Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Definitivno smo svi razliciti. I ja imam krivu kicmu pa jako malo lezim, jer me od toga boli najvise. Najvise hodam jer je setnja jedna vrlo zdrava aktivnost. Noge mene najvise koce uvecw kad se umirim pred tv-om. Merima htedoh ti reci, posto se brines jer osecas bebu u predelu dlacica, da se ne zabrines kad se okrene glavom dole pa krene da stuca. Tad imas osecaj kao da ce baloncici da krenu na pipi! :D

pa na proslom uz i jeste bila glavom dole,ali se sad tako blesavo namestila,nikad je nisam ovako osecala!!:o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je termin 14.januar. A baki minke rodjendan za Bozoc bio. Pa sam se nesto nadala da mi se i sin rodi simbolicnog datuma..al njemubse zuuuuri

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima opusti se, mozda da vidis sa fizijatrom neke lagane vezbice za kicmu, lezanje nije neko resenje a sedenje je najgore, setaj lagano. Opusti se ne mozemo znati 24 sata sta se desava u stomaku ja sam vec pisala u drugoj sa otvorenim grlicem jako nisko sam nosila trudnocu poslednja 2 meseca joj je glavica bila skroz u kanalu nisam mirovala pa se rodila posle termina. Sad mi je isto bas nisko stomak ispod grudi mogu ima dosta praznog prostora pa tek onda krece stomak a od dole pocinje od pubicne kosti  ne brine me to uopste lakse cu se poroditi necu morati da spustam bebu hehe. Uzivaj zeno u blagodeti prve trudnoce cesto je bolje ne znati sve. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jeste @Zoe86,ali sve ste vi u osmom,a ja tek usla u sedmi,niti je isto niti svejedno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Narucila sam tetra pelene u plavoj boji. Komad 22 din. Dzabaleskuuuuu. Jedva cekam da stignu! Ima i roze za devojcice haha.

MamaMima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde si to videla?

Kikiriki i ja smo htele da ih uzmemo, kad je pozvala da poruci rekli su joj da je greska na sajtu u ceni i da su oko 70 din. Ne znam da li je to to, ali isto je pisalo da su 22 din. 

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima ja sam u 7. mesecu a stomak mi je nisko od pocetka tako da.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e to je to. Samo mene niko nike ispravio. Znaci da opozovem porudzbinu. AJ ADIOS MIO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja bih se na tvom mestu raspitala da se ne sokiras kad ti stignu :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima ja sam u 7. mesecu a stomak mi je nisko od pocetka tako da.

pa jedino ti cini mi se...ove su sve januarke,ti si negde pocetkom februara,jel tako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dosao muz kaze 'doneo sam ti ruzu!' I pruza mi kutiju ratluka od ruze. Od koje je sad samo karton ostao Haah

Kikiriki, bepce, MamaMima i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma goni ih u persun! Dal su oni normalni!! Ce da otkazemo... Nece da bide‌@cojecoje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Listala sam svoje stare postove,bas sam se raspilavila.....:wub: neke su sad vec u poodmakloj trudnoci,neke vec sa svojim bebcima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga moja, zapamti za u buduće, nema džabe ni kod stare babe :D i ja sam se tako naložila, pa sam se odložila B) nevaljalci jedni..

ma goni ih u persun! Dal su oni normalni!! Ce da otkazemo... Nece da bide‌@cojecoje

bepce, merima, cojecoje i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa dooobro ponada se covek. Proradio mi unutrasnji Pirocanac cim sam videla

JovanaKA, Kikiriki i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima, kad ti je termin? Ne vidim te na spisku trudnica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@ Merima Nemoj da mislis da te kritikujem, nije mi to namera, zaista. Samo sam iskrena, pa preispitujem i sebe i tebe. Mozda sam ja pa sada otisla u drugu krajnost, i vise nisam obazriva, a trebalo bi, a mozda bi i ti trebalo malo vise da se opustis jer ti je trudnoca bez komplikacija, moja se vodi kao rizicna.

p. s. nemoguce mi je da lepo citiram, uh :angry: stalno mi izlazi mamamimin post.

 

Pipi, verujem da sam ja od svih nas najduze cekala trudnocu. Pre nedelju dana sam napunila 39. Pre toga imala molarnu trudnocu, operaciju jajnika, operaciju mioma, tri inseminacije, dve vto. Pa ipak uzivam u trudnoci i ne brigam previse. A i ti si verovatno takva. (naravno da sve mi stalno mislimo samo o tome da nam bebice budu zdrave, ali sekiracijom tu nista necemo uraditi)

Trenutno sam na dijeti zbog onog mog secera i smrsala sam 1kg. Ali bebica napreduje, upravo sam danas bila na UZ. 1600 g u 30-toj nedelji.

Samo da vas sve pozdravim; citam vas redovno, ali najcesce nemam sta pametno da dodam ;)

missN, Zoe86, leni i 7 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima, kad ti je termin? Ne vidim te na spisku trudnica.

to me je narod ovde vec pitao.nema ni pipi,vidis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to me je narod ovde vec pitao.nema ni pipi,vidis.

A pa znači to je tajna? Dobro, dobro, da ne čačkamo onda :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nije,nego sam vec pisala sto me nema,i ne samo to,nego svasta nesto kad napisem,za koji dan mi samo iskrsne opet neko sa istim pitanjem...:D

Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moramo da pitamo Pipi sto je nema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima videces kakav je osecaj kad posle tri godine procitas izvestaj sa porodjaja ili pisanija iz timestara :) Ne znam sto je problem da te neko pita sto te nema na spisku. Ovde nisi pisala. Mislim kad se zene polomise da te umire mozes i vise puta napisati razlog. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cemu frka?valjda vidis da se salim.a pisala jesam sto me nema...;) samo nemoj da se lome,ja samo pitam,pa ko zeli neka kaze,nikog ja ne teram...zato forum i postoji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pipi, verujem da sam ja od svih nas najduze cekala trudnocu. Pre nedelju dana sam napunila 39. Pre toga imala molarnu trudnocu, operaciju jajnika, operaciju mioma, tri inseminacije, dve vto. Pa ipak uzivam u trudnoci i ne brigam previse. A i ti si verovatno takva. (naravno da sve mi stalno mislimo samo o tome da nam bebice budu zdrave, ali sekiracijom tu nista necemo uraditi)

Trenutno sam na dijeti zbog onog mog secera i smrsala sam 1kg. Ali bebica napreduje, upravo sam danas bila na UZ. 1600 g u 30-toj nedelji.

Samo da vas sve pozdravim; citam vas redovno, ali najcesce nemam sta pametno da dodam ;)

Bas sam se nesto raznezila, mozda me i hormoni drmaju. Znas i sama sta je cekanje i koja je to i psihicka i fizicka borba i kolika je na kraju radost kada konacno i ti sama ugledas svoje dve crtice.

Mislila sam da cu mirno uzivati u trudnoci, mada sam zbog trombofilija znala da cu stalno morati da radim analize i budem pod nadzorom, ali eto mene je zakacila trudnicka hipertireoza, pa terapija lekovima koji mogu da prodju placentu, pa onda losiji dabl i amniocinteza. Svake dve nedelje vadjenje krvi za hormone stitne i druge analize. Sama pomisao na to da je nesto moglo nastetiti mojoj bebi u meni izazove neopisivu tugu i strah i odmah krenu suze i mnogo, ali bas mnogo mi je bilo tesko, a ja sam po prirodi inace vrlo optimisticna i neopterecena. 

Sada gledam da nista ne citam na internetu, slusam samo doktorku i vecinu dilema sa njom resavam, kada se javi strah ili neke lose misli, kazem sebi da to nije realnost i trudim se da ih zamenim nekom lepom mislju jer misli su u osnovi nasih emocija.

Svako od nas je drugacii i drugacije reaguje, ja to sve razumem i podrzavam.

Inace i ja sam u 7. mesecu, tacnije u 30. nedelji i termin mi je sam pocetak februara.

  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.