Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja skoro u 33.nedelji a jos nemam nikakvih kontrakcija. Medjutim, u poslednje vreme mi se često dešava da kada hodam osećam pritisak u besici, kao da je puna, a zapravo nije. Baš često idem u wc i piskam po malo, a i prilično sam aktivna i dalje, mada hodam skoro kao puž, brzo se umaram i nema šanse da legnem, nekad čak i sednem, ravno, na leđa jer mi je kratak dah. 

Do koje nedelje je neophodno dogurati da bi beba (i pluća pre svega) bila potpuno spremna za spoljni svet? Da li se mora biti 37 punih ili je dovoljno da se udje u deveti? I kad se tačno ulazi u deveti?

Mg, i ja mislim da je bolje da radiš cr u spinalu, brži je oporavak i maltene odmah možeš da budeš sa bebom.

bepce i Sandra95 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To sam i ja cula Ehi, a dr mi je potvrdio da je mnogo bolje i za bebe-manje su sedirane, te bebe odmah zaplacu, vitalnije su, za ralziku od opste gde im je potrebno malo vise da se prilagode. 

Jedini rizik je primena antikolagulantne terpaije uz spinal, ali posto je hematolog rekao da je potrebno da prodje minimum 12 sati od poslednje doze, moguce je.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet mi provlaci citat..<_<

Juce sam bila nakontroli, sutra zvanicno ulazim u 9. mesec :lol:

2600 je bebac, lepo se namestio, nije vise dijagonalno gde je postojao strah od pucanja vodenjaka i obmotavanja pupcanika.

5. prijem s punih 38 nedelja i te nedelje ce i biti CR, mislim da cu najverovatnije u spinalu. Hematolog je dao odobrenje, ginekolog je rekao da je bolji spinal i za majku i za bebu, tako da mi ostaje jos samo s anesteziologom da vidim po prijemu i to je to. 

 

 

 

opalaa bas se priblizilo :) veliki bebac ♡

malagarava voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

S punih 36 cintia, dakle racunaj termin porodjaja pa mesec pre. (tako nekako).

Da, bebica je spremna za spoljni svet u teoriji, ali je bolje da sto duze ostane, bar do 38 punih nedelja ne indukuju porodjaje osim ako ne postoji neka preka potreba. 

Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Cintia to sa piskanjem se i meni dogadja, ove nedelje sam imala skolu za trudnice, pa sedimo tamo po sat i po vremena, u amfiteatru, stolice neudobne, sto daleko da se naslonis, a jos plus ja bih svakih 15 min isla na wc i to mi se cini da cu da eksplodiram, a kad odem na wc 3 kapi i gotovo. Kontam da beba legne na mokracni kanal, pa ne moze sve da istece, nego po malo tolko da ne eksplodiramo. Meni sedenje jako tesko pada. Najbolje se osecam kad lezim, ali mi se ne da i onda nesto muvam po ceo dan i posle me naravno sve zivo boli. Kad kazem jos 2 meseca cini mi se nenormalno puno, s obzirom da sam ovoliko teska sama sebi, ali kad pomislim da skoro nista nemam pripremljeno, 8 nedelja mi se cini jakooooooooo malooooooooooo!

 

Cintia, Sandra95, MamaMima i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo Mg,super bebac :wub:

Bas se nerviram zbog Kikiriki,kakva je vise ovo drzava,umesto vecerinki i lopovluka bar da malo uloze i osposobe neku sobicu za mame koje zele da deca piju njihovo mleko,a ne da se sveze operisane zene vuku i maltretiraju!Sramota nevidjena! :angry:

MarijaMara, Tackicca i Cintia volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa to je do politike bolnice, valjda zele da vide da je sve sterilno i tako ti tripovi, kao da bi majka sad donosila mleko u prljavim posudama.

Na IMD sam jednom dnevno donosila mleko, bez ikakvih problema a ako si donorka onda skupljas mleko po 10 dana u bocice, zamrzavas pa dolaze po to-tako da su sve to samo gluposti sto nece da dozvole da se donosi mleko nego je tamo nekom rukovodiocu bilo lakse da kaze da dolaze majke ako im je vec stalo da doje bebu ( a ko da je bitno, majcino mleko, dohrana... :angry:)

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sinoć mi je muž dao novalgetol koji je pet puta jači od paracetamola, tako da sam bolje. Čak sam se sama vratila sa podoja prevozom. Namuzila sam dovoljno da devojke imaju i za 13h tako da će me muž odvesti tamo oko 13h pa ćemo polako da se mazimo i izmuzavamo. A verovatno ću opet da se vraćam sama kući, jer mi sad treba više vremena za podoje pošto prvo izmuzem siku, pa donesu bebu koja se mazi a nema snage da vuče, pa onda izmuzavam drugu siku. Snalazimo se nekako.

Zoe86, sakovac, Vuciguraj i 8 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka tebi cast zeno

JovanaKA voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo Kikiriki, gde je volja i zelja tu je i nacin.

Daju li kakve prognoze koliko ce otprilike jos morati da ostanu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto nam se treci trimestar nesto uspavao! Niko se  ne poradja, pa nema uzbudjenja, jedino @Ilina ili @Sandra95 ako nas iznenadi ranije

Sandra95 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Cintia to sa piskanjem se i meni dogadja, ove nedelje sam imala skolu za trudnice, pa sedimo tamo po sat i po vremena, u amfiteatru, stolice neudobne, sto daleko da se naslonis, a jos plus ja bih svakih 15 min isla na wc i to mi se cini da cu da eksplodiram, a kad odem na wc 3 kapi i gotovo. Kontam da beba legne na mokracni kanal, pa ne moze sve da istece, nego po malo tolko da ne eksplodiramo. Meni sedenje jako tesko pada. Najbolje se osecam kad lezim, ali mi se ne da i onda nesto muvam po ceo dan i posle me naravno sve zivo boli. Kad kazem jos 2 meseca cini mi se nenormalno puno, s obzirom da sam ovoliko teska sama sebi, ali kad pomislim da skoro nista nemam pripremljeno, 8 nedelja mi se cini jakooooooooo malooooooooooo!

 

I meni isto. Dva meseca mi deluje nevidjeno mnogo. Ja sve skoro imam, ali treba da operem, ispeglam, sredim i sve ostalo, a još mi se čini rano. Nemam pojma, i ja sam sebi teška kao tuč.

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo Kikiriki, samo napred.

Nisam ništa komentarisala, ali se slažem sa ostalima da je bukvalno sramota kakav tretman imaš od strane bolnice. Tužno i žalosno! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa mogle bi baš i Ilina i Sandra da prodrmaju spisak... :D

E, stvarno je mučenje...ali za decu, ako baš moraš da se pomučiš ćutiš i daješ sve od sebe. Pa planiram tako dok ne izađu, šta da radim. Kažu da ako sve bude ok, izlaze sledeće nedelje. Sreda je realna, ali videćemo šta kaže dr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutros sam,kreten,popila nes sa pokvarenim mlekom,tek sad mm provalio a ja nisam...Jos mi samo neki proliv fali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikkiriki zelim ti da sto pre devojke dodju kuci! Zao mi je sto se tako mucis :(

Vuci mislim da bi do sad dobila proliv... 

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve zavisi id metabolizma. Moze da oseti tek sutra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto nam se treci trimestar nesto uspavao! Niko se  ne poradja, pa nema uzbudjenja, jedino @Ilina ili @Sandra95 ako nas iznenadi ranije

Ja sam danas bila na kontroli i samo su mi radili ultrazvuk i ctg i rekli da u cetvrtak opet dodjem ako ne bi krenulo ranije, tako da ne znam ni kakav je grlic ni da li sam otvorena... Jedino sto me malo iznenadilo je da je beba imala prosle sedmice 2900grama a sad oko 3400, nekako mi puno dobila na tezini za sedmicu dana sad ne znam da li je to ok ali valjda jeste cim doktorica nista nije rekla. Al' dobro jos nekih 10 dana ima pa cemo vidjeti do sad je sve bilo dobro pa necu da sad pred kraj panicim izaci ce ubrzo :D

JovanaKA voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Cintia, @bepce i ja imam taj pritisak negde dole i cesto mi se ide u wc i bude samo koja kap... a ja tek u 29-toj nedelji.

Citam da to moze da bude i zbog onog mog secera, a brinem da nije neka upala ili urinarna infekcija... No, sutra svakako radim urinokulturu, pa cu videti.

bepce i Cintia volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Javljam vam se sa porođajnog stola. Pre sat i po vremena se rodio Ivan! 3460g,  54cm. Indukovali su mi porođaj jer tonovi nisu bili dobri. Bio mu je pupcanik obmotan dva puta oko glave.

Znate da mi je bio pozitivan nalaz na streptokoku b. Dobila sam ga neposredno pre nego što sam jutros otišla u porodilište. Primićemo antibiotike i beba i ja.

Eto! :) ljubimo vas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divnooooo Ilina,eto razmrdala si spisak!!!Cestitam ti,neka je ziv i zdrav i da sto pre dodjete kuci da se mazite i sikite!! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ilina, čestitam!!! A i iskreno, super ste prošli...

Sandra, uz greši u proseku oko pola kile. Tako da uzimaj te mere sa rezervom. Dete može da ti ima i 3900 i 3400 i 2900 i sve između...

Hihihi ja iskreno čekam januar, kad opet krenu kokice.

bepce, Cintia, Tackicca i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ilina pa cestitam ti! Neka je ziv i zdrav!  Pisi nam   kad budes mogla malo detaljnije ♡

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.