Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Merima, mi te volimo :) vidiš da i mene malo pune :D  doduše ja znam i da zavučem ali i da primim junački zajebanciju na svoj račun...opusti se.

sakovac voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sorry,trauma iz osnovne..osetljiva sam na previse zezanja <_< ....hmmmm,a i dan mi je suc-muc,jos sam imala opet mucnine i bljuckanja...njaah..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej zene, raspisale ste se dok me nije bilo i uspele da naljutite Merimu. cccc ;)

Moj proliv je bio na nervnoj bazi - i bolje da je tako :) a ovo sa niskim pritiskom i velikim otkucajima imam jos od pre trudnoce. Samo je ucestalije u trudnoci. Treba vec jednom da odem kod kardiologa... ali trenutno nemam vremena.

Moj muz je prava opustencija (kad ste vec pocele da se 'hvalite' sa svojima) - da i ja mog hvalim :) On je stalno u fazonu: opusteno i bice to sve super! Ima cerkicu iz prvog braka i mnogo vise iskustva od mene, tako da je stalno cool :) Juce je kupio prvo pakovanje pampersa, vlaznih maramica i jos neke kozmetike. Doneo covek iz Nemacke, posto je tamo kvalitetnije. Samoinicijativno. Hteo je da me iznenadi :)

JovanaKA voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Auh zene koja zurka ovde.

JovanaKA divno za cetvrto dete, svaka cast!

Ja za 5 nedelja ulazim u 7. mesec, ali mozda vam se i ranije malo pridruzim ovde na kvarno.  :)

Merima Braxton Hiksove kontracije pocinju u sestom mesecu u kome si ti sada i bezbolne su u principu, samo su malo neprijatne...

Kikiriki super si ti izgurala do sada, svaki novi dan je jos jedan dan vise da se princeze suskaju u stomaku, i ja ti zelim da to bude jos par nedelja. Divna su imena. Moja sestra se zove kao jedna tvoja bliznakinja. :)

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej zene, raspisale ste se dok me nije bilo i uspele da naljutite Merimu. cccc ;)

Moj proliv je bio na nervnoj bazi - i bolje da je tako :) a ovo sa niskim pritiskom i velikim otkucajima imam jos od pre trudnoce. Samo je ucestalije u trudnoci. Treba vec jednom da odem kod kardiologa... ali trenutno nemam vremena.

Moj muz je prava opustencija (kad ste vec pocele da se 'hvalite' sa svojima) - da i ja mog hvalim :) On je stalno u fazonu: opusteno i bice to sve super! Ima cerkicu iz prvog braka i mnogo vise iskustva od mene, tako da je stalno cool :) Juce je kupio prvo pakovanje pampersa, vlaznih maramica i jos neke kozmetike. Doneo covek iz Nemacke, posto je tamo kvalitetnije. Samoinicijativno. Hteo je da me iznenadi :)

evo,i ma.za.m.a ja mislila ti fina zena  :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam upravo na putu iz skolice, nadala sam se da ce mi tamo razjasniti moju nedoumicu oko oblacenja deteta pri izlasku iz bolnice. Ovde savetuju 2 benkice ili 2 bodija dugih rukava, zeke-pajaca ili vec kako se to zove, onda na to komplet za izlazak i jos onaj skafander ili cebe ili sta vec....mislim ili je jezicka barijera u pitanju- da odjednom ne razumem Slovence sta pricaju ili ja samo ne mogu da skontam da je bebama stvarno hladno.....ili!?

Sta vi planirate obuci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pripremila sam: bodic komada 1, bluzica iz kompletica, pantalonice sa stopama, kapica, stavila sam jaknu neku za koju me moji gledaju kao ok jel idete na juzni pol il kuci, i cebence neko koje mozemo da uglavimo u ono jaje :)

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Pripremila sam: bodic komada 1, bluzica iz kompletica, pantalonice sa stopama, kapica, stavila sam jaknu neku za koju me moji gledaju kao ok jel idete na juzni pol il kuci, i cebence neko koje mozemo da uglavimo u ono jaje :)

Pa to nekako meni ima smisla, all sta ovi sada napricase ja sam ostala sokirana. Gde cu dva bodija natezati jedan na drugi, to ne videh ni u filmovima. Pa na sve to jos jednu majicu, a tek pantalonice na pantalonice....Vec sam mislila da sa mnom nesto nije u redu! 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma gde da se toliko tronta beba pa pravo mucenje da se sve to navuce na bebu. Po meni je dovoljno da se obuce bodi i odelce i kapica i da se pokrije beba cebencetom. Pa necete biti dva sata napolju. Samo par minuta dok se ne udje u auto.

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To se i ja pitam, pa sam htela samo da proverim da li ostali dele moje misljenje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Au,pa vi ste bre mnogo fine prema svojim muzevima :D Te pasce u nesves',te da se ne traumira,jadan...More,kada prodjete porodjaj i dodju bebe bice vam zao sto ih niste maltretirale :P Pa ja cu ovog mog da vodim bas da mu natrljam na nos da vidi kako je fino dobio potomstvo a da ni trepavicu iskrivio nije ;)

Bepce,bebe nemaju termoregulaciju kao odrasli pa se zato one "dobro" oblace,ali bez preterivanja,naravno,nece drezditi na hladnoci ceo dan.Ja planiram bodic na bretele,plisanu zekicu,cuvenu moju vrecu,i naravno kapicu,verovatno neku malo topliju.

 

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj je bio na proslom porodjaju i imamo sve spremno i za ovaj ... Mislila sam da ce mu biti dosta iskustva od prosli put, al kaze sto da ne ... paaaa dobro, idemo jos jedan krug :D

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam danas na pregledu. Ctg ok, registrovana jedna kontrakcija (išla je do 100). Grlić visoko i zatvoren skroz. Kaže "nećeš ti skoro". Bebac ima oko 3200g. :) 

Što se oblačenja tiče, nisam ni ja sigurna kako ću. Sećam se da smo prvo dete izveli ovako: benkica, bodi sa dugim rukavima, pantalonice, čarapice, i ćebence. Sada sam kupila neko odelce kao bodi s dugim rukavima, pa preko zeka bez rukava i razmišljam šta preko. Sećam se i ja priče o duplim rukavima. Prvo dete mi je zimska beba.

Vuciguraj, MarijaMara i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam spremila za jednu: Bodi na duge rukave, haljinu bez rukava, hulahopke, patofne, kapicu pamučnu i topliju. Za drugu: Bodi na kratke rukave, haljina na duge rukave, pantalonice sa nogama, patofne, opet kapice pamučnu i toplu i rukavice, a videćemo kakvo vreme bude da mi muž donese da li ćebenca ili prekrivače
, džakove za spavanje, ili skafandere.

Vuciguraj, Ilina i MarijaMara volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ja od danas na dijeti (izbacili mi secere i ugljene hidrate) jer mi se secer nije vratio posle 2h. Nije veliko odstupanje pa ne moram na dodatne pretrage i lekove. 

Bar se necu ugojiti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki daj slikaj te kombinacije za smizle! Ja se rastopih dok citam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hoću, sutra, pa ću da ih postavim jer za to mi treba komp. Jedna je bela kombinacija, a druga roze.

MarijaMara, kaficica i Sanja83 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedva cekam da vidim ♡

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, i ja bas imam dilemu oko tog oblacenja bebe za izlazak iz porodilista. Sve kontam necemo mi puno biti napolju, ali opet - januar ce biti sta ako udari neki debeli minus..

E ja ako se ne porodim ranije zbog skupljanja igracaka po podu, nikad necu.. Ali da se "neko drugi" seti, nema sanse! 

Vuciguraj i JovanaKA volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.