Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Sandra,javljaj se :)

Svrbe me grudi,uzas,i cesem se ja sinoc,kad pogledam,ili osip,ili sam ja rascesala kozu do krvi...Stavljam bebi puder i bolje je.

Ja kupila jedan Chicco kompletic,na snizenju,bas povoljno,od plisa,dole panralonice sa nogicama a gore bluzica koja se kopca na ledjima-sto mi je super,da izbegnem navlacenje preko glave.Br.68.

Kupicu jos jednu zekicu za iznosenje,neki bodic,kapicu,carapice...Hm,ima tu jos stvari...

Danas saljem mm-a u podrum,da donese cerine bebece stvari,polako da perem i peglam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E bas sam htela da se zalim na svrab. Pocelo je od izmedju grudi pa onda i grudi, stomak, ledja i za par dana sad me svrbi celo telo. Non stop se cesem. Ko sugava sam. Vuci sad kad se raspilavis sa tim bebecim stvarima ♡ 

Inace nedelja, muzici kuci. Nikog nema :)

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj muz danas radi :)

Ja jos nista nisam kupila niti spremila od bebecih stvari, mozda zato sto cu vecinu dobiti. Za koji dan ulazim u 8. a tad ce mi biti i rodjendan, pa cu kad prodje.

Inace, ja odlucih da ove godine proslavim svoj rodjendan u velikom stilu, onako siroko :) , racunam vise necu obracati toliko paznje na njega kad pocne deciji rodjendan, pa eto da iskoristim priliku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

eh sjajno kad mozes. Ja sam svojbprovela grleci wc solju :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sandra,javljaj se :)

Svrbe me grudi,uzas,i cesem se ja sinoc,kad pogledam,ili osip,ili sam ja rascesala kozu do krvi...Stavljam bebi puder i bolje je.

 

Moj ti savet maži nešto protiv strija. Tegli ti se koža na grudima. Meni su tako popucale u prvoj trudnoći jer mi nije palo na pamet da treba da ih mažem. 

JovanaKA, Tackicca i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, ja sam josbu drugom, ali od sutra ulazim u 27. nedelju pa se polako pripremam za treci i spijuniram vas :)

Ne bih da vas plasim, ali imam probleme sa zucnom kesom pa sam iscitala sve na temu jetre i zuci u trudnoci, pa sam tako saznala za holestazu. Jedan simptoma je svrab, pa bolje da provetite nego da vas kasnije boli glava. Ne mora da bude nista strasno ali bolje drzati pod kontrolom.

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Holestaza je i meni pala na pamet. Bas trebam pocetkom meseca da proverim kks pa cu traziti dr da mi ubaci i transaminaze jetre. Mada me je i sa cerkom svrbelo sve pred kraj trudnoce.

Ragdoll85 i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze da se proveri,nije na odmet,ali mene samo grudi svrbe,i to ne stalno,maltene od pocetka trudnoce,pa mi ipak lici na rastezanje...A i jesu ogromne...

Ragdoll85 i JovanaKA volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su grudi popucale sa donje strane jos pocetkom 6. meseca :( Mazem ih strietom, mada, ruku na srce, nisam bila redvna i temeljna kao sa stomakom. Inace su dosta male, i prilicno su narasle, a ja nisam imala naviku da nosim grudnjak. Sada imam par onih trudnickih, pa nosim i kada spavam. Nista me nije svrbelo, ali me je leva koja je veca i vise ispucala pekla par dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam citala bas, ostale simptome nemam a kod holestaze najvise svrbe stopala i dlanovi a mene to uopst ne svrbi. Al svakako cu proveriti. Pre manje od 20 dana su mi transaminaze bile ok. Mada su na pocetku trudnoce bili ppviseni i to isto kao sa cerkom. Moja dr je uvek proveravala to o bilo je u granicama normale. Sad cu raditi kod druge dr pa cu njoj traziti da mi i to odradi a ako nece provericu privatno.

Ragdoll hvala sto si nam rekla da obratimo paznju.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super je ako imas temeljnu dr. I moj doktor uvek proverava transaminaze, a koliko sam primetila, ne rade to svi. Samo se nadam da ti nisam sad ubacila buvu i napravila paniku, samo delim informacije koje imam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni danas stigle stvarcice za bebu :wub: Mrrva sam umorna al ne mogu da izdrzim moram sas sve to da pregledam i preberem...pa onda pranje, peglanje :baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene redovno svrbi telo, na raznim mestima, i kad počnem da se cesem bude jos gore. Nekad me svrbe i stopala i dlanovi i svašta nešto. Koji su simptomi te holestaze? Jedna moja drugarica je imala i kaže da se ne radi o običnom svrabu, nego da je nepodnošljivo. A koji su jos simptomi? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super je ako imas temeljnu dr. I moj doktor uvek proverava transaminaze, a koliko sam primetila, ne rade to svi. Samo se nadam da ti nisam sad ubacila buvu i napravila paniku, samo delim informacije koje imam...

ma da ona mi bas dosta analiza napise pa cak i crp. Bas je detaljna. Nisi mi ubacila buvu. Ja volim da sve proverim. Bolje da mi bude mirna glava nego da me posle boli. Cak sam neke analize vezane za moju IR sama rada na svoju ruku.

Atina uzivaj u tim malenim stvarcicama pa kad ih operes samo da zagnjuris glavu i da mirises ♡ 

Cintia simptomi su jos i bleda stolica, taman urin, gubitak apetita, depresija a moue biti i zutica i zute beonjace.

Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooooj, kako dodje ponedeljak i moj ulazak u novu nedelju.....frka sve veca. 34.nedelja.....sto rece moj dr neki dan-jos malo pa nestalo. :lol:

 Sve mi nesto rano da operem sve stvari za bebu, a opet sve vise citam kako je moguce da porodjaj krene ranije, pa treba biti spreman. Uh!

Ja od svrabova imam problem samo sa levom sikom. I mislim da mi je krenuo kolostrum, vec par dana opazim nesto belo sasuseno na bradavicama, sinoc kad sam obrisala prvo sam opazila neku prozirnu tecnost, a odmah posle sam osetila i da je vlazno. Ali samo kapljica i opet se tako osusila na bradavici i pobelela. 

 

sakovac, Vuciguraj i ma.za.m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro zenske, jao kakav sam ja san imala :o, sanjala sam da je beba izbacila rukicu ona kroz stomak i ja stavim ruku ona me uhvati za prst i drzi videla sam joj i lice mislim nemoguce ali u snu sve moze i ljubim joj rukicu i glavicu ona se smeje i gleda me jao sva sam se rastopila. Danas idem na uz, bebce ja isto ne mogu da verujem da sam vec 30. nedelja vreme leti nisam spremna za takvu brzinu prolaska vremena :lol:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam tako sanjala da srzim bebicu i prolazim joj prstima kroz kosu a ono crna lokna do lokne (mm oma prelepu ufrckanu kosu,savrsenu).. Isto tako sam i lice videla sve sve. Mnogo lepoooo. Ja usla u 34. Frkicaaa

 

ma.za.m, bepce, Kikiriki i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prekosutra ulazim u 39.nedelju i iako ne spavam kao covek, brzo se zadisem, piskim cesto, imam pripremne dan i noc itd. uopste nemam utisak da cu se skoro poroditi!! Svasta imam isplanirano ovih dana, pa molim batu da se strpi :D 

U petak od pravljenja torti i spremanja i u subotu od cele frke oko rodjusa tako sam se premorila da sam juce pola dana prelezala. Devojke me nisu puno dirale, imale su razumevanja, a mm bio na poslu. Za danas me ceka jos jedna gomila bebecih stvari za peglanje, to cu kad najmladja ode na spavanjac. Povukli smo je iz vrtica da se pripremamo za batu. Stalno je bila slinava...

Tackicca, ma.za.m i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Attina taman da javis utiske posle obilaska, da li su kupatila sredjena, znam da su nesto renovirali pre par meseci, ali ne znam tacno sta. E sad ima jos jedna stvar. ja sam se oba puta poradjala vikendom, tada je haos u porodilistu, manjak osoblja, slabo se cisti, itd. Prosli put sam se porodila u petak i ostala ceo ponedeljak, verujte u 6 ujutru su nas digli na noge da spremamo sobe, da sve bude savrseno, u kupatila nismo smeli da udjemo jer su ih ribali sonom kiselinom-dolazi nacelnica!!! Opsti haos, ludilo, svi jure, samo da nacelnica vidi da je sve tip top. Tako da ima do toga i ako ste ta tri dana tamo radnim danom, vec je druga prica. Japanke u kojima sam se tamo kupala sam naravno bacila. :)

Kiki da li su devojke kod kuce, kako ih je bata prihvatio?

merima, Attina i malagarava volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Videla sam letos kad sam isla tamo na double da nesto renoviraju, videcemo sledece nedelje :D A meni nesto zao da bacim japanke volim ih, mislila sam da ih posle porodilista potopim u asepsol na jedno mesec dana hahahaha Ne kupuju mi se sad jos i japanke

Ehinacea voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Preporucujem bacanje. Ja sam svoje uzela kod kineza za 200 don. Neke gumenjarke papuce posluzice svrsi

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Covece, sve vise sticem utisak da idem u koncentracioni logor a ne u porodiliste :( 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja ušla u 34. nedelju. Vidim vama deluje još malo, a meni još mnogo. Još 2-3 nedelje do ulaska u deveti. E tada već možemo da se opustimo (valjda).

Gde li nam je Sandra? Ne javlja se...

Tackicca i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Attina ne brini, moja iskustva sa Gradskom su zaista pozitivna, osoblje im je super, sto je najvaznije. Eto vidis ja se vracam treci put. :D Japanke ces prezaliti kad izneses svoj mirisni zamotuljak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel vibpustate muziku bebama? Moja ima par izvodjaca na koje reaguje bas bas. Doduse to su i moje omiljene pesme mpzda reaguje na moj hormon srece :D Sav se razsutira kad pustim

 

merima i JovanaKA volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.