Treći trimestar

odgovora

Objavljeno (Izmenjeno)

@Ehinacea

Uh, sad cu da te zatrpam pitanjima :D

Znas li mozda kojim danima je obilazak porodilista i da li treba da se prijavim nekako ili samo odem? Iz okoline BGa sam pa ne mogu bas da svratim da proverim, a volela bih da odem. Kontam da bi mi tad tamo rekli sta treba da ponesem u porodiliste, citala sam razna iskustva sa Zvezdarom i sad nemam pojma sta da spremim a ne bih da vucem gomiletinu stvari.

Drugo, htela bih epidural pa me zanima kako to funkcionise, treba li da idem na razgovor sa anesteziologom i kad? Dal da cekam prvo ove upute od svog lekara ili sama da trazim razgovor sa anesteziologom pre toga.

Trece, muz bi da prisustvuje porodjaju pa znam da treba da uradi neke analize...verovatno i to trebaju oni da mi kazu koje ili je to sve isto za svako porodiliste?

Cetvrto, znas li da li se apartman rezervise ili kad se porodim ako je slobodan onda mogu da trazim?

Rekoh da cu da te ugnjavim :D

Izmenjeno od strane Attina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zasto ne bih guglala. Znanje je moc. Ja se ne plasim losih scenarija a ako ih par puta prezivim u glavi lakse ce mi biti ako se nesto desi jer sam bila spremna na sve. A nezgodno mi je to konsultovanje jer sam iz Barajeva. Tamo vodim trudnocu ne u bolnici. Za bolnicu cu samo dobiti uput za porodjaj i to je to. 

Ja isto razmisljam...Bila sam spremna na sve i nisam panicila kada su neke stvari krenule da mi se desavaju na porodjaju...

merima i Tackicca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@bepce Nemam pojma zasto toliko cekaju, uglavnom mi napravise opasnu paniku. Posebno sam pocela da panicim kad mi je keva rekla da smo se i ja i brat rodili 10 dana pre termina, sto znaci da ako budem kao keva postoji opasnost da nista od tih analiza ne stignem da spremim :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda se seti da tvoja mama nije nista od tih analiza radila a vi ste zivi i zdravi. U svakom losem scenariju nadji nesto dobro i panike nece biti . Tako se ja vodim kroz zivot :D

Vuciguraj, sakovac, Attina i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jeste,treba znati i pripremiti se,ali je bzvz sto je internet pretrpan pride jos kojekakvim gluparijama,negativnim iskustvima...kad ja kazem boli me,i recimo VG kaze boli me,to su dva razlicita praga bola,tako da nista nije merodavno..

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Tackicca Hahahahaha da znas da si u pravu, od silne frke mi to nije palo na pamet.

Pravo da ti kazem sve te analize me manje brinu, vise me brine dal ce mm uraditi sve sto njemu treba da bi bio prisutan i dal ce mi dati epidural ako to tako ranije krene a ja nisam pricala sa anesteziologom ili sta vec treba. Stvaaaaaaarno ne zelim da se porodim bez epidurala, imam nocne more zbog toga :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sto ti je to toliki strah,bez epidurala?znam da boli,normalno je da boli kad nesto velicine lubenice treba da izadje kroz nesto velicine limuna,ali bar mozes da vices i da se deres koliko hoces,nece ti niko zameriti....sta cemo sa 6000 godina poradjanja bez epidurala? i ja sam za njega,ali ako ne,sta cu,vristi urlaj,proci ce....

Vuciguraj i Attina volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja stvarno ne znam kako mi je palo na pamet da se sisam,sramota. :) Treba da se zapustim i budem nikakva pa kada me beba vidi sigurno ce poceti da place. :)  

Sto cekaju toliko sa tim uputima ne znam a izgleda da ne znaju ni oni sami. :)

Ja ne mogu da osetim sitost,ovo je strasno,konstantno sam gladna. :)

merima i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sto ti je to toliki strah,bez epidurala?znam da boli,normalno je da boli kad nesto velicine lubenice treba da izadje kroz nesto velicine limuna,ali bar mozes da vices i da se deres koliko hoces,nece ti niko zameriti....sta cemo sa 6000 godina poradjanja bez epidurala? i ja sam za njega,ali ako ne,sta cu,vristi urlaj,proci ce....

Ne znam, samo znam da imam panican strah od porodjaja i da nikako ne zelim da to prodjem bez epidurala. Jedva sam samu sebe ubedila da ne zapomazem da me porode na carski rez, posto sam imala fiks ideju da hocu samo tako i nikako drigacije. Odustala sam od te ideje, ali niiiiiikako bez epidurala :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene ce koleginica da osisa kad dodje da vidi bebu hahhahah xD Jer ja sad moram da mirujem a nije mi jos vreme za to. Ona je u devetom resila iz crne da predje u plavo i radila pramenove i st asve ne. A evo njena mala lutka jedno sivno i zdravo dete :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam razmisljala o.epiduralu. Onaj fazon,a sto da se mucim ako ne moram. Onda mi je muz rekao ,citiram :"Ma ti si pi*ka uzeces epidural,znam te. " E SAD NECU ZINAT DA GA UZMEM

JovanaKA, Attina, Sanja83 i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Ehinacea

Uh, sad cu da te zatrpam pitanjima :D

Znas li mozda kojim danima je obilazak porodilista i da li treba da se prijavim nekako ili samo odem? Iz okoline BGa sam pa ne mogu bas da svratim da proverim, a volela bih da odem. Kontam da bi mi tad tamo rekli sta treba da ponesem u porodiliste, citala sam razna iskustva sa Zvezdarom i sad nemam pojma sta da spremim a ne bih da vucem gomiletinu stvari.

Drugo, htela bih epidural pa me zanima kako to funkcionise, treba li da idem na razgovor sa anesteziologom i kad? Dal da cekam prvo ove upute od svog lekara ili sama da trazim razgovor sa anesteziologom pre toga.

Trece, muz bi da prisustvuje porodjaju pa znam da treba da uradi neke analize...verovatno i to trebaju oni da mi kazu koje ili je to sve isto za svako porodiliste?

Cetvrto, znas li da li se apartman rezervise ili kad se porodim ako je slobodan onda mogu da trazim?

Rekoh da cu da te ugnjavim :D

Za obilazak ne znam tacno, to najbolje pozovi pa pitaj, imas na sajtu telfon saltera 2, oni bi trebalo da imaju sve info.

Sto se stvari tice, za bebu ti treba odmah u torbi za porodiliste malo pakovanje pelena, vlazne maramice i pavlovicka, a za tebe licno mogu da ti posaljem spisak po kome sam se ja pakovala, nemam ga sad na poslu, poslacu ti od kuce. Nemoj nista da vuces sto ti ne treba, posete su dozvoljene, moze muz da ti donese sve sto ti bude trebalo dodatno i to u svakom trenutku.

Epidural im nacelno slabo funkcionise, jer imaju malo anesteziologa. Pitanje je iako se dogovoris da li ces ga dobiti kad ti zaista krene porodjaj. Ti svakako pitaj, trazi razgovor vidi sta ce ti traziti od papira.

Muz moze da prisustvuje, ne placa se, oca pustaju tek kad se otvoris 5 prstiju, od analiza treba bris iz grla i nosa ne stariji od dve nedelje. Tako je bilo pre 6 i 3 godina kad sam se ja poradjala i verujem da se nije menjalo.

Za apartman ne znam, to isto pitaj kada odes u obilazak. :)

Nadam se da sam malo pomogla.

Attina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam razmisljala o.epiduralu. Onaj fazon,a sto da se mucim ako ne moram. Onda mi je muz rekao ,citiram :"Ma ti si pi*ka uzeces epidural,znam te. " E SAD NECU ZINAT DA GA UZMEM

Pokusao je i moj tu foru, al sam ja odlucila da jednom u zivotu i ja budem pi*ka :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema ovde skolice... :( 

Jao zene ja ne verujem sta sam dozivela. :) Posto mi je frizerka na odmoru otisla sam kod druge koja me je docekala sa recima: A ne,ja ne sisam trudnice i ne treba to da radis!Znas li da tako skracujes bebi zivot?! 

Ja sam u soku i dalje. :)

hahaha jaooo bre slatko se nasmejah... 

ja da smem epidural i da ga ovde praktikuju bez razmisljanja bih... AL NEMA... a i da ima ne smem...

imaju li te vezbice na netu za nas zene koje zivimo Bogu iza tregera?

Jaca1988 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

auuuu..a ja razmisljam daj samo da se rodu,ma kako god ako hoce i na uvo da izadje samo da mi je zivo i zdravo

Sanja83, Vuciguraj i Jaca1988 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto im niste trazile upute na proslim kontrolama? Meni je moja vec dala uput za porodiliste. Ako vam je frka idite i trazite im. Sve zarad vaseg mira. 

Ja se vise plasim da primim epi nego da ga ne primim. Kad sam jednom izdrzala, izdrzacu opet. 

Kontrakcije cete svakako prepoznati. A ako budete od onih zena koje se porode u kolima to ce znaciti da ste imale veoma lak porodjaj :) obicno, pogotovo kod prvorotki, ne ide to tako brzo...

nego januarke kad cemo da pakujemo torbe? :)

Jaca1988, bepce, Vuciguraj i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za obilazak ne znam tacno, to najbolje pozovi pa pitaj, imas na sajtu telfon saltera 2, oni bi trebalo da imaju sve info.

Sto se stvari tice, za bebu ti treba odmah u torbi za porodiliste malo pakovanje pelena, vlazne maramice i pavlovicka, a za tebe licno mogu da ti posaljem spisak po kome sam se ja pakovala, nemam ga sad na poslu, poslacu ti od kuce. Nemoj nista da vuces sto ti ne treba, posete su dozvoljene, moze muz da ti donese sve sto ti bude trebalo dodatno i to u svakom trenutku.

Epidural im nacelno slabo funkcionise, jer imaju malo anesteziologa. Pitanje je iako se dogovoris da li ces ga dobiti kad ti zaista krene porodjaj. Ti svakako pitaj, trazi razgovor vidi sta ce ti traziti od papira.

Muz moze da prisustvuje, ne placa se, oca pustaju tek kad se otvoris 5 prstiju, od analiza treba bris iz grla i nosa ne stariji od dve nedelje. Tako je bilo pre 6 i 3 godina kad sam se ja poradjala i verujem da se nije menjalo.

Za apartman ne znam, to isto pitaj kada odes u obilazak. :)

Nadam se da sam malo pomogla.

Jesi, hvala ti puno. Posalji mi spisak kad stignes, bice od velike pomoci. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu uskoro bome. Samo jos da utanacim dal u DM moze torba ili basmora kesa. A posto sam u vanrednom stanju kad udjem u deveti sve ce biti spremno. Imam jos tri nedelje fore :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam planirala da se spakujem u narednih 7 dana, samo da utanacim sta da spakujem. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da, koja je fora s torbom? Jel mora ona kao kesa ili moze torba? Ja sam cula da ne moze prava torba nego kao ona ceger plasticna za pijacu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To sam ja cula za.DM. Ne moze cak ni papirna/kartonska kesa nego obicna. Moram da procackam ja to jos malo. Sta ima veze valjda bolje torba. Urednije je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

sto ti je to toliki strah,bez epidurala?znam da boli,normalno je da boli kad nesto velicine lubenice treba da izadje kroz nesto velicine limuna,ali bar mozes da vices i da se deres koliko hoces,nece ti niko zameriti....sta cemo sa 6000 godina poradjanja bez epidurala? i ja sam za njega,ali ako ne,sta cu,vristi urlaj,proci ce....

Joj Merima, nikako urlanje i vriska! Gubis snagu i gubis dah, a to je ono najvaznije na porodjaju. Jako, jako je vazno da si fokusirana na ono sto pricaju a ne na bol. Ima tih tehnika koje se uce u skolici a ima i na netu. Tehnike disanja mogu da olaksaju i do 75% bol kod kontrakcije. Na poslednjem sa probala vizuelizacije i pravila sam se da je kontrakcija talas koji ima svoj vrhunac i pad :) Bas je pomoglo. 

I da, doktori i babice bas zameraju kad neko vristi :D Desava se cak i da one vicu jer ne mogu da umire porodilju :( 

Izmenjeno od strane leni
sakovac i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidis to je super ideja. Nego gde da nadjem doviljno velike kutije ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahaha jaooo bre slatko se nasmejah... 

ja da smem epidural i da ga ovde praktikuju bez razmisljanja bih... AL NEMA... a i da ima ne smem...

imaju li te vezbice na netu za nas zene koje zivimo Bogu iza tregera?

Imaš na youtube

Jaco 88 frizerka je debil.

 

merima i Jaca1988 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego, sad kad odem na skidanje konaca, predložiću dr. da sve sa rizičnim trudnoćama šalje direktno na nadogradnju kose, možda deluje i u drugom pravcu...pa da se to ispita.. Odradi par disertacija, objave neki naučni radovi...ko zna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.