Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

@Attina like-ostala sam bez lajkova vec, ne znam kako! 

Attina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ala ste aktivne, nikad ne stignem da upadnem u konverzaciju dok je u jeku, nego tek naknadno pišem. 

Pokreti mog bebca takodje nisu udarci, više je neko protezanje i pomeranje, ali nije jako i ne boli. Meni je sestra pričala da je nju u devetom mesecu urnisala ćerka udarcima, da je užasno bolelo i da se budila često noću od tog bola. Meni se to nikada nije desilo, ni u prvoj trudnoći a ni do sada u ovoj. Takodje osećam stucanje (haha, naucila sam šta je :)).

Merima, ne znam koliko to zavisi od visine i krupnoce žene, ja sam visoka i krupnih kostiju iako mršava, pa ne osećam jake udarce, ali konstantne pokrete da. Sutra idem na kontrolu pa da vidimo šta cewmi reći.

Što se tiče teme za i protiv epidurala, ja sam za. Pogotovo ako vam izazovu porodjaj i uključe indukciju, tu nema priče. To je bukvalno katastrofa. Za one slučajeve kada sve to počne kod kuće i žena se brzo otvara, ne znam šta bih rekla jer nemam takvo iskustvo. Znam za priče gde su žene stigne u bolnicu otvorene 8 prstiju i tu više nisu mogle da ga prime, ali nisam to na svojoj koži iskusila. Ja nisam ni imala kontrakcije a bliži mi se porodjaj sa drugim detetom. Zapravo, imala sam te proizvedene oksitocinom, ali to je jeziv bol bio. Tako da se osećam kao i mnoge od vas, nekad mislim da ne znam da li ću ih prepoznati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znaci,zavisi od bebe do bebe..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuci e i meni je nekad vise vlazan ves nekad manje. Nekad bas bude  dosta. Al da budes mirna uzmi one uloske za detektovanje plodove vode.

Merima bebac je jos mali pa se gnezdi gde mu odgovara. Nekad dole nekad gore. Moj sad u 34. nedelji zna da mi boksuje besiku samo. Videces kako ce se vec sutra podici.

merima i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba jutros bas resila da se pomera i proteze,biju ruke i noge na sve strane. :) A ja kako koji dan odmice sve imam utisak da cu se poroditi za vikend. Moracu da odem do vikenda za uput za svaki slucaj i zarad svog mira. :) A znam da se tripujem ali strah je cudo. 

Resila sam da pocnem da kupujem stvari za porodiliste,dosta je bilo odlaganja. :)

Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje cudo se naguzilo direkt na zeludac, muka mi je sva sam zelena, a jutros sam uspela pojesti citava 3 zalogaja, sva sam malaksala od gladi a hrana nema gde da stane. Usput sam umorna kao pas, kako sednem ili legnem tako zaspim. Nadam se da ce ova faza brzo da prodje. 

Vuciguraj, Jaca1988 i Attina volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bepce, milsim da ti imas i mogucnost da ti daju morfijum ( zvuci strasno znaaam.. al je uobicajena praksa postal ana zapadu, kod nas JOK) i to navodno dosta olaksa. moguce da ti to daju na masku. Meni su ovde kiseonik davali na masku, aj recimo da je olaksalo..nemam pojma, znam da am disala ko blesava u tu masku.

Merima, moj bebac je baaas aktivan, puno aktivniji nego u prethodnoj trudnoci. Sinoc je bilo oblno koliko me udari u pupak ili u besiku.

A bivalo je dana da se toliko umiri da jedva osetim pokret, i onda mi krene polako frka al se sutradan vec aktivira.

U svakom slucaju nije normalno da ceo dan ne osetis nikakav pokret. A 2-3 dana da osecas mnogo manje pokrete nego inace. zavisi kako se namesti, i mozda mu prosto nije do udaranja tih dana, zavisi i sta jedes.

Ja pijem folan (onaj od 5mg), magnezijum, gvozdje. Nemam neki multiivtamin jer mi u svakom ima nedovoljno bas tog vitamina koji je meni potreban. Ko nema deficit nijednog vitamina, onda je mozda bolje mulitvitamin. 

Koristila sam galenikin Oligovit za trudnice, jedan od jeftinijih a dopada mi se sastav.

 

Cintia i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i meme sa uz. Pa...beba se spustila namesta se za porodjaj. Kaze nema samse da izguram ceo deveti do termina. Sad nam je cilj da guramo do 37 nedelje. Trenutno smo 33 i imamo 1850g.Kaze sitna beba

 

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Nisam htela da citiram, ne znam sto mi ubacuje stalno citat :angry:

Da vam prenesem sta je pricao dr u skolici ovde gde ja idem o epiduralu. Kada porodjaj krene prirodno i kada se relativno brzo zena otvara i nije samim tim izmucena predugo bolnim kontrakcijama onda nema potrebe za epiduralom (e, sad zena moze da insistira to je na njoj, ovo je doktorsko misljenje), sa druge strane ako je porodjaj izazvan indukcijom (cintia je vec spomenula) kontrakcije mogu da nastupe brzo i da budu jako bolne i da se na neki nacin ubrzava i vestacki izaziva ono sto treba da bude prirodno, pa ako vas jos i rucno sire u tom slucaju on kaze da je epidural preporucljiv. Takodje, ako se zena sporo otvara i kontrakcije traju satima, takodje je epidural prihvatljiv jer tako zena cuva snagu koja ce joj trebati u najvaznijem trenutku, kada dodje do napona i kada treba izgurati bebu.

Meni je ovo njegovo predavanje bilo od koristi u moru brojnih informacija da prihvatim da ne moram po svaku cenu da primim epidural, da se spremam kao da ga necu primiti, ali da ukoliko dodjem u neku od situacija koje je on naveo, da ipak mogu da trazim i da racunam na epidural.

Svakako je vazno i da ga anesteziolog dozira na pravi nacin, kako bi se osecali naponi, ali ne i bol.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Tackicca Jos samo malo ;)  Sad nazad u horizontalu i lupaj recke ;) Ja sutra idem na uz posle onog famoznog petka kad dr htede da me strpa u bolnicu. Sad sam skroz ok, bolova više nemam, ali isto treba proveriti polozaj bebe, mnogo pritiska. A i rezultate ogtt da vidim..

@pipi duga čarapa Ne mari, svima to radi, pogotovo ako kuckaš sa mobilnog. Meni tako cela tastatura pobrljavi. Ja čak ne mogu ni da učitam ni sve teme koje hocu da pročitam. Kao da im je cilj da svi odu sa ovog foruma. 
A sto se epidurala tiče, kod nas u provinciji toga nema.. Osim ako ne platiš dodatno, a pri tom ni ne znas da li ces moci da ga dobijes. I mislim da vam je zaista lepo objašnjeno i savetovano. Kad je indukcija + otvaranje ručno, zna da boli i te kako.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma obradovao me je bas xD sta da vam kazem januarke izdala sam vas.Mozda. mozda se predomisli dete pa izdrzi do termina. Jos se nadam

Cintia i MamaMima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackice,nikada se to ne zna :) Bebac ti je super,uz nikada nije precizan,bitno je da je sve o.k.

Mmaro,pali su mi ti ulosci na pamet,ali mislim da ih kod nas nema,procunjacu ovih dana po apotekama,cisto da budem mirna...

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa tome se i nadam. Ajde poslusacu je mirovacu svakako ali ko zna mozda noke u pravu i izdrzi malisa jos. Joj zamisli rodi se za novu godinu. Onda bi cela planeta svake godine slavila mjegov rodjendan!

Cintia, MamaMima i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zene,koliko nisko je baaas nisko?sad kad sam ustala da jedem osetila sam je skiro na besici,a kad legnem ume da se premesti do malo ispod pupka...meni se to bas cini nisko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

 

@Vuciguraj, Videla sam da ima tih ulozaka za proveru oticanja plodove vode u vecem Lili objektu, pogledaj tamo.

Totalno mi je pobrljavilo nesto.

Izmenjeno od strane pipi duga čarapa
Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

VG i ja imam te mokre faze. Mislim da je to hormonski...

Ne trebaju ti ulosci, uzmi bilo koji obojeni toalet papir, ispiski se i lezi, stavi dole i na 5 min menjaj...ako budu suvi nije plodova voda. Ako bude po malo mokro danas i npr sutra, javi se dr da sumnjas da ti curi vodica. Ali za vreme testa moras lezati i on se radi oko 1 sat.

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma obradovao me je bas xD sta da vam kazem januarke izdala sam vas.Mozda. mozda se predomisli dete pa izdrzi do termina. Jos se nadam

Ja ne bih volela da doguram do termina. Do punih 37 i puna kapa, šta će ti više. Iovako smo same sebi teške. Ja imam sto čuda koja me smaraju, a najupečatljivije mi je to što pričate o besici. Meni je skroz neprijatno kada hodam, stalno osećam pritisak. A da li nosim nisko ili ne, nemam pojma.

Tackicca i MamaMima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

 @Merima, kad citam tvoje postove ja se zabrinem da ne pazim dovoljno i da nisam oprezna. I meni je prva trudnoca i to duuuuuugo cekana. Tebi je, procitah, grlic 1,5 cm kao i meni, meni je srednje mek i zatvoren, tebi cvrst i zatvoren. Ti mirujes, ja sam stalno na nogama ili sedim, horizontala samo kad spavam. Na svadbi mog brata sam celo popodne na stiklama djuskala, uz odmaranje naravno. Idem u skolicu gde radimo i lagane fizicke vezbe. Desava mi se da mi kao ocvrsne stomak ponekad, ne boli, mozda su to BH kontrakcije, nemam pojma, necu da citam da ne unosim sebi nervozu i paniku.

Meni je takodje posteljica na prednjem zidu, beba je cas tamo, cas ovamo, ja na to ne obracam paznju, znam da treba da je osetim svaki dan i to mi je jedino bitno.

Ne kazem da je moj nacin ispravan, ali ja sam zbog lekova koje sam morala da pijem jedan period u trudnoci, kao i zbog losijeg dabl testa zbog kog sam morala da idem na amniocintezu bila toliko istraumirana onim sto sam procitala o mogucim stetnim posledicama da sam bukvalno upala u vrtlog anksioznosti i straha.  

Izvukla sam se jedva uz pomoc muza i dobre doktorke, i resih od tada da ne citam nista vise po internetu. Svracam jedino na ovaj forum, ali eto, citajuci tvoje stalne dileme, ne mogu a da se ne zapitam da li sam mozda pa sada previse opustena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cintia,je l' ti tako celu trudnocu ili ponekad ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 @Merima, kad citam tvoje postove ja se zabrinem da ne pazim dovoljno i da nisam oprezna. I meni je prva trudnoca i to duuuuuugo cekana. Tebi je, procitah, grlic 1,5 cm kao i meni, meni je srednje mek i zatvoren, tebi cvrst i zatvoren. Ti mirujes, ja sam stalno na nogama ili sedim, horizontala samo kad spavam. Na svadbi mog brata sam celo popodne na stiklama djuskala, uz odmaranje naravno. Idem u skolicu gde radimo i lagane fizicke vezbe. Desava mi se da mi kao ocvrsne stomak ponekad, ne boli, mozda su to BH kontrakcije, nemam pojma, necu da citam da ne unosim sebi nervozu i paniku.

Meni je takodje posteljica na prednjem zidu, beba je cas tamo, cas ovamo, ja na to ne obracam paznju, znam da treba da je osetim svaki dan i to mi je jedino bitno.

Ne kazem da je moj nacin ispravan, ali ja sam zbog lekova koje sam morala da pijem jedan period u trudnoci, kao i zbog losijeg dabl testa zbog kog sam morala da idem na amniocintezu bila toliko istraumirana onim sto sam procitala o mogucim stetnim posledicama da sam bukvalno upala u vrtlog anksioznosti i straha.  

Izvukla sam se jedva uz pomoc muza i dobre doktorke, i resih od tada da ne citam nista vise po internetu. Svracam jedino na ovaj forum, ali eto, citajuci tvoje stalne dileme, ne mogu a da se ne zapitam da li sam mozda pa sada previse opustena.

Pipi,ne pisem da bih tebe uznemirila.Pisem i pitam,jer sto vise znam moci cu sebi da pomognem.A svako je psiholoski prica za sebe.Ima zena koje su opustene i bezbrizne,ima onih koje zele da znaju i da isprate,kao ja.Ne znam sad da li se preispitujes ili me kritikujes?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cintia,je l' ti tako celu trudnocu ili ponekad ?

Nije mi tako bilo. Doduše, desilo se jednom u drugom trimestru, trajalo dva dana pa sam otišla na pregled u bolnicu i rekli su mi nakon raznih pregleda da je sve u redu i da me verovatno beba pritiska. Posle se smirilo samo od sebe. A sada traje vec neko vreme, nisam išla kod doktora, sutra imam zakazanu kontrolu pa ću je pitati. I meni je čudno i jako jako neprijatno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je celih mesec dana pritiskalo na besiku i levu preponu, cak me nedelju dana konstantno bolelo. ja sam bila kod dr ali zbog sekreta i to joj usput spomenula. Pogledala i rekla sa bebom sve u redu, ne znam sto vas boli, odmarajte. Malo je reci da nisam bas nesto odmarala, i evo od pre tri dana kontam da mogu normalno da hodam da me nista ne pritiska. 

Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

 

 

@ Merima Nemoj da mislis da te kritikujem, nije mi to namera, zaista. Samo sam iskrena, pa preispitujem i sebe i tebe. Mozda sam ja pa sada otisla u drugu krajnost, i vise nisam obazriva, a trebalo bi, a mozda bi i ti trebalo malo vise da se opustis jer ti je trudnoca bez komplikacija, moja se vodi kao rizicna.

p. s. nemoguce mi je da lepo citiram, uh :angry: stalno mi izlazi mamamimin post.

Izmenjeno od strane pipi duga čarapa
leni, JovanaKA i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

ok.ja sam naprosto takva,i kao sto rece Cintia,osecaj je bezveze,ali kad se pogledam u ogledalo nije mi stomak nesto prenisko..ali me nervira sto je danas osecam maltene iznad da izvines stidnih dlacica...moguce je sto sam juce bila malo vise aktivna,isli smo na slavu,malo duze sam sedela...ja najvise mirujem zbog kicme.kicma mi je pomalo kriva u donjem delu ledja i ume bas da zabole krsta kad duze stojim(duze od pola sata).kazem,ne znam kako ko,ja ovako,trudnocu sam ozbiljno shvatila,i ponovo cu lezati non stop bude li bilo potrebno.koce me noge noci,budim se na svaka dva sata,ali iako kukam neka se cela raspadnem samo da moje dete docekam.izvini ako sam te uznemirila,kazem nije mi bila namera.mozda eto malo da usporis..@pipi p.s.koja si nedelja?

Izmenjeno od strane merima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Definitivno smo svi razliciti. I ja imam krivu kicmu pa jako malo lezim, jer me od toga boli najvise. Najvise hodam jer je setnja jedna vrlo zdrava aktivnost. Noge mene najvise koce uvecw kad se umirim pred tv-om. Merima htedoh ti reci, posto se brines jer osecas bebu u predelu dlacica, da se ne zabrines kad se okrene glavom dole pa krene da stuca. Tad imas osecaj kao da ce baloncici da krenu na pipi! :D

MamaMima i sakovac volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.