Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Hmm nemam neki specijalni spisak,ali i sama to mozes naci ukucaj na googlu,ev npr sta sam ja kupila,

kadica za kupanje,posuda za polijevanje vode,makazice za noktice sa zaobljenim vrhom,cetka za kosu namjenjena za bebu,sapun,sampon,zavisi sta ces koristiti pri kupanju,neke stave nekoliko kapi maslinovog ulja da ne bi odmah puno hemije na bebinu kozu,vlazne maramice,pelene,kreme,peskiri,flasice sam ja kupila za svaki slucaj ako ne budem imala mlijeka,kutija mlijeka rezerva hehe,toplomjer,dude varalice..A vjerujem da ce me druge dopuniti..Ah da naravno autosjedalica bez koje mi je ne bi dali u porodilistu,kolica..

Hvala puno! Evo ja sve to stavljam na papirce pa neka doda ko jos ima sta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno! Evo ja sve to stavljam na papirce pa neka doda ko jos ima sta...

Ala ste se raspricale mamice od jutros :D Ja jos nisam nista pocela da kupujem,ali sam videla spisak sada pa cu malo da prepisujem :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam na UZ danas i videla je da mi je smanjena količina plodove vode, a posteljica je skroz zrela. Dala mi je uput da ujutro odem u porodilište na još jedan UZ pa da oni procene šta da rade. Tako da, moguće je da me zadrže i indukuju. Koliko sam jedva čekala i vikala samo da se porodim, sad sam bome malo ufrkisala :rolleyes: Videćemo šta će biti, a ako se ne javim - zadržali su me ;)

SanjaRuska samo hrabro,koliko sam ukapirala ti si jedna jaka i hrabra devojka.Srecno i mislimo na tebe.Javi se!Cmokili

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E zenske sta radite?Evo i mene posle duzeg vremena,svadba mi je bila super i podnela sam u onim stikletinama skoro celu svadbu :D .Sad su mi se malo mucnine vratile i noge su mi jako otecene.Kupila sam papuce 2 broja vece i opet ne mogu da ih obujem :blink: ,kako ste vi zenske,jel i vama oticu noge?Ljubim vas sve

Princezice cestitam ti na svadbici,neka je sa srecom!

Meni isto oticu noge,imam samo jedne sandalice koje mogu za sada da obujem.Citam da ce noga da se produzi,a ako je tako,pa sta cu ja sa svom mojom slatkom obucom? :blink::unsure: Valjda ce se vratiti noga?!Hehehe!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre svega HVALA na odgovoru na moje pitanje,stvarno ste me smirile zenske... :wub:

I ja sam pocela da kupujem stvarcice za bebanu,da se ja pitam,to bih kupila jos u 4. mesecu,nego ajde,kazu da ne valja.Prepisacu ovaj spisak,da ne zaboravim nesto,jer mi mozak bas ne funkcionise ovih dana ni malo :blink: .

SanjaRuska mislim na tebe stalno,i drzim ti fige.

Pozdrav za sve ostale mamice!!!!!!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre svega HVALA na odgovoru na moje pitanje,stvarno ste me smirile zenske... :wub:

I ja sam pocela da kupujem stvarcice za bebanu,da se ja pitam,to bih kupila jos u 4. mesecu,nego ajde,kazu da ne valja.Prepisacu ovaj spisak,da ne zaboravim nesto,jer mi mozak bas ne funkcionise ovih dana ni malo :blink: .

SanjaRuska mislim na tebe stalno,i drzim ti fige.

Pozdrav za sve ostale mamice!!!!!!!!!!!!!!!!!

Maro ta tvoja bebica samo udara,bas je zivahna.Mene do sada nije nikada tako jako udarila,ne znam kakav je osecaj.Pozdrav i poljubac za vas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maro ta tvoja bebica samo udara,bas je zivahna.Mene do sada nije nikada tako jako udarila,ne znam kakav je osecaj.Pozdrav i poljubac za vas

Videces draga od sledece nedelje ;) .Sinoc je tata gleda,a ona leluja ceo stomak :lol: . Kako ste mi vas dve?Pozdrav i poljubac veliki!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene mene ubija trticna kost,jedino ne boli kada mirujem :angry: .Ne mogu da hodam normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maro ta tvoja bebica samo udara,bas je zivahna.Mene do sada nije nikada tako jako udarila,ne znam kakav je osecaj.Pozdrav i poljubac za vas

Prekjuce smo mm i ja bili na Adi... Ja kao leyim na peskiru a mm mi prisa iynad glave da me slika. kad odjednom on da uslika a stomak ode skroy levo, desna strana stomaka jedna velika rupa... Slika je pis yivi. Stavila sam je na face :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene mene ubija trticna kost,jedino ne boli kada mirujem :angry: .Ne mogu da hodam normalno.

Mene to boli odavno, kada dugo sedim... Ma, sta da ti kazem sve je to normalno, a sve smo mi pomalo razlicite...

Inace, mene nikada nije nesto starsno zaboleo stomak ili nesto u stomaku :lol: kada se beba mrdala. Par puta mi je bilo nekako neprijatno, ali nista strasno... :rolleyes:

Sto se kupovine tice My baby, to lepo napisa... Mozes da dodas pavlovicevu mast, toplomer (termometar, kako se to vec kaze) za sobu i vodu, povidon jod i sterilone gazice 5x5 za obradu pupka (te gazice sluze i za brisanje ociju...), tupferi za grudi (za mleko) i brus za dojilje, pumpica za izmlazivanje, aspiratort za nosic, pelene za siroki povioj (ako ces to da stavljas, ja hocu iako ovde ne preporucuju)... I tako, dosta je. Sve se to da dokupiti... Cas neko skokne do grada... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo me, još sam tu, nisu me zadržali :rolleyes:

Otišla jutros u Betaniju, na Patologiju trudnoće, jako fina sestra me primila i rekla mi da malo sačekam. Za razliku od odma zdravlja, ovde sam stvarno MALO sačekala, a ne po sat vremena, pa me je pozvala i ušla sam. Doktorka starija žena, deluje pomalo opasno, a zapravo je jako fina. Malo je ćutljiva, pa me je to u početku zabrinulo, ali sam skontala da je ona prvo sve merila pa tek onda izdiktirala sve odjednom, a ne kao većina lekara što diktira svaku meru pojedinačno. Kaže da jeste malo smanjena količina plodove vode, ali da je ipak ima dovoljno i da dođem na kontrolu u ponedeljak. Vrhunac pregleda je bio kad je dr izašla, a ja ostala sa sestrom da popuni papire. Žena se raspričala o omekšivačima i tako nekim svakodnevnim stvarima, baš sam se prijatno osećala, kao da nisam u bolnici :rolleyes: Sve u svemu, baš lepo iskustvo. I da, imamo 2980 grama, mašala :P

Drage moje, hvala na podršci i brizi! Još se mi kuckamo, nigde ja ne idem :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenske, ima li neka spisak sta je sve potrebno za bebu, ali bas potrebno pa da nakaci? Ja bih polako da kupujem, jer se kod mene nikad ne zna kad cu, ali ja veze nemam sta mi treba... Mislim, znam za krevetac, posteljinu, garderobicu... ali to sigurno nije sve...

Imam ja spisak koji smo dobili u Školici, sve otkucano, ako hoćeš mogu ti poslati na mejl. Samo daj mejl :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Videces draga od sledece nedelje ;) .Sinoc je tata gleda,a ona leluja ceo stomak :lol: . Kako ste mi vas dve?Pozdrav i poljubac veliki!!!!

Hmmmm,bas slatko.Jedva cekam.Mi smo dobro sada kada su manje vrucine,mozemo da spavamo.Ljubim vas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prekjuce smo mm i ja bili na Adi... Ja kao leyim na peskiru a mm mi prisa iynad glave da me slika. kad odjednom on da uslika a stomak ode skroy levo, desna strana stomaka jedna velika rupa... Slika je pis yivi. Stavila sam je na face :)))

Ja nemam face,kako to da vidim? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prekjuce smo mm i ja bili na Adi... Ja kao leyim na peskiru a mm mi prisa iynad glave da me slika. kad odjednom on da uslika a stomak ode skroy levo, desna strana stomaka jedna velika rupa... Slika je pis yivi. Stavila sam je na face :) ))

Sad videh,bas je slatko...hehhe... :rolleyes::wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo me, još sam tu, nisu me zadržali :rolleyes:

Otišla jutros u Betaniju, na Patologiju trudnoće, jako fina sestra me primila i rekla mi da malo sačekam. Za razliku od odma zdravlja, ovde sam stvarno MALO sačekala, a ne po sat vremena, pa me je pozvala i ušla sam. Doktorka starija žena, deluje pomalo opasno, a zapravo je jako fina. Malo je ćutljiva, pa me je to u početku zabrinulo, ali sam skontala da je ona prvo sve merila pa tek onda izdiktirala sve odjednom, a ne kao većina lekara što diktira svaku meru pojedinačno. Kaže da jeste malo smanjena količina plodove vode, ali da je ipak ima dovoljno i da dođem na kontrolu u ponedeljak. Vrhunac pregleda je bio kad je dr izašla, a ja ostala sa sestrom da popuni papire. Žena se raspričala o omekšivačima i tako nekim svakodnevnim stvarima, baš sam se prijatno osećala, kao da nisam u bolnici :rolleyes: Sve u svemu, baš lepo iskustvo. I da, imamo 2980 grama, mašala :P

Drage moje, hvala na podršci i brizi! Još se mi kuckamo, nigde ja ne idem :lol:

Masala, velik bebac :wub:

Bas lepo sto si imala lepo iskustvo sa bolnicom, a jos lepse je sto su te vratili kuci da beba jos malo bude sa mamom :), mada ja sam se porodila u 36/3, pa vidi nas koliki smo sad veliki :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Masala, velik bebac :wub:

Bas lepo sto si imala lepo iskustvo sa bolnicom, a jos lepse je sto su te vratili kuci da beba jos malo bude sa mamom :), mada ja sam se porodila u 36/3, pa vidi nas koliki smo sad veliki :)

Pa da, bar još nedelju dana, pa može krajem sledeće nedelje :rolleyes: Sad kad pomislim na to, sve mi nešto čudno, imam osećaj da će mi nedostajati i stomak i šutiranje...ali onda ću je imati u rukama, pa kontam da će to nedostajanje brzo da prođe :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pih,mi se ponadali da si se vec porodila... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pih,mi se ponadali da si se vec porodila... :lol:

:P :P

Bar me je cela situacija naterala da konačno odem da kupim stvari za porodilište i prve dane...sad još samo da ih spakujem i to je to :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:P :P

Bar me je cela situacija naterala da konačno odem da kupim stvari za porodilište i prve dane...sad još samo da ih spakujem i to je to :rolleyes:

Pa i vreme je:))). Kako je sad sa strahom od porodjaja, opet si mirna? Secam se svog porodjaja. Uopste mi se tad nije poradjalo, nisam jos bila spremna ( 36/1).......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SanjaRuska, drago mi je da ste dobro! I ja se nekako cudno osecam u vezi sa citavom situacijom, stize bebac i to... Mislim da je sve to normalno, a kako bi se osecale kada je to iskustvo koje nikada nismo imale... :rolleyes:

E, dobro si se uozbiljila... Spremaj se, bre! Bar da imas u bolnici sve sto ti zatreba, da u celoj frci ne razmisljas o tome... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro. Jeli resila neka da se danas poradja?

Poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro. Jeli resila neka da se danas poradja?

Poz

Dobro jutro... :rolleyes: Nije, mrzi me danas... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehehehe...lude ste skroz... :lol:

Promenih napokon dokumenta sva. :blink: Ja mislim da je onih salterskim sluzbenicama najsladje da kazu epa hvali ti jos ovo-ono :angry: Kako bi joj slatko lupila samarcinu,zvonila bi joj glava 15 dana :D:D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.