Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja danas bila na ctg. Sve super. U petak ulazim u 39. nedelju odnosno 38 punih. 

Sledeci ponedeljak prijem, isti dan kozilijum vec..priblizilo se...uzbuDZena sam 

Sutra jos da izvadim ovu klasicnu laboratoriju u DZ, da odem po jos jedna nalog bockica i spremna sam!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e pa da, kako si opisala i mene uhvati uzbudjenje u momentu. navijamo da sve prodje u redu. sad cu malo da virkam i ovde, moram malo da vas pratim i cujem lepe vesti odmah. hihi.

malagarava voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svejedno ma ako si ispisala tvoje iskustvo. Ti si iskusna trimestrasica i svakako je lepo da budes i ovde :)

Garoooo pa uskoro stize bebaaac ♡♡♡ kao da si juce javil da si trudna a vidi za malo vise od nedelji dana ces ga ljuljati ♡

Pridruzujem se uzbudjenima :)

malagarava, Vuciguraj i MamaMima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Dobro jutro!

Moja kontrola juce je trajala cele 3 minute, poslusala je otkucaje, izmerila mi stomak, pitala kako sam. I to je to. Ja rekla da me boli prepona, grceve imam u nogama, ucestalije kontrakcije-pripremne, kaze pojacaj MG i to je to. Zato sam cekala sestru 20 min da mi ispise razno razne uputnice i cuda koje mi je vec dala na poslednjoj kontroli....Uglavnom za 3 nedelje ctg. 

A ostatak dana juce je bio HAOS! Mm bio slobodan, poobavljali smo milion nekih stvarcica, cak smo i kolica kupili-polovna i kad smo isli po njih bili smo vrlo veseli, :baby:kad smo ih pokupili i ne toliko jer su nam jedva stala u gepek!:huh: Gledam ta kolica vec mesecima i bas sam bila odusevljena njima. Jos uvek su ona meni zakon, al sam malo razocarana velicinom. A sto puta smo ih pogledali i u radnji i niko nije skontao da ce biti prevelika! Svakako imamo u planu menjati auto za veci, samo ne jos. B) 

Izmenjeno od strane bepce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@bepce kakva su to kolica? Moja staju u mog Twinga :)

Ja sam juce polemisala sa dragim a tema je bila sledeca: Da li bebu kupati u kupatilu ili u spavacoj? Ja sam za spavacu a on za kupatilo. (kupatilo nam je odmah pored spavace i imamo centralno grejanje na gas sa regulatorima na svakom radijatoru, tako da postizemo tepmeraturu kakvu god hocemo - gde god hocemo).

Volela bih da cujem sugestije od iskusnih mama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@bepce kakva su to kolica? Moja staju u mog Twinga :)

Ja sam juce polemisala sa dragim a tema je bila sledeca: Da li bebu kupati u kupatilu ili u spavacoj? Ja sam za spavacu a on za kupatilo. (kupatilo nam je odmah pored spavace i imamo centralno grejanje na gas sa regulatorima na svakom radijatoru, tako da postizemo tepmeraturu kakvu god hocemo - gde god hocemo).

Volela bih da cujem sugestije od iskusnih mama :)

Ako imas dovoljno prostora u kupatilu da nesmetano funkcionises u kupatilu zasto da ne. Ja cu u pocetku u sobi jer mi je u kupatilu bas mali prostor oko kade, ali cim bebana ojaca i malo otopli prelazim u kupatilo. Lepo ukljucis tus i to je to, u sobu moras sve da prineses.:wub:

Uhvati me grc u desni list sve zvezde prebroih, moracu mg da pojacam. A sutra kontrola, ne mogu docekati.:D

Zoe86, ma.za.m i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma.za.m iz mog iskustva kratko ce trajati kupanje u spavacoj hehe smorice vas donosenje i praznjenje kadice brisanje poda jer ce voda prskati sa strane. Nama je takodje kupatilo pored spavace grejemo sve i hodnik pa mislim da cu u kupatilu mada je bas malo probacu stalak sa kadom da ubacim u kadu. Meni je prakticnije imati posebno kadicu i onaj metalni stalak imam i na komodi ali mi je nezgodno. Bebce kolica ces verovatno menjati kad bebac napuni 9,10 meseci smorices se od tezine i velicine. Moj sin nije voleo ta duboka velika kolica vristao je kao blesav sve dok nismo presli u kisobran njih smo bas dugo vozali. Ja sad ne znam koja da uzmem dvoumim se izmedju chicco urban i graco, kod chicco se sediste transformise u korpu  ali su graco laksa i 100 evra jeftinija imam vremena do januara smislicu, za gepek nije problem imamo karavan. Kad krenete negde na put sa bebom koliki god da je gepek falice mesta bice i prednje sediste puno ;). Mnogo je zgodnije auto sediste sa bazom ko cesce koristi kola moze i bez ja nisam imala malo duze traje pakovanje sedista u kola sad planiram i bazu, zgodno je sediste koje moze da se kaci na kolica ako beba zaspi ne mora se premestati.

ma.za.m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala @sakovac i @Zoe86 :) Reci ce muz da ste vas dve njegovi idoli, cim navijate za kupatilo :)

Mi smo kupili bazu za auto sediste. Upravo je muz na tome insistirao, da meni bude lakse i stajace u mom autu. A u njegov cemo staviti neko dobijeno autosediste.

Dvoumili smo se izmedju Graco i Inglesine - nekako su mi u istom rangu. Na kraju se opredelili za Inglesinu. Uzeli 2 u 1.

sakovac i Zoe86 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakva je to baza za autosediste? Trebace mi to svakako :D Uh koliko sam se ja namucila oko izbora kolica al nadjoh na kraju neka koja su bila najpribliznija onome sto trazim, nisu idealna ali bar nemaju hiljadu delova nego se transformisu iz kolevke u sediste i cao. Izludeli su me sa varijantama 3u1 i 2u1.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ma.za.m, i ja sam za kupatilo ako moze skalamerija sa kadicom da ti stane. Ja sam ćerku kupala u dnevnoj jer tada nije mogla kadica na nogama i sve ono da stane u kupatilo, i bilo je dugo i prskalo itd. Posle smo renovirali kupatilo, ali još uvek ne znam da li će moći da stane, ako bude moglo, definitivno kupatilo. 

Bepce, koja kolica ste uzeli? U svakom slučaju, svejedno je jer ipak mogu da ti stanu u gepek iako jedva. Zamisli da ne mogu, to bi bio problem. Moja kolica su velika i moram da odvojim kontrukciju od sedišta/kolevke da bi stala, ali dobro, šta da se radi. 

Izmenjeno od strane Cintia
ma.za.m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Attina Baza za sedište nije obavezna. to ti je osnova koju staviš u auto i onda samo u nju stavljaš "jaje" po principu "klik-klak". Ti sedište sve jedno mozes pojasom pričvrstiti. Baza je jedino praktičnija ako često koristiš auto. 

A sto se tiče kupanja bebe, sad ste me baš stavile u dilemu. T sam kupala u spavacoj sobi. E sad nisam ni razmišljala da u spavacoj ovaj put nece biti mesta jer smo u medjuvremenu za nju kupili krevet, pa sa sve krevecom, krevetom, našim francuskim i komodom, teško da ce kadica stati. A kupatilo malo. A dnevnu teze dogrejati jer je spojena sa trpezarijom i kuhinjom.. Hmmm.. Vrlo moguce da ce izbor pasti na kupatilo, sve dok se ne preselimo u kucu na prolece.

 

ma.za.m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moracu da pogledam kakva je to baza pa da procenim dal mi je neophodna, posto ja bas cesto koristim auto i uglavnom cemo bebac i ja sami da se vozamo zato mi je i bilo bitno da mi kolica nisu iz 100 delova, posebno prvih meseci da ne moram onu odvratnu dzinovsku kolevku da skidam sa rama i trpam na zadnje sediste.

ma.za.m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako sam ja skontala mamamiu ona govori o isofix bazi za sjedalice za auto - jako prakticno ali nisam sigurna da moze u automobile starije generacije. Maxicosi ima tu vrstu baze.

Kolica novije generacije imaju dodatak pomocu kojeg 'jaje' skopcas na osnovu kolica. Al imaj u vidu da nije bas previse pozeljno da se beba predugo vozika u jajetu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nase je kupatilo minijaturno pa ne dolazi u obzir,ali ja sam za kupatilo,ko ima prostora.

Kisobran kolica su zakon,za malo vecu decicu.

I meni sutra kontrola,bas me zanima sta ce mi reci doktor,moracu i one silne analize da radim...

ma.za.m, sakovac i Cintia volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo sam izguglala da vidim sta je, simpaticna stvarcica al nije mi potrebna. 

Znam da beba ne sme dugo u autosedistu zato mi je i bilo bitno da nadjem kolica koja se transformisu...tj sportsko sediste im se transformise u kolevku, da ne moram da vicem 1000 delova...ovako idu samo kolica i autosediste, to je podnosljivo.

ma.za.m i Jedangram volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Attina koja si kolica izabrala? Chicco urban se transformise

Attina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gledala sam prvo njih, ali su teska kao crna zemlja. Na kraju sam uzela Chipolino Etro...jedino sto mi se ne svidja je sto imaju samo beli ram ali prezivecu :D Takodje sam se razocarala sto su sva kolica koja sam gledala nekako niska...kod onih kod kojih mi je odgovarala visina nisam mogla da kupim recimo samo ram i sediste nego moraju da idu kao 3u1 ili 2u1 sto je bzvz skroz, tako da sam prebolela i tu visinu...ova su nesto izmedju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su idalje favorit graco evo al cekamo taju d dodje da ih on proba jer je visok al najvrv ce ona i biti :)

Idem da kupujem za torbu a nesto cu iz akse naruciti. Vreme je. 

malagarava voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lepi su dezeni za chipolino, ja se isto dvoumim izmedju graco i urban. Graco mogu uzeti 2u1 po ceni chicco urbana, sediste se kaci na ram kod graco to su plusevi za graco ali chicco ima ljubicastu boju :wub: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je Graso lepsi, i koliko se secam laksi od Chiccovih, ona su mi bas ostala u secanju kao jako teska. E sad ako ne moras non-stop da ih sklapas i ubacujes sama u gepek ili da ih vuces uz stepenice onda ti nije preveliki problem sto su teska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za tezinu nije problem, zivim u kuci necemo cesto kolima tako da nije problem velicina plus je gepek veliki uglavnom imam jos vremena smislicu.

Attina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mmaro,pakujes se?

Ja skoro sve imam,fale mi papuce i ulosci i jos neka sitnica mozda,ostalo da perem i da pakujem,nego sve nesto odlazem,hvataju me i mrza i frka istovremeno :)

 

 

MarijaMara i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad kad ja kazem na sve ove postove da smo kupili TUTEK kolica, verovatno ce svi da pitaju STAAAA? Ovde se i po radnjama i polovna kolica uglavnom prodaju maxicosi, peg perego, stokke itd. Tutek je najprihvatljivija cena bila i novog i polovnog, a da ima sve funkcije koje sam ja zamislila. Uzela sam 3u1, videcemo koliko sam pogresila. Najavljuju blagu zimu, ako stvarno bude tako mislim da cu iskoristiti i onu duboku korpu. Samo mm ima auto, ja cak i ne vozim, a dosta sam aktivan pesak. Tako da ako vreme bude dozvoljavalo kolica ce nam dobro posluziti. Uglavnom da vam bude stvar jasnija okacicu sliku. :rolleyes:

Samo boja nije plavo siva vec tamno siva svetlo siva. 

vozicek_tutek_tirso-501x500.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas su lepa, podsecaju na Kunert Mila i Bexa modele :)

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.