Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Nema potrebe da se nerviras,kazem,to jeste skracen grlic,ti i ja smo tu negde,ja koji dan ispred tebe,moj je 3,8.

Verujem da nemas poverenja u tu doktorku,ne bih imala ni ja,ali ako je stvarno otvoren,mozda ne bi bilo lose da odes negde privatno,cisto da budes mirna...

Znas,da ne bude,ona te prosli put zeznula,imala si lose iskustvo,a u stvari mozda stvarno treba da budes na tokolizi ali si ti,iz straha i nepoverenja odbila,pa nesto krene bzv...

Ja bih ipak proverila jos sa nekim...

Jaco,dobrodosla,ne brini,retko koja prvorotka se porodi cim udje u deveti :)

 

 

Jaca1988 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaco, dobro nam dosla! Sad kad imas vremena da razmisljas pa ti je frka al kad krene neces znati sta te je snaslo, samo ces jedva cekati da uzmes u ruke taj mirisljavi smotuljak ♡ sad nazad nema, sve se moramo poroditi :) 

BH kontrakcije ne bi trebalo da bole. Ali vrv to beba pravi veliko spremanje i nabije neki organ pa boli. Sto bude veca sve ce vise toga biti. Kad sam imala kontrakcije mene su bolela ledja, neke zene boli ceo stomak. Utrogeatan nece spreciti kontrakcije. Preporucujem vam da uzmete magnezijum, on opusta misice.

MamaMima i Jaca1988 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene. kaze dr kod skracenog grlic bh ume.biti bolan. ja sam 33 nedelja moj je jedva 2cm. Rekla mi je NI SLUCAJNO cak nibda sedim. Ok dok jedem ali to je to. lezanje i kraj price. do kraja osmog Utrogestan  Dobra vest je sto se nije otvorio cega se ona plasila pre tri nedelje kada je videla da je omeksao. I dalje postoji rizik od otvaranja a bebca nosim nisko pa je pritisak veliki zato nema sedenja. U sredu je uz pa cemo da proverimo tacnu duzinu grlica i da vidimo sta bebac radi.Sve u svemu nije strasno ali ako se ne pazim mogu za dzabe da napravim haos

Vuciguraj i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znaci,Tackicce,spolj.deo ti je jedva 2cm ili ceo je 2cm?moj je spoljasnji 1.5 cm po mojoj doktorki,po doktoru 2cm,cvrst i zatvoren...na uz od 16 og mi nije nista rekla.valjda bi mi rekla nesto...sad sam i ja u nedoumici...doduse,meni je cvrst i zatvoren,to znam da je ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel imao neko problema sa otocima i kad treba da pocnem da se brinem?od jutros mi je blago nateceno iznad levog kolena,jedva se vidi.znam da su otoci normalni u trudnoci.sta da radim?i malo me.ziga na tom mestu kad hodam

Ako t strasno,bas strasno,otekne gornji deo tela,pogotovu lice,i imas visok pritisak uz to-iznad 140,stanje moze biti alarmantno.

Otoci ma koliko veliki bili,saka,a pogotovu donjeg dela tela,su sasvim normalni u trudnoci,to su staticki otoci,malo prosetaj,smanji unos soli i pij sto vise tecnosti.

Meni su stopala bila 2 broja veca,ogromna i naduvena pred kraj,mm se isprepadao jednom prilikom...Sve to splasne posle porodjaja...

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ceo. Za mesec dana je otisao sa 3.5 na 2 i omeksao. Sad cemo da vidimo u sredu kakvo je stanjr. Zakazala sam.uz. Ona kaze da je sve to jer nisko nosim bebca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako t strasno,bas strasno,otekne gornji deo tela,pogotovu lice,i imas visok pritisak uz to-iznad 140,stanje moze biti alarmantno.

Otoci ma koliko veliki bili,saka,a pogotovu donjeg dela tela,su sasvim normalni u trudnoci,to su staticki otoci,malo prosetaj,smanji unos soli i pij sto vise tecnosti.

Meni su stopala bila 2 broja veca,ogromna i naduvena pred kraj,mm se isprepadao jednom prilikom...Sve to splasne posle porodjaja...

ne,za sad nista,samo to blago iznad kolena..proverila pritisak 123/89 donji mi je malko visi ali nije strasno...ja se taman smirila sa mojim grlicem sad me isprepadaste,kuku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa tebi ako je spoljasnji 2cm i cvrst nemas sta da brines. Meni je toliki ceo i omeksao. A omeksava pred otvaranje zato moram da pazim. Mojoj sestri he bio 1.5cm ceku trudnocu i nikakav problem nije imala. Bio je cvrst i zatvoren

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nekako se plasim da necu prepoznati kada krenu kontrakcije niti dacu znati da dam napone kada krene porodjaj. A tenziju mi jos vise nabijaju ljudi oko mene koji konstantno pricaju o porodjajima koji su krenuli lose. A ispricaju sve i onda kao necemo da te plasimo. :) A muz ce doziveti nervni slom do kraja,ne spava kako treba,ja kad god se okrenem on je budan i gleda jesam li ok. Kada se u toku dana cimnem od udaraca on odma skace i krecu istraumirani pogledi i pitanja jel krenulo. Mislim da ce biti jedan od onih koji ce pasti i nesvest kada kazem da je porodjaj krenuo- kao u filmovima. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ceo. Za mesec dana je otisao sa 3.5 na 2 i omeksao. Sad cemo da vidimo u sredu kakvo je stanjr. Zakazala sam.uz. Ona kaze da je sve to jer nisko nosim bebca

o brate...haos.ima li nesto da mimoidje?ja sad ne znam da li je dobro sto sam ustala,mada ne radim bog zna sta,podgrejem da jedem,jedem i opet lezim.samo sto sam za dve slave bila po sat vremena u gostima i to je sve.sve sam kucne poslove izbacila...jedini sto cu danas da stavim pasuljka M-u za rucak i da ga obilazim,to nema sta da pazim i da stojim uz sporet..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako t strasno,bas strasno,otekne gornji deo tela,pogotovu lice,i imas visok pritisak uz to-iznad 140,stanje moze biti alarmantno.

Otoci ma koliko veliki bili,saka,a pogotovu donjeg dela tela,su sasvim normalni u trudnoci,to su staticki otoci,malo prosetaj,smanji unos soli i pij sto vise tecnosti.

Meni su stopala bila 2 broja veca,ogromna i naduvena pred kraj,mm se isprepadao jednom prilikom...Sve to splasne posle porodjaja...

i hvala VG(sto me trpis!)Kikiriki i ti ste zaista zene od strpljenja,a ja eto imam poverenja u vas jer ipak ste prosle sve to..

Vuciguraj i Tackicca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 Tako je meni svekrvina kuma.pricala kako se ziva iscepala ma joj horor film. Kako neko krene da.prica ja ga prekinem. ne mogu vise da slusam. 

 

Pa nemam pojma. meni svekrva kuva sad kad ja lezim. Ustajala sam malo na terasu na vazduh. Moxda sedbem sat vr za kkomp. Sad vise necu ni to

Jaca1988 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne,za sad nista,samo to blago iznad kolena..proverila pritisak 123/89 donji mi je malko visi ali nije strasno...ja se taman smirila sa mojim grlicem sad me isprepadaste,kuku.

Ne brini,tvoj grlic

 

 

e o.k.,cvrst i zatvoren,a posto mirujes ni duzina ti nece nastetiti...

 

Nema na cemu,ovde smo da se pomignemo i opustimo,veruj da je i menu frka,ali ovaj put zbog sasvim drugih stvari...

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet volim da slusam jer smatram da cu se plasiti ako nista ne znam. A moram da obuzdam strah i paniku jer mislim da njima nije mesto na porodjaju. Bol me ne plasi (tetovirana sam od glave do pete )  vise je strepnja neka jer xelim da sve prodje kako treba po bebca i da mi ne bude velika i strasna rana da mogu da spopadnem muza sto brze nakon porodjaja. trep trep:angel:

Vuciguraj, merima i Jaca1988 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa tebi ako je spoljasnji 2cm i cvrst nemas sta da brines. Meni je toliki ceo i omeksao. A omeksava pred otvaranje zato moram da pazim. Mojoj sestri he bio 1.5cm ceku trudnocu i nikakav problem nije imala. Bio je cvrst i zatvoren

Joj, sad ste me zbunile, nemam pojma koja je razlika izmedju celog i spoljašnjeg. 1,5 cm je ono što izmere rukom, na pregledu. Cervikometrija mi vec neko vreme nije radjena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ne bih da te razocaram Tackice,ali tetoviranje i porodjaj-nidje veze :P

Ja se tetovirala posle porodjaja,tatoo majstor se tabrinuo sto ne reagujem :D

A rana-ne brigaj bre,pa secnu ti kozicu,ne amputiraju nista,bezo ces se ti vratiti u sedlo ;)

 

 

Izmenjeno od strane Vuciguraj
merima i Jaca1988 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Duzina cerviksa.se vidi na svakom uz. Ja sa svakog uz imam slicicu na kojoj pritom i pise koja je duzina. tako da pratim to tim putem. Ako mi i ne kaze onda procitam tu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mislim da je isto vec da sama cinjenica da sam zarad lepote pristajala na bol znaci da sa njime nemam problen. Jasno da ne moze da se uporedi ali taj faktor mi nije problematican sto se porodjaja tice. Samo da sve bude u redu sa bebcem. Jbg fizicki bol bude i prodje  a ako se ja uspanicin i namucim bebu jer ne umem da se napnem kad treba.ili se umaram previse i zbog toga beba pati. E to ne bih oprostila sebi nikad

Jaca1988, Vuciguraj i MamaMima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma znam da znas,salim se :)

Ja moram da priznam da nisam umela da se napnem,odnosno,nisam imala mnogo snage,ali kada je dosao trenutak da se moje dete rodi,pronasla sam snagu i uspela...Majcinski instinkt,zelja da bebac bude u redu...

A vise puta sam pisala-nisam verovala da zaboravis na bol cim se beba rodi-ali jeste tako...To je takav osecaj srece,mira,zadovoljstva,ponosa,preplavi vas potpuno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a posto pijem Utrogestan do kraja osmog. Negde sam.citala da se onda teze otvaras zbog toga. Jel to istina i koja je razlika kako to utice na porodjaj,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas bas u skolici slusala o porodjaju, sta i kako, ucili tehnike disanja, gledali slike sa porodjaja.....hm izgleda tako lako i jednostavno i gotovo u par minuta! :lol:

A ja sam toliko zivcana u zadnja dva dana, boli me glava, nemam apetita, vreme napolju je tako ocajno a na sve jos i visoke temperature, a svi prostori i autobusi zagrejani ko da je napolju minus 500. Mrzim vrucinu i zagusljive prostore....ali nemam izbora. Trenutno se vozim busom i hocu iz svoje koze da iskocim koliko je toplo.

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a posto pijem Utrogestan do kraja osmog. Negde sam.citala da se onda teze otvaras zbog toga. Jel to istina i koja je razlika kako to utice 

Moja drugarica je pila utrogestan do kraja trudnoce i prosla bez ikakvih problema i sa otvaranjem i na porodjaju tako da iz njenog iskustva ti kazem da to nije tacno. ;)

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema potrebe da se nerviras,kazem,to jeste skracen grlic,ti i ja smo tu negde,ja koji dan ispred tebe,moj je 3,8.

Verujem da nemas poverenja u tu doktorku,ne bih imala ni ja,ali ako je stvarno otvoren,mozda ne bi bilo lose da odes negde privatno,cisto da budes mirna...

Znas,da ne bude,ona te prosli put zeznula,imala si lose iskustvo,a u stvari mozda stvarno treba da budes na tokolizi ali si ti,iz straha i nepoverenja odbila,pa nesto krene bzv...

Ja bih ipak proverila jos sa nekim...

Jaco,dobrodosla,ne brini,retko koja prvorotka se porodi cim udje u deveti :)

 

 

Znaci da cekam uput za porodiliste do narednog ponedeljka? :)

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Duzina cerviksa.se vidi na svakom uz. Ja sa svakog uz imam slicicu na kojoj pritom i pise koja je duzina. tako da pratim to tim putem. Ako mi i ne kaze onda procitam tu

kazi mi gde to da citam,ja to nisam ni videla!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.