Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

a znaci fore su u pitanju. Opasan je. 
 
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego, sad kad odem na skidanje konaca, predložiću dr. da sve sa rizičnim trudnoćama šalje direktno na nadogradnju kose, možda deluje i u drugom pravcu...pa da se to ispita.. Odradi par disertacija, objave neki naučni radovi...ko zna...

molim te objasni mi ovo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Image result for plastična providna kutija

Evo, ovakvu sam ja imala.

Ovo je oslicna ideja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

molim te objasni mi ovo :D

Pa reče frizerka Jaci da neće da je šiša jer se tako bebama skraćuje život...pa rekoh, a ako se radi nadogradnja kose, logično je da se bebama produžava život.

Jaca1988 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aha . ja sporo kapiram ali se ne stidim da trazin dodatno objasnjenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 Na poslednjem sa probala vizuelizacije i pravila sam se da je kontrakcija talas koji ima svoj vrhunac i pad :) Bas je pomoglo. 

I da, doktori i babice bas zameraju kad neko vristi :D Desava se cak i da one vicu jer ne mogu da umire porodilju :( 

To me podseti.. Ja sam gledala na sat. kad krene kontrakcija, ja gledam u sekundaru. Bol se pojačava nekih 30 sek i onda se polagano smanjuje.

Leni, jel znaju i da šamaraju? :D:D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se porodjaja tice, porodjaj traje od prvih pravilnih kontrakcija ili pucanja vodenjaka do izlaska posteljice tako smo ucili u skolici i da kod prvorotki traje izmedju 6 i 18 sati e sad meni je pukao vodenjak prvi put i ja kao imam vremena necu odmah u porodiliste sreca su ukucani bili dosadni inace bi se kuci porodila,ceo porodjaj je trajao 3 sata i 20 minuta tako da nema pravila to se za prvi porodjaj smatra ekspres brzo drugi mi je poceo kontrakcijala i to odmah na 5 minuta i trajao je 40 minuta krace od prvog tako da ako i treci bude tako imacu taman vremena da odletim do porodilista i brzinski klizma haha sad bih htela epidural ako stignem da ga primim. Nije strasno ni bez mislim boli ali ja sam imala srece da su porodjaji bili brzi sam izlazak bebe je oba puta trajao oko 2,3 minuta bukvalno iz dva napona drugi put bez secenja i pucanja. Zelim nam svima takve porodjaje. Sada je mala karlicno ali jos je mala nadam se da ce se okrenuti lepo ima vremena nije valjda toliko tvrdoglava.

MamaMima i sakovac volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mmaro,ista sam kao ti,super je epi ko hoce,ali ja bo'me ne dam da mi ovi nasi nesposobnjakovici prckaju po kicmi...

Torbu necu jos,kada perem bebine stvarcice ubacicu i moje mrezaste gacice-da,da,steker stari ih uredno cuva-a bade mantil,papuce,peskire,kozmetiku,spakovacu za 10 minuta,i ne pada mi na pamet da nosim putnu torbu kao prosli put :)

MamaMima,ja sam primer zene kojoj se babica drala jer sam vikala...Znam da trosis snagu ali bilo je jace od mene,a oni se tamo bas iznervirase...

merima i MamaMima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a do kad beba ima fore da se okrene da ne bude karlicno ? Do kad se proverava? Jel ima slucakeva da pokusavaju prirodan poridjaj sa takvim bebama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackice moze beba da se okrene do pola sata pred izlazak nema pravila, ako beba nije krupna majka nije prvorotka moze prirodno ja bih pokusala svakako samo da ne moram carski to mi je uh kad pomislim da me seku naravno ako mora mora se nije problem ali meni oporavak posle prirodnog posebno drugi put bez secenja je par sati, dva sata posle porodjaja sam se istusirala sela na krevet obula carape sto je sa epiziotomijom bilo nemoguce. Nikad ne mozemo znati kako cemo proci nazalost nema pravila pozitivne misle i proci ce svakako se poroditi moramo i boli prirodni za vreme a carski kasnije nekoga vise nekoga manje.

merima i JovanaKA volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma jasno. meni pednjaci glava nego pitam iz znatizelje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam isto htjela sa epiduralom ali ga kod mene nema, tj.imaju navodno obucen kadar ali nemaju sve sto im je potrebno tako da ce biti sta bude, samoj sebi govorim kad su sve mogle mogu i ja :D
Nego kako ste vi zene? Ja nocima ne spavam kako treba, nikako se namjestiti a ujutro se probudim sva ukocena al' jos maloo 

Jaca1988 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Merima, nikako urlanje i vriska! Gubis snagu i gubis dah, a to je ono najvaznije na porodjaju. Jako, jako je vazno da si fokusirana na ono sto pricaju a ne na bol. Ima tih tehnika koje se uce u skolici a ima i na netu. Tehnike disanja mogu da olaksaju i do 75% bol kod kontrakcije. Na poslednjem sa probala vizuelizacije i pravila sam se da je kontrakcija talas koji ima svoj vrhunac i pad :) Bas je pomoglo. 

I da, doktori i babice bas zameraju kad neko vristi :D Desava se cak i da one vicu jer ne mogu da umire porodilju :( 

ma dobro to sam figurativno rekla! :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a do kad beba ima fore da se okrene da ne bude karlicno ? Do kad se proverava? Jel ima slucakeva da pokusavaju prirodan poridjaj sa takvim bebama?

Evo ja sam ziv dokaz bebe koja je rodjena karlicno....ali!to je bila 1987.godina :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

MamaMima,ja sam primer zene kojoj se babica drala jer sam vikala...Znam da trosis snagu ali bilo je jace od mene,a oni se tamo bas iznervirase...

Ahahahah, pa nisam ni ja baš bila tiha :D:D 
Nije da sam se drala na sav glas, ali stvarno nisam mogla da izdrzim one njihove preglede, ili šta god u sred kontrakcije.. (prvorotke nemojte da vas ovo uznemiri, meni je to dr radila, ne znam da li se to inače radi)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ahahahah, pa nisam ni ja baš bila tiha :D:D 
Nije da sam se drala na sav glas, ali stvarno nisam mogla da izdrzim one njihove preglede, ili šta god u sred kontrakcije.. (prvorotke nemojte da vas ovo uznemiri, meni je to dr radila, ne znam da li se to inače radi)

Ma iskreno mene bas briga,mene kad nesto boli ja se toliko razbesnim,imam valjda snage za jos jednu osobu,pa mogu i da se posvadjam sa njima,to ih gledam tad pa posle pauza jedno vreme 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

 

Slucajno citirah.

Samo da vas pohvalim kako ste danas pricljive ne mogu se nacitati. Slatko se ismejah toj frizerki:D

Bila sam u skolici danas i svako ko ima prilike treba da ide, a ko nema iskreno mi je zao, mislim da to treba uvesti bar u svaku bolnicu koja ima porodiliste. Trebali bi pokrenuti neku peticiju.

Moja beba danas pravi razmestaj mojih organa u stomaku, mislim da je svoju cenjenu guzu prebacila sa desne na levu stranu.:P

Izmenjeno od strane sakovac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@sakovac i ja sam definitivno za te skolice. Meni su pre govorili da dobijes gomilu nekih nepotrebnih informacija, ali ja evo za dve nedelje mislim da nisam cula ni jednu. 

A  meni se cini da moja beba sad vec nema mesta, sta ce biti za jos 8 nedelja? AKo izdrzim svih 8. STalno je osetim ispod desnih rebara i to cini mi se da guzicom tamo gura, a kad se rasteze onda dohvati malo levi jajnik....

Jao, neko spomenu torbe za januarce! Uh. Ja sve cekam da kupim kolica, pa da s njima dodje i torba, ali ako kupimo nova kolica mozda cemo ih morati cekati 4-6 nedelja, tako da mislim da treba da nadjem neku drugu torbu! :lol:Ovde ne treba mnogo da se pakuje, sve od mrezastih gaca, ulozaka, spavacice, papuca i ogrtaca dobijes u porodilistu. Tako da mi otprilike treba torba sa kozmetikom i papiri, koje svakako jos nemam sve.  

sakovac voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro! 

Ja evo od pre neki dan ujutro kad se probudim mi je tamnija mokraca. Cele noći, od nekih 23:30-00:00 ne idem u wc pa do nekih 6,7, ali ujutro nema prevelike količine, mada piskim više nego u toku dana. Inače, mokraca mi je uvek žuta, a sada dosta vuče na narandzasto.

Zna li neko šta to može da bude?

P.s.Još nisam stigla da iscitam sve stranice od juče, čim uhvatim vremena aktualizovacu se :).

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mislim da je urin tamniji kad je duze u telu,bar meni je tako celog zivota i nikad nije bilo problema.

Cintia i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro! 

Ja evo od pre neki dan ujutro kad se probudim mi je tamnija mokraca. Cele noći, od nekih 23:30-00:00 ne idem u wc pa do nekih 6,7, ali ujutro nema prevelike količine, mada piskim više nego u toku dana. Inače, mokraca mi je uvek žuta, a sada dosta vuče na narandzasto.

Zna li neko šta to može da bude?

P.s.Još nisam stigla da iscitam sve stranice od juče, čim uhvatim vremena aktualizovacu se :).

Odaj mi samo tajnu kako izdrzis toliko dugo bez wc-a??? Ja po noci retko kad odem samo jednom, obicno je to 2-3 puta. 

Koliko vode popijes? AKo ne pijes dosta tecnosti onda je koncentrovanija i tamnija i to sto kaze Merima, sto je duze u telu tamnija je. Ja otkad sam trudna toliko vode pijem, da mi je mokraca skoro bez boje. 

merima, Sandra95 i Cintia volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je blago narandzasta ali ja idem najmanje 2x u wc nocu, i imam eritrocite u urinu, terapija caj za trudnice 1l i prolom voda 2l dnevno. Nije opasno ako je broj eritrocita pod kontrolom. Proveravam na 10ak dana urin. Veca kolicina moze biti problem sa bubrezima...

Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cintia i meni ujutru uvek bude tamnija tako ceo zivot normalno je jer je koncentrovanija. Inace ja sam od pre 5 noci pocela da ustajem oko 3 ne mogu vise celu noc bez piskenja :angry: sad ce tako biti do kraja. Jos se mucim sa spavanjem odspavam do 2,3 i posle tek oko 5,6 i to na kratko jer se bude deca,muz i nista od spavanja bas cu poludeti.

Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pridruzujem se klubu nespavaca...Ne ustajem da piskim,ali me dete probudi,sanja nesto,ili se ja lose namestim pa se probudim i ne mogu da zaspim...Sva sam slogi-drogi...

Vec dva dana me boli levi kuk,jedva se vucem...

Sandra95 i Jaca1988 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa ja da se pohvalim da me he juce CEO Dan glava bolela. I tako Sam zaspala sinoc oko reset probudila se jutros u osam. Sve Sam nadoknadila sto nisam spavala prethodnih Dana! Sad mogu opet na nespavanje I piskanje u pola noci

Jaca1988 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.