Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

ja samo to da docekam,sve mi se cini sve cu preziveti,nemam problem sa bolom nego sa brigom da sve bude ok!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni dr pokazala posto sam je pitala sta znace neki brojevi. Pretpostavljam da zavisi od aparata do aparata :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a posto pijem Utrogestan do kraja osmog. Negde sam.citala da se onda teze otvaras zbog toga. Jel to istina i koja je razlika kako to utice na porodjaj,

Ne utice nikako jer je slab...Neki jaci lekovi navodno mogu da otezaju otvaranje ako se piju do kraja,Utro ne.

Jaco,ako nema nikakvih naznaka da ces poraniti-nisi otvorena,nemas kontrakcije,beba se nije spustila mnogo nisko itd...ne vidim razlog zasto da ne cekas.

Jaca1988 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, sad ste me zbunile, nemam pojma koja je razlika izmedju celog i spoljašnjeg. 1,5 cm je ono što izmere rukom, na pregledu. Cervikometrija mi vec neko vreme nije radjena.

da,ono sto mere rukom je taj spoljasnji deo.i dosta zena mi je reklo da im niko nije rekao da miruju jer nije alarmantno.gleda se cela duzina,i da li je omeksao i otvoren.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa gde,u kom delu slike?vidim brojeve ali nigde ne vidim nista vezano za grlic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a posto pijem Utrogestan do kraja osmog. Negde sam.citala da se onda teze otvaras zbog toga. Jel to istina i koja je razlika kako to utice na porodjaj,

moja sestra je pila utrogestan do 37. nedelje, porodila se tri dana pre termina prirodnim putem i  brzo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne utice nikako jer je slab...Neki jaci lekovi navodno mogu da otezaju otvaranje ako se piju do kraja,Utro ne.

Jaco,ako nema nikakvih naznaka da ces poraniti-nisi otvorena,nemas kontrakcije,beba se nije spustila mnogo nisko itd...ne vidim razlog zasto da ne cekas.

Ginekoloski tek treba da mi odrade a stomak mi je bas visok. Kontrakcije ne znam ni hocu li prepoznati. :) Osecam samo pritisak na besiku kada beba gira ali to je valjda normalno. :)

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kazu da kad se priblizavas porodjaju i stomak pocne polako da se spusta, i to se bas i opazi. Uglavnom to se desava 2-4 nedelje pred porodjaj kod prvorotki, tako da ako ti je stomak jos "na mestu", znaci da jos nista od toga. :D

A nama su sad u oovoj skolici za trudnice jedno 100 puta ponovili da pokusamo da sami sebe smirimo, da bi lakse izgurali porodjaj, jer ako panicis ne cujes onda uputstva i sta ti govore, pa ne pritiskas kad treba ili pritiskas kad ne treba i onda nastanu komplikacije. Tako da zene-samo hrabro, mozemo mi to. A sto se tice znakova, mislim da se svaka zena prvi put pita da li ce znati....a sve koje su vec rodile kazu-jednostavno znas!!! Onda valjda nemamo cega da se plasimo. :lol:

A i nama su rekli da ako su normalne kontrakcije-da nije pukao vodenjak i sl, ne krecemo u bolnicu dok kontrakcije ne budu na svakih 5min u toku sat vremena. Sto nekad traje i po 10h da dodjes do toga,a onda ti je tih 10h valjda dosta da utvrdis da je to to. Ja mislim, kad krenu kontrakcije u nekim istim intervalima plus neki cudan osecaj u  celom stomaku i ledjima i bolovi....to je to. Tako sam ja sebi to zamislila. 

Jaca1988 i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni treba minimum sat vr do porodilista. Ma i vise sigurno. Tako da ne znam na koliko da cekam kontrakcije da me.ne vrate.

Vuciguraj i Jaca1988 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh Tackicca tu ne znam sta bih ti rekla, samo znam da su nam rekli da se nekad desi da kontrakcije nekad stanu kad dodju na 30-45 min i ne desava se nista par dana,tako da treba definitivno cekati da budu cesce od toga. Samo u slucaju da pukne vodenjak i da se voda izlije onako odjednom u mlazu treba cim pre u bolnicu. Ako curka po malo, nije toliko alarmantno, ali treba krenuti. 

 

Jaca1988 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a posto pijem Utrogestan do kraja osmog. Negde sam.citala da se onda teze otvaras zbog toga. Jel to istina i koja je razlika kako to utice na porodjaj,

Pa malo teze...ali da li to ima veze sa tim sto si prvorotka pa jurnes u bolnicu odmah ili sa utrogestanom, ne znam :) Ja pitala dr u trecoj trudnoci ali me o'ladio sa "ej doktorice, a da malo manje guglas?" :D 

Samo ti krkaj Utro i koncentrisi se na danasnji dan, gledaj klipove o uspesnom dojenju, pripremaj se za prve dane, organizuj sta treba, ko treba i kad treba :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima, eto meni druga i sad ova trudnoca skroz razlicite, na pocetku sam pitala doktoricu zbog iskustva sa proslom mislila sam i ova ce biti kilava kaze ona meni to nema veze ne mora da znaci i bila je u pravu, nemoj da brines jer se tackica otvara da ces i ti eto ja skroz drugacije trudnoce a vi dve razlicite zene tek to nema veze. Opusti se grlic ti je koliko se secam 4 cm,cvrst zatvoren to je jedna normalna trudnoca a to sto povremeno boli,ziga,utrne je sasvim normalno pa i otok koji je lokalan uz dobar pritisak je normalna pojava. Sto se tice progesterona meni su rekli da ako se dugo pije velika doza moze da utice na otvaranje, mislim da je kod mene to uticalo na to da prenesem cerku 3 dana uz otvoren grlic toliko su me nakljukali hormonima da je trebalo vremena da ga organizam resorbuje.

sakovac i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni treba minimum sat vr do porodilista. Ma i vise sigurno. Tako da ne znam na koliko da cekam kontrakcije da me.ne vrate.

Sad, pravilo je 5 min, ali eto, ima onih koje su izuzetak. Meni su u prvoj pocele uvece kontrakcije a ujutro bile na 5 min, polako se spremila, istusirala, u porodilistu bila u 7 a porodila se u pola 2, takoreci brzo :D Tako da...ne ide uopste brzo sa prvim detetom, kontrakcije pred porodjaj bas shibaju, ono-presece te preko ledja, pritisne te dole, nije to ovo-stvrdne se stomak i malo zaboli :D 

Ako imate mogucnosti, porazgovarajte sa dr o indukciji, da li mora, kakva je praksa. Prvi porodjaj sam imala bez ind i bilo mi je mnogo lakse, ima vremena u za disanje i za odmor. Traje duze, istina. Drugi je trajao 20 minuta, uz indukciju, ali tih 20 min mi trajalo duuuugo. I treci put je bila indukcija. Mozda je meni tako, mozda su druge zene to deugacije dozivele. Volela bih da sam kao moja deugarica iz Nemacke koja je  sedela na svojoj pilates lopti, muz ju je masirao, i porodila se prirodno za 5 min :) 

Jaca1988 i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nekako se plasim da necu prepoznati kada krenu kontrakcije niti dacu znati da dam napone kada krene porodjaj. A tenziju mi jos vise nabijaju ljudi oko mene koji konstantno pricaju o porodjajima koji su krenuli lose. A ispricaju sve i onda kao necemo da te plasimo. :) A muz ce doziveti nervni slom do kraja,ne spava kako treba,ja kad god se okrenem on je budan i gleda jesam li ok. Kada se u toku dana cimnem od udaraca on odma skace i krecu istraumirani pogledi i pitanja jel krenulo. Mislim da ce biti jedan od onih koji ce pasti i nesvest kada kazem da je porodjaj krenuo- kao u filmovima. :)

A jel imas mogucnost neke skolice za trudnice, odnosno vezbe za trudnice, meni je znacilo dosta.znas sta je normalno, znas sta da oceukujes a zaista ako se skoncentrises na disanje kako treba-moze da pomogne.

Sto se tice duzine grlica-nemam poooojma.

BH kontrakcije nisu reuglarne i sasvim je normalno da ih imas u 3. trimestru.tu pomaze promena polozaja odnosno da ustanes i prosetas (tako ja bar procitala). Sad nekom je prag boli nizi nekom visi, meni su pomalo bolne al ne pridajem im veliki znacaj. Taman kad se ufrkisem, one prodju. 

Ja uopste ne stavljam utrogestan vec nekoliko nedelja, kontam vec sam usla u 9. i nije mi frka. Sve zaboravim da pitam dr da li da ih stavljam i dalje, pa tako povremeno stavljam a u poslednje vreme ih uopste ne stalvjam.

Nego, ko bese pije tothemu? Ja malopre popila ( i mislim se bas je lep ukus), onda sam posle 5 minuta povratila sve.

Ja povremeno imam te nagonena povracanje al me zanima da li hoce i od totheme? kako to izbeci?

 

 

Jaca1988, Vuciguraj i MamaMima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad, pravilo je 5 min, ali eto, ima onih koje su izuzetak. Meni su u prvoj pocele uvece kontrakcije a ujutro bile na 5 min, polako se spremila, istusirala, u porodilistu bila u 7 a porodila se u pola 2, takoreci brzo :D Tako da...ne ide uopste brzo sa prvim detetom, kontrakcije pred porodjaj bas shibaju, ono-presece te preko ledja, pritisne te dole, nije to ovo-stvrdne se stomak i malo zaboli :D 

Ako imate mogucnosti, porazgovarajte sa dr o indukciji, da li mora, kakva je praksa. Prvi porodjaj sam imala bez ind i bilo mi je mnogo lakse, ima vremena u za disanje i za odmor. Traje duze, istina. Drugi je trajao 20 minuta, uz indukciju, ali tih 20 min mi trajalo duuuugo. I treci put je bila indukcija. Mozda je meni tako, mozda su druge zene to deugacije dozivele. Volela bih da sam kao moja deugarica iz Nemacke koja je  sedela na svojoj pilates lopti, muz ju je masirao, i porodila se prirodno za 5 min :) 

Wow,sto je to super covece...msm,to sa pilates loptom...pa da,bila je opustena i beba je isplivala kao delfincic...:-)

@Zoe86,ma samo sam se zbunila rekoh nije valjda njoj tsj spoljasnji deo 2 cm,ali smo se onda razjasnile

leni voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema ovde skolice... :( 

Jao zene ja ne verujem sta sam dozivela. :) Posto mi je frizerka na odmoru otisla sam kod druge koja me je docekala sa recima: A ne,ja ne sisam trudnice i ne treba to da radis!Znas li da tako skracujes bebi zivot?! 

Ja sam u soku i dalje. :)

bepce, leni, malagarava i 7 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema ovde skolice... :( 

Jao zene ja ne verujem sta sam dozivela. :) Posto mi je frizerka na odmoru otisla sam kod druge koja me je docekala sa recima: A ne,ja ne sisam trudnice i ne treba to da radis!Znas li da tako skracujes bebi zivot?! 

Ja sam u soku i dalje. :)

Ahahhahahahaha, pa ja mislim da bih jos bila u frizerskom salonu i valjala se po podu od smeha! Zamisli nas trudnice da se ni jedna ne sisa i ne sredjuje do porodjaja, ahahhahaha ko cirkus bi bile. 

Attina, Tackicca i Jaca1988 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel imas mogucnost neke skolice za trudnice, odnosno vezbe za trudnice, meni je znacilo dosta.znas sta je normalno, znas sta da oceukujes a zaista ako se skoncentrises na disanje kako treba-moze da pomogne.

Sto se tice duzine grlica-nemam poooojma.

BH kontrakcije nisu reuglarne i sasvim je normalno da ih imas u 3. trimestru.tu pomaze promena polozaja odnosno da ustanes i prosetas (tako ja bar procitala). Sad nekom je prag boli nizi nekom visi, meni su pomalo bolne al ne pridajem im veliki znacaj. Taman kad se ufrkisem, one prodju. 

Ja uopste ne stavljam utrogestan vec nekoliko nedelja, kontam vec sam usla u 9. i nije mi frka. Sve zaboravim da pitam dr da li da ih stavljam i dalje, pa tako povremeno stavljam a u poslednje vreme ih uopste ne stalvjam.

Nego, ko bese pije tothemu? Ja malopre popila ( i mislim se bas je lep ukus), onda sam posle 5 minuta povratila sve.

Ja povremeno imam te nagonena povracanje al me zanima da li hoce i od totheme? kako to izbeci?

 

 

Totemu pomesaj sa sokom od narandze, cedjenim, i obavezno na slamcicu. Tako se najbolje iskoristi i ne steti zubima

malagarava voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sto je nisi pitala da li je pogledala na kalendar u kom veku zivi.Boze Gospode.

Jaca1988 i malagarava volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa da se pridruzim i ja ovde :)

Danas sam zvanicno usla u deveti i frka mi jeeeeee. 

A sto je najgore ne znam ni sama od cega mi je frka....

Doktor mi je rekao narednog ponedeljka da dodjem za briseve a za uput za porodiliste ne znam smem li toliko da cekam...

Jaco da te mal utesim, ja sam u goroj situaciji od tebe. :D Sad sam 34 nedelja i doktor mi je rekao da dodjem na poslednju kontrolu izmedju 15. i 20. dec i tad ce mi dati uput za porodiliste, briseve i to sve sto treba...to mu dodje nekih 15-20 dana pre termina tako da ja evo panicim vec danima, ne znam gde udaram.

Ne znam ni dal da zovem porodiliste da se raspitam oko svega sad odmah, ili da sacekam tu kontrolu pa onda...sve sam nesto u tripu da necu stici sve sto treba ako sacekam, a nemam nikoga u okruzenju ko se poradjao u KBC Zvezdara tako da nemam koga da pitam iiiiiii opsti haos u glavi :o

bepce i Jaca1988 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Attina ja sam se dva puta poradjala na Zvezdari, pitaj sve sto te zanima. Ono sto znam je da imaju odlicnu skolicu za trudnice i da pokazuju i porodiliste (barem je pre tako bilo).

Strah od nepoznatog je normalan, ali zaista porodjaj traje jedan dan i prodje, a trudnocu treba gurati 9 meseci i veca je briga. Cim dobijete svoj mirisni zamotuljak bol se zaboravi, evo ja sam zivi primer, vec treci put prolazim kroz sve ispocetka. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako tako dugo cekaju s tim uuputima? Ja sam jos na proslom pregledu pre 2 nedelje dobila uput za bolnicu, sad u petak radim jos jednom toxoplasmozu, a sto je najneverovatnije ovde uopste ne rade nikakve briseve pre porodjaja! 

I meni jos nije dala potvrdu da mogu na socijalnu da si sredjujem porodiljsko. Svi imaju neki svoj sistem.

Jaca1988 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zasto ne bih guglala. Znanje je moc. Ja se ne plasim losih scenarija a ako ih par puta prezivim u glavi lakse ce mi biti ako se nesto desi jer sam bila spremna na sve. A nezgodno mi je to konsultovanje jer sam iz Barajeva. Tamo vodim trudnocu ne u bolnici. Za bolnicu cu samo dobiti uput za porodjaj i to je to. 

bepce i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema ovde skolice... :( 

Jao zene ja ne verujem sta sam dozivela. :) Posto mi je frizerka na odmoru otisla sam kod druge koja me je docekala sa recima: A ne,ja ne sisam trudnice i ne treba to da radis!Znas li da tako skracujes bebi zivot?! 

Ja sam u soku i dalje. :)

E bre,stvarno nemas pojma,otisla si da se sisas?!Nemoj mi reci da si i kosu htela da peres...A ako si jos i lovila leptire ili ne daj Boze,pogledala dazdevnjaka usput:D

Sto me podseti,resila sam da se osisam,i to bas neki kratki bob,slicno onome sto je nosila Viktorija Bekam neku godinu,jer na porodjaj sa dugom kosom,a ne,nikada vise <_<Jedino sto ce mi se cera ljutiti,ona bas voli moju kosu,pa sam morala da joj  obecam da cu se farbati u ljubicasto,kupici neki sprej...

merima, Jaca1988 i malagarava volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.