Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

jeste imale nekad onaj odvratan osecaj da vam je utrnula ona stvar?kao da vas je neko udario odozdo?kontam da se nesto bezveze namestila ceo dan brce na donju stranu,a nocas je maltene bila ispod stomaka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema ref. vrednosti...

Merima,nije mi nikad utrnula,ali hoce da boli kad malac tu zasedne i brcka :)

Nocas mi je rebra pomerao,ne mogu da verujem kako sutira,od bolova sam jecala...Nije to vise neprijatan osecaj,vec bas bol...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema ref. vrednosti...

Merima,nije mi nikad utrnula,ali hoce da boli kad malac tu zasedne i brcka :)

Nocas mi je rebra pomerao,ne mogu da verujem kako sutira,od bolova sam jecala...Nije to vise neprijatan osecaj,vec bas bol...

pa nije bol,vise je kao da sam znas vec sta tri sata ....kamo lepe srece ha ha ha...a i mene zna bas da zaboli i da uzviknem kad bubne u rektum onako nemilosrdno ali je moja na prednjem zidu pa me sve unutra sutira

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

VG, mislim da su dobri rezultati, preko 10 ne vlaja cini mi se.

Mene u supermarketu jos ne propustise, zapravo onda kad je 1 osoba ispred mene s 1 artiklom onda me puste a kad je red od njih 7 punih korpi, tad me nikad ne vide-_-. Pre neki dan idem na kasu u marketu i zena s druge kase dotrcava jer vidi da je tu manji red i utrcava pre mene, samo sam rekla "pobogu gospodjo!. Nije se ni okrenula.

U posti je super, tu znam da imam prednost i idem preko reda posto obezbedjenje propusti.

Jednom sam uletela u IDEU da kupim jedno glupo kinderjaje, posto na trafici pored nije bilo. zurim i piski mi se, jedva sam se vukla, zamolim da me puste, ljudi me oduvase-imas tamo brzu kasu!

Na brzoj kasi me trudnica propostila :D ai spred mene neke zenetine cekaju pa lagaaano broje pare a ova kasirka spora katastrofa, pa nesto vraca... Na kraju sam vise ispizdela i dala kasirki drugo kinderjaje i 110 dinara i rekla evo kucajte ovo, ja ne mogu vise da cekam. 

Vuciguraj, Kikiriki i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigli rezultati ogtt-a,sa 50g glukoze.

0-4,2

60-8,2

120-6,1

 

Sta mislite?

Super je ovo, treba posle 120 min da se vrati ispod 7,8. Meni se vratio na 8,3 dr mi rekao nista strasno, izbaci secere i belo brasno. Tek preko 9 salju na dodatna ispitivanja i po potrebi na insulin.

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigli rezultati ogtt-a,sa 50g glukoze.

0-4,2

60-8,2

120-6,1

 

Sta mislite?

Valjda je dobro. Cini mi se :)

Referentna vrednost za 120 min je 8. Jedina razlika je u tome sto sam ja pila 75 g glukoze, pa shodno tome je valjda i ova referentna vrednost. Kod mene je bilo 9,1 pa sam na dijeti.

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala zene,prvi put radim pa mi bio frks,dok odnesem rezultate.Kazem,slala me samo zbog prve bebe ,ova nije krupnija nego sto treba i nemam previse plodove vode,ali ajde...

 

 

Cintia, sakovac i ma.za.m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e,bas sam se smorila,stalno mi je ovaj glupav osecaj.ne bih bas za svaku sitnicu da trckam opet,nemam bolove,kad lezim ok je,jedino da sacekam sutra pa ako se nastavi da odem...jbt,pa bila sam na uz u sredu valjda bi videla da sa grlicem nije nesto ok...skroz sam se oneraspolozila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa,jednom u par dana,nekad i ne obratim paznju...Ali tako se namesti gospodin,tacno osecam kako se gnezdi...

Meni mnogo vise smeta kada me treska nogama u rebra,to je vec prav bol,pisala sam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala :-) al to bar znas sta je,mislim to da te sutira u rebra,a ovo moze bude sto cuda...

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakvih sto cuda?Beba vrsi pritisak na besiku ili nerve,nista drugo neces osetiti na taj nacin,ni skracenje grlica,ni omeksavanje,ni pucanje vodenjaka,ni kontrakcije...Sve su to nervi koji bole,nije prijatno ali nije nista opasno,ne brini.Pokusaj da promenis poloozaaj,da maalo pomeris bebicu bas sa tog messta,najbolje da  legnes...

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa i lezala sam celo popodne...to mi se desilo dok sam stajala..mislim,kad sam ustala

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima meni je tako neprijatan osecaj kad ustanem ujutru. Kako lezim na stranu i bebac pritisne pa kad ustanem bas bude neprijatan osecaj. Ne sekiraj se normalno je. Bebac je sve veci i sve ce ti se cesce to desavati.

Vuci ne znam kakve su ref vrednosti sa 50 gr glukoze al ne deluju mi alarmantno rezultazi. Jel na kraju sve ebilo oo sa pokvarenim mlekom?

merima i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Vuciguraj tek sad vidim da si ti pila 50ml:huh: sorry

One moje vrednosti su posle 75ml, ali svejedno mislim da ti je to ok, naravno videces sta ce dr da ti kaze, ali bas mislim da nemas razloga za brigu.

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada uradim ks i urin nosim joj sve,nadam se da nije strasno,dijeta mi nece tesko pasti,ionako nemam neki apetit...

Mm,nista mi nije bilo,doduse,malo mleka sam stavila...Da me nije mrzelo,odnela bih tetrepak u Ideu,jer nije prosao rok trajanja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro je da ti nista nije bilo. I treba da im vratis. Ja sam vracala tako. Cisto da znaju zbog ostalih musterija. Mada radnice ne smeju da povlace sve iz prodaje.

Javi bas sta ti je dr rekla za rezultate.

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ilina, cestitam na bebici, uzivajte :wub:

Merima, ili koja je vec pitala, i meni se desi da osecam bukvalno utrnulost i neprijatnost, a nekad cak kao i da me bolucka u samoj vagini, narocito ujutru kad ustanem pa hocu da idem da piskim, nekad i kad puno sedim i slicno, ali ja ne mogu jos i na to da obracam paznju.

Inace, devojke, da vas nesto pitam. Meni se juce i danas na brusu pojavile male zute mrljice, tacno u visini bradavica, na obe. Da li je moguce da mi je krenulo mleko ili kolostrum, sta li vec ili mozda mogu da budu gljivice, bas je zute boje? Inace sam sad u 30. nedelji.

Vuciguraj i MamaMima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kolostrum mila. Meni u poslednje dve nedelje svako jutro fleke velicine oraha na obe strane. Hormoni divljaju :D

merima i pipi duga čarapa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pipi kolostrum definitivno.

Merima, možda trne jer tuguje za jednookom zmijom :D

Inače, ja sam fasovala virus, čisto da mi ne bude dosadno. Temperatura juče bila 38,7 mi se uplašismo, opet trk u bolnicu. Pogledaše me na uz, i ručno kažu da je ginekološki sve ok. A stomačni virus me napade. Tako da danas se izmuzavam
, muž bio kod devojakka.... A još i dete zaradilo od mene...uh...hoće li ovo više da krene na bolje. Već mi je stvarno muka od bolesti, bolnica , lekova itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drzi se Kiki,nadam se da je to onaj koji traje samo jedan dan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Paaa s obzirom da je danas drugi dan, ja se nadam da je makar onaj što traje tri dana...

Sandra95, merima i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki,nedostajala si mi :babymommy: da znas da tuguje,ha ha...oporavi se brzo,to vec treba psihicki izdrzati...auh.

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.