina mana im je sto ne moze da se rotiraju drske odnosno da beba gleda ka spolja ili ka mami. 

 

Sto se tice samog dizajna, meni se Graco Evo bas dopada. 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cini mi se da bih ja trebala da vam se pridruzim, stigli smo do 28.nedelje... :) 

Od pocetka do sada bez ikakvih problema... Prosao i drugi ekspertni uz, sve u redu... :) Sad cekamo 16.12. i kontrolu... Termin 26.februar... :) Sutra kod kardiologa, pa cemo znati da li ce biti carski ili ne... 

Mi smo prosle nedelje izabrali kolica, bebetto, 3 u 1... Mnoogo su mi lepa i jedva cekam da ih donesemo u stan... :) 

A sto se tice plate, ja dobila samo avgust... Knjigovodje kasne sa predajom papira po dva meseca... Ja sam toliko besna zbog te nemarnosti da sam prosle nedelje pretila i inspekcijom... Ne bih nikome da stvaram probleme, ali stvarno nema smisla... Ako nisu u stanju to sami da odrade, meni nije problem otici svaki mesec i sama predati gde treba... Cini mi se lakse bi mi bilo to raditi, nego se nervirati zbog njihove neodgovornosti... 

Vuciguraj, Attina, bepce i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodosla Nira.

Bebeto su super kolica, ja sam njih htela i sad patim za njima...ali naravno da imaju samo vatijante 3u1 i 2u1 tako da sam morala da odustanem nazalost. :(

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cini mi se da bih ja trebala da vam se pridruzim, stigli smo do 28.nedelje... :) 

Od pocetka do sada bez ikakvih problema... Prosao i drugi ekspertni uz, sve u redu... :) Sad cekamo 16.12. i kontrolu... Termin 26.februar... :) Sutra kod kardiologa, pa cemo znati da li ce biti carski ili ne... 

Mi smo prosle nedelje izabrali kolica, bebetto, 3 u 1... Mnoogo su mi lepa i jedva cekam da ih donesemo u stan... :) 

A sto se tice plate, ja dobila samo avgust... Knjigovodje kasne sa predajom papira po dva meseca... Ja sam toliko besna zbog te nemarnosti da sam prosle nedelje pretila i inspekcijom... Ne bih nikome da stvaram probleme, ali stvarno nema smisla... Ako nisu u stanju to sami da odrade, meni nije problem otici svaki mesec i sama predati gde treba... Cini mi se lakse bi mi bilo to raditi, nego se nervirati zbog njihove neodgovornosti... 

a zamisli tek da imas knjigovodju koji predaje,ali je socijalno suntavo i ne radi svoj posao kako treba!!! grrrrrrr!!

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

inace,uzela doznake,dala mi da radim komplet ks i urin,takodje i ogtt..a za grlic mi je rekla da nece mnogo da me "prcka" dole,da nije pobornik,nego samo ako ne daj Boze osetim neke jake bolove,da odmah dodjem....rekoh,posteno,volim kad mi se iskreno kaze...valjda je malko promenila plocu...

Vuciguraj i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam juce bila na ginekoloskom posto sam usla u 37 nedelju pa je red bio da zavrsim i to. Malo sam se isprepadala posto se na ultrazvuku videlo da je bebi obmotana pupcana vrpca oko vrata... Ima li neka od vas iskustva s tim?  Bas me je nekako uhvatila frka...

Doktorka mi je rekla da dodjem u sredu na odeljenje kod nje da mi uzme karlicne mere i da mi uradi ctg. Rekla mi je da pratim bebine pokrete i da ako osetim da se uznemiri da odmah idem na ctg. Kaze da nije cvrsto obmotana i da ima mesta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim da ovde caskate o platama pa se nadjos pozvanom da se pridruzim :lol: Meni firma uplacuje kada i ostalim radnicima, pa kasnije refundiraju. Nego, ono s o 100% isplate trudnickog ne pije vodu. Ceo izno sam primila samo 1. mesec kada sam bila na teretu posodavca. Posle toga je znatn umanjeno jer mi se plata sastoji od fiksnog i varijabilnog dela, a drzavu varijabilni ne zanima (!!!!). Sve je cisto i regularno, kod mene u ugovoru navedeni bruto iznosi i za fiksni i za varijabilni i da oni zajedno cine moju mesecnu zaradu. Sve ide preko racuna i placaju se porezi o doprinosi na oba dela, ali cvrc! Drzava se ogradjuje od toga nekim podaktom. Malo je reci da sam besna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Nira dobro nam dosla! 

@Attina ni ja nisam mogla da biram, al reko ajd uzecu sve, pa kud puklo da puklo, ubedjena sam da cu ih dosta iskoristiti, pa sad videcemo. 

Stoo se tice kupanja beba i ja sam za kupatilo, ali ja nazalost necu imati tu opciju jer mi je kupatilce suvise malo. Tako da, mislim da ce za prvu ruku da posluzi kuhinja, jer spavacu najslabije grejemo. A i u kuhinji je onaj pod sto se lako brise!

Attina, Nira i ma.za.m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@bepce Veruj mi meni je glava pucala dok nisam resila koja kolica da kupim. 3u1 nikako nisu dolazila u obzir jer jaje vec imam, sta da radim sa 2. A onda kad sam otisla uzivo da ih vidim i skontala kolika je ona kolevka i da cu morati kad negde krenem prvo da stavim bebu u autosediste, pa da skinem kolevku i ubacim je na zadnje sediste tako da zauzme skoro celo, pa onda ram da sklopim i ubacim u gepek...i tako jedno milion puta....nema sanse, otpala su i 2u1...a prilicno dugo sam ih ubedjivala da mi prodaju samo ram i sportsko sediste ali nije vredelo :lol:

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira, dobrodošla! 

Bepce, super su kolica. Liče na moja, msm isti fazon. Ja sam ih baš dobro iskoristila, čak sam i jaje u kolima koristila baš dugo jer moja ćerka nije navršila 9kg do ne znam kad. A neki već sa 6 meseci izbace jaje.

Vuci, super za kuću! I ja bih volela da imam kuću, pogotovo što imam tolike zivulje, i mi planiramo, al otom potom. Ovde su kuće jako skupe. Uglavnom, divan razlog za radovanje, još sad kad stigne bebac... milina.

Vuciguraj, bepce i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Nira dobro dosla :D

@Vuciguraj cestitam za kucicu divno

Al smo uveliko u shopingu sve :D mi proslog vikenda krevetac i dusek, a ovog kolica chico sprint 3u1 crvena ^_^

ma.za.m, Nira, Cintia i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuci pa cestitam za kucu! Divne vesti ♡ sad castis kaficu kad se porodimo da padne i neka zestina :)

nisam jos spakovala torbu. Kupila sam neke sitnice iz apoteke i setih se da sam zaboravila cepice diklofena a i cerku za kosu za bebu sam htela u aksi da narucim i to sam zaboravila. Tako da cu sad do apoteke. A kozmetiku za bebu i za porodiliste sam narucila iz akse pa to ocekujem prekosutra. Jos da donesem od kuce spavacice i krevetac i neke sitnice pa cu polako da se spakujem za nekih nedelju i po dana :) ostalo mi je da kupim jos neko odelce i to cu kad budemo isli za Bg. A isto se osecam kao ti cas mi frka caa me mrzi tj ne da me mrzi nego mi se ne da da spremim sve pa da tako gledam pa da mi se oduzi...

Vuciguraj i JovanaKA volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Mala i ja sam uzbudjena zbog tebe! Kao juce da smo se zajedno poradjale sa V i M, a vidi sada! :wub:

Vuci cestitam za kucu, divnoooo!!!

Ja sam prvo dete kupala u kupatilu, a drugo u sobi da bi starija cera bila od pocetka ukljucena u sve, pa je bilo komotnije u sobi. I to je bio pun pogodak, obozavala je da kupa seku, davala sam joj i da joj polije nogice i zajedno smo je brisale. Razumem sve mame koje brinu kako ce starije dete prihvatiti mladje, iz iskustva mogu da kazem da je tu najvaznije da se mama dobro postavi od prvog trenutka, dok beba spava da ona bude posvecena starijem detetu i da ga ukljuci u bukvalno sve oko bebe. Naravno to nije lako, svakoj porodilji treba odmor, ali svaki trenutak nasamo sa starijim detetom je za njega od neprocenjive vaznosti kada dodje beba. Tatama je lakse jer se ne oporavljaju od porodjaja i ne doje bebe, itd. Mene nisu sekli drugi put, tako da mi je oporavak bio lagan i to je mnogo znacilo. Bebe u pocetku mnogo spavaju i to treba iskoristiti za posvecivanje prvom detetu... Kazu da je lakse kada dodje trece, jer su dvoje starijih vec uigran tim koji se igra, e i to da vidim. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zene evo da vam se javim, jos nista novo otvorila se 2cm, nece nista da mi daju za brze otvaranje jer kao otvaram se polako a tolerisu 7 dana da se predje termin. Ova bol u ledjima me izludi da ne mogu docekati da krene. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas danas je termin, je l' da?

Hajde izdrzi a mi drzimo fige da bude sto pre :)

Sandra95 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.