Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ala ste se vi raspisale, juuhuuu...

Sa prve dve devojčice isključivo Pampers (ne sensitive, već onaj plavi/zeleni obični). Sa trećom isto uzela jedinicu Pampers za porodilište i za prve dane ali mi je toliko smrdeo taj Pampers da sam odlučila da probam Bambo i na njemu smo da letos bili (koristimo ga i dalje noću, ne mere majka da ustaje da budi dete koje čvrsto spava da bi je s5avljala na nokšir). Bati ćemo odmah Bambo, baš sam gledala juče u našem Jankoviću koja je cena jedinice, taj Simbex nam nikako nije usput nikad. 

Što se garderobice tiče, sa prvim detetom sam poslušala savet iz školice, kupila par bodića 56 i dosta 62 - posle slala mamu da mi dokupljuje... Sve tri su skoro do mesec dana nosile 56. I najpraktičniji su mi uvek bili bodići na preklop, njih sam sad i bati dokupila (56 i 62).

Za iznošenje planiram bodić na prekop i plišani kompletić (gore zeleno-belo-teget, pantalonice sa stopicama teget) - tata kupio ♡ Pamučna kapica i nešto kao skafander (više kao puniji, postavljeni zeka), naravno plišano ćebe da se pokrije u jajetu. I više nego dovoljno (ovo mi je treće zimsko dete:D

Kikiriki, Cintia, Bubu 2 i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, da! Ušla u 36.danas, sutra ponovo vadim krv "na prazno", doručkujem pa za dva sata opet da vidimo šećer i insulin, a u subotu kod endokrinologa po papirče za porodilište. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako se ne porodim do 22.11. tad treba da idem po papire i da radim analize za porodilište.

MamaMima i JovanaKA volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam kupila jednu zeku u C&A, baš ima super stvari za bebe :).

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Vuciguraj Znam da imaju Bambo pelene  svoj sajt i stranicu na FB.

A videla sam da ih ima u Univerexportu, samo mislim da su problem velicine.

Hvala,bas sam cula fina iskustva...

@Sandra95  preslatko :)

Sandra95 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daj neku fotku da vidimo te spavacice,meni to super zvuci.A za kucnu varijantu,ako planiras da dojis,sta god da nosis gledaj da ima dugmice spreda,da ne moras da podizes ceo gornji deo pidzame ili celu spavacicu.

Od garderobe za bebu po nekoliko bodica(mojoj ceri nisu smetali sto se tice pupcanika),nekoliko zekica-meni su najprakticnije one sto se kopcaju spreda,ili neke pantalonice i bluzice,mada je to meni bilo komplikovano za oblacenje za pocetak,nekome mozda nije :rolleyes:Naravno tetra pelene,trebace ti za sve,ja imam 30-ak komada i ako planiras siroki povoj-nekoliko svedskih.Kapice,pamucne,to sam stavljala posle kupanje,carapice ako su otvorene nogavice...Makazice,nesto za obradu pupka,obicno je to Octanisept,stapici za usi...Dodajte zene jos,stao mi je mozak:D

Sto se tice porodilista,evo teme

 http://www.bebac.com/forum/index.php?/topic/997-torba-za-porodilište/&page=26

Bravo kiki,kako ste?

Nikako ne stizemo da se javljamo umor stigo, beba kad spava i mi hvatamo vreme za spavanje,ona rucka, spava i tako sve u krug...Dobro smo prosle beba imala zuticu ,bila je u zelenoj plodovoj vodi i moguce je da ti otkucaji sto su bili povecani su davali neke znake da se beba mucila.Kad se rodila posto je bila 4020g i 51cm duga kazu da nije imala mesta bas u maminom stomaku i da su joj se nogice iskrivile,ali hvala Bogu i mom trudu kad smo dosli kuci radila sam joj vezbice svako presvlacenje i beba je ispravila nogice rekli su nam da idemo kod fizijatra i naravno vec u ponedeljak bili kod fizijatra i rekla da je super i da dodjemo za 15tak dana opet...Ona bih samo da jede i da uz to sto sisa i dohranjujemo se jer ja izgleda da nemam dovoljno mleka za nju...Voli da se mazi pogotovo sa mamom jer je na mene navikla i takoreci samo ja mogu da je smirim kad place :wub: Kad je gladna vristi i hoce iste sekunde bez cekanja...pozz za sve ...ne stizemo ni da ispratimo koja se mamica porodila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se javim na brzaka. 26.10. u 00:40h , ekspresn brzo,na svet je dosla Milica. 3070gr i 49cm. Od prokinuća vodenjaka pa do porođaja proslo manje od 10 minuta. Danas pustene kući. Pisem ,samo malo da dođem sebi.

cestitam Milena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Kiki92 Cestitam!  Mazite se, pazite i spavajte svi, to je sad najvaznije!

Htedoh da ti kazem samo da nikako ne brines zbog nogica, apsolutno nikakvih posledica nece biti.. Moja cerkica je rodjena sa iskrivljenim stopalom upravo zbog manjka prostora. Njoj su cak i gips stavljali dok smo bili u porodilistu, ali evo sad ima 3 godine i apsolutno je sve ok. Samo idite na kontrole!

Kiki92 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ste radile (ili vam je neko pomenuo da treba) gbs bris? to je vaginalno-rektalni, zapravo skrining na streptokoku. Ja sam i sa prvim detetom radila samo vaginalni i cervikalni, sad mi isto nije ništa drugo traženo, al čujem da u Frontu traže. Trenutni jurim neku lab blizu mesta u kome sam sada, pa da eventualno odem i proverim. Nemam pojma. Znam samo da ta streptokoka može da bude zeznuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre sto godina sam ja čula da su u NF tražili taj bris (tačnije pre šest) jer je bila epidemija nečega, od tad nisam čula da to traže bilo gde osim katastra, poreske uprave, opštine, gradske uprave i sl. institucija naročito kada oni tebi treba nešto da ti daju, posebno neke pare.

JovanaKA i MamaMima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kiki cestitam, moja cerka je isto imala kriva stopala zbog manjka mesta nismo radili vezbe samo se ispravilo evo sad sa 9 god bili kod fizijatra kaze davno nije video dete tog uzrasta sa pravilnijim drzanjem i super je gradjena stopala savrsena. Opusti se to ce se sve ispraviti.

Kiki92 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drugari! Pa stvarcice su vam fenomenalne! Al Kikiriki damice izlaze sa stilom! Da se rastopis!

Bila sam danas na uz. Bebac je superiska ima oko 1700g. Nije hteo da pokaze lice al zato pisom mase ko blesav. Mnogo je aktivan, sutirao doktorki u sondu. Grlic je 3.7 sto je ekstra s obzirom da mi je sa cerom sad vec uveliko bio 1 cm. Dala mi je upute za porodiliste i za zuticu i briseve kad udjem u 9. Tako da kod nje vise ne idem ako sve ostane ovako kako je.

Ja sam malecom uzela neko odelce iz onih kutija sto ima po decijim radnjama. Slatko je onako samo sto je 62 .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre sto godina sam ja čula da su u NF tražili taj bris (tačnije pre šest) jer je bila epidemija nečega, od tad nisam čula da to traže bilo gde osim katastra, poreske uprave, opštine, gradske uprave i sl. institucija naročito kada oni tebi treba nešto da ti daju, posebno neke pare.

mislim da nema veze sa tom epidemijom. ovo je samo za streptokoku b, a ona je potencijalno opasna za mamu i bebu i prenosi se tokom porođaja. mojoj sestri su izolovali streptokoku b tim brisem i nakon porođaja su oboje morali da isprime ab 5 dana. zato sam se malo informisala i videla da je taj bris u drugim zemljama obavezan pre porođaja, zato što bakterija może da bude opasna naročito za bebu.

kod nas u porodilištu traže vaginalni, cervikalni, grlo, nos, stolica i hepatitis. Meni sve ok, ali mislim da imam kandidu koju nisu izolovali. svrbucka, i nekad kada se obrišem bude belo-žućkasto-zeleno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvinite sto upadam :) 

u pravu je Lina, ovde je obavezan streptok b pre porodjaja,ulaskom u 38.nedelju. Meni su ga izolovali u drugoj trudnoći i posto sam se porodila odmah nakon dobijenih rezultata,u venu su mi dali lek koji štiti bebu na porodjaja i posle je bilo sve u redu. taj streptokok je izuzetno opasan za majku i bebu i idealno je ovako kada znaju da treba dati lek u venu pre porodjaja da beba ostane zaštićena 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ovde je taj bris obavezan tu negde pred kraj, ne znam tačno kad se radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel su svuda potrebne.iste analize ili se razlikuje u zavisnosti od porodilista?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao bre Mm,nasmeja me sad sa pisom :)

Super sto je sve o.k. :)

Meni doca nije dao jos upute,izgleda zaboravio,a tek krajem meseca idem kod njega...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni na Zvezdari 2011 to nisu tražili, ja sam nosila cv, vg od briseva, krvnu grupu, ks, koagulaciju.

Znam da je ta bakterija jako opasna, pa ja sam se pre par nedelja borila sa Streptococus Aureus (koju su mi najverovatnije uneli u bolnoci) pa sam malo čitala o streptokokama o sve tri vrste. Moram da priznam da nisu ni malo naivne... Videću šta će mi dati da radim sad 22.11.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta reci o Cartersu sto nije vec receno? :D             Fenomenalni bodici..

Mg,i meni je cesto muka,ali izdrzim da ne bljucnem,legnem i napravim pauzu sa hranom.

Gde bese ima tih Bamboo pelena?Dajte neki link.

 

http://bambopelene.rs/prednosti/?gclid=CMDtip3YndACFSIG0wodgU8NzA

rade dostavu, za 2 velika pakovanje je besplatno. I ima u merkatorima i cesto su na akciji.

Jao carters bodici, mi smo 80 velicinu nosili od 9 meseci pa do 2 godine.. SA VR SE NI!

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Jao Maro veliki decak.:wub:

Ja danas idem na kontrolu a i vadim briseve-nemam pojma za streptokok, da li se radi i kako. Koliko treba da su stari briseve pred polazak u porodiliste? (kontam do mesec dana posto nikad ne znas kad ces u bolnicu  (logicno?!)

Imam i kod interniste pregled, valjda kao priprema za CR-nemam pojma zasto tacno.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde kod mene ginekologinja mi jos nije nikad spomenula taj bris, medjutim trazeci nesto drugo na netu sam nabasala i na taj bris, da se radi po zelji i naravno placa od 30-60 eur. I sad nisam pametna da li da ga radim ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Mg :)

Kod nas se taj bris ne radi sigurno,nzm koliko bi kostao privatno...

Taman se spremila da zderem,gladna sam,ali se gospodin podigao skroz gore,pritisnuo zeludac,ne mogu ni da zinem sad...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bepce, radi ono što ti dr. kaže. Svakako kad ti rade vg bris, odrade ti i na streptokoke. Ako ih nađu tamo, daju ti terapiju. A najbitnije ti je da je u vagini i na cerviksu sve čisto. Jer tuda prolazi beba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego..je l zna neko je l ima odredjeno vreme kad se vadi krv u Zavodu u Despota Stefana? Da me ne oteraju s vrata? Za Hbs pitam? KOliko se cekaju rezultati?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego..je l zna neko je l ima odredjeno vreme kad se vadi krv u Zavodu u Despota Stefana? Da me ne oteraju s vrata? Za Hbs pitam? KOliko se cekaju rezultati?

Ima, mislim da je od 7 do 12 ili tako nešto. Nađi na netu broj, jave se i ok su, pa ih pitaj. Ja sam tako. Rezultat se čeka 3 dana (ja sam radila HIV i HbsAg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.