Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Hvala na odg za autosediste. Znaci nosiljka mi ne treba. Tetka moja navalila da kupi a ja reko sta ce mi to bolje nesto drugo da mi uzme. Samo sam htela da budwm sigurna da mo je treba

 

Attina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackice, nosiljka ti ne treba uopste a sto se tice auto sedista svakako ga morate kupiti po zakonu je vec godinama obavezno a od nove godine ce kazne biti drasticno vece sada su od 5-30 000 a posle ce biti od 30 -150 000 tako da jaje ili auto sediste pod obavezno prvenstveno zbog sigurnosti deteta.

Attina i Tackicca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene su isto spopali za tu nosiljku, jedva sam se izborila sa svima da mi ne treba. Jaje je sasvim dovoljno a i neophodno.

Devojke ako neku zanima obilazak porodilista na Zvezdari, obilazak je svake prve srede u mesecu u 11h, skup je kod portira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma joook...u jajetu nosis. besmisleno bacanje para. Jaje je ergonomsko i prilagodjeno novorodjencetu, ma kako to ljudima sa strane izgledalo. Znam da su nama narocito stariji govorili kako deluje da se beba muci i da to nikako ne moze da valja. Iz kuce u kola, iz kola na kolica i posle opet kuci. Bude napolju a da nema pooojma ni da je bio.

 

pedijatri i neonatolozi su nam govorili da moze u jajetu da bude dokle god to bebi prija tj dok ne place. Neko kaze do 2 sata..mada V nikad nije ni bio duze od 2 sata u jajetu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sediste imamo. A nosiljku bojkotujem. Malo vas slabije pratim sad posto izucavam pravilno dojenje ima bas mnooogo klipova dobrih na youtube i mislim da sam ukapirala poentu.. Videcemo sta ce praksa pokazati haha

missN i malagarava volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma meni samo treba do kuce. Os Bg do nas ima oko sat i po vremena voznje. A od kuce do pedijatra ima celih pet minuta. Ni ja licno nisam videla poentu nosiljke. A razumem zasto je bolje da beba bude u AS nego u mojim rukama u kolima. Ne daj boze ja vezana a dete u rukama naglo se zakoci ja ostadoh a dete mi izlete iz ruku. Bez autosedista nema razgovora

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ne..nikako u nosiljci u autu ili u tvojim rukama. Daleko je bezbednije AS a i kazne su rigorozne. I obavezno da vezes AS kako treba a ne da bude tek onako u kolima. Unazad okrenut.

Razne akrobacije sam izvodila u kolima da ga dojim dok se vozimo :D lebdim nad njim dok on siki...i u perecu da se savijem.;)

Sto se tice dojenja, citaj, uci, upijaj..al na kraju mislim da ces bolje savete dobiti ovde od iskusnih zena u vezi sa dojenjem nego od lekara i patronaznih sestara. 

Mnoge (npr MMara) su upravo izgurale dojenje zahvaljujuci savetima s bepca. 

 

JovanaKA voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa skapirala sam da vajde nema od ljudi kojima je posao da tibto objasne. Krenula sam na bebcu da citam i skapirala da svi pricaju da im niko nije pokazao ali nigde nisam nasla ni kako treba . A posto sam od ljudi koji moraju da vide kako nesto treba da se radi onda sam otisla i nasla snimke

malagarava i Attina volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I da. Ako beko koristi Coki Loki pelene da mi samo posalje u pp koliko mi ih treba za pocetak. I da li mi trebaju tetra pele i siroki povoj sa njima. Posto mi nike bas najjasnije. Nemam pojma i nemam veze sa pelenama :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja videh da su sa uloskom kao Daj Daj bambusice. Jos uvek se dvoumim koje bih uzela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mozda sm ja nesto pogresno shvatila. Ali me mpp zanima pa se raspitujem koliko mi treba za pocetak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tacckice, jesi ti bese kozmeticarka ili pomesah? Gde da kupim shea buter (za mazanje grudi i stomaka razmisljam)? 

Jesi bila na temi platnene pelene?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa pola tema ne mogu da otvorim. Probacu tamo da pitam. A kakao buter mozes da nadjes u Biospajzu. Znaci onaj cist. Ove vece firme.uglavnom ga.prodaju na kantice. Ili kao dodatak nekoj kremi.

 

MamaMima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sinoc sam bacila povracala kao luda,jedva sam se ocitavila.Jela kod mame svasta,a mesta nema...

bepce i malagarava volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sinoc sam bacila povracala kao luda,jedva sam se ocitavila.Jela kod mame svasta,a mesta nema...

Uh mukice, i mene kiselina ubila od viska hrane, a tek mi danas stize mama pa kad krene da vadi :o:P

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja isto ako jedem više nego što može da mi stane  (a ne može baš mnogo) idem redovno na povraćanje. Čak me u tim situacijama uhvati nevidjena gorusica i neko stalno podrigivanje, pa mi zaista povraćanje olakša. Od pre dva dana sam počela da uzimam lek protiv gorusice jer je postalo baš grozno, nekad mi i voda stvara kiselinu. Ja kao nisam htela, iako doktori kažu da može bez problema, pa sam na kraju ipak uzela.

bepce, Vuciguraj i sakovac volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pridruzujem se ekipi. Ja sam jela sve o svasta. Prvo mandarinu,pa caj od nane,pa bananu,pa ratluk od ruze,pa keks neki,pa orahe,pa opet keks,pa projice. NOCAS stomak u b i j a. Jos mi je muka a sva sam nesto zedna dehidrirala.

Vuciguraj i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pridruzujem se ekipi. Ja sam jela sve o svasta. Prvo mandarinu,pa caj od nane,pa bananu,pa ratluk od ruze,pa keks neki,pa orahe,pa opet keks,pa projice. NOCAS stomak u b i j a. Jos mi je muka a sva sam nesto zedna dehidrirala.

E svaka ti cast za taj mix :D

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma idi. U zivotu nisam tako jela. A sve mi se nesto jede a ne jede mi se nista. I onda sam jela sve sto mi je palo pod ruku po malo.

sakovac i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja otkad sam imala virus i celu noc povracala dobro pazim sta jedem, jer ne mogu da podnesem to povracanje. Tako da si sada tacno odmeravam doze sta cu i koliko pojesti. Medjutim sinoc ni meni djavo nije dao mira, pravila pitu sa sirom, a pregladnila, pa je jos pojela onako vrucu i nalila se jogurtom......kukuuuuuuuuuuuuuuuuuu! Kiselina, podrigivanje..... 

Mora da je sinoc bilo nesto u vazduhu kad smo se sve prejedale. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci nisam jedinakoja nocas nije spavala... ja sam imala lazne kontrakcije bar tako mi sad kazu ove neke koje sam pitala a nocas ko za inat nijedne online, poceli bolovi u donjem dijelu ledja toliko da sam imala osjecaj da je sve utrnulo al' nije sad bilo nepodnosljivo, a ja naravno uspanicila se i cijelu noc oka sklopila nisam sad je popustilo 

bepce, JovanaKA i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sandra, ti samo što nisi...prati ti to, bolovi u donjem delu leđa znaju da budu tako jaki kad krene porođaj...

Sandra95, JovanaKA i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Sandra95 mozda se sad vec polako otvaras, a da nemas bas one prave kontrakcije. Hoces ici do dr ili ces cekati sredu?

Sandra95 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.