Treći trimestar

odgovora

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja samo da se javim.. Pratim vas svaki dan, ali sam se nešto ućutala. A inače ućutim kad se uprpim.. Naime, od petka sam dobila izgleda lazne kontrakcije sa blagim bolom u donjem delu stomaka. Otišla do doma zdravlja, tamo kao za baksuz nije bilo doktora i odem na odeljenje, kad tamo kao za baksuz doktorka koja mi je vodila prvu trudnocu privatno (ovu vodim samo  u dz) .

Dijagnoza - grlic 1,5cm prohodan do IOU koji je zatvoren. Kontrakcija na ctg nije bilo. I "divna dr" krene da me plasi kako je krenuo prevremeni porodjaj, kako treba da ostanem da primim tokolizu.. Ali zene, ja toj zeni nisam poverovala jer znam kakva je i šta sve radi i odbijem hospitalizaciju na svoju odgovornost.  Dala mi je samo Utrogestan 3x200g i tetka (inače patronazna sestra) mi je rekla da povećam dozu Magnezijuma koju uzimam. I bolje mi je.

Sad samo da dočekam svog doktora jos nedelju dana da se vrati sa odmora :) 

P.S. Zaboravih da napisem da mi je grlic ovakav unazad 2-3 kontrole i nikad mi niko nije rekao čak ni da treba da usporim.

Izmenjeno od strane MamaMima
Ehinacea, Vuciguraj i Cintia volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MamaMima, kad ti je termin, odnosno u kojoj si nedelji? Ako ti je bolje od terapije, onda si valjda uradila pravu stvar.

Ja sam u prvoj trudnoći odbila hospitalizaciju takođe, doktorka je htela da me smesti jer mi je bio visok pritisak, a meni je bio visok samo kod lekara a u kući normalan, i znala sam da ako me smesti nema mi izlaska. Na kraju sam se sama prijavila kad mi je porastao i kod kuće, al sam bar izbegla neko vreme u bolnici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao zene al je mene uhvatila panika :o Vec danima sam izgubljen slucaj od straha od porodjaja, a kao idem gledam stvarcice za bebu i umesto da se radujem ja uopste nisam prisutna, pocinjem da zabrinjavam samu sebe :(

Jel zna neka da mi kaze kojim danima mogu da odem u obilazak porodilista na Zvezdari i da li moram da se prijavljujem ili samo odem? Imam gomilu pitanja pa mi je jedino taj obilazak pao na pamet kao sansa da pitam na vreme sve sto me zanima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

@Cintia danas pune 33 nedelje, tj ulazim u 34tu. Imam i dalje te lazne kontrakcije, uvece  znaju po malo da bidu i bolne, ali ih def ima manje nego juce i prekjuce.

Naravno da cu otici ponovo ako mi ne bide dobro, ali mene ova dr vise pipnuti nece do porodjaja.  

U prvoj tridnoci mi je grlic bio isti od 30te nedelje, na kraju me je cenjena doticna dr stavila na indukciju bez mog znanja, otvarala me rucno, bez razloga, samo da bi sto pre zavrsila i otisla svojim putem. 

@Attina nisam iz Bg pa ne mogi da ti pomognem oko porodilista, ali nemoj se plasiti. Znam da je to lako reci, ali znas vec ono, nisi ni prva ni poslednja ;) A i mi zene, citamo svasta po ovom netu..

Izmenjeno od strane MamaMima
Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage moje pisem ovde zato sto su plusici presli ovde :D

stgli rezultati hormona treba mi vase misljenje unapred hvala

sve je radjeno 3.dc

fsh 8,6. ref.vred.fol.faza 2,9-12,0

lh 6,7.......1,5-8,0

progesteron 0,74......0,25-0,54

estradiol 68.......18-147

testoszeron 0,3.....0,1-0,9

tsh 2,97.....0,3-4,0

ft4 12,3....10,2-25,6

brine me progesteron u ovoj fazi ciklusa i tsh <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MamaMima, razumem te potpuno. Još malo je ostalo, sve će biti u redu.

Ivannnica, ne razumem se u to. Sad će se javiti neka iskusna da to protumači :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bas danas idem na kontrolu i uspust da pitam da li je to normalno da pijem Utrogestan i imam bolne BH. Ja sam mislila da on sprecava kontrakcije i otvaranje grlica.A mozda je samo ovi drugo. Vec dva dana imam bolne BH. juce me cak dva puta probolo kroz ledja i bubreg. Totalno sam se preplasila jer nemam pojma sta su prave kontrakcije. Sad cu da vidim za koji sat sta se to desava. Mali je jako nemiran u stomaku pretpostavljam da mozda i on pravi haos. Ali bem li fa razlikujem vec bol od njegivih polozaja od probadanja. Ovi je bilo previse neprijatno za nezgodno namestenu bebu.Kao jaci menstrualni bol. Bas me zanina sta ce dr reci 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za Pg ne znam, nisam imala iskustva sa njim, znam samo da u ovulaciji i trudnoci treba da je povisen... a Tsh treba da bude oko 2 da bi bio ok za trudnocu, 1-2 je idealno. Mada je moj bio oko 2.5 poslednji put... ne deluje meni to zabrinjavajuce mnogo, ali ipak mora neko strucniji da ti kaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage moje pisem ovde zato sto su plusici presli ovde :D

stgli rezultati hormona treba mi vase misljenje unapred hvala

sve je radjeno 3.dc

fsh 8,6. ref.vred.fol.faza 2,9-12,0

lh 6,7.......1,5-8,0

progesteron 0,74......0,25-0,54

estradiol 68.......18-147

testoszeron 0,3.....0,1-0,9

tsh 2,97.....0,3-4,0

ft4 12,3....10,2-25,6

brine me progesteron u ovoj fazi ciklusa i tsh <_<

Ivanice, tsh bi trebao da bude veci 2x od lh. Odneces dr pa ce ti on objasniti sta i kako, ne znam koja je terapija. Progesteron se ne meri u ovoj fazi vec 21. dana. Mislim da je ovaj odnos lh i fsh vazan jer ukazuje na to da li dolazi do ovulacije. 

Nadam se da ces i ovo sto pre resiti :* 

ivannnica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

iako i ja pijem utrogestan,mislim da on ne moze bog zna sta da pomogne u velikoj trudnoci..najbolje mirovanje,ali bas je nesto svima krenulo bzvz...javljajte sta kazu lekari

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@leni mislis fsh od lh?

Za tsh znam pouzdano da treba biti oko 2.

Ej, ima tu neka fora kako se gleda, ovaj njen rezultat ukazuje na policisticne jajnike. 

A oko 2 jeste idealan za planiranje trudnoce :) 

ivannnica i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel imao neko problema sa otocima i kad treba da pocnem da se brinem?od jutros mi je blago nateceno iznad levog kolena,jedva se vidi.znam da su otoci normalni u trudnoci.sta da radim?i malo me.ziga na tom mestu kad hodam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bas danas idem na kontrolu i uspust da pitam da li je to normalno da pijem Utrogestan i imam bolne BH. Ja sam mislila da on sprecava kontrakcije i otvaranje grlica.A mozda je samo ovi drugo. Vec dva dana imam bolne BH. juce me cak dva puta probolo kroz ledja i bubreg. Totalno sam se preplasila jer nemam pojma sta su prave kontrakcije. Sad cu da vidim za koji sat sta se to desava. Mali je jako nemiran u stomaku pretpostavljam da mozda i on pravi haos. Ali bem li fa razlikujem vec bol od njegivih polozaja od probadanja. Ovi je bilo previse neprijatno za nezgodno namestenu bebu.Kao jaci menstrualni bol. Bas me zanina sta ce dr reci 

Draga, javi molim te šta kaze dr, bas me zanima jer sam u istoj situaciji. Doduse moje bolne BH su se proredile i zanimljivo je što i ako me uhvate, uhvate samo kasno popodne ili uveče (mozda kad se umorim). Usput i moja beba je jako nemirna.

jel imao neko problema sa otocima i kad treba da pocnem da se brinem?od jutros mi je blago nateceno iznad levog kolena,jedva se vidi.znam da su otoci normalni u trudnoci.sta da radim?i malo me.ziga na tom mestu kad hodam

Merima, samo polako, prati situaciju sa otokom.. Lično, svaku promenu prvo malo ispratim pa onda reagujem. Mozda je i od ovih ludih promena vremena. Meni su šake oticale i imala sam osecaj kao da mi ruke imaju po pola tone kad je skoro bio onaj kišni period. Posle dva dana prošlo.


 

merima i Tackicca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga, javi molim te šta kaze dr, bas me zanima jer sam u istoj situaciji. Doduse moje bolne BH su se proredile i zanimljivo je što i ako me uhvate, uhvate samo kasno popodne ili uveče (mozda kad se umorim). Usput i moja beba je jako nemirna.

Merima, samo polako, prati situaciju sa otokom.. Lično, svaku promenu prvo malo ispratim pa onda reagujem. Mozda je i od ovih ludih promena vremena. Meni su šake oticale i imala sam osecaj kao da mi ruke imaju po pola tone kad je skoro bio onaj kišni period. Posle dva dana prošlo.


 

pa tako sam i mislila,rekoh ako se ne smiri idem do lekara.malo sam se zabrinula jer je samo iznad levog...nisam nikad imala dodira sa tim,pa ne znam nista o tome

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Umor otpusujem mm. jer ja lezim po ceo dan . Samo do wc ustanem. Javljam sta kaze dr uskoro

MamaMima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,Fsh treba da bude oko 2x veci od lh,verovatno je Leni pogresila slovo...

A Tsh-hormon stitne je super,ref.vrednosti su uglavnom od2-4,a za trudnocu ti je ovo super...I da,progesteron nije nesto merodavan 3. dc,izmeri opet 21. dana...

Moje dete sinoc bilo na rodjendanu gde je rodjendanac povracao-inace ima stomacni virus ali nema veze,pa sta ako zarazi ostalu decu-a ja samo cekam kad ce i nas da sustigne...Jutros sam bljucnula zuc,malac mi izmaltretira zeludac nocu,umrecu...

leni voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MamaMima,to jeste skracen grlic,pokusaj da mirujes dok dodje tvoj doca...

Atina,potpuno razumljivo,strah od nepoznatog je uobicajen u trudnoci,ja sam plakala u prvoj pred kraj...A onda dodje period kada jedva cekas da se porodis,ne mozes vise da izdrzis,lepo je to priroda uredila...

Mene je ohrabrila jedna recenica koju sam procitala,savet jedne mame-izdvojis jedan dan za porodjaj,jeste tesko,uglavnom,ali to je jedan dan-a posle imas nesto najlepse na svetu u narucju!

MamaMima, Attina, sakovac i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MamaMima,to jeste skracen grlic,pokusaj da mirujes dok dodje tvoj doca...

Atina,potpuno razumljivo,strah od nepoznatog je uobicajen u trudnoci,ja sam plakala u prvoj pred kraj...A onda dodje period kada jedva cekas da se porodis,ne mozes vise da izdrzis,lepo je to priroda uredila...

Mene je ohrabrila jedna recenica koju sam procitala,savet jedne mame-izdvojis jedan dan za porodjaj,jeste tesko,uglavnom,ali to je jedan dan-a posle imas nesto najlepse na svetu u narucju!

mene su samo isprepadali da je sala za porodjaj ledena...mislim,kontam.da treba biti da bi bilo sterilno...toliko se pretrpi,jbg...kad se sve ovo pretrpi i ta hladnoca nije kraj sveta

Attina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala vam devojke puno :babymommy:

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

MamaMima,to jeste skracen grlic,pokusaj da mirujes dok dodje tvoj doca...

Saznala sam da je skracen tek čitajući svašta nešto po forumima. A pre toga mi nikad niko ništa nije rekao.  

A inače u prvoj trudnoci, doktorka koja je sad htela da me smesti u bolnicu, nikad mi nije rekla da iole treba da usporim, do pre neki dan sam zivela sa uverenjem da mi je prva trudnoca bila savršena. Tada mi je grlic od 30.nedelje bio 1,5cm. I ajd' sad - da li je njena dijagnoza nesavesna u prvoj ili drugoj trudnoci??? Uh, još sam besna od petka!

Izmenjeno od strane MamaMima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,Fsh treba da bude oko 2x veci od lh,verovatno je Leni pogresila slovo...

A Tsh-hormon stitne je super,ref.vrednosti su uglavnom od2-4,a za trudnocu ti je ovo super...I da,progesteron nije nesto merodavan 3. dc,izmeri opet 21. dana...

Moje dete sinoc bilo na rodjendanu gde je rodjendanac povracao-inace ima stomacni virus ali nema veze,pa sta ako zarazi ostalu decu-a ja samo cekam kad ce i nas da sustigne...Jutros sam bljucnula zuc,malac mi izmaltretira zeludac nocu,umrecu...

Dada, Fsh :D Pogresih slovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa da se pridruzim i ja ovde :)

Danas sam zvanicno usla u deveti i frka mi jeeeeee. 

A sto je najgore ne znam ni sama od cega mi je frka....

Doktor mi je rekao narednog ponedeljka da dodjem za briseve a za uput za porodiliste ne znam smem li toliko da cekam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa cekaj,spoljasnji deo ti je 1.5 cm,ili ti je ceo grlic 1.5 cm? @MamaMima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.