Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Meni se čini da i ja imam BH kontrakcije.. Blago osetim da mi se stegne stomak, više je neugodno nego bolno. Nekad više u toku dana, nekad manje, nekad ni jedna. Mada to meni traje već neko vreme ali sam tek sad skontala da bi to moglo biti to. Ja nekako rešila da u ovoj trudnoći sve ignorišem :D
Nego žene, jel ima neko problema sa oticanjem ovih dana? Mene izgleda ubi ova kiša i vlažnost vazduha, šake mi do sad nikad nisu oticale, nego tačno kako je krenulo ovo loše vreme.

Meni su sake jako natecene i tople. Cak i u toku noci. Vec danima. Mozda je to zbog onog secera... I stopala, ali to ne primecujem toliko.

Jutros sam imala jako nizak pritisak - nisam mogla da stojim, samo da sedim. Ovaj elektricni aparat nije mogao da izmeri. (svaki put ga testiram i na muzu kada je takva situacija, cisto da vidim da li radi :) ) Kada sam konacno dosla k sebi i pritisak se normalizovao - otkucaji 136! A u medjuvremenu proliv... Nadam se da je na nervnoj bazi.

Sutra idem u betaniju na patologiju. Nadam se da cu sve zavrsiti do vikenda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo nesto za Merimu!

http://www.roda.hr/portal/trudnoca/trudnoca-kroz-tromjesecja/pripremni-trudovi.htm

Meni se javljaju najcesce kad se naprezem ili umorim, a nekad i iz cista mira. Voda je vrlo znacajna i pomaze mi. Em dize pritisak, em umiri kontrakcije i najcesce me hoce ako vec ujutro ne popijem mg.

 

e,pa ovo je vec nesto umirujuce.pijem i vodu i mg.moguce je da je i od stolice,tj.dok ne odem u wc.i na to pazim,jedem hranu bogatu vlaknima,ne jedem nista sto bi moglo izazvati zatvor,uglavnom supice,corbice,bareno,voce,itd.itd.pisah vec

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e,pa ovo je vec nesto umirujuce.pijem i vodu i mg.moguce je da je i od stolice,tj.dok ne odem u wc.i na to pazim,jedem hranu bogatu vlaknima,ne jedem nista sto bi moglo izazvati zatvor,uglavnom supice,corbice,bareno,voce,itd.itd.pisah vec

Merima, ti koliko sve pratiš i svega se pridržavaš, zbog tebe će da izmisle Apgar skor 11 :D  rodićeš u najmanju ruku Betmena (Supermena ili Čaka Norisa) :D  hihihi 

Nešto sam zajebantski nastrojena :ph34r: nemojte mi zameriti :babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@ma.za.m Ti si se baš nasekirala.. Ne mogu da tvrdim, ali meni se čini da su ti i proliv i visoki broj otkucaja zbog toga. 

@Kikiriki Necemo zameriti, da sam na tvom mestu i ja bih verovatno odlepila vec pred kraj.. :P

merima i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima, ti koliko sve pratiš i svega se pridržavaš, zbog tebe će da izmisle Apgar skor 11 :D  rodićeš u najmanju ruku Betmena (Supermena ili Čaka Norisa) :D  hihihi 

Nešto sam zajebantski nastrojena :ph34r: nemojte mi zameriti :babymommy:

hmmmm da si mi blize,grrr...:Psalim se bre,hocu samo da kazem koliko se covek trudi pa opet ne moze sve da bude bas kako bi trebalo...

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su sake jako natecene i tople. Cak i u toku noci. Vec danima. Mozda je to zbog onog secera... I stopala, ali to ne primecujem toliko.

Jutros sam imala jako nizak pritisak - nisam mogla da stojim, samo da sedim. Ovaj elektricni aparat nije mogao da izmeri. (svaki put ga testiram i na muzu kada je takva situacija, cisto da vidim da li radi :) ) Kada sam konacno dosla k sebi i pritisak se normalizovao - otkucaji 136! A u medjuvremenu proliv... Nadam se da je na nervnoj bazi.

Sutra idem u betaniju na patologiju. Nadam se da cu sve zavrsiti do vikenda.

proliv hoce na nervnoj bazi samo tako,to znas..a i pritisak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro stomacici! Vidim fino ste se raspisali :) Kako ste mi od jutros?

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: a MM,kasnis bombardovanje mene je zavrseno....vidis kako sam uzmuckala temu,razgrajale smo se kao svrake na zici!

bepce i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e,pa ovo je vec nesto umirujuce.pijem i vodu i mg.moguce je da je i od stolice,tj.dok ne odem u wc.i na to pazim,jedem hranu bogatu vlaknima,ne jedem nista sto bi moglo izazvati zatvor,uglavnom supice,corbice,bareno,voce,itd.itd.pisah vec

Eeeeeeeeeee Merima, tebi bi dobro dosao bar jedan dan godisnjeg odmora od trudnoce! :D

Ja licno, supu i bareno povrce ne znam kad sam zadnji put pojela! Jedem sve sto mi se prijede, bude tu i vitamina i zdravog i nezdravog, imala sam i zatvor i hemoroide.....te kontrakcije nece prestati, i ne treba da prestanu. Takve kakve jesu. Sto ti bude veca beba i materica vise ces ih osecati i bice ti neigodnije. E sad izbor je na tebi, mozes da ludis, panicis, bacas sve iz ruku da bi legla, da to prestane. A mozes da se ponasas normalno, zastanes na kratko udahnes duboko na nos i izdahnes na usta, da svi misici ukljucujuci matericu dobiju malo kiseonika i da se ceo organizam opusti. 

I inace, kad te krene bilo kakav stres ili panika, bolovi.....disanje je jako bitno i nekad pomaze vise od bilo kakvog leka. 

Merima, ti koliko sve pratiš i svega se pridržavaš, zbog tebe će da izmisle Apgar skor 11 :D  rodićeš u najmanju ruku Betmena (Supermena ili Čaka Norisa) :D  hihihi 

Nešto sam zajebantski nastrojena :ph34r: nemojte mi zameriti :babymommy:

A inace, ja mislim da ova @Kikiriki ima neki poseban tretman ovde! :P Da sam ja nesto ovako objavila, bila bih odavno proterana sa foruma!!!:D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene posle duzeg vremena. Konacno prodje guzva koju sam imala pa rekoh da vam se javim da ne pomislite da sam zbrisala sa foruma pa da me Kikiriki smakne sa spiska :P

Uglavnom sa nama je sve ok, bebac uziva a ja se osecam kao kit i to je uglavnom to. Noge mi bas oticu poslednjih dana, rekla bih da je zbog ovog sugavog vremena.

Od danas se posvecujem trazenju stvarcica za bebu, mislim da je vreme, umalo me slog nije strefio juce kad sam usla na Bebac i vudela da pise jos 58 dana do porodjaja :o

bepce i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima, ja ne razumem baš najbolje to što kažeš da kad ti se nešto novo dešava ti se odmah zabrines jer misliš da bi moglo nešto loše da bude. Zašto ne pomisliš da nije ništa loše već da je to normalno? Ovo ne govorim samo za trudnoću, nego za inače u životu. Doći će tako momenat kada te više niko neće ozbiljno shvatati čak ni ako bude nešto zaista ozbiljno. Moraš da radiš na sebi, da kuliraš kojekakve simptome inače ćeš poludeti. Ovo ti govorim iz sopstvenog iskustva. Meni se čini da ti "tražiš" problem, možda surovo zvuči ali to je začarani krug da kad se ništa ne dogadja mora nešto novo da se nadje. 

A kad se beba rodi, nećeš izbijati iz pedijatrijske ordinacije :P

bepce, leni i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Attina ti mora da si jedna od "januarki" :D 
Kud me i podseti na stvarčice.. Mene prvo čeka preturanje po podrumu da vidim šta već imam..

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e,Attina bogami jos malo pa kao na birou-ne javis se,odmah te liferuju :lol:

Bepce,sta da ti kazem,i ja bih mogla cajnu da jedem 25 od 24 sata dnevno,ali kad znam da ce me pocastvovati zatvorom od tri dana,probam je u prolazu,sta cu...takav mi je organizam.zatvor ne volim,poludim,jer sam pre trudnoce imala stolicu u sat tacnu,a tek kad bih imala hemoroide,naopako.

cuti,cuti,mi to svi pustamo Kikiriki...:D:D

bepce, Attina i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene posle duzeg vremena. Konacno prodje guzva koju sam imala pa rekoh da vam se javim da ne pomislite da sam zbrisala sa foruma pa da me Kikiriki smakne sa spiska :P

Uglavnom sa nama je sve ok, bebac uziva a ja se osecam kao kit i to je uglavnom to. Noge mi bas oticu poslednjih dana, rekla bih da je zbog ovog sugavog vremena.

Od danas se posvecujem trazenju stvarcica za bebu, mislim da je vreme, umalo me slog nije strefio juce kad sam usla na Bebac i vudela da pise jos 58 dana do porodjaja :o

Ne sekiraj se, kad Kikiriki poludi obrisace sve sa spiska, ostace samo ona! :lol:

Ja sam juce krenula u potraznju stvarcica za bebu i danas sam sva kilava! Prehodala sam ne znam koliko, kupila nisam nista, a imam takve grceve u nogama i bol u krstima, a danas moram ponovo u skolicu za trudnice, juce sam pocela. 

Attina i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e,Attina bogami jos malo pa kao na birou-ne javis se,odmah te liferuju :lol:

Bepce,sta da ti kazem,i ja bih mogla cajnu da jedem 25 od 24 sata dnevno,ali kad znam da ce me pocastvovati zatvorom od tri dana,probam je u prolazu,sta cu...takav mi je organizam.zatvor ne volim,poludim,jer sam pre trudnoce imala stolicu u sat tacnu,a tek kad bih imala hemoroide,naopako.

cuti,cuti,mi to svi pustamo Kikiriki...:D:D

Pobogu zeno, ko voli zatvor i hemoroide!???????:lol:

Znas onu pesmu OPUSTI SE I UZIVAJ...

Mene danas sve boli, juce sam prepesacila ne znam koliko km, trazeci stvari za bebu i umorila se kao konj, dobila i grceve u stomaku, crevima, kontrakcije, bolove u ledjima, grceve u nogama......mogla sam danas da legnem i tripujem sta sve nije u redu sa mnom. ALi, naspavala sam se, malo sam usporila tempo danas i stvari dolaze u normalu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cintia,da me poznajes licno,videla bi da mi je ovo prvi put u zivotu da se brinem,zato sto je u pitanju novi zivot.inace,u zivotu nikad nisam panicila,a susretala sam se sa odvratnim situacijama i svasta sam preturala preko glave,uvek stanem pa razmislim sta je najbolje za ciniti.ali,buduci da sam ovde direktno odgovorna,i zabrinutost se pojavila.tako da vidim kako to izgleda,ali ne mogu bas sad svaku ponaosob ubedjivati da nisam hipohondar.bolesti sam na nogama nosila,migrene trpela,ma sve,ali je ovo nesto potpuno drugacije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@merima Ma kakav crni biro oni su jos i super, progledaju kroz prste ako zakanis malo. Kod Kikriki nema izvlacenja, odmah sut karta :D  @bepce Jao dobro me podseti za skolu za trudnice, covece koliko sam ja pogubljena :o Trebalo bi da krenem od sutra a ja jos nisam otisla da vidim gde se to tacno nalazi i kad pocinje tacno. E stvarno me treba tuci. Ja se bre ponasam ko da nisam ja trudna nego komsinica recimo...idem svuda, radim sve sto mogu naravno, setim se da sam trudna tek kad mi stomak zasmeta da nesto uradim ili kad se preforsiram pa krenu ledja ili noge da me bole. Juce sam nesvesno potrcala za psom, mama je htela da me ubije a ja ko izgubljen slucaj nije mi bilo jasno sta je tu cudno. Posle mi dodje iz dupeta u glavu da bas nije normalno videti trudnicu u 8om mesecu kako trci. Bas zvucim neodgovorno, vreme mi je da se uozbiljim :mellow:

Kikiriki, bepce, Zoe86 i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Attina,sta si u horoskopu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Haha Atina dobra si, ja sam u drugoj trudnoci dva dana posle termina setala sa sinom bas daleko i sretnem komsinicu ona u fazonu jos si trudna kad ti je termin ja opusteno bio pre dva dana kad je ona graknula jujujuju sta se setas idi kuci hoces da se porodis usput ja ono :huh: sta? U prvoj sam dan pred porodjaj prepesacila grad isla da polozim maturu hahaha tako da te razumem skroz. Meni se desi krenem da se sagnem pa me zaboli onda skontam da imam prepreku u vidu stomaka :D a trcala sam i ja za kokoskama taman da ih zatvorim jedna se okrene i u beg na drugu stranu.

Kikiriki, Ilina, Attina i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Attina,sta si u horoskopu?

strelac/jarac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Zoe86 E da, to se i meni desava kad krenem da se sagnem pa me zaboli...mada nije bol nego vise kao neki pritisak pa se setim da je tu beba. A najbolje od svega sto mi i muz i mama i svi ostali mozak probise da se ne savijam i najjace je kad krenu svi u glas da me grde i ja odlepim i kazem dobro evo necu vise da se savijam i vidim njihove besne face dok ja to izgovaram i skontam da sam se u tom istom trenutku dok to izgovaram sagnula da obujem patike npr. Kreten :D

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

strelac/jarac

zato si takva 'ladovina :D

Attina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm je bio istraumiran pre kad smo mi samo pricali o trudnoci, zamisljao je to kao neprestano svadjanje, neiscrpno plakanje, panika, ludilo....jer je takva iskustva imao njegov brat sa svojom zenom. 

Sad s vremena na vreme znamo reci-mozda bi trebalo ti malo da usporis, da iskuliras.....on spomene kako ni ne konta da sam trudna dok ne vidi stomak. Ja mu dosta nekih stvari i precutim, jer je sklon nekim napadima panike, jer ne zelim da se traumira bzvz, ako ja vec kontam da nema mesta ni razloga za paniku. 

Jutros mi je masirao noge jer imam strasne grceve, i odjednom je ugledao venu, pa je odmah pustio  masiranje-kaze sigurno on to jako pritiska, nije to dobro-puknuce mi vena. E tu sam pukla ja od smeha! 

Attina i Cintia volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A vidim @Kikiriki je pobegla kad smo krenuli nju da prozivamo!:D Mora da se sakrila negde i brise ljude sa spiska!!!!:P

merima, Attina i Cintia volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.