Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ovo roze mi nije nešto ispalo na slikama, ali eto ovo je nešto što sam spakovala za devojke.

Mama mima, ako hoćeš da preživiš u surovom svetu majki, podhitno uvodi mere gde vlasnik igračaka sam u funkciji upravnika i izvršitelja se bavi skupljanjem igračaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@kikiriki preslatko je. Prelepo mi je kad bebe obuku u belo, kao andjelcici mali... Za devojcice jedino ne volim kad odeca ima cvetice po sebi, pa kad pogledas dete ko pokretna livada... 

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma to su bebe,njima sve stoji.bitno da im je toplo i udobno...pa neka je i jednobojno,i sareno,i cvetno i na pruge...super mi je kad vidim bodice zebra stil hehehehe :D

MamaMima, Vuciguraj i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoooooooo Kikiriki, sva sam se rastopila! Koje velicine su ti odelca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 Jaoooooooo Kikiriki, sva sam se rastopila! Koje velicine su ti odelca?

56-tice, možda budu malo velike, ali sa pampersom...kapiram da će da bude ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Heheh, fancy pelene sa Hello Kitty! Extra su Kikkiriki! 

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

56-tice, možda budu malo velike, ali sa pampersom...kapiram da će da bude ok.

Ja isto mislim da ne treba manje. Nama juce isto u skolici rekose da je najbolje kupovati odmah 62-osim ako su dve bebe. 

A mene svekrva nabedjuje da obavezno moram da kupim cak i 50, jer bice zima i kao treba odeca da bude uz telo. Ja se razmisljam da kupim mozda par bodija vel.56, za svaki slucaj, a sve ostalo 62. 

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oooo,male devojcice i haljinice :wub:

Bepce,i pelene zauzmu dosta mesta,oa vodi racuna i o tome

.

Mi cerki ne punimo glavu izmisljitinama,ali nam je jedina laz do sada da ako dete ne skupi igracke,dolaze trolovi i ukradu ih,tako da uvece uredno sakupi sve.S tim sto sam joj rekla i da je ipak veca istina da nije lepo da soba bude u neredu,ali ona ipak veruje u trolce i sredjuje...

Ja jutros na pijacu posle vrtica,natovarila se,pa jos i trcala za busom...Istrescu bebu negde :D

 

leni, bepce, Ehinacea i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam zla keva, od starta su se igračke sklanjale zajedno, posle on sam. Svi smo bili u jednoj sobi i ako ne skupiš igračke nemaš gde da spavaš tako da je nužda naučila redu. Što se prenelo na sad. Ko god da dođe od drugara, pre polaska, skupljaju igračke, koga nisu vaspitali da tako treba idu roditelji pa pomažu mom detetu...

bepce, missN, MamaMima i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja cerka je imala 3700 gr na rodjenju i 56 joj je bilo veliko, imala sam jedno odelce broj 50 koje joj je bilo taman. Slazem se da ne treba puno 56 ali bebce uzmi jedno makar za izlazak bude im bas veliko 62 ali ce vec za dve nedelje biti ok. Ja sam imala neke kupone i uzela u takko kompletic sa onom cebastom jaknicom dobije se bodic,pantalonice i ta jaknica mnogo je slatko i sa 30% popusta me izaslo 1500 din toliko kosta samo jaknica. Kiki slatke su bice im malo vece ali nema veze. Bebce ti neces koristiti siroki povoj jel? Znam da nisi u Srb pa pretpostavljam da se tamo ne koriste, ja takodje necu samo jp.

bepce i JovanaKA volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja cerka je imala 3700 gr na rodjenju i 56 joj je bilo veliko, imala sam jedno odelce broj 50 koje joj je bilo taman. Slazem se da ne treba puno 56 ali bebce uzmi jedno makar za izlazak bude im bas veliko 62 ali ce vec za dve nedelje biti ok. Ja sam imala neke kupone i uzela u takko kompletic sa onom cebastom jaknicom dobije se bodic,pantalonice i ta jaknica mnogo je slatko i sa 30% popusta me izaslo 1500 din toliko kosta samo jaknica. Kiki slatke su bice im malo vece ali nema veze. Bebce ti neces koristiti siroki povoj jel? Znam da nisi u Srb pa pretpostavljam da se tamo ne koriste, ja takodje necu samo jp.

Tako sam nesto kontala par bodica 56 i taj komplet za izlazak. Ni ovde nema sirokog povoja, ako uz pokaze da je sve ok. Tako da kontam da pelena ne zauzme toliko prostora, ako slucajno stvari budu bas prevelike poslacu  mm da dokupi. 

Kikiriki i MamaMima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

br 50 je tako malen ... mnooogooo malen .. uzela sam par bodica, nisam ocekivala da ce decko da se zadrzi u apartmanu do svoje 18 godine :D u kesu za izlazak sam spakovala taj 50 i 56 da ne ispadne nema momak u sta da izadje :D

e da, dobar jutar iiii pozdrav sa prvog mesta :lol:

leni, Vuciguraj, bepce i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja sam zla keva, od starta su se igračke sklanjale zajedno, posle on sam. Svi smo bili u jednoj sobi i ako ne skupiš igračke nemaš gde da spavaš tako da je nužda naučila redu. Što se prenelo na sad. Ko god da dođe od drugara, pre polaska, skupljaju igračke, koga nisu vaspitali da tako treba idu roditelji pa pomažu mom detetu...

Ma i mi smo skupljali zajedno do pre par meseci kad je saginjanje krenulo da bude teško. Plus je to naučila i u vrticu. E onda je tata preuzao tu obavezu.. I sad kao oni skupe zajedno, a kad odu na tuširanje, ja skupljam još za njima.. I to me izludjuje!! 

Za veličine.. Nikako previše 56, samo par stvari jer to jako brzo prerastu, osim ako su u pitanju dve ili više beba.

Usput da pitam, jel vec mozda postoji tema o pelenama? Baš bih volela da vidim tudja iskustva i stavove. Prosli put smo koristili Pampers, ali bih mozda probala nesto drugo.

Izmenjeno od strane MamaMima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam za starije koristila i babylove iz dm-a sad hvale bambo to su bez hemije licno ne znam kakve su.                                                    Moj savet za bodice te najmanje je da budu na preklop lakse se oblace i stvarno ne treba puno stvari brzo prerastu a ja sam svaki drugi dan prala nakupi se pelena od bljuckanja, podmetaca,peskirica,pokrivaca ja sam recimo i moje spavacice prala sa bebecim jer sam svakako ispod oblacila donji beo pizame pa su spavacice bile samo od bljucke i mleka. Zgodne su pantalonice na ramflu jer su duze mogu se saviti posle se isprave i bas se dugo mogu nositi, za devojcice helankice sad ima tih bas malih takodje na leto ce nositi kao 3/4. Zeke iz jednog dela su zgodnije ali bas brzo prerastu.

Cintia i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uu al ste se raspisale. Ja prvi put cujem 2 bodija-nekako mi suludo?!

Ja mislim da cu ovo; 

http://www.hm.com/rs/product/56296?article=56296-A

prvenstveno jer ima stopice i bodi se kopca sa strane. 

Ima jos nekih kompletica u Cartersu koji su mi preslatki, pa se nisam sasvim odlucila.

http://www.mornarbutik.rs/kupi/carter-s-komplet-za-bebe-decake-najsladji-3413

http://www.mornarbutik.rs/kupi/carter-s-komplet-za-bebe-teget-prugasti-frotir-3402

(al ovde stoji 86%pamuk, 14% polijester, ne volem taj polijester nikako, pogotovo ne za bebe)

 

Otici cu jos do C&A da tamo pogledam. taman sam mogla sutra s muzem u shoping posto ne radi ovih dana.

Preko toga imam vec tanak skafander od flisa i imam neko debelo cebe/ dzak koje cu preko do kola. Sve zavisi naravno od temperature- u sustini moze biti -10 a i + 20 otprilike. Ko ce ga znati...

 

 

bepce i MarijaMara volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Ja juce odem s drugaricom na pice ovde u komsliluk. Povratak 10 min peske, jedno 100 metara sam isla i povracala.

Odjednom mi muka i bljunem na sred ulice, pa koraknem 10 metara pa opet...ulicu pretrcavam i bacam peglu. Jedva se dovukoh do klupe neke i tu sam polako dosla sebi.

Nicim izazvano, logicnije mi da mi je u kaficu bilo muka od dima i  svega nego napolju, prijatna temperatura, sve oke...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mg i meni su suluda ta dva bodija i na to obuci jos ne znam sta sve, tako da cu ja to malo da korigujem na svoju ruku. Moram ici malo da pretrazim radnje. 

Meni je bas sladak taj kompletic sto si nasla sa poliesterom, ali bas jeste bzvz da ima poliestera unutra narocito kad je za bebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Primetila sam da u cartersu ima svasta nesto sa malo poliestera... ja pre glasam na h&m, pogotovo za biocotton kolekciju. A i to sto si postavila sam i ja gledala takodje :D

malagarava i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e neko je pitao za pelene-mi smo dugo koristili Bambo i najzadovovlnija sam njima. Ne mirisu, prirodne su a nista ne propustaju.

Koristili smo i pampers i puffies i babylove al na kraju glasam za bambo.

Mislim da cu za pocetak kupiti pamers sensitive 1 malo pakovanje za bolnicu pa cu onda poceti s 2 Bambo.

Inace sto se tice brojeva, moj sin je rodjen s 2900. 56 je brzo prerasta.

V vec s 2 puna meseca je imao 6kila pa smo s 4 meseca presli na 74cak. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

MG mozda ti je secer pao. Ja sam niskoseceras. Pa onda to iznenadno povracanje i znojenje po celom telu je uvek znak.da.je secer pao. A secer hoce da padne ako si jela nesto slatko. Beli secer spusta secer u krvi. jedino sto ga podize su vocni seceri i med

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A meni je C&A super 100% pamuk. Sladak mi je taj prvi iz HM i ovaj poslednji Carters.

Što se pelena tiče, mi smo koristili Pampers, pa DM-ove a kad gos bi naleteli na chicco - uzimali smo te. Chicco su super, a nisu ni skupe tu su kao DM-ove, ali ih možete naći u chiccovim radnjama i u Leto robnoj kući i to retko. Kako uvezu deo, tako za dva dana plane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Heheh, ja sam pročitala da je malagarava išla na picu sa drugaricom pa sam htela da napišem da je mozda od toga :D (što je babi milo...) Nego vrlo je verovatno da je i od zadimljenog prostora, ali reakcija se desila tek kad si izasla napolje.

Ja sam nedavno kupila onaj komplet bodica 5/1 ili 7/1 što ima u C&A. Pamuk je extra a i cena je jako povoljna.  Sada nigde nisam mogla da nadjem Carters set bodica na kratak rukav 5/1, čoveče ti bodici su magični, rastegle se, mi smo ih nosili nekoliko meseci više od predvidjenog :D 

Bad vidim da hvale taj Bambo, mozda probamo.. Nego se meni svidjaju Puffies sto su sarene, ali su nam redovno puštale. 

(auu koliko tema u jednoj poruci)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta reci o Cartersu sto nije vec receno? :D             Fenomenalni bodici..

Mg,i meni je cesto muka,ali izdrzim da ne bljucnem,legnem i napravim pauzu sa hranom.

Gde bese ima tih Bamboo pelena?Dajte neki link.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caoo zenee

ja sam ovo izabrala za izlazak, i cak na rukavima ima da se prevuce i onda kao da ima rukavice.

Vec dva dana probadaju malo ledja a i donji dio stomaka zna ponekad, prekosutra imam kontrolu pa cu sacekati da vidim sta ce reci.

15049747_1322030187816933_575919056_n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Vuciguraj Znam da imaju Bambo pelene  svoj sajt i stranicu na FB.

A videla sam da ih ima u Univerexportu, samo mislim da su problem velicine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.