Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

a moja se uspava kad joj nesto prija..a kad joj ne prija neka muzika onda boksuje,negoduje i ljuti se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sve imam osecaj da zajedno djuskamo uz dobar r'n'r hahahah mozda i maltretiram dete al nek se navikava... To mu je sto mu je c:

merima i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ehi, mala banda je kod kuće. Bata, pa khmm pravio je s, pa se sada malo smirio. Traži pažnju...Pokušava da nađe svoje mesto u novonastaloj situaciji. Ali rekao mi je da ne želi da ih vratimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Super Kiki,ja vas citam u caskalistu...

Meni je verujte vise frka od starijeg deteta nego od bilo cega drugog...

Izmenjeno od strane Vuciguraj
Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ehi, mala banda je kod kuće. Bata, pa khmm pravio je s, pa se sada malo smirio. Traži pažnju...Pokušava da nađe svoje mesto u novonastaloj situaciji. Ali rekao mi je da ne želi da ih vratimo.

haha joj odlican je!!sad sam se setila kako mi je M pricao kad su doneli njegovog mladjeg brata,da je izjavio:"mama,necu ga,baci ga u kontejner!!" ni dan danas se ne slazu...najsladje su mi te reakcije starije dece na mladju :D

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne slusam muziku :( samo sa cerom decije pesmice. 

moja cerkica sad mazi stomak i ljubi ga. Uvek spominje batu sama kako ga mnogo voli i prica kako ce da mu da dudu kad bude plakao i kako ce da ga kupa. E sad videcemo kako ce biti. Svakako kad dodje beba docice nam i taja pa ce ona biti presrecna a i ovde je puna kuca pa joj paznje nece manjkati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos nista novo kod mene :) u bolnici sam, prate stanje, ima bakterija u mokraci malo sam se prehladila pa je to izazvalo bol. Sutra cu na ctg,pregled pa ce vidjeti sta cemo mozda me i puste da cekam kuci a mozda i zadrze. Sluzni cep je ispao juce.

Cintia, JovanaKA i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti Sandra samo što nisi. I meni ispao čep pa sam posle nedelju dana se porodila, sa sve serklažem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super Kiki,ja vas citam u caskalistu...

Meni je verujte vise frka od starijeg deteta nego od bilo cega drugog...

I taj osećaj krivice da mu se nešto uskraćuje... Uh, nezgodne su to stvari... 

Vuciguraj i ReinaS volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja reko ti Sandra vec se mazuljkas sa bebicom al posto je cep ispao izgleda da ces uskoro ti :)

Sandra95 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako izgleda taj čep? Mislim, šta tu ispadne, šta se vidi na gaćama? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao sluz koja moze biti providna sa krvavim nitima ili obojena u svetlo braon ili svetlo roze. Al je bas bas sluzavo i nema sanse da se ne primeti.

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taj sluzni čep mi je sa prvim detetom ispao par sati pre poriđaja (nekih pet možda), drugi put ga nisam ni primetila pa ne znam kad, a sa trećim deo čepa 10 dana pre porođaja, ali nekih dan i po pre porođaja ostatak. I to je bilo baš mnogo sluzi, prestravila se... Sećam se da smo bili u BIG-u, tražili mužu poklon za rođus, otišla u wc i baš se prepala od količine. Ujutro išla na ctg u Betaniju i kažem dr kako me celu noć boleo stomak kao pred menstruaciju i šta je sve ispalo, a on kaže danas ili sutra sam gotova :)  Tad sam bila 2cm otvorena, pustio me kući i posle 24h eto mene 7cm otvorene, projurila kroz sanitarni pravo na tvrdi sto :) ... Uh, valjda će i sad tako brzinski...

Sutra idem na ctg u dz, u petak još jedan uz da vidimo kako je beba okrenuta i šta predlažu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taj sluzni čep mi je sa prvim detetom ispao par sati pre poriđaja (nekih pet možda), drugi put ga nisam ni primetila pa ne znam kad, a sa trećim deo čepa 10 dana pre porođaja, ali nekih dan i po pre porođaja ostatak. I to je bilo baš mnogo sluzi, prestravila se... Sećam se da smo bili u BIG-u, tražili mužu poklon za rođus, otišla u wc i baš se prepala od količine. Ujutro išla na ctg u Betaniju i kažem dr kako me celu noć boleo stomak kao pred menstruaciju i šta je sve ispalo, a on kaže danas ili sutra sam gotova :)  Tad sam bila 2cm otvorena, pustio me kući i posle 24h eto mene 7cm otvorene, projurila kroz sanitarni pravo na tvrdi sto :) ... Uh, valjda će i sad tako brzinski...

Sutra idem na ctg u dz, u petak još jedan uz da vidimo kako je beba okrenuta i šta predlažu...

Hoćeš sigurno kad ti je 4. dete :).

JovanaKA voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je sluzni cep ispao nekoliko sati pre porodjaja i bio je zelenkaste boje,sto ja,pametna,nisam povezala sa time da mi je i plodova voda bila zelena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a da li je to lose ako je zelen?samo pitam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je sluzni cep ispao nekoliko sati pre porodjaja i bio je zelenkaste boje,sto ja,pametna,nisam povezala sa time da mi je i plodova voda bila zelena...

nisam znala da moze biti zelenkast :S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i jos jedno pitanje,vrv glupo,ali mrzi me da brljam po netu:da li sme da se koristi glicerinski sapun za ruke?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas bila na ginekoloskom posto sam usla u 37 nedelju pa je red bio da zavrsim i to. Malo sam se isprepadala posto se na ultrazvuku videlo da je bebi obmotana pupcana vrpca oko vrata... Ima li neka od vas iskustva s tim?  Bas me je nekako uhvatila frka...

Doktorka mi je rekla da dodjem u sredu na odeljenje kod nje da mi uzme karlicne mere i da mi uradi ctg. Rekla mi je da pratim bebine pokrete i da ako osetim da se uznemiri da odmah idem na ctg. Kaze da nije cvrsto obmotana i da ima mesta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mmaro, moze biti zelenkast ako je i plodova voda zelena, a zelena je kada se beba pokaki u stomaku, sto znaci da je itekako spremna za izlazak :), a desava se cesce kad je prebacen termin. to se meni desilo sa prvom bebom, pa su mi "menjali" plodovu vodu. cep mi nije bio ispao, samo se bebac pokakio. nezgodno je ako se beba naguta te vode. 

idem sad da se prijavim u drugi trimestar, redovni sam padobranac ovde, a tek sam izasla iz prvog. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svejedno znam za zelenu plodovu vodu al nisam znala da moze da oboji cep :)

Jaco nemam iskustva sa tim. Al ti zelim da odmota vrpcu! Moja sestra je rodila sina dva puta je bio obmotan pupcanik oko vrata i sve je bilo ok. Nisu ni znali dok se nije porodila.

Jaca1988 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ero,kod mene je to bio slucaj,tada nisam povezala,bas je bio zelekast,slabo prebojen ,providno-zelenkast...Kao zele :)

I da,prebacila sam termin.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.