Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Kod nas su takodje sobe dvokrevetne i svaka ima kupatilo. Moje iskustvo s prethodnog porođaja je pozitivno što se higijene tiče. I hrana mi je bila super. U kupatilima ima sunđer upakovan u celofan koji već sadrži kupku u sebi, pa ne treba da se nosi ništa za kupanje. Samo šampon. To je super stvar. Bilo je i peskira i toalet papira. Jedino mislim da bi bio problem ako ti zapadne neka aljkavusa kao cimerka, što nije bio slučaj kod mene hvala bogu.

Inače, danas imala kontrolu, sve je ok, bebac ima 1874g i glavom me pritiska dole reče mi doktorka, pa zato imam taj konstantni osećaj da mi se piški. Sledeća kontrola za tri nedelje i dobila upute za analizu krvi i mokraće za treći trimestar. Rekla mi je i da slobodno pijem lek protiv gorusice jer sam se požalila na nju, ovde se zove Ranitidina. I tako...

pa,Espana je Espana...je l'se tako pise?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pre 9 godina bila u betaniji novo otvoreno sve je bilo cisto i lepo sad nemam pojma kako stvari stoje. Cistacice su stalno spremale briskale bilo je i papira i za dezinfekciju svuda videcu kakvo je sada stanje nadam se da nije mnogo gore. Bila sam i u starom delu prvi put e to je bilo strasno jedno kupatilo na celom spratu plocice izlupane prozor stalno otvoren tu su pusile gospodje 6 zena u sobi haos uvek, drugi put smo bile nas dve u sobi kupatilo delile sa jos dve iz susedne sobe. Porodjajna sala takodje super sredjena sve novo bilo i mnogo je zgodniji sto gde bukvalno sedis u starom delu na lezecem kod napinjanja ti sve u glavu ode pritisak. Bilo je prilicno toplo svugde su prozori na kant otvoreni, ja sam kratko bila oba puta sad se nadam jos kracem boravku tako da kako god bilo izdrzacu pa kuci e da hrana je bila ok riba i piletina za rucak za dorucak cini mi se maslac i ona marmelada tako nesto drugi dan virsle tad sam i isla kuci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JovanaKA srecan ceri rodjendan ♡

Joj zgoziste me sa tjm dlakama i krvavom vodom uuuh.

U Zmeunu nije idealno ali toga njje bilo. Smrdelo je kupatilo na cigare ali je bilo cisto. Wc je onako. Bude krvavih ulozaka u kantama. Ali su sobe brisali tri pita dnevno. Posteljina je mogla da se menja kad god je trebalo. Bilo je sredstvo za dezinfekciju ruku i sapuna. Za bebu je bila pavloviceva i njihove benkice i tetre. 

Vuciguraj i JovanaKA volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pre 9 godina bila u betaniji novo otvoreno sve je bilo cisto i lepo sad nemam pojma kako stvari stoje. Cistacice su stalno spremale briskale bilo je i papira i za dezinfekciju svuda videcu kakvo je sada stanje nadam se da nije mnogo gore. Bila sam i u starom delu prvi put e to je bilo strasno jedno kupatilo na celom spratu plocice izlupane prozor stalno otvoren tu su pusile gospodje 6 zena u sobi haos uvek, drugi put smo bile nas dve u sobi kupatilo delile sa jos dve iz susedne sobe. Porodjajna sala takodje super sredjena sve novo bilo i mnogo je zgodniji sto gde bukvalno sedis u starom delu na lezecem kod napinjanja ti sve u glavu ode pritisak. Bilo je prilicno toplo svugde su prozori na kant otvoreni, ja sam kratko bila oba puta sad se nadam jos kracem boravku tako da kako god bilo izdrzacu pa kuci e da hrana je bila ok riba i piletina za rucak za dorucak cini mi se maslac i ona marmelada tako nesto drugi dan virsle tad sam i isla kuci.

Zoe, nažalost nije sjajno što se higijene u sobama i kupatilima tiče, kao što napisah u fazi raspada je mnogo štošta. U kupatilu ni pre 8 godina nije bilo papira, sredstvo za dezinfekciju ruku i sapun tečni postoje pored presvlačilice. U sanitarnom i salama je sve super, naravno, čisto i uredno. A klopa -  standardna, grašak, karfiol itd. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh, da, jos nesto. Prosle godine sam radila histeroskopiju, takodje u Betaniji. Kada su me odveli gore u operaciono, ja nisam verovala da se nalazim u Novom Sadu, odnosno u Srbiji (u drzavnoj zdravstvenoj ustanovi!)! Ono tamo je pravi spejs-šatl!!!! Sve sredjeno, cisto, novo! E, sada, mislim da se tamo rade i carski rezovi, ali ne znam gde se zene poradjaju i kako je tamo.

Ali ovo je bilo zaista prijatno iznenadjenje i neuporedivo sa ostalim delovima Betanije.

JovanaKA voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

a nemam na tastaturi to n,pa je ispalo tako.mislila sam nije Spain kao sto Britanci pisu,nego bas kako se u Spaniji pise,to sam htela.

Izmenjeno od strane merima
Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, rastajem se sa kukovima i nogama, kad ustajem ujutro iz kreveta osecam se kao rasklimana klackalica. A nocas su me urnisali grcevi u nogama i to ne onaj sindrom nemirnih nogu, nego kad me capi grc prebrojim sve zvezde na nebu. 

Postoji li gornja granica mg koji moze da se konzumira. Do sad sam bila na jednoj sumecoj dnevno, ne znam na koliko mogu da pojacam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

probaj magnezijum u kesicama,ako ima tu,ne znam,meni su u apoteci rekli da je bolji za grceve nego sumeci.

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ili vidi da promenis dusek,ja sam na svom rupu napravila bukvalno,pa sam zarotirala dusek..razmisljam sta bi bilo da sam se vise ugojila bog te kako bih onda samu sebe nosila!!i primetila sam da uopste vise ne mogu mnogo da pojedem u obroku..na slavi sam pojela koliko dete od pet godina pojede,i to sam brektala sve sam imala osecaj da je ta hrana pritiska..i opet ono cuveno 'jedes za dvoje,jedi',mada sam vec oguglala,jedem koliko mogu i kad mi se jede...u vise malih obroka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, rastajem se sa kukovima i nogama, kad ustajem ujutro iz kreveta osecam se kao rasklimana klackalica. A nocas su me urnisali grcevi u nogama i to ne onaj sindrom nemirnih nogu, nego kad me capi grc prebrojim sve zvezde na nebu. 

Postoji li gornja granica mg koji moze da se konzumira. Do sad sam bila na jednoj sumecoj dnevno, ne znam na koliko mogu da pojacam. 

mene su urnisali grcevi, ali zbog kontrakcija pijem kapsule magnezijum 375 plus B6 i ujedno nema ni grceva u nogama a i stolica je meksa...

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e jeste,bas sam primetila da je stolica meksa od kad uzimam magnezijum...ovaj put sam i ja uzela kapsule,ima ih 30,pre toga sam uzimala kesice,ali ih ima samo 20..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@bepce Vidjala sam po netu da zene piju i 600mg Magnezijuma dnevno. 

Ja otkako popijem jednu do dve kesice Magnezijuma dnevno, isto kao missN 375mg, nemam problema ni sa grčevima ni sa kontrakcijama, ni sa probavom :D Znači jednu popijem obavezno,  a drugu sam uvela samoinicijativno, po potrebi :D 

Inače juče sam dobila rezultate ogtt - a (100g glukoze):
0' - 4.9
60' - 9.9
120' - 7.7
180' - 5.5

I ova druga doktorka koja me je pregledala kaze da po njoj količina polodove vode uopšte nije bila toliko alalrmantno povecana da bih radila ogtt.. I ispostavi se da sam bila u pravu - dr sa odeljenja je samo htela da mi nakarika što je moguce vise dijagnoza, da me naplasi i onda izigrava mog spasioca..  :(

malagarava, bepce i Cintia volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obožavam tako 'pažljive' doktore :mellow:

Ali važno je da je rezultat dobar i barem si mirna.

Ja na dijeti zbog šećera, gledam onu nutelu, gleda ona mene i ništa... poješće je muž :) ostajem karakter! ;)

sakovac, bepce i MamaMima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene su urnisali grcevi, ali zbog kontrakcija pijem kapsule magnezijum 375 plus B6 i ujedno nema ni grceva u nogama a i stolica je meksa...

Ima to i ovde kod mene da se kupi, moracu da probam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@MamaMima super za rezultate, sad si mirna. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sta je bre sa tim doktorima?!ja volim samo kad su oprezni,kad vidim da znaju znanje i da s sigurn...kad vidim da pocnu da panice ili opet da su mnogo ravnodusni,dize mi se kosa na glavi!!kao moja-nista mi nije objasnila,i sad vidim da je malo promenila ponasanje prema meni,ali boli me uvo,da mi je objasnila,ne bih se cimala...a i iskreno,serucka,bila sam dva puta vanredno kod nje,ovo ostalo sam isla u bolnicu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:mellow:

Cure jel mi treba nosiljka z bebu ako imam autosediste? Hocu li sa njim izneti bebu iz porodilista ili sa nosiljkom. Nesto joj ne vidim svrhu neku . Pomagajte da se ne zeznem . Zbunjena sam skroz

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja snaja nije koristila nosiljku. Autosediste samo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ima to i ovde kod mene da se kupi, moracu da probam. 

ja pijem 1 dnevno, a za sumece mi doktorka rekla po 2. 

ja imam neki problem sa stomakom ako koristim bilo koje sumece, tako da sam na kapsulama a ima ih 30 u pakovanju. 

Izmenjeno od strane missN
Izmena
MamaMima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ma jok, šta će ti nosiljka. Vidim da svi sad mahom iznose bebe u autosedištima (jajetu). Mi čak ni to nismo uradili prvi put. Muz je drzao dete u rukama od kuce (kolima nam treba bukvalno 5 min od bolnice do stana)

A sto se doktora tiče - ima ih uzasnih.. Hoce bre da te uplase, i onda ti oni kao spase trudnocu, sačuvaju, i ti steknes ne znam koliko poverenja u njih i onda nastavis trudnocu da vodiš kod njih u privatnoj ordinaciji.. 

Izmenjeno od strane MamaMima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zoe, nažalost nije sjajno što se higijene u sobama i kupatilima tiče, kao što napisah u fazi raspada je mnogo štošta. U kupatilu ni pre 8 godina nije bilo papira, sredstvo za dezinfekciju ruku i sapun tečni postoje pored presvlačilice. U sanitarnom i salama je sve super, naravno, čisto i uredno. A klopa -  standardna, grašak, karfiol itd. :)

Za dojilje dusu dalo! 

:mellow:

Cure jel mi treba nosiljka z bebu ako imam autosediste? Hocu li sa njim izneti bebu iz porodilista ili sa nosiljkom. Nesto joj ne vidim svrhu neku . Pomagajte da se ne zeznem . Zbunjena sam skroz

 

Jel ti AS ono jaje sto nosis, nije fiksirano u kolima? U tom slucaju ti ne treba nego u jajetu nosis. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obožavam tako 'pažljive' doktore :mellow:

Ali važno je da je rezultat dobar i barem si mirna.

Ja na dijeti zbog šećera, gledam onu nutelu, gleda ona mene i ništa... poješće je muž :) ostajem karakter! ;)

ma.za.m, kakvi su ti rezultati ogtt testa, da ne rovarim sad po temi, ako si pisala pusti mi na pp ako te ne mrzi ;)

ja na kraju ne uradih ogtt, kaze moja dr nema potrebe iako sam imala IR pre trudnoce. slatko mi se uzaaaaaaaasno jede, ne znam sta cu, ali trudim se koliko god mogu da ga sto manje unosim, ali zato pojedem neko pecivo cesto.

Jedva cekam sledeci UZ, bicu u 32. nedelji, bas me zanima koliki ce bebic tad da bude, do sada je bila krupna. 

Inace ja trenutno imam svega 4 kg vise nego na pocetku trudnoce, mada sam mrsavila u prvom trimestru, pa ne znam da li i to da racunam. Samoj sebi zgledam kao grancica koja je progutala balon :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam tek sredinom sedmog pocela 'ozbiljno' da dobijam kg... Sa 56 pocela trudnocu sad imam 66... Nikad u zibotu teza nisam bila ahaha . Al bas me briga spasce to

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.